Graphilla.com :: Преглед на тема - Точката
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Точката

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
JackVincent



Регистриран на: 18 Ное 2002
Мнения: 65
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Сря Ное 20, 2002 6:07 pm    Заглавие: Точката Отговорете с цитат

Питането ми е дали ниакой е използвал по различен вид полутонова точка при печат освен стандартната елиптична /или всеки както я нарича/? Ползвал ли е някой квадратна? Знам, че не е удачна заради оптичните скокове, но при някои случаи може да се използва. И вапроса за стохастичния /или както се казва там, на мен ми е трудно да го изговарям/ растер, дали някой е печатал и съответно впечетления. Ако не беше така скъп целия този процес бих експериментирал сам, но няма как.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Ное 20, 2002 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Izpolzva se i elepsovidna to4ka.
Az izpolzvam chesto kristalen raster - variant na AGFA
Izlizat dobri otpechataci. No tova zavisi mnogo to pechatarite
Nqkoi ne mogat da se spravqt s drug raste osven krygla tochka.

BTW Stohastichen raster ima nqkolko vida vzavisimos exponatora
Pitaj v studioto si tam moje da ti dadat po konkretna informaciq
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
JackVincent



Регистриран на: 18 Ное 2002
Мнения: 65
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Сря Ное 20, 2002 7:02 pm    Заглавие: Да Отговорете с цитат

Така е, за това питах за квадратна, дали някой е печатал и какво му е впечатлението. А иначе с хората от студиото за експонация сме говорили доста, никой не е искал досега. И стохастичен. И резултатите, някой ако е печатал да ги сподели, дали е доволен или го смята за грешка, това ми е питането, дали някои има опит с тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 20, 2002 7:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Az sum puskal na stohastichen :))) Men lichno mnogo me kefi :) za niakakvi rasterni izobrajenia kadeto ne ti triabva tvurd kontur.
Nomera e obache da si namerish pechatar deto znae kakvo e tova stohastichen raster.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
JackVincent



Регистриран на: 18 Ное 2002
Мнения: 65
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Сря Ное 20, 2002 7:12 pm    Заглавие: SQR Отговорете с цитат

Thank's. При възможност ще пробвам. А за квадратната казват, че макар и малки ъглите на точката придават острота на изображението, и примерно за някои случаи може да е удачно да се ползва.... дали е вярно това?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 20, 2002 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Na raster koito tochkata mu e kvadrat nikoga ne sum puskal i za tova ne moga da ti kaja.
Znachi za ostrotata :))) az sum puskal na geometrichen raster no tam ne e kvadrat a linia. I stava :)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 01, 2002 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Viarno e kvadratnata pridava ostrota na izobrajenieto. Probvano e no nai-vajnoto e vse pak Pe4etara dali e na kef :)))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Дек 01, 2002 4:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

osven s pe4ataria ne e zle da proverish dali hartiata nosi takuv vid pe4at
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 01, 2002 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zna4i neka da uto4nim. Prav si za hartiata dali 6te e hrom dali 6te e mat dali 6te e vestnikarska :))))))))
Vtororto na kakva lineatura 6te se puska prez exponatora. Na6ite pe4atari po4vat da se mru6tiat na 175 linii. Spored men tezi eksperimenti triabva da se praviat s mladi i naviti pe4atari ina4e kuvto i da e vida na rastera niama da ti pomogne nai mnogo da go zaserat i posle da se opravdava6 s "tursen efekt" :)))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Дек 01, 2002 4:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ima i mnogo drugi hartii osven izbroenite ot teb. puskal sum za pe4at broshura, pri koiato imenno hartiata i rastera spasiha ka4estvoto.
otnosno mladite pe4atari - te moze i da experimentirat, no az li4no predpo4itam star, koito ne si pravi experimenti a znae kakvo pravi i to na 175 lpi
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 01, 2002 4:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I za hartiite e taka az izbroih nai izpolzvanite. A otnosno pe4atarite ne sa samo te vuv verigata na mnogo mesta moje da se izduni montajisti kopirane. Taka 4e tezi "novovuvedenia" za na6ia standart triabva dobre da se obmisliat predi da se napraviat. Ina4e po opisania na rasterite koito poddurjat pove4eto moderni ripove vsi4ko e super :))))))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JackVincent



Регистриран на: 18 Ное 2002
Мнения: 65
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Сря Дек 04, 2002 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

yes... хартията там и уменията на печатаря са си отделен въпрос, по добре стар мислия и аз...а пък може и на 300 lpi.... желание да има.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jonata



Регистриран на: 26 Ное 2002
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 06, 2002 5:29 pm    Заглавие: И аз да кажа :) Отговорете с цитат

Стандартно експонаторите (поне тези, коитo са с Harlequin RIP) използват евклидова точка. При ниските проценти е кръгла, после става нещо като квадрат със заоблени ръбове на 50% е чист квадрат, оттам нагоре точката е пробив, негативна и се държи по същия начин, но в обратен ред. Според мен това е най-добрия компромис между различните видове растерна точка.

Стохастичния растер е подходящ за принтери. За печатна продукция е твърде непредвидим. Един път става като приказка, следващия път е пълен провал. Печата е скъпо удоволствие, просто е неразумно човек да се хрърля в такива неизследвани дълбини. Аз си мисля, че ако си направиш припреса както трябва и след това седиш на главата на печатаря крайния продукт си става напълно продаваем по класическата технология.

Простете, че съм толкова консервативен, но се питам кой ще е този новатор, който ще е готов да хвърли 5 - 10 - 20 -50 бона, ама от собствените си пари за да се пробва на технология за която само е чувал при положение че си има класически и сигурен начин. И то за да постигне резултат, който би имал значение за не-повече от 2% от редовите потребители.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JackVincent



Регистриран на: 18 Ное 2002
Мнения: 65
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Пон Дек 09, 2002 5:57 pm    Заглавие: Re: И аз да кажа :) Отговорете с цитат

Как изчисли 2-та процента....а и за новаторите, проблема е наистина че почти няма кой да хвърли пари за експерименти, и аз нямам пари за това питам може и някои да е пробвал. Тук има голяма смесица от хора, няма да се учудя и печатари ако има, и хора които работят в студия за експонация. И така де......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jonata



Регистриран на: 26 Ное 2002
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 12:28 am    Заглавие: Re: И аз да кажа :) Отговорете с цитат

JackVincent написа:
хора които работят в студия за експонация. И така де......

Така де :)

Двата процента (та дори и по-малко) са хората, които се занимават професионално с полиграфия. Пак ще повторя: направи си добре картинката във Photoshop. Ако си успял да го направиш - със всякаква точка ще си стане. Ако не си - няма такава растерна точка, която да ти помогне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JackVincent



Регистриран на: 18 Ное 2002
Мнения: 65
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 11:52 am    Заглавие: yes Отговорете с цитат

taka de, sega shte ia napravia kartinkata vav Shopa....a moje i da ne e vav Shopa.....moje i v Paint-a.... be shte si ia napisha na PostScript direkno, v notepada.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 10, 2002 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Dobre ako si v Sofia otidi v Bulget i tam vij imaha edna bro6ura s otpe4atani razli4ni vidove raster i lineatura. Izkliu4vaiki vsi4ki subektivni ne6ta sled eksponitaneto vsi4ko e super. A otnosno tvurdenieto na Jonata za 2% toi e prav. Nedei zabraviai 4e nie imame razli4en pogled na ne6tata ot klientite i ne vsi4ki ot tiah 6te napraviat razlika vuv vida na rastera. Taka 4e v pove4eto slu4ai tezi eksperimenti sa "gudel" za nas.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JackVincent



Регистриран на: 18 Ное 2002
Мнения: 65
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Сря Дек 11, 2002 2:53 pm    Заглавие: Thanks Отговорете с цитат

Blagodarski Kaloyan...az tova iskah da znam... tolkova za lpi ne me interesuva no otpechatano s razlichni tochki... daleko sam ot sofia no pone razbrah che ima takiva otpechatani niakade, to moje da ima i na oshte dosta mesta ma az ne sam vijdal... kakto i da e de....a za 2-ta procenta i az sam saglasen, prosto pomislih veche da ne bi da ima i predstavitelni izvadki i za tova :))) ......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov