Graphilla.com :: Преглед на тема - eDesign - нов сайт, C&C
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

eDesign - нов сайт, C&C
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 11:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

<offtopic>Във форумите за заварчици и кофражисти дали има такива дебати се чудя. :) Къде заварките са най-корави и прочие и дали руските заварки са с местни мотиви. Или онез са дебили, а не раними души и не ги ебе :) </offtopic>
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chester



Регистриран на: 10 Яну 2006
Мнения: 67
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 12:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Поздравления за новия сайт. На мен лично ми се вижда интересно решение. Изпълнението също е добро. В първия момент настъпи малко объркване и странно защо почнах да го гледам отдясно наляво. Акцента на основното съдържание е твърде голям и колоната вляво леко се губи. Примерно при проектите ми харесва представянето им, но се усещам че въобще не чета какво пише вляво.
Footer-a ми седи по-голям от необходимото.
_________________
RelationshipGames in Facebook
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 8:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

От повечето коментари оставам с впечатлението, че гледате сайта на резолюция 1280х1024 и по-малка. Може би бъркам. Колко колони виждате? По принцип страницата е оптимизирана за резолюции 1600х1200 и нагоре, на по-малки резолюции се свива и дясната колона изчезва.

@sumo - nice one, вече е направено, можеш да си превърташ и със стрелките.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

резолюция 1600+ не ли малко аут ъф спейс? Все пак там където се целите хората са с лаптопи, едва ли дизайнерите с 1920х1200 са ви таргет който искате да впчеталите и да си поръча сайт :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 9:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не, не той сайта си е ок и на по-малки рез. Но понеже страницата се разпъва в целия браузър, при 1280 + се появява още една колона, а въздуха между елементите става повече и като цяло сайтът диша повече. Просто ми беше любопитно хората тук на каква резолюция го гледат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо скривате дясната колона, където човек непрекъснато вижда проекти, а оставяте лявата, където има новини, линк към блога и фейсбук?... (иконка на почесващо се по главата човече)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

exile написа:
А защо скривате дясната колона, където човек непрекъснато вижда проекти, а оставяте лявата, където има новини, линк към блога и фейсбук?... (иконка на почесващо се по главата човече)


А защо не? (иконка на почесващо се по главата човече)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Chef



Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 1148

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Greenhorn написа:
exile написа:
А защо скривате дясната колона, където човек непрекъснато вижда проекти, а оставяте лявата, където има новини, линк към блога и фейсбук?... (иконка на почесващо се по главата човече)


А защо не? (иконка на почесващо се по главата човече)


Хахаха, е тва вече Жоре е прекалено, човека задава много адекватен въпрос и ти му отговаряш, като обиден пубертет. :)

Лабава работа :)
_________________
ground zero terorist
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sabev



Регистриран на: 17 Май 2006
Мнения: 197
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цялата концепция около "ябълковия дизайн" не ми харесва сега ще е модерно да правим "ябълков дизайн" - сиво, черно и тук таме цвят.
_________________
http://www.nikolaisabev.info
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Марто, според мен въпроса съвсем не е адекватен... преценили сме да крием една колона, а не друга, не виждам какво друго да отговоря. Явно новините и блога са ни по-важни, проектите са доста равити и акцентирани навсякъде. Т.е. мисля, че е лесно да се сети човек, че като се влезне на начална страница, след като по-голямата част от съдържанието е отделена на проектите, би било глупаво да скрием новините и блога, за да покажем още проекти.

Тъй, като надали си прочел всички постове, а и се познаваме от доста време, е малко нелепо точно ти да казваш, че се държа като пубертет.

Мисля, че съм отговорил на въпроса по най-адекватния за мен начин. Ако е пубертетски, значи съм пубертет, аре стига сте търсили под вола теле и сте ми правили лични оценки. Ако има нещо, което някой смята, че не е ок, казва си, аз ако мога да кажа нещо и аз си казвам (без иконки на чешещи се човечета и други оригинални неща). Очевидно е кога един въпрос или пост е пуснат така, че да дразни. ексайл не ме е питал, а се е опитал да ми покаже, че това решение според него е глупаво. В момента според мен, за него е лична кауза да ми докаже, че сайта не струва, защото така или иначе, той даде такава оценка още с първия си пост.
В уеба, нещата очевидно не вървят и поради тази причина, хората не пускат там. За това е виновен именно тона, на хора, които смятат, че да кажеш нещо на някой, опитвайки се да не го засегнеш е лизане на задници или, че да се опиташ да държиш добър тон е загуба на време.
Явно има хора, които ме смятат за някакъв самовлюбен фукльо, дето се прави на много важен (не знам, може би така изглежда от страни, ще взема да спра и аз да пускам каквото и да било и като повечето, ще се забавляам на чужд гръб и ще пускам смешни клипчета в общи приказки и от време на време някоя обява за работа). Само дето нямам ни най-малко намерение да кимам с глава, докато някой ме обижда и ми говори глупости... просто няма как да се получи.

Та така Марто, мисля съм обяснил, защо съм отговорил така, ако не те задоволява тоя отговор, приеми че съм лабав и толкова. Само, че си работил за мен доста време и ме познаваш, и знаеш, че хич не съм "лабав" нали?

От друга страна, прекалено много се изписа по тая тема, явно вълнува хората поради някакви причини, което мен ме радва, независимо, че съзнавам, че обикновенно причините за такъв интерес рядко са свързани с позитивизъм. Това, което не ме радва е, че съм един честолюбив задник, дето не може да преглътне някакви форумни глупости и да си замълчи, че да приключи целия тоя офф топик. Но пак казвам, има градивни неща, които се написаха и благодарение на тях сайтът ще се подобрява, което в крайна сметка е супер.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мале, мале...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен ако питаш Greenhorn, най-важното нещо, когато пуснеш един дизайн на място където знаеш, че без критика няма да се мине - да не се оправдаваш и обясняваш кой, как какво и защо.

Казваш едно "мерси за мненията", теглиш наум една майна на онези, с които не си съгласен, вадиш си изводи от смислените мнения и това е.
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 6:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пусто честолюбие, това е...

Мерси за мненията!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Съб Юни 18, 2011 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля твърде много хора не разбират, че както Фотографията правена за гледане от фотографи е скучна и неработеща за заслужаващата си част от аудиторията, така и с всичко останало - може да сме сигурни, че един сайт угаждащ на всички дизайнери (да не говорим за уеб, където мисията е по-сложна). Не знам защо в уеб-темите тук винаги се търси под вола теле.

Аз гледам сайта на 8-инчов екран и при мен се вижда идеално, флашът не товари малкия ми претоварен нетбук и на мен като на прост потребител (че и своего-родо клиент) ми харесва - намирам вътре каквото ме интересува бързо и прегледно.

И да не ми харесваше - първият параграф щеше да остане в сила.

Никсън ти е дал най-добрия съвет, мисля си, Успех!
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Юни 18, 2011 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

n1x0n написа:
Мен ако питаш Greenhorn, най-важното нещо, когато пуснеш един дизайн на място където знаеш, че без критика няма да се мине - да не се оправдаваш и обясняваш кой, как какво и защо.

Казваш едно "мерси за мненията", теглиш наум една майна на онези, с които не си съгласен, вадиш си изводи от смислените мнения и това е.

_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Окт 03, 2011 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Може на някой да му е интересно...

http://blog.edesign.bg/?p=161
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov