Graphilla.com :: Преглед на тема - Webclub
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Webclub
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Sabev



Регистриран на: 17 Май 2006
Мнения: 197
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2011 2:58 pm    Заглавие: Webclub Отговорете с цитат

http://webclub.bg без много претенции за дизайн повече за около 6 месеца се опитахме да направим една истинска социална платформа удобна за хората и доставяне на "таргетирана" информация. Дизайн - аз, html и css - пак аз. Моля за мнениеи допуснати грешки в дизайн или юзабилити. ПАРОЛАТА: jointheclub
_________________
http://www.nikolaisabev.info
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Авг 24, 2011 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми допада като дизайн. Скучно. Логото е потресаващо.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bekyarov



Регистриран на: 22 Май 2010
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2011 10:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми харесва, като дизайн. Надявам се, да ми хареса като социална мрежа :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2011 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Следващия път пробвайте с дизайнер за дизайна, може да и да стане. Доста е грубо в момента и отблъсква...

Ще мога да имам мой собствен профил - НАЙ-ПОСЛЕ!! :D
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sabev



Регистриран на: 17 Май 2006
Мнения: 197
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2011 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дими написа:
Следващия път пробвайте с дизайнер за дизайна, може да и да стане. Доста е грубо в момента и отблъсква...

Ще мога да имам мой собствен профил - НАЙ-ПОСЛЕ!! :D

Ами как да ти кажа няма място за "shade, glow, pattern и т.н." при незнам си колко хиляди заявки на минута тия неща са невъзможни съжалявам, че не отговаря на стандартите ти за "мега, хай-фай, тек дизайн с градиентчета и яко сенки и т.н." Гони се максимално проста структура използваща главно CSS. Дам и мисля да се откажа от дизайна явно нещо ми куца ;)
_________________
http://www.nikolaisabev.info
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Вто Авг 30, 2011 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sabev написа:
Дими написа:
Следващия път пробвайте с дизайнер за дизайна, може да и да стане. Доста е грубо в момента и отблъсква...

Ще мога да имам мой собствен профил - НАЙ-ПОСЛЕ!! :D

Ами как да ти кажа няма място за "shade, glow, pattern и т.н." при незнам си колко хиляди заявки на минута тия неща са невъзможни съжалявам, че не отговаря на стандартите ти за "мега, хай-фай, тек дизайн с градиентчета и яко сенки и т.н." Гони се максимално проста структура използваща главно CSS. Дам и мисля да се откажа от дизайна явно нещо ми куца ;)


Sabev - знам че тука сме все ощипани госпожици ама ...
проблема на визията в случая не е в това че няма ... градиенти ... патерни ... и там каквото друго няма ... евентуално ...

Просто няма аура и цветовете са отблъскващи ... тази палитра по никакъв начин не ме кара да остана на тоя сайт ...
първо трябва да сме честни - кой знае колко ГОЛЯМ трафик това няма да поема :) ... просто защото няма да го има ... никога :)

другото е че е много възможно дори СЪС градиенти да се оптимизира един дизайн достатъчно ... няколко малки спрайта и сървъра ще зарежда повече images с една заявка ... ти тук имаш само прави карета ... в момента с едни екстра 10-15к може да се преобрази целия дизайн ... убеден съм че ако накарам девелопъра ми да чекне кода ще открие над 30к излишъци :)

и да ти кажа - в момента скоростта на сайта не е умопомрачителна ... в такъв тип портали е много важен backend-a ...
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Сря Авг 31, 2011 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Опасенията за отежняването на сайта не са реални. С HTML5, CSS3 и скриптове може да се постигне много елегантен код и визия с гредиенти и сянки без употребата на никакви картинки като единствените ще бъдат иконките и логото, които може да са на спрайт.

Иначе за съдържанието изглежда голямо на пръв поглед, личи си, че сте се потрудили.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Сеп 01, 2011 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В България ги кинеме по интернет скорости :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sabev



Регистриран на: 17 Май 2006
Мнения: 197
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2011 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BSC System написа:
В България ги кинеме по интернет скорости :D

Знам точно в това е проблема, че в БГ са големите "плащачи" и трябва да се бяга навън. Се пак нещо градивно да кажете по въпроса в момента няма много възможности за визията, поне като юзабилити нещо, което Ви е направило впечатление ще ми помогнете много, за което шапка свалям просто по цял ден го гледам и немога да се абстрахирам :(
_________________
http://www.nikolaisabev.info
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Нед Сеп 04, 2011 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sovellis написа:
Опасенията за отежняването на сайта не са реални. С HTML5, CSS3 и скриптове може да се постигне много елегантен код и визия с гредиенти и сянки без употребата на никакви картинки като единствените ще бъдат иконките и логото, които може да са на спрайт.


и само един браузър ще има пълната възможност да рендва изплютия код ... който браузър е от малко използваемите ...

на теория и SVG ако се ползва няма да има нужда да се прави дизайн на някакъв third party software (photoshop, fireworks) ... но - теориите са хубави само за пред малките момиченца които още не знаят за лубрикантите и вербалните удоволствия и всичко им звучи "мноу фешан" ... като се приберете обаче, ще трябва да свършиш работата по добрия стар изпитан метод без да се опитваш да бъдеш новатор защото ти е гарантиран резултата - "мноу си смотан и не ти става ...
...
кода не ти става"
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Пон Сеп 05, 2011 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е вярно, VirenEngel. HTML5 се поддържа от всичко IE6 и нагоре, ако знаеш как да си го направиш. Сянки и други екстри се поддържат от едно поне 30-40% от браузърите, за другите 30-40% (разбирай IE) се слага отделен stylesheet.

Но аз ако съм бих оставил ръбат и грозен сайт за тея 30-40% които си го заслужават. Вече е дошъл момента да бъдеш иноватор в уеб и да не угаждаш на всеки. Не може да с черно бял ВеликоТърново да искаш да подкараш HD-то на Планета... който иска да гледа яки работи да се ъпдейтва, не е проблем на дизайнерите тва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Пон Сеп 05, 2011 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sovellis написа:
Не е вярно, VirenEngel. HTML5 се поддържа от всичко IE6 и нагоре, ако знаеш как да си го направиш. Сянки и други екстри се поддържат от едно поне 30-40% от браузърите, за другите 30-40% (разбирай IE) се слага отделен stylesheet.

Но аз ако съм бих оставил ръбат и грозен сайт за тея 30-40% които си го заслужават. Вече е дошъл момента да бъдеш иноватор в уеб и да не угаждаш на всеки. Не може да с черно бял ВеликоТърново да искаш да подкараш HD-то на Планета... който иска да гледа яки работи да се ъпдейтва, не е проблем на дизайнерите тва.


Оп оп Кало... той HTML5 още не е готов като скелетно описание на стандарта, ти твърдиш че се поддържа :) Поддържат се (и то частично) някакви eye candy-та.

И на мен ми се иска поддръжката му да покрива достатъчно голяма аудитория, но за момента е някъде около 30-40%. Раничко му е още на HTML5, но пък и неговото време ще дойде :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Icicle



Регистриран на: 04 Яну 2006
Мнения: 68
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 05, 2011 3:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://findmebyip.com/litmus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Вто Сеп 06, 2011 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Greenhorn написа:
Sovellis написа:
Не е вярно, VirenEngel. HTML5 се поддържа от всичко IE6 и нагоре, ако знаеш как да си го направиш. Сянки и други екстри се поддържат от едно поне 30-40% от браузърите, за другите 30-40% (разбирай IE) се слага отделен stylesheet.

Но аз ако съм бих оставил ръбат и грозен сайт за тея 30-40% които си го заслужават. Вече е дошъл момента да бъдеш иноватор в уеб и да не угаждаш на всеки. Не може да с черно бял ВеликоТърново да искаш да подкараш HD-то на Планета... който иска да гледа яки работи да се ъпдейтва, не е проблем на дизайнерите тва.


Оп оп Кало... той HTML5 още не е готов като скелетно описание на стандарта, ти твърдиш че се поддържа :) Поддържат се (и то частично) някакви eye candy-та.

И на мен ми се иска поддръжката му да покрива достатъчно голяма аудитория, но за момента е някъде около 30-40%. Раничко му е още на HTML5, но пък и неговото време ще дойде :)


Това е така - 100% поддържка няма и за да може да се ползва смело ще трябва да чакаме поне няколко години още, но говоря за основните семантични тагове на layout-а като header, footer, aside и т.н. Успешно работиме с тях вече и според мен повечето хора трябва да се настроят така също. Иначе ето как те именно се подкарват от 100% от браузърите: http://html5doctor.com/how-to-get-html5-working-in-ie-and-firefox-2/ Не е някакво хак решение, доста семпъл скрипт дори. Точно това е идеята е на HTML5 да се използва в процес на разработка - самите W3C желаят това, а не да седи като затворен в балон и да чакаме да дойде момента, когато може да се ползва на 100%. Най-малкото че си спестяваш поне няколко години използване на излишен маркъп.

Пример как английски правителствен сайт ползват HTML5 <!DOCTYPE html> http://liverpool.gov.uk/ - не казвам че е перфектният пример за usability и accessability. Има някои неща, които не са напълно подходящи за правителствен сайт според мен (като се има предвид, че тук тези сайтове не са само за информация, а хората си вършат доста от нещата през тях), но факт е, че хората напредват. В момента работя по сайта на Reading Council (тва е друг град в Англия) и ползваме HTML5, CSS3 и дори ми приеха добре идеята за responsive стиловете - http://www.alistapart.com/articles/responsive-web-design/ и бих казал, че резултатът е доста добър. :)

Та така - накратко съм напълно съгласен с теб, но време е да се пробват/имплементират част от тези неща съвсем смело първо за наше удобство, втрото за да ги тестваме и развиваме стандарта. Щом сайтове, които са ключови за тва да си платиш сметките и да си оправиш документите за новата ти къща (примерно) си позволяват това, не виждам защо просто информативни сайтове да не експериментират.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Вто Сеп 06, 2011 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами, аз както казах смятам, че е рано още. И ние си направихме нашия сайт на HTML5 (говоря за алтернативната версия), но според мен при клиентски сайтове не е правилно да се разчита на HTML5 все още. Реално това което би се получило е една добре работеща версия видима за около 30% от хората (тези ползващи А-grade браузъри), една леко скопена версия, видима за около 20% от потребителите и една доста неприятно изглеждаща версия (за C-grade браузърите или 50% от потребителите). Сега ясно е, че за тия 50% можеш да се постараеш и да създадеш алтернативи на неподдържаните неща, ама след като така или иначе ще го правиш по начина от настоящето, за какво да губиш време да правиш едно и също нещо два пъти. Backward compatibility-то при браузърите е супер, така че всичко е наред.

За тия по-изчатканите пинизи с canvas и векторни анимации, според мен това си е чисто изнасилване на Javascript-a и не знам до къде ще стигне. За момента е ок, само за експерименти и игри с технологията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Съб Сеп 10, 2011 12:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sovellis написа:
Не е вярно, VirenEngel. HTML5 се поддържа от всичко IE6 и нагоре, ако знаеш как да си го направиш. Сянки и други екстри се поддържат от едно поне 30-40% от браузърите, за другите 30-40% (разбирай IE) се слага отделен stylesheet.

Но аз ако съм бих оставил ръбат и грозен сайт за тея 30-40% които си го заслужават. Вече е дошъл момента да бъдеш иноватор в уеб и да не угаждаш на всеки. Не може да с черно бял ВеликоТърново да искаш да подкараш HD-то на Планета... който иска да гледа яки работи да се ъпдейтва, не е проблем на дизайнерите тва.


ако трябва да съм честен ... незнам какъв момент е дошъл и за колко Правителствени че и Великобритански сайтове ще ползвате html5 :)
Аз спрях да съм иноватор от много години насам ...

само знам че ако поне малко акъл имат тия - няма да ви платят :)
drop shadow и разни чупки в кръста - сами по себе си ги поддържат всички browser-и ... но аз примерно не го ползвам само при единия статичен текст тоя drop shadow ... решиш ли да го гърчиш и fade-ваш и мажеш - Край ... първи умира толкова споменавания от теб IE и после по ред на номерата капват останалите ... някакви компромисни решения всеки може да дебатира но реално те си остават некадърни стъкмистики ... които при следващия update на browser-a много често спират да работят :)

Всичко останало са технологични брътвежи и теории ...
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Съб Сеп 10, 2011 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sovellis написа:
HTML5 се поддържа от всичко IE6 и нагоре ...


не ми се сърди но ... тук се посмяхме няколко човека ... :)

IE6 изпитва солидни трудности да поддържа САМ себе си :)

... дори на Microsoft им писна да му го поддържат :)

... какво остава за HTML5 ...
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bekyarov



Регистриран на: 22 Май 2010
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Съб Сеп 10, 2011 6:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз забравих, че има такъв браузер...кой се занимава още с него ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Съб Сеп 10, 2011 9:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

VirenEngel, ако беше прочел темата нагоре щеше да видиш линка, който съм пуснал, който се обеснява най-подробно как да подкараш основните layout тагове на HTML5 под всички браузъри IE6+ - точно за тези тагове, които говорех. Да не говориме, че пуснах и сайтове примери, които поддъжат HTML5 и ако си бяхте направили труда да ги отворите тея неща вместо да се смеете, можеше да стигнете до други заключения. И не - drop shadow и другите НЕ се поддържат от всички браузъри, а само тези с поддръжка на IE6.

Относно правителствените сайтове - аз работя във Великобританска фирма, която се занимава главно със сайтове в правителствения сектор. И да - вече ни платиха. Както са платили и преди на Ливърпулския сайт да им го направят на HTML5.

Не ми се сърди - но хайде малко по-малко да се смееме и повече да мислиме и четеме. :) със сигурност ще е по-полезно за тозри раздел от графилата, който има нужда
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Съб Сеп 10, 2011 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sovellis написа:
И не - drop shadow и другите НЕ се поддържат от всички браузъри, а само тези с поддръжка на IE6.



чак си оплетох езика... с поддръжка на CSS3 имах предвид.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov