Graphilla.com :: Преглед на тема - Мобилните телефони - факти и страсти /преименувана/
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мобилните телефони - факти и страсти /преименувана/
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bulLET



Регистриран на: 21 Юни 2004
Мнения: 372
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Другото готино е, че от както сме в криза все по-рядко некой дзайнер се изцепва от високото, споделяйки ни страстта си към някоя технологична новост - сега това могат да си го позволят само бившите гангстери, преуспелите бизнес-ръководни кадри и още 2-3-ма; а мойто предложение за алтернатива на айфона е земеделския труд - при ръчното обръщане на земята се отделя диазотен оксид (райски газ) и екзалтацията си е на ниво - изпробвано е:)
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Яко глупости се ръсят, ама нали е онлайн.
Първо самата тема е дебилна, iPhone vs the world... бахти тъпотията
никой не е срещу никой. Прост тъп пазар. Едното се купува и почват дискусиите излизат килърите, култовизациите и други онанизми. Появяват се мъдри анализатори, такива дето обясяват нещата. Много приказки на вятъра.
Кой му харесва купува, кой не му не купува. Едни си купуват щото е фешън, други щото им върши работа, едни не купувата за да са "различни" други не купуват щото нямат пари, но се правят на интерсни.
Ма нали простичката природа на човека е да слага всичко под общ знаменател. Толкоз е левела на хуманите. Тъжнина.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дими написа:
Цитат:
Дълги години Apple умишлено прикриваха корпоративната си съшност и се опитваха да играят контрапункт на "злите" корпорации...


Дълги години Apple доста неумишлено не можеха да се оправят с операциите зад колисите, заради които цените на продуктите им бяха извън масовите потребителски възможности. Едва с идването на Тим Кук, "наследника" на Стийв Джобс в момента, нещата се оптимизират от бизнес гледна точка и Apple могат да предложат продуктите си на по-масови цени. Преди това бяха аусайдер не защото така са решили или за да защитават някакво анти-корпоративно его, а просто идеята им за hardware+OS от тях струва повече от идеята Windows за всяко PC, с секви части :)

С айфона ме изкефи че рискуваха и бяха първите който имаха топките да инвестират в тъчскрийн технология, която да им отвърже ръцете с ползвамостта на ОС-а до невиждани висоти. Първите айфони бяха супер-скъпи спрямо тези сега, защото трябваше първите балъци които си ги купят да избият парите за началната инвестиция в нова технология. За айфон 1ви те не можеха да ползват никакви съществуващи вече матрици и цялата поточна линия е трябвало да бъде създадена... И им работи схемата, по-добре от на другите. Apple не over-stock-ват вече и се продават като пресен хляб. За първия си уикенд iPhone 4S e направил за Apple над 3 милярда долара. Което е повече от досегашния рекорд за най-продаван технологичен продукт поставен от Киндъл, който постигна такива продажби за 3 месеца :)

Това което най-много ме дразни в Apple е паранойчното им кон-с-капаци поведение. Защо първия айфон беше като сапун и отне 4ри версии за да се сетят че няма как без ръбче да го държиш тоя талифон? :( Можеше директно айфон 1ви да с чук дизайн и да не набиват пари за матрици за облия. Хората пак щяха да го купуват, а и не само хората - и аз може би! :) Но уви..

Друго нещо което ми е отблъсква е че като технологична компания, те са хората които представят продуктите си с най-малко технологична информация и най-много прилагателни. "Той се нагажда към теб, не ти към него. Той ме допълва!..." - булшит, ние се нагаждаме към всяка технология винаги. Въпроса е нагаждането да е безболезнено и накрая да не си преебан че си избрал тая технология (не работене на разни пробрами - Флаш, Корел, шитовете с Office пакета и бъгове в редица игри)... Флаш бил затворена платформа и е лош... Ъм шъ мъ извиняааате, ама вие май го договнате флаша, това че не върви на вашата ОС е ВАШ проблем :) Докато ХТМЛ 5 догони като възможности Флаш, вече ще има Адоуби Фоун!

И последното - кражбите на идеи от/за Apple

Цитат:
Steve Wanted to go ‘Thermonuclear’ on Android
Jobs was livid when HTC introduced an Android phone that shared a number of iPhone features in early 2010. An excerpt from the book:

“I will spend my last dying breath if I need to, and I will spend every penny of Apple’s $40 billion in the bank, to right this wrong,” Jobs said. “I’m going to destroy Android, because it’s a stolen product. I’m willing to go thermonuclear war on this.” He told Google’s Eric Schmidt, “I don’t want your money. If you offer me $5 billion, I won’t want it. I’ve got plenty of money. I want you to stop using our ideas in Android, that’s all I want.’’ [AP]


Full: http://www.wired.com/gadgetlab/2011/10/5-things-steve-jobs-bio/

Леко е нагло точно Apple да говорят за морал в кражбите на интелектуални постижения! :)

На всеки който му пука за една идея, не му пука дали той точно ще я реализира или друг - а му пука ЕДИНСТВЕНО за развитието на идеята. Apple направиха ползвамо РС-то, а Windows го направи достъпно до всички. Днес Apple-ските акционери не ги кефи този начин на случване на нещата, затова ценовата война е изострена, и през ден съдят я Моторола, я Самсунг за да запазят пазарен монопол където могат. И са бруталната корпорация! :)

Аз мисля че GSMите са ултра шит и всички сме първа ръка балъци да се Plug-ваме към тях! Природата 100% не ни е замислила с джиесем в джоба и 15 антени с 4G на 100 м радиус да ни пържат мозъците и топките. Опитни мишки сме - няма друго покоелние израстнало с толкова лъчения до и около себе си. А ние го правим доброволно и още искаме даже!

Айфон 1ви в началото не го пускаха в Израел защото всяка държава има формални изисквания колко лъчение може да има един телефон. Само Израел го спазват стриктно това правилно и на границата прибираха айфони и ти го дават като си тръгваш от Израел. В други държави не го спазват...

По същото време в Япония го раздаваха безплатно, защото Японския пазар на телекомуникации е турбо развит и там гледат 4G телевизия по телефона от 2001ва! :)

У НАС - айфони се купуват главно по същата причина поради която се купуват сълфетки за 50 лв в СинСити. И естествено от дизайнери на който им "трябва" :)))


чисто за протокола

apple са от последните които ползваха тъчскриин - просто имаха куража и идеята да отидат по далеч в обзора от възможности които предлага той и наглостта да запазват лицензи за мултитъч технология :) only in USA ! :)

motorola и sony са били винаги на първа позиция технологично - просто военните обичат устройствата който са за комуникация :)

имах сматфон с тъчскриин, гпс, чат, видео и 2 камери (едната от които за видео пресконференции) още 2004 година ...
apple предполагам че са се чудели как да си оцветят новата скъпа пластмаса на поредния продукт по него време ...

незнам какви корпоративни и идеологични представления са изнасяли - за мен е било винага загадката на ИТ общността как подяволите ще ме убедят да си купя и стана потребител на нещо създадено да орамчва и ограничава ... друга тема предполагам

генерално смартфоните докато не станат с холографски проектори вместо екрани за да виждам нещо повече от 200х200 пикселни упражнения - са напълно ... уникално ... безсмислени...
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 7:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
генерално смартфоните докато не станат с холографски проектори вместо екрани ... са напълно ... уникално ... безсмислени...

_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако бях модерен еко пич, нямаше си купя техен продукт едно че тровят планетата, второ трепят китайците :)
http://www.greenpeace.org/international/en/campaigns/toxics/electronics/Guide-to-Greener-Electronics/

некъв генерален каламбур става с тези играчни от всяко ествество, съвременните органични храни и тинтирминтири мозъкопредпранета на сухо!
едно време смятахме цените на ум а откакто има мобтели с елки всеки клюца в елката 2х2 и мисли колко е, тотална кретенизацията!!! остана само да изкарваш повече за да хариш повече и за къф ...й :)
сещам се за един филм и началните думи
Цитат:
Choose Life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol, and dental insurance. Choose fixed interest mortgage repayments. Choose a starter home. Choose your friends. Choose leisurewear and matching luggage. Choose a three-piece suit on hire purchase in a range of fucking fabrics. Choose DIY and wondering who the fuck you are on Sunday morning. Choose sitting on that couch watching mind-numbing, spirit-crushing game shows, stuffing fucking junk food into your mouth. Choose rotting away at the end of it all, pissing your last in a miserable home, nothing more than an embarrassment to the selfish, fucked up brats you spawned to replace yourselves. Choose your future. Choose life... But why would I want to do a thing like that? I chose not to choose life. I chose somethin' else. And the reasons? There are no reasons. Who needs reasons when you've got heroin?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 12:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
Яко глупости се ръсят, ама нали е онлайн...


Излишна и злонамерена заядливост.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 4:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

бе Цецо.. аз съм прочел доста книги на моята нокиа... има хора си играят игрички и пр.. все ще им се намери приожение на тея смартфони..
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Злонамереност? Ти верно ли?
Просто е смешно при положение че нещо ми върши работа по поне 10 направления и ми доставя удоволствие, някой да се опитва да ми обясни друго.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 9:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Човек да не си изпусне телефона от 4-тия етаж :))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

xaxaxa да.

Arguing on the internet...
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
Просто е смешно при положение че нещо ми върши работа по поне 10 направления и ми доставя удоволствие, някой да се опитва да ми обясни друго.


Тая тема верно е много смешна :D
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
VirenEngel



Регистриран на: 17 Апр 2006
Мнения: 227
Местожителство: Creative Director

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bio написа:
Злонамереност? Ти верно ли?
Просто е смешно при положение че нещо ми върши работа по поне 10 направления и ми доставя удоволствие, някой да се опитва да ми обясни друго.


хехехехе
като един познат прибирайки се от U ES of fucking А
тоя - телефон ми е изкарал десетки хиляди долари ! заявява той :)
къде това бе ?
ами в USA !
погледни през прозореца - да виждаш МАНшибанХАТЪН !?
и сега какво правиш с него - слайдваш пред колежките ? :)
а ънлоква ли им гащите ? или само с потния слайд си дъниш :) защото иначе - не съм сигурен КАК точно ти доставя удоволствие - и не искам да си го представя ... цветно ... реалистично ... в bluray резолюция ... ау

имаш десетки ползи от тоя телефон от десетки направления - а аз мислех че се занимаваш с 3D !!? :)
_________________
CREOZON
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
...И естествено от дизайнери на който им "трябва" :)))


:)))
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 3:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Донякъде разбирам изцъкления ви поглед от трайно заседналата ябълка в ректума, от която освен дискомфорта и изръбения анален секс оставящ ви незадоволени и да пикаете накриво... сипете и клиширания балкански хейт с академични и философски анализи с тънки забежки към драматургията. Ама за кого се пънете?

Ай ем туу олд фор дис шит, енд ай дон'т гив а фък...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
...Oogway: Quit, don't quit? Noodles, don't noodles?...

_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 4:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bile, те не гледат анимация бро.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 4:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не ни дават, само с айфони се влиза в салона :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

P E T R O V написа:
ай дон'т гив а фък...

_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bulLET



Регистриран на: 21 Юни 2004
Мнения: 372
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 4:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а аз наскоро се замислих, че тая наръфана ябълка трябва да е Забраненият плод - само така мога да си обясня нежеланието ви да минете на РАЙСКИ газ:)
_________________
:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Вто Окт 25, 2011 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

баси ташака,
кризата прави не само гроздето кисело, деба ;)
аз човек дет си е взел iPhone и да го змени за нокия или сори ериксон не познавам.
Тия дет лаете като разбеснели се дакели сте забавни, говорите за нещо без да имате кват'да е идея. И в следващите постове ще бълвате лафове плод на дългогодишен тренинг. Що ми радва.
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov