Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне: Фотография
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне: Фотография

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sugar-free



Регистриран на: 14 Авг 2011
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2012 2:06 pm    Заглавие: Представяне: Фотография Отговорете с цитат

Казват ми Константин. Уча Графичен дизайн, последна година в художествената гимназия. Преди 5 години кандидатствах тук с Графики и илюстрации, но от тогава не съм поствал нищо. Надявам се не е проблем, че поствам нещата си като линк. Повечето снимки са правени с Nikon FM2.

http://09202001110519.blogspot.com

____

Имам и един въпрос. Всъщност въпросът е главното в поста, но реших да покажа нещо въпреки това.
Като последна година ми предстои да кандидатствам. Трябва да представя портфолио, което да паказва, че разбирам основите на графичния дизайн, имам практически умения, че има яснота в работата ми и знам как да анализирам, и планирам проектите си. До тук ОК.
Представянето на всичко това обаче е също толкова важно. Най-вероятно ще бъда викнат на интервю на което реално ще трябва да покажа работите си. Въпросът ми е, как да оформя портфолито си? Като каталог? Какви са размерите? Досега не съм правил оформление на книга/каталог с такива размери и не съм сигурен откъде да започна. Искам това което покажа да е най-доброто, на което съм способен. Т.е. искрено искам да ме приемат, хаха.
Извинявам се, че питам по такъв тъп начин. Оказа се, че имам изключително малко време да завърша всичко и съм много несигурен в това което правя.
_________________
&
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
achko



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2012 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен представянето ти е ОК, но това го казват модераторите. Като задаваш въпроси дай повече информация за да могат да ти отговорят.

1. Къде ще кандидатстваш графичен дизайн?
2. Защо снимаш с тоя лентак?
3. Защо не покажеш и графичен дизайн?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sugar-free



Регистриран на: 14 Авг 2011
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2012 6:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще кандидатствам във Великобритания. Като избор на университет? Първи е Camberwell. Следващите са Central Saint Martins, Edinburgh и Dundee.
Има ли проблем да снимам с лента? Мога да покажа и снимки с дигитален.
Не искам да показвам отделни работи. Повечето ми неща не са част от някакъв проект, което е - . Иначе щях да се представя с графичен дизайн. Чувствам се по-сигурен във фотографията. Когато завърша портфолиото си, със сигурност ще го покажа.
_________________
&
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2012 6:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо да не снима с тоя лентак, който между другото е абсолютната класика :) Може би админите ще изкат повече количество и разнообразие за представяне. На мен ми харесаха ,но не кропвай така през очите. Успех ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
achko



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 16, 2012 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Ако не те приемат вероятно няма да е точно за портфолиото. Преди няколко месеца се интересувах от магистратура в UK и ми казха, че с бакалавърската си диплома оттук нямам никакъв проблем само трябва да си платя всичко и такса приблизително 5000 паунда. Все пак мнението ми не е показателно, защото не съм кандидатствал.

2. На мен не и е проблем. На теб не ти ли е проблем? :)

3. Смятам че трябва да имаш разни цветни задачи и композиции.

@georgi stoyanov
Смятам че би се развивал по-бързо и лесно с модерен фотоапарат. Ти какво караш? Класика? Голф единичка? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sugar-free



Регистриран на: 14 Авг 2011
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2012 4:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

achko написа:
1. Ако не те приемат вероятно няма да е точно за портфолиото. Преди няколко месеца се интересувах от магистратура в UK и ми казха, че с бакалавърската си диплома оттук нямам никакъв проблем само трябва да си платя всичко и такса приблизително 5000 паунда. Все пак мнението ми не е показателно, защото не съм кандидатствал.

Аха, схванах. Ами май има нещо подобно. Пък и вече няколко човека ми казаха, че не е трудно да те приемат където искаш. НО, скоро ще разбера.
(Или че можеш да кандидатстваш с училищни рисунки за дизайн, и с доста random снимки за фотография, което ми се струва несериозно.)
За апарата. Доста по-бързо е да, както казах, снимам и с дигитален. Разнасям един в чаната ми всеки ден, но дори да си давам зор с него снимките пак изглеждат сурови. Вярно, че след това мога да ги обработя както искам, но не е същото. Пък и има някои много сантиментални изключения, хаха. Например, снимката с дървото я направих когато бях на 12. Това е първият път когато изобщо използвах апарат. Лентата остана вътре и я изкарах чак след няколко години когато реших отново да ползвам апарата. От друга страна пък миналата година изгубих терабайт със снимки. И най-лошото е, че не почувствах да съм изгубил кой знае какво...
_________________
&
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 17, 2012 11:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

имаш поглед, дори баналните облаци не са банални
лента-цифрово - работи с което се чувстваш добре, техниката не трябва да ти пречи, само това е достатъчно

за портфолиото: може и папка с джобове, може и да си направиш книга-албум с твои работи, все пак по-важно е какво показваш
но ако ще се занимаваш с дизайн, е добре и това "как" да е пипнато дизайнерско, пък и винаги ще прави по-добро впечатление от папката с джобове

завършвайки ХГ, няма ли кого да питаш как се прави портфолио
то верно, че в нашата родина няма нито ходещи с такова нещо под ръка, нито кой да гледа много такива неща, но все пак, теоретично, трябва да има някой, който знае
едно време дипломните работи си бяха готово портфолио, ако се съберяха в по-нормален формат
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sugar-free



Регистриран на: 14 Авг 2011
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Вто Дек 18, 2012 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се, че има. Вече говорих с господина ми и той доста ми помогна. И все пак... Вие сте мнооооого по-млади от тях. Друго виждане имаш след 30 години преподаване, хаха.

PS: Мерси, винаги е приятно когато чуеш, че работите ти не са клишета, хаха.
_________________
&
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov