Graphilla.com :: Преглед на тема - Мобилните телефони - факти и страсти /преименувана/
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мобилните телефони - факти и страсти /преименувана/
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 11:16 am    Заглавие: Мобилните телефони - факти и страсти /преименувана/ Отговорете с цитат

cutepoison написа:
Аз като говоря на тераса се усещам как неволно го държа необичайно здраво и плътно до ухото си.


Баси стресовите iPhone ситуации. 1000 лв. назад? Хора, ще се поболеете ве. И то за някакви си телефони. Като че ли един телефон отпреди 3 години не звъни, няма аларма, лампичка, радио, MP3, дори 3 мегапикселова камера, да не говорим, че дисплея се вижда по-добре като съм на плажа. Като питах що не се вижда хубу на слънце телефона на жена ми, отговора беше: ааа, ми те са тъй, има едно фолио дето се лепи и струва малко пари, ама пак са си тъй. Ем, хубу, ще чакаме зимата да го гледаме като сме навънка.

Ама друго си е да имаш интернет на телефона и да мажеш мазно, излъчвано от порите с пръста, въпреки че 80 % от времето има нормален компютър наоколо с нормален нет и нормален монитор :)
Пък сега като излезе и следващия iPhone дето е същия като предния ама малко по-така пак ще трябва да се купува, няма как... :)
Сигурно съм демоде ама дето се вика никой не ангажирам с мнението ми. :)
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 2:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

_sasho написа:
cutepoison написа:
Аз като говоря на тераса се усещам как неволно го държа необичайно здраво и плътно до ухото си.


Баси стресовите iPhone ситуации. 1000 лв. назад? Хора, ще се поболеете ве. И то за някакви си телефони. Като че ли един телефон отпреди 3 години не звъни, няма аларма, лампичка, радио, MP3, дори 3 мегапикселова камера, да не говорим, че дисплея се вижда по-добре като съм на плажа. Като питах що не се вижда хубу на слънце телефона на жена ми, отговора беше: ааа, ми те са тъй, има едно фолио дето се лепи и струва малко пари, ама пак са си тъй. Ем, хубу, ще чакаме зимата да го гледаме като сме навънка.

Ама друго си е да имаш интернет на телефона и да мажеш мазно, излъчвано от порите с пръста, въпреки че 80 % от времето има нормален компютър наоколо с нормален нет и нормален монитор :)
Пък сега като излезе и следващия iPhone дето е същия като предния ама малко по-така пак ще трябва да се купува, няма как... :)
Сигурно съм демоде ама дето се вика никой не ангажирам с мнението ми. :)


Сашо, на тези въпроси най-мъжки отговор даде преди време Пипи! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 10:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз такиа плямпаници ръсих на "сухо". Като се позанимавах, разбрах че ако това да имаш камера, мпз и т.н.т са просто съставки, то iPhone е страхотно ястие. Въобще не ми се слушат размисли и страсти по въпроса, щото аз друг телефон повече не смятам да имам. Все едно някой го е направил за да ми хареса и затова съм го платил, а не като другите телефони, да ги направят за да си ги купиш, па може и да ти харесат.

Та ако си го направя на сол, кат Захето, пак ще си взема. Луд съм явно, ама много станахме.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 11:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ех, просълзих се

:)
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 2:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://mindcrap.com/index/video/iphone-vs-samsung-galaxy-drop
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 7:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ба, няма да си взимам повече iPhone тогава. Ще си взема нокиа.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 7:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

сега аз се просълзих. ще стана циция.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Boteff написа:
http://mindcrap.com/index/video/iphone-vs-samsung-galaxy-drop


Очаквам някой да каже нещо от сорта, че при пусканията на Galaxy-то са покрили плочките с невидим слой гума и на AfterEffects са наложили звук от падане на твърда повърхност, или някаква такава световна конспирация.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отворени сте айфонаджиите... ама ако ви туийтна нещо с флаш пълните очички :)
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъшност този спор /IPhone vs. World/ не се базира на технологични основи, очевадно е, че всеки андроиден смартфон върши същата работа.

Основата на спора е чисто политическа... просто маркетинговата политика на Apple наложи на продуктите им имидж на едно от визуалните проявления на либералните движения. Дълги години, Apple умишлено прикриваха корпоративната си съшност и се опитваха да играят контрапункт на "злите" корпорации... което изглежда беше успешна стратегия. Нещата опират до факта, че идеята на либералната мисъл, която винаги е била чист социализъм, претърпя брутален крах... естествен завършек на всяка социалистическо-постхипарска идея.

Съответно и визуалните и символи станаха "леко" неприятни на осъзналите действителноста. Ако през 90-те "шарената ябълка" беше символ на романтичното бунтарство в рамките на закона, по през 2011-та "лъснатата ябълка" е символ на безмислието и безсилието на една безумно утопична идея - социалното общество.

Мога да ви го обясня и по-подробно и аргументирано... ама айде да не се отплесваме. Мога да дам и маса примери, как на Apple им лъснаха корпоративните задници и от "борец за правда" за една нощ се превърнаха в един от флагманите на корпоративно-консуматорската "конспирация", ама айде да не предизвикваме излишни брожения в ранимите дизайнерски души.

Хората избират предметите си подсъзнателно и лоялноста към един бранд е съставена от хиляди малки причини... всяка от тях значима единствено за конкретната личност. Apple убедиха цяло едно поколение, че са от "добрите", поради простата причина, че хората се раждат недоволни и умират недоволни... всеки иска нещо да се промени и си мисли, че подкрепяйки "добрите" прави нещо добро. Гадната истина е че "добри" няма... всички за еднакви алчни копелета.

От там нататък остава личния избор... към момента той е сведен до 2 алтернативи - доказано неработещ либерализъм или свиреп капитализъм... никой не намерил друга формула към момента. Всеки длъжен да направи своя избор.

Аз съм избрал обратната страна на барикадата и няма начин да харесвам и притежавам Apple, няма как да подкрепям Обама, няма как да ме е грижа за WWF или всякаквите подобни екологични измамници. Подкрепям добиването на шистов газ и индустриализацията на южен Китай и изобще не ми пука за неохипстерските глупости на половината грамотно население на планетата.

И за да се върнем на темата, контрата на iPhone не са Nokia или HTC, идейната контра са Colt и S&W...

-------------------------
Естествено винаги ги има и потребителите "ти зна'иш ли кой съм", които ползват скъпите изграчки с ябълки за да показват статус и да впечатляват момите:) Което си е най-естествено поведение, справка фазаните и пауните.
_________________
V2&V8 forever


Последната промяна е направена от LoveHate на Съб Окт 22, 2011 6:58 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BORSP



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 204

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
...


Отдавна, отдавна не бях чел по-смислено мнение по конкретен въпрос.
Макар, моето да се различава малко в детайлите към края - евала.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Badness



Регистриран на: 08 Ное 2009
Мнения: 185

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 6:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
И за да се върнем на темата, контрата на iPhone не са Nokia или HTC, идейната контра са Colt и S&W...

Аз даже си мисля, че BB все повече налазват пазара!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се сещам какво е ВВ?

Цитираното от теб изречение трябва да се разглежда в контекста на отношението на дадено общество към личността, правата и задълженията и, както и отношенията между държавения апарат и личноста, а не като пазарен дял на конкретен производител на конкретен продукт.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Съб Окт 22, 2011 11:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се въздържа да коментирам филофиски, просто за Android ще кажа, че трябва да вземат и да изтеглят всичко дет що има с тая неадекватна, малоумна грозна и лагава ос. След туй да седнат, да изпият едно ш'ше ракия, санким земе им просветне що не им работят нещата както трябва. И цялото това умуване ако довайде до резултат ша мина да си зема, и ще оставя лапето да мята ядосани птици с iPhon-a.
И мен ме дразни Апълската сектантска консомолщина, ама по-добрия продукт си е по-добър и отричането на очевидни неща е не по-малко малоумно от епълските кретении. Който иска да му се продават нещата и да печели, да си даде малко зор.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2011 12:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Александър ти изобщо прочете ли, това дето ми коства 20 минути от Живота да го напиша?

Явно не си... да ти го преразкажа ала Карлос Кастанеда/Паоло Куельо... простичко и с думи ежедневни? Бахти, точно тебе те подозирах, че си от умните, дето могат да правят съждения на второ, та даже и на трето ниво!!!

p.s. Това което наричаш "филофиски" обяснения, всушност е "адекватност" и колкото по-рано Всички ние го осъзнаем, толкова по-скоро ще извадим големия солиално-либерален пенис от свещенните* си задници.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2011 2:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Телефони... гръм да ги тресне тия боклуци! :-)
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2011 3:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм фен на ЗигЗауер
Европеец съм все пак:-)


И като фен на Епъл, ще кажа, че айфона и айпада са чекни които показваш за да избиваш комплека си са малоценност
99% от притежаващите ги нямат абсолютно никаква нужда от функциите които имат и реално ги разучават само за да им стане с 5 санта по голем(при дамите номера на сутиена)

Комп за работа - да, но ненужно скъпи боклуци, защото са фешън ...
Айе стига!
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TETRAGRAMATON



Регистриран на: 07 Ное 2005
Мнения: 932
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Нед Окт 23, 2011 8:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Valbo много добре казано, ама нали това е целта на моментната икономическа структура, която се очертава да разгроми Европа, да карат хората да купуват неща който всъщност не им и трябват дори и постояно да са на кредити щото иначе няма да има "разстеж" икономически.... големие и много полезни технологии измислиха със всичките си печалби... та затова още мрем от рак и другите му там заболявания .... ей опичайте си акъла на какво и къде си харчите парите не е шега работата ;)))
_________________
London professional Portrait and Headshots photographer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

както винаги LH е 200% прав!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Дълги години Apple умишлено прикриваха корпоративната си съшност и се опитваха да играят контрапункт на "злите" корпорации...


Дълги години Apple доста неумишлено не можеха да се оправят с операциите зад колисите, заради които цените на продуктите им бяха извън масовите потребителски възможности. Едва с идването на Тим Кук, "наследника" на Стийв Джобс в момента, нещата се оптимизират от бизнес гледна точка и Apple могат да предложат продуктите си на по-масови цени. Преди това бяха аусайдер не защото така са решили или за да защитават някакво анти-корпоративно его, а просто идеята им за hardware+OS от тях струва повече от идеята Windows за всяко PC, с секви части :)

С айфона ме изкефи че рискуваха и бяха първите който имаха топките да инвестират в тъчскрийн технология, която да им отвърже ръцете с ползвамостта на ОС-а до невиждани висоти. Първите айфони бяха супер-скъпи спрямо тези сега, защото трябваше първите балъци които си ги купят да избият парите за началната инвестиция в нова технология. За айфон 1ви те не можеха да ползват никакви съществуващи вече матрици и цялата поточна линия е трябвало да бъде създадена... И им работи схемата, по-добре от на другите. Apple не over-stock-ват вече и се продават като пресен хляб. За първия си уикенд iPhone 4S e направил за Apple над 3 милярда долара. Което е повече от досегашния рекорд за най-продаван технологичен продукт поставен от Киндъл, който постигна такива продажби за 3 месеца :)

Това което най-много ме дразни в Apple е паранойчното им кон-с-капаци поведение. Защо първия айфон беше като сапун и отне 4ри версии за да се сетят че няма как без ръбче да го държиш тоя талифон? :( Можеше директно айфон 1ви да с чук дизайн и да не набиват пари за матрици за облия. Хората пак щяха да го купуват, а и не само хората - и аз може би! :) Но уви..

Друго нещо което ми е отблъсква е че като технологична компания, те са хората които представят продуктите си с най-малко технологична информация и най-много прилагателни. "Той се нагажда към теб, не ти към него. Той ме допълва!..." - булшит, ние се нагаждаме към всяка технология винаги. Въпроса е нагаждането да е безболезнено и накрая да не си преебан че си избрал тая технология (не работене на разни пробрами - Флаш, Корел, шитовете с Office пакета и бъгове в редица игри)... Флаш бил затворена платформа и е лош... Ъм шъ мъ извиняааате, ама вие май го договнате флаша, това че не върви на вашата ОС е ВАШ проблем :) Докато ХТМЛ 5 догони като възможности Флаш, вече ще има Адоуби Фоун!

И последното - кражбите на идеи от/за Apple

Цитат:
Steve Wanted to go ‘Thermonuclear’ on Android
Jobs was livid when HTC introduced an Android phone that shared a number of iPhone features in early 2010. An excerpt from the book:

“I will spend my last dying breath if I need to, and I will spend every penny of Apple’s $40 billion in the bank, to right this wrong,” Jobs said. “I’m going to destroy Android, because it’s a stolen product. I’m willing to go thermonuclear war on this.” He told Google’s Eric Schmidt, “I don’t want your money. If you offer me $5 billion, I won’t want it. I’ve got plenty of money. I want you to stop using our ideas in Android, that’s all I want.’’ [AP]


Full: http://www.wired.com/gadgetlab/2011/10/5-things-steve-jobs-bio/

Леко е нагло точно Apple да говорят за морал в кражбите на интелектуални постижения! :)

На всеки който му пука за една идея, не му пука дали той точно ще я реализира или друг - а му пука ЕДИНСТВЕНО за развитието на идеята. Apple направиха ползвамо РС-то, а Windows го направи достъпно до всички. Днес Apple-ските акционери не ги кефи този начин на случване на нещата, затова ценовата война е изострена, и през ден съдят я Моторола, я Самсунг за да запазят пазарен монопол където могат. И са бруталната корпорация! :)

Аз мисля че GSMите са ултра шит и всички сме първа ръка балъци да се Plug-ваме към тях! Природата 100% не ни е замислила с джиесем в джоба и 15 антени с 4G на 100 м радиус да ни пържат мозъците и топките. Опитни мишки сме - няма друго покоелние израстнало с толкова лъчения до и около себе си. А ние го правим доброволно и още искаме даже!

Айфон 1ви в началото не го пускаха в Израел защото всяка държава има формални изисквания колко лъчение може да има един телефон. Само Израел го спазват стриктно това правилно и на границата прибираха айфони и ти го дават като си тръгваш от Израел. В други държави не го спазват...

По същото време в Япония го раздаваха безплатно, защото Японския пазар на телекомуникации е турбо развит и там гледат 4G телевизия по телефона от 2001ва! :)

У НАС - айфони се купуват главно по същата причина поради която се купуват сълфетки за 50 лв в СинСити. И естествено от дизайнери на който им "трябва" :)))
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov