Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне : 3D на aYa
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне : 3D на aYa
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Сря Яну 04, 2012 12:56 am    Заглавие: Представяне : 3D на aYa Отговорете с цитат

Здравейте!
Казвам се Иво.
Работя предимно с Maya,затова избрах да Ви покажа една своя рисунка,реализирана в Maya и MentalRay.Модел е бара в който работя.















Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Яну 04, 2012 1:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия бутилки кола... сериозно ли ги показваш така?
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Сря Яну 04, 2012 2:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,Bio!
КoкaKолата,уискито и цялата стъклария направих междувременно,докато се борех с 20-те лайта,така че не съм им обърнал достатъчно внимание.При текстурирането на колата се появи този проблем,но вече не бях спал 3 нощи и ми беше писнало от рендове с ниска резолюция,затова я оставих така.На този точно модел гледам доста сериозно,заради личното ми отношение към това място и предполагам никога няма да мога да кажа,че той е окончателно завършен:когато остана доволен от визията /ако това се случи :) / планирам да го ползвам за сцена,в която да разиграя някакъв сюжет,затова се постарах да я осветя така че да мога да поставям камерата на произволни места,без да има нужда да преработвам лайтове.Дотогава всичко,което показвам ще бъде WIP.
Ако обаче визираш меша,няма какво да кажа,това ми е нивото в момента,въпреки че аз лично съм доволен от лоу-поли моделирането си.
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Сря Яну 04, 2012 2:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Харесвам авиацията и съм обсебен от флайт симулаторите.Именно заради тях се запознах с пъвата си 3D програма-FS Design Studio.
A това е първия ми и засега единствен модел на самолет :) За моя радост,седмици след като направих тези снимки си го купих от един павилион в мащаб 1:70 :)))) и по всяка вероятност,един ден ще спечеля от някоя безумна лотария истински P-51B Mustang













Maya2011 MentalRay
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 04, 2012 9:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочети още за осветление..за момента на мен ми изглежда прекалено компютърно и плоско.

Също някои материали стоят доста дифузно (възглавниците например)

Иначе прилича малко на Фабрик в Пловдив.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Imaginarium



Регистриран на: 22 Юни 2010
Мнения: 127

МнениеПуснато на: Сря Яну 04, 2012 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз в първия момент видях снимки...
Страхотно е, че имаш време да работиш и същевременно да моделираш. Давай, не се предавай... няма цял живот да работиш в бар. Go on!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Чет Яну 05, 2012 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет!
След като 2 дни разглеждах форума и се "запознавах" с участниците в него,прецених че представянето ми е доста постно,за което се извинявам.Позволете ми да корегирам тази си грешка и да ви се представя отново.
Казвам се Иво Христов.На 36 години съм и в университета учих Философия и Теология,но никога не съм практикувал учителската професия.Дълги години работих като електротехник /проектиране,визуализации и изграждане на ел.инсталации/ а по едно време за 4 години бях и собственик на интернет-клуб.В момента отново съм барман,професия към която се върнах след като кризата унищожи строителния бизнес а аз станах щастлив татко.Пиша поезия,рисувам и от 7 години съм виртуален онлайн пилот.
С 3D се занимавам по-сериозно от около 2 години,като уча предимно нощем,след работа,докато малката ми дъщеричка спинка.Имам съвсем малък фрийленсърски опит в анимацията-преди година с един приятел реализирахме рекламен клип,който беше излъчван по национални телевизии,въпреки че нивото му беше доста аматьорско.
Представям се тук,защот се чувствам удобно в артистични среди,дори съм си създал една такава в бара,който ви показвам /по-голямата част от клиентите ми са художници,дизайнери,кинаджии и всякакви хора на изкуството/.Със сигурност не съм тук за да задавам излишни въпроси или да ръся мозъци из темите ви,стар форумец съм /предимно от форума на списание "Криле" / и форумната ми етика и поведение са на ниво много над приемливото,затова бих се радвал ако имам права поне за 3D секцията.По-късно ще представя и свои илюстрации в тази или ако прецените за нужно,в друга коректно обозначена тема.

А сега по темата :)

cutepoison,опитах да туширам плоското и компютърното с малко DOF и Photoshop,.Относно светлината...прегледах си сцената основно,проверих всеки лайт и не открих нещо,което да искам да се промени в осветеността.Ако имаш конкретна забележка,насочи ме за да видя какво може да се направи.

Ето го DOF-а




а ето и Photoshop-а








Бара не е Фабрик и не е в Пловдив,но за да не се получи нежелана реклама-името на кръчмичката само на лична :)
Imaginarium,мерси за коментара,надъхваш ме :))))
Както обещах,скоро ще представя и някои илюстрации,а след като ги обработя,ще пусна и няколко същества от ZBrush,както и рендове от една приказка,която моделирам за дъщеря си.
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2012 12:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Казах че "прилича малко на Фабрик", знам че не е ;)


За осветлението нямам предвид разположението и интензитета на лампите, а самите настройки...сенките са много нереални и еднакви, а с отдалечаване от обекта би следвало да избледняват. А и как осветлението ще кореспондира с обектите зависи и от материалите, по които също те чака работа (bump, specular, reflect и пр. карти) и т.н. и т.н.

Чети по туториъли за осветление и текстуриране коя настройка какво прави, експериментирай и давай смело напред.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2012 2:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за коментара,братле :)
Ама с тези светлини ме объркваш малко.Виж,този бар съществува в този си вид,в който го показвам,не му правя ре-дизайн-преди месеци ми се искаше да моделирам нещо познато,затова избрах него,още повече защото сам монтирах всички лампи.През цялото време съм опитвал единствено да хвана атмосферата му.И точно светлините съм наблюдавал най-много от всичко.И естествено кореспонденцията им с материалите :) Повярвай ми,няма вече настройка в Ментала,свързана със светлината,която да не знам каква функция изпълнява и с която да не съм експериментирал.В момента осветлението се състои от 19 лайта емитващи ГИ,всяка група осветителни тела има различен експонент,различен mib_cie_d за цвят и различен миа фотометрик лайт в лайт шейдъра.Гасил съм ги и съм ги включвал по отделно и в различни комбинации,и в момента мога да пресъздам почти всяка ситуация на увеличени или намалени светлини,която реално бих стздал в бара.Ако някоя сянка ти се струва нереална или твърда,посочи я и аз ще се постарая този или тези лайтове да не светят толкова силно.
Материалите,ми част от тях имат бъмп карти,но текстурирането все още ме бави доста,затова съм съгласен,че по материалите има още работа.Ще отделя повече време за тях.
А пак за светлината,ама друго-понеже всичко което научавам,преобръщам в научно фантастичен разказ,в който лайтовете са кораби-майки,фотоните - изследователски експедиции а камерата е Хоризонт на събитията,който поглъща информацията от експедициите и я трансформира в една друга реалност,мистично наречена МенталРей,и после си разигравам цели стратегии докато настроя навигационния апарат на различните експедиции,докато им кажа на колко "сърфейса" да кацнат преди да се отправят към Хоризонта,докато настроя и другите експедиции,които пък тръгват от различните сърфейси,носейки като истински "Войджър"-и информация всеки за своя си сърфейс, в едно не по-малко мистично пътуване,наречено ФГ и как едните почват да комуникират с другите експедиции и леко по леко идва ера на светлина,а някакви богове,виждаш ли,кибичат дори отвъд вселената на ментал рей и опознават онзи свят вътре,благодарение на задружната работа на фотоните...лелеееее,как се отплеснах :) Нищо,друг път ще ви разказвам за тези глупости,щото после идват и лошите и става едно...:)
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2012 4:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А този го моделирах преди време в Maya и ZBrush и сега го поразкрасих малко .За съжаление,още си няма име и тяло.








Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2012 9:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тия последните да не ги беше показвал...
Иначе за последен път ще се опитам да ти обясня, т.к. гледам повече се опитваш да обясниш какво знаеш и можеш, отколкото да вникнеш в думите ми.

Виж примерно тука (http://www.caviarist.com/wp-content/uploads/2010/02/club-diagonal_Bar-Lounge.jpg), подобно по сила на осветлението, как сенките са меки...резонно е да имаш някъде остра сянка ако лампата е наблизо и с нещо което да наосочва светлината а да не се разпръсне, но по края пак ще е леко блърната, а не като изрязна с lasso tool-a.

Виж си на втория рендер оранжевата, зелената и сива възглавници в ляво и ми кажи не ти ли седят изкуствено?

Може би и колегите ще ти дадат някакво мнение, но за мен не са добре нещата откъм осветление, текстури и рендеринг. Успех.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Alexander Petrov



Регистриран на: 23 Ное 2009
Мнения: 55
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2012 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет!

Понеже по-горе спомена "артистизъм", та се чудя защо се подаваш на провокациите, и коментираш разни настройки и прочее простотии. Щом това е твоето виждане, и те кефи -ок. Въпрос на вкус, както се казва. Лично на мен, интериора ти не ми харесва. Като оставим настрана, подробностите свързани с материали, осветление, и прочее, мисля че нещата куцат откъм композиция. Кадрите ти се опитват да обхванат много, но така се губи атмосферата. Мисля че, трябва повече да преживяваш това което правиш, и тогава нещата ще изглеждат по друг начин. Желая ти успех :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2012 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
cutepoison,вероятно не мога да те разбера правилно и от тук идва объркването ми.Както и да е,ще порабтя над това.А иначе не е лошо човек да покаже и че знае нещичко ;)

6a6o,ти пък със сигурност си прав,така че ще се въздържам вече от коментари и разяснения и просто ще си пускам тук работите,пък ако има добри,най-вероятно ще си проличи.
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Пет Яну 06, 2012 2:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Все пак,за да не стане грешка,ще кажа че аз лично си харесвам осветлението.Материалите не чак толкова,но осветлението няма да променям,може да намаля още някои лайтове,но в тази сцена светлината няма да барам повече.
А крийчъра...ми супер си е,какво не му харесваш?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Нед Яну 08, 2012 1:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По някаква причина не мога да добавя изображение,затова публикувам URL към тази снимка.
Това е един поглед "През очите на бармана"

http://shadowplay.snimka.bg/humor/maya.54500.26043050

Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
darkstarbg



Регистриран на: 03 Апр 2008
Мнения: 124
Местожителство: Лондон

МнениеПуснато на: Пон Яну 09, 2012 1:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, че дерзаеш в свобоното време заслужава уважение, но имаш още доста работа. Междудругото забрави за тези странни филтри, които ползваш върху рендърите, защото само вредят. Например този от последния ти линк изглежда сякаш си го спрял посредата на рендъра, но си решил да го покажеш.
Сякаш има и някакъв проблем с пропорциите и формите на някои от моделите, което прави така, че цялата картина да изглежда като миниатюра. Някои от сенките са прекалено остри имайки предвид колко много източници на светлина имаш в помещението.
И все пак респект за това, което си постигнал в свободното си време. Продължавай!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Пон Яну 09, 2012 2:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси,братле :)
Тази специално опитах да я преживея,както ме посъветва Alexander Petrov - 6a6o,затова наблегнах на филтрите и щуротиите,щото айде да не е баш със същите ефекти,към полунощ всичко ми е разкривено до подобно положение :) А и винаги има как да си преправя бързо една сцена,без да се тормозия с ментала.А и се забавлявам :)
Ето с какво си играх напоследък


http://shadowplay.snimka.bg/humor/maya.54500.26030048

http://shadowplay.snimka.bg/humor/maya.54500.26030050

http://shadowplay.snimka.bg/humor/maya.54500.26030051

http://shadowplay.snimka.bg/humor/maya.54500.26048655

И така :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 4:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няколко скеча от последната седмица :)

ZBrush + Photoshop














Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2012 3:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Още една глава ZB+PS



Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
aYa



Регистриран на: 03 Яну 2012
Мнения: 68

МнениеПуснато на: Вто Фев 21, 2012 4:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:) От мене да мине,ще ги махна.Мерси за съвета :) Малко се шегувах и провокирах,да не остана по-назад,прощавайте:)Другите ще си останат,нали ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov