Graphilla.com :: Преглед на тема - malko risunki
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

malko risunki
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pepa_gaidarova



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 427
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 25, 2012 5:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат









Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pepa_gaidarova



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 427
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 26, 2012 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pepa_gaidarova



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 427
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 27, 2012 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат





Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pepa_gaidarova



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 427
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 12:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат





Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
paco_00



Регистриран на: 26 Окт 2011
Мнения: 567
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 1:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Последните 2 много яки!
_________________
http://www.facebook.com/plamenkostovkartini
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво . Но ще споделя нещо .Много от нещата ти ми приличат на някакъв эмоционален хайвер.
Идва эмоцията някакъв нерв и бяга техниката , равновесието , обмислените неща пък губят от към эмоция . Така ми се струва .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepa_gaidarova



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 427
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 6:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Подходът към построяването на една илюстрация и картина е различен. И при двата случая обаче не са водещи нито емоциите, нито равновесието. Техниката се изучава цял живот и се променя. Ученическите упражнения спират с годините някъде след завършването на академията. И това се случва естествено в стремежа, човек да прави това, което иска, а не което може. Малко, или много наблюдението върху нещо се определя от личния опит, вкус, или еднопосочното занимание в нещо. Далеч съм от мисълта да анализираме тук с две изречения стремежите на един дългогодишен опит. За мен е ценно всяко ваше мнение. Това ме обогатява. Поздрави и благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не критивкувам а споделям лично впечатление.
Гайдарите много ми харесаха . А равновесие е дума която има според мен повече общо с рисуването отколокото например словосъчетанието
Цитат:
построяването на една илюстрация

Например слагаш няколко хиляди точки с еднообразно движение , цак цак , точка сле точка , а след това бум бам няколко яки мазки дето сякаш са сложени така сякаш дете от яд задрасква рисунката си която не си е представял така . За това говоря незнам как да го объясня , опитвам се образно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepa_gaidarova



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 427
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 20, 2012 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В картините всичко може приятелю. Ако искаш нарисувай един куп от комикс герои и сложи Микеланджеловия Давид по средата. Ако си изградиш / построиш/ композицията, която си представяш и посланието, за да кажеш нещо с това. С откриването на цветната фотография, изкуството престава да бъде наподобително, а асоциативно, изобразява мислите, представите, вътрешното състояние, посланието ... Аз много се възхищавам на комиксите тук във сайта и големите рисувачи, които ги правите, но света на изкуството не започва и не завършва с това. Всичко е въпрос на желание и избори...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Нед Апр 22, 2012 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо хората които казват "приятелю" го казват , някакъв особено наслаждение да се обезцени тази дума ? или има нещо друго и ти наистина ме смяташ за приятел ? )
Цитат:
посланието, за да кажеш нещо с това

Цитат:
изкуството престава да бъде наподобително, а асоциативно, изобразява мислите

Това значи че след изобритяването на фотопарата , изкуството решава че не може да се бори с фотогпафията но пък може да се пробва да обори литературата, която всщност изобразява мислите преди това с векове наред ?
Тъй нареченото равновесие за което говорих , за мен кат дума съответства на някакво природно естественно чуство в човека за нещо в което очите вярват , то не е точно като эстетиката която се изменя според времето и др условия.
Та ако го има това равновесие тоест нещо на което нещата в рисунката се подченяват тогава в тази среда наистина можеш да правиш каквото си поискаш, но в доста от "свободните" ти нещата това "равновесие " или като искаш го наречи аз не чуствам, виждам . Аз предполагам това е последствие от две неща , едното ще го наречем театралност, а другото вече най вероятно описва тебе като дух , та този дух не е съгласен с театралната постановка , така да се каже и той се обажда но за съжаление той не е толкова опитен да се изразява защото за него е сложно да ползва същите инструменти и декорация с която се ползва театралноста )
Та , да ... Не мисля че след фотографията това приподно чуство е исчезнало някаде или е било искоринено в човека, то според мен ще си отиде само с човека или с природата или с двете .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepa_gaidarova



Регистриран на: 18 Мар 2009
Мнения: 427
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2012 2:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много си упорит, смях се с глас на цялата дискусия, в която и аз взех участие, няма как:))) Съвсем добронамерено си пишем, не съм и никога няма да бъда от хората, които се взимат насериозно. Правя това което ме кефи. Да напомня - реалистичното рисуване със всичките правила на академичното изобразяване го умеех още на 15-16 години. Това ми помогна да почна да правя нещо мое, което ме вълнува и което се променя през годините. Да кажем, нямам представа на колко си години, но вероятно аз когато съм рисувала, ти си марширувал под масата. Не държа да харесваш нещата ми. Мненията и критиката не дават и не отнемат крилата, само обогатяват, ако са смислени. Нямам и нищо на против да прекратя участието си в този сайт. Подобни буквалистични и елементарни диалози подобават на ученици в худ. гимназия. Я не читател, я писател:))) това за свеж край с усмивка и с пожелание за добро настроение. Рисувай Хоф, само пишеш, от ревящата акула насам не съм видяла нищо от теб...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dimarinski



Регистриран на: 25 Окт 2008
Мнения: 389
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2012 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Повече рисуване и по малко офтопик ?!:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 26, 27, 28
Страница 28 от 28

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov