Graphilla.com :: Преглед на тема - Лого тренд, който не разбирам..
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Лого тренд, който не разбирам..

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2012 8:56 am    Заглавие: Лого тренд, който не разбирам.. Отговорете с цитат

Не съм писал от много време, но реших да ви попитам едно две неща, надявам се да не досаждам или смущавам някого :)

Забелязвам, че на последък се налага един тренд, който не разбирам как така всички дизайнери "на-парче" дето се вика, го практикуват, клиентите му се радват (особено американците) и всички са щастливи.

Според вас има ли шанс това да са някакви готови неща, защотото наистина напоследък все едно са излезли от калъп.
И втория ми въпрос - какви са ви предположенията за направата на подобни 3D ефекти. Формата , първо изчетана, се ренда в Cinema 4D (мое предположение) и след това се обработва пак в Illustrator или всичко се прави на ръка (както аз съм свикнал да правя) , от до в Illustrator и някакси всички дизайнери напоследък са започнали да рисуват в преспектива много успешно.. ?

Ето примери : (подобни има да ги копаеш с лопата в нета, и за това ми стана интересно какво мислите тук)








Особено от този тип :

http://99designs.com/designs/2353972-original
http://99designs.com/designs/2414353-original
http://99designs.com/designs/1489003-original

Ще ми е интересно да разбера какво мислите за това като цяло :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2012 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не виждам защо да не е в илюстратор... рендиш в синема, плясваш в илюстратор и чертаеш отгоре вектора... Само в 99десигнс може се роди такъв тренд:D

Картинките са хубави, не точно лога, ама пък за гейм портала е идеално мисля, съвсем в таргета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
simov



Регистриран на: 24 Авг 2006
Мнения: 717
Местожителство: Bankia

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2012 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

успокоението е, че типото все още е само в две измерения...
_________________
fontfabric.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2012 1:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми света се развива :)
отминаха куците времена на визитка на 2 цвята на сито без напасване....
отделно дигитала полека-лека измества сичко....
Е не мое на един джиджан сайт примерно да му пляснеш едно 2Д колкото и да е убииствено, требе блеска, да изскача от джама и така :)
_________________
minimiro.com

whitewater
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2012 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

дисагрии
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2012 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко странно - точно това мъдрих съвсем скоро, и то точно от разни 99 сайтове за контест поръчки. Забелязах, че с моите 2Д семпли неща не вървя изобщо. Реших, че явно дълго време съм копала в ронг посоката ;). И аз си зададох въпроса - как ли ги правят. Мислех да пробвам Blender
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
manolchev



Регистриран на: 04 Авг 2007
Мнения: 290

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2012 4:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм участвал по конкурси от доста време, но просто напоследък се набиват на очи.. Явно американския пазар бута стила в една (по-кофти) посока..

И според вас (повечето от вас) тези елементи първо са направени в програма за 3D (като cinema 4d) и след това са импортнати, разгрупирани и дообработени със всичките грейдиенти и т.н. в Illustrator ?

Мисля, че колкото и добър илюстратор да си, неможеш на ръка да постигнеш такава перспектива :

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SPIT



Регистриран на: 25 Апр 2004
Мнения: 1137

МнениеПуснато на: Съб Фев 11, 2012 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ко ти кажем. туй не е лого, туй иконка.
_________________
http://dribbble.com/KossyoKOKALANOV


Последната промяна е направена от SPIT на Нед Фев 12, 2012 1:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2012 12:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще дам описание на тренда на български - чалга!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivorio



Регистриран на: 14 Окт 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Нед Фев 12, 2012 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

manolchev написа:


И според вас (повечето от вас) тези елементи първо са направени в програма за 3D (като cinema 4d) и след това са импортнати, разгрупирани и дообработени със всичките грейдиенти и т.н. в Illustrator ?


За мен би било ненужно усложняване.
Всичко е на Illustrator не виждам нищо трудно и сложно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичките са сфера прорязана с черти или стрелки. За разнообразие може и куб. То не трябваше ли логото да носи някаква идентичност и разпознаваемост? В тоя ред на мисли това лого ли е?
То ясно, че ги има много ама някой поръчва ли изобщо такива?
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov