Graphilla.com :: Преглед на тема - Кадри от Арктическата Зима на островите Луфутен
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кадри от Арктическата Зима на островите Луфутен

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2011 3:40 pm    Заглавие: Кадри от Арктическата Зима на островите Луфутен Отговорете с цитат

Обичам да се връщам на някои места отново и отново, да изчаквам Светлина в много различни атмосферни условия и мои собствени настроения. Москенсой, един от големите острови от групата Луфутен в Полярна Норвегия, е едно от тези места - последните 2 години прекарах сумарно 4 месеца в снимане из района, а следващите кадри са от тази година, заснети в продължение на 3 седмици:



http://www.verticalshot.com/uf/project/286_2011-Lofoten-Winter-01.jpg

Минавал съм край този застлан с бял пясък залив стотина пъти, винаги се дивя на изумрудената вода и Планината, но никога не го бях виждал преди силна полярна буря - 3 минути след като направих този кадър пред мен не се виждаше на 5 метра и трябваше буквално да се евакуирам....



http://www.verticalshot.com/uf/project/291_2011-Lofoten-Winter-06.jpg

Скоро ще пусна серия със сияния от Полярна Швеция, но докато там мръзнех с часове при минус 30 до минус 40, то тук след 3 седмици без сияния, малко преди да си тръгна ми беше подарен този спектакъл, имах чаша чай в едната ръка и другата на статива, опънат на висока тераса... Някои къщи имат просто по-добра гледка от други.



http://www.verticalshot.com/uf/project/289_2011-Lofoten-Winter-04.jpg

Да, преди и след зимните бури определено е моето време за Фотография... след този фар за тези от нас, които не мореплават, Светът просто свършва, поне така се чувствам в моменти с ниски, затискащи ме облаци като тези.



http://www.verticalshot.com/uf/project/287_2011-Lofoten-Winter-02.jpg

Понякога е нужен просто Късмет - рядко реките замръзват изцяло по стопляните от Гълфстрийм брегове, но още по-рядко замръзват след като снега е паднал и ледените форми остават видими...



http://www.verticalshot.com/uf/project/298_2011-Lofoten-Winter-14.jpg


Цялата серия от 13 кадъра можете да намерите на адрес http://www.verticalshot.com/bg/gdetail/pid/25

Това пътуване беше етап V от снимките по книгата и изложбата на открито "Север.", които се задават след година, Живи и Здрави. Следващите етапи водят към ледовете на Гренландия, Лапландия и Северния Ледовит Океан... Можете да подкрепите проекта и да си подарите вдъхновение като си поръчате фотографско копие от ограничените до 15 копия от кадър тиражи с имейл на адрес verticalshot@gmail.com

В момента 20 кадъра от етапите на "Север." от Норвегия са показани във фоайето на Столична Библиотека на пл. Славейков в рамките на Месец на Норвежката Култура. Снимките са осъществени с подкрепата и съдействието на Посолството на Кралство Норвегия в България и Фото Синтезис.

Критиката е добре дошла, отдавна не съм пускал кадри тук :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mira



Регистриран на: 01 Апр 2004
Мнения: 992

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2011 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първа!!

Чудесия! Чакам с нетърпение сиянията!
Успех с изложбата и съжалявам много, че не мога да ги видя тия кадри на живо.
_________________
Жить - хорошо!
А хорошо жить - еще лучше!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2011 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Снуп.. каква по-точно критика очакваш:D?
http://www.verticalshot.com/uf/project/287_2011-Lofoten-Winter-02.jpg
меджик шот!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DeyanStefanov



Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 184
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2011 12:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

как критика бе човек?

но имам въпрос. :) 13 невероятни кадъра след месеци снимане. как успяваш да избереш. какво се случва за да отпадне кадър от селекцията.. дай ни малко инфо от кухнята след като картите се изпразнят. :)
_________________
Photography and ala-bala
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2011 3:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Деяне, всъщност не се налага някаква зверска селекция - аз снимам малко, когато съм навън за пейзажни кадри - това например са 3 седмици, от които в първата не снимах нищо, изключая първия кадър:). Само обикалях локациите, чаках и набелязвах места за кадри. После имах 3-4 силни дни през втората седмица и пак много слабо в последната. Аз ходя доста наоколо и често заснемам кадрите в главата си без камера, налагам си да се връщам на това място отново и отново, докато намеря добрата Светлина за тази композиция.

А понякога е просто късмет... за който работиш с постоянство, просто не трябва да спирам да търся и в един момент нещата се получават...


Накрая се прибирам вкъщи с към 200 RAW файла, оставям ги да отлежат поне 2 до 4 седмици - за да се дистанцирам от емоционалната си свързаност с личните ми преживявания около заснемането на кадрите и после от тях избирам 20 или 30, тогава пак ги оставям за 2-3 дни и след това правя още една селекция с голямата ножица :) Това е...
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2011 7:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотни кадри, както винаги. Добре, че има хора като теб, за да ни ги покажат тия места, че ние докато се наканим... :)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kalvera



Регистриран на: 11 Дек 2002
Мнения: 459
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2011 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Изключителни!
_________________
"Imagination is more important then knowledge"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DeyanStefanov



Регистриран на: 24 Фев 2007
Мнения: 184
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 19, 2011 11:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря
_________________
Photography and ala-bala
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DUDE



Регистриран на: 20 Яну 2010
Мнения: 29

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kalvera написа:
Изключителни!

_________________
::: thanks
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

снупе, как ми се ще да мога да сръбна един чай с теб на същото място, ама след това да кажа " Джена, телепортирай ме! Сега!" и да си довърша с бира и ПК* пред ТВто ;)





*ПК = пържени картофи /използва се от Моргота когато праща СМС на жена си/
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти си нечовек просто, няма да ми писне да го повтарям :))




maceman написа:
снупе, как ми се ще да мога да сръбна един чай с теб на същото място, ама след това да кажа " Джена, телепортирай ме! Сега!" и да си довърша с бира и ПК* пред ТВто ;)





*ПК = пържени картофи /използва се от Моргота когато праща СМС на жена си/


ПКС е още по гот ;)
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

КПСС

Донков, може ли такова нещо?
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 4:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изруд си ти градски....

Земи ме с тебе, ща воза и развозвам по цел ден из фиордите с каяка къдет кайш само да съм там деа.....
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 4:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

minimiro написа:
Изруд си ти градски....

Земи ме с тебе, ща воза и развозвам по цел ден из фиордите с каяка къдет кайш само да съм там деа.....

"каяка" ти не пали при 0°, а кво остава за -40°.....
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

-40... :/ лъжеш!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Май 20, 2011 5:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

maceman написа:
minimiro написа:
Изруд си ти градски....

Земи ме с тебе, ща воза и развозвам по цел ден из фиордите с каяка къдет кайш само да съм там деа.....

"каяка" ти не пали при 0°, а кво остава за -40°.....


каяка бе, не дранголника :)
за каяка аз пала ;)
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov