Graphilla.com :: Преглед на тема - Архитектурно
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Архитектурно

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rainforest



Регистриран на: 11 Ное 2010
Мнения: 72
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2011 2:43 pm    Заглавие: Архитектурно Отговорете с цитат

Наскоро ни зададоха тема да снимаме архитектура (без никакви конкретни уточнения) ... аз още отпреди се бях запалила много. Макар и все още да съм в началото на опитите си, много ме вдъхновява нощната фотография на различни сгради, паметници ... дори дървета, нищо че не са по темата. Естествено, всичко опира и до красивото осветление на сградата, но фотографията така и така се върви ръка за ръка със светлината, затова няма нищо учудващо =)
Споделям някои от опитите от Търново последните два-три месеца и ще се радвам на коментари и критики по изпълнението на кадрите...











Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2011 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре са се получили и за HDR имаш материал, но много из "центъра" си ходил само, нагоре по калдъръмите има повече материал! В края на Самоводската леко в ляво и нагоре, или където беше Пепис, покрай железарията и пак нагоре (една от трите посоки в търново) има и една църква даже осветена нощо време, и много контрасти на схлупени с нови къщи ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rainforest



Регистриран на: 11 Ное 2010
Мнения: 72
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2011 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам още малко материал и от уличките ... но целият е дневен:
















И малко от надничането из дворовете на хората ... =))



[/img]





Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rainforest



Регистриран на: 11 Ное 2010
Мнения: 72
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2011 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По повод HDR-a - не съм много фен ... мисля, че няма и да стана. Има други варианти за създаването на кадъра, без да ползвам този метод.
А като ми спомена за осветена църква - много скоро мисля да пусна малко кадри и от едно от произведенията на Кольо Фичето - една изоставена църква, невероятно красива по мое мнение. Оставена е на произвола на съдбата в момента и никой нищо не прави... Но това ще е в следващата тема или тук след известно време =)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Вто Ное 15, 2011 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Една снимка 7 години я мислих но не я направих и съжалявам, пусти мързел само мъчи :)
На този баир, на който му забравих вече името, вечерно време на последната къща на върха винаги свети един прозорец и цялата композиция е като една светеща пирамида. Не съм и виждал някой да ги е снимал, само тур обектите се радват на фотогравско внимание


за HDR говоря като тези, много кадри и много работа http://www.cambridgeincolour.com/gallery/cambridge.htm
не за онези артистични изпращявания върху снимки които за нищо не стават ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rainforest



Регистриран на: 11 Ное 2010
Мнения: 72
Местожителство: Bulgaria, Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 16, 2011 1:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ok..... чакаме тогава кадъра с баира и светещия прозорец ;))
а аз ще продължавам да уча нови неща =)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ducklin-th



Регистриран на: 02 Яну 2008
Мнения: 90
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 11, 2011 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Липсват ми персонажи. Аз поне бих се чувствал доста добре, ако видя оживяни ти архитектури.
_________________
MEM Studio
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Фотография, фотоманипулация и ретуш Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov