Graphilla.com :: Преглед на тема - Фотография.
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Фотография.

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пет Дек 21, 2012 10:20 pm    Заглавие: Фотография. Отговорете с цитат

Бе от три месеца си права терапия като снимам.
Интересно ми е няква обратна връзка да чуя от хора, които се занимават професионално.

Нямам шанс да я чуя във фотофорума, мно напреднали има там и никой няма да обърне внимание на ламер като мен:)))

Та ако има желаещи да критикувам целия съм в уши.

Ето тук стрийт кадри.
http://nubizus.com

Тук по така обикновени.
http://deskmood.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Съб Дек 22, 2012 9:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно време - помня много добре, се подиграваше на ония, дето снимат моливчета в офиса и цветенца навън. Какво става?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Imaginarium



Регистриран на: 22 Юни 2010
Мнения: 127

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2012 2:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е могъл да намери моливни цветя за офиса най-вероятно :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Нед Дек 23, 2012 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

piperkov написа:
Едно време - помня много добре, се подиграваше на ония, дето снимат моливчета в офиса и цветенца навън. Какво става?

Ми явно няма какво да се снима в началото.:)))
И се снима това което ти попадне.
Ма в таймфрейма от 3 месеца цветенцата и моливчетата са докато зацепи човек как се работи с фотоапарата.
Важното е че в момента в който горе долу овладях апаратчетата, hit the road jack:))

Настрана емоционалните въжделения, ясно е че съм наранил някой нежни артистични души с арогантното си отношение. Няма как такъв е живота.

Та по темата не видях коментар със смисъл.
Молим наранените да ме псуват на лична.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2012 1:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз смисъл и концепция в кадрите не виждам.
Технически там по-запознатите шпециалисти ще кажат, евентуално.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2012 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
Аз смисъл и концепция в кадрите не виждам.

Явно ще трябва да попрочета нещо за смисъла и концепцията.
Аз си мислех, че една от целите на фотографията да хване емоционални моменти. Ма явно съм пропуснал частта за концепцията и смисъла.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2012 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нубз, точно с тия тримата няма какво да си говориш, тези са от най-кухите кибици тук. И гледай сега как ще подпалят :)
--
За мен има кадри от стрийт-а, които са приятни и валидни, и утре като ми остане време ще напиша точно кои.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2012 9:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sumo написа:
Нубз, точно с тия тримата няма какво да си говориш, тези са от най-кухите кибици тук. И гледай сега как ще подпалят :)
--
За мен има кадри от стрийт-а, които са приятни и валидни, и утре като ми остане време ще напиша точно кои.

Мерси предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2012 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nub написа:
cutepoison написа:
Аз смисъл и концепция в кадрите не виждам.

Явно ще трябва да попрочета нещо за смисъла и концепцията.
Аз си мислех, че една от целите на фотографията да хване емоционални моменти. Ма явно съм пропуснал частта за концепцията и смисъла.


Ми там е работата че за теб може да има емоционален момент, но като не си го предал чрез кадъра за зрителя остава безсмислено, без концепция, без емоция..както искаш го наречи.

Радвам се че си достатъчно остроумен да се захващаш за семантиката..ама щом не са ти писали от раздел Фото "добре дошъл" "браво" и пр. май не само на мен не ми допадат снимките ти...сори че ти счупвам артистичните пориви по Коледа...
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Imaginarium



Регистриран на: 22 Юни 2010
Мнения: 127

МнениеПуснато на: Пон Дек 24, 2012 11:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И това оставаше, баш на Бъдни вечер да се паля кой как ме е нарекъл някъде по интернет :) особено като знам че нито е вярно, нито той влага лоша умисъл :)
Айде весели празници - а за снимките наистина да се изказват про-татата - на мен ми е другаде експертизата. ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2012 1:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
Радвам се че си достатъчно остроумен да се захващаш за семантиката..ама щом не са ти писали от раздел Фото "добре дошъл" "браво" и пр. май не само на мен не ми допадат снимките ти...сори че ти счупвам артистичните пориви по Коледа...


Момче, чети какво съм написал преди да пишеш.
Нито имам артистични сърбежи, нито претендирам за професионализъм,
тежкаризъм, месиански анахронизъм или пък тежък онанизъм.

Преди три месеца научих кво означава експозиция, още не мога да си контролирам апаратите като хората. Кви семантики, кви пет лева те гонят.

А валидността на коментара ти ще я подложа на съмнение, не защото ми е кеф, просто по начина който се изразяваш е ясно, че не снимаш
и че нямаш намерение да помагаш.

Само си хабиш пръстите по клавиатурата. Се ще се намери някой да подаде ръка. Твойта явно е заета с други работи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2012 2:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Т.е. ти самия казваш че си нов във фотографията, а в мойта тема даваш мнение, а аз понеже "не съм снимал" нямам право да коментирам в твоята... хахахах някъв смислен си ;)
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2012 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
Т.е. ти самия казваш че си нов във фотографията, а в мойта тема даваш мнение, а аз понеже "не съм снимал" нямам право да коментирам в твоята... хахахах някъв смислен си ;)


Момче в твоята тема мнението ми е свързано с прекалената обработка, не с концептуалните ти и други лични предпочитания.

Самоцелното използване на ифекти, тоест коментара ми освен лично мнение задава въпроси които имат масово познати отговори.

Всички сериозни фотографи, които следя предупреждават да не се попада в капана на "ше го оправя после" или "то като го пипна в шопа ше стане".

Снимката трябва да се случи в апарата (преди заснемането) не в компутера с корекции.

Твоя коментар от друга страна няма обща логическа основа (строго личен е), няма конкретика, и не ми помага.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2012 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И за да съм още повече от полза ето ти артикъл по темата с обработката.
http://blog.mingthein.com/tag/postprocessing/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2012 6:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми тва си е твое мнение..аз така съм го видял, така съм го обработил...големите автори освен за обработката, имат претенции откъм замисъла и смисъла на дадения кадър...а не просто да щракаш моливи и облаци...аз лично предпочитам да видя кадър с яка концепция и замисъл но примерно пре-фотошопен отколкото някой кристално чист технически и със супер ретуш но без замисъл и композиция...момче.

Разликата е че ти в случая реагираш като ощипана 14 годишна ученичка и веднага скачаш на всеки коментар различен от "Супер", "Браво" и пр. докато аз както виждаш в темата не съм писал нищо т.к. съм съхласен че на момент е пре-обработено. Твоите проблеми, освен доста фотографски такива, са и чисто личностни че не взимаш от дума като ти посочват дадена грешка.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Вто Дек 25, 2012 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
Ми тва си е твое мнение..аз така съм го видял, така съм го обработил...големите автори освен за обработката, имат претенции откъм замисъла и смисъла на дадения кадър...а не просто да щракаш моливи и облаци...аз лично предпочитам да видя кадър с яка концепция и замисъл но примерно пре-фотошопен отколкото някой кристално чист технически и със супер ретуш но без замисъл и композиция...момче.

Разликата е че ти в случая реагираш като ощипана 14 годишна ученичка и веднага скачаш на всеки коментар различен от "Супер", "Браво" и пр. докато аз както виждаш в темата не съм писал нищо т.к. съм съхласен че на момент е пре-обработено. Твоите проблеми, освен доста фотографски такива, са и чисто личностни че не взимаш от дума като ти посочват дадена грешка.


ок
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2012 6:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето какво ми допадна:
Rusty, Alone, Garage Inc One, Red, Window, Sleep, донякъде Divided (щеше да е добре да не отпиваше девойката в този момент, а и храната да не се виждаше), Awakening (бих кропнал от ляво и малко отгоре).
Не казвам, че са мегакадрите, но тези ми се отделиха от другите.

Тези, които са ти с хора, честно казано, не стават изобщо. Имат вид на случайни кадри или снапове от security камера. Композицията им никак не е ок, в кадър има много излишни и отвличащи вниманието обекти. В повечето случаи не изглежда да е уловено нещо, което да представлява интерес. Ето за пример The News - някъв чичак чете вестник на пейка в парка. Само по себе си, това не е интересно за никого, нали така? Чичото няма някаква особено интересна физиономия, не е известна личност, няма някаква интересна светлина или цветове, а ъгъла ти е awkward, няма баланс кадъра, по-скоро се усеща като отрязан. Поне за мен не се усеща и някаква конкретна атмосфера или чувство. Пуснах google image search за old man newspaper и макар че имаше по-добре композирани кадри от твоя, пак бяха безинтересни. Разбира се, някой такъв не е излязъл при търсенето. Предполагам такъв кадър подсилен от правилния контекст би могъл да е силен. Примерно, дядо седи с вестник и плаче, а новините видими дори с просто око на вестника, съобщават за някакво бедствие.

Та този проблем го има и при останалите кадри с хора. Липсва отгадаем контекст, който да оправдае фотографията, а също така няма наличие на допълнителни характеристики, които да предизвикат особен интерес или емоция.

Нещо, което мисля, че е проблемно, че го правиш, е слагането на заглавия. То това всеки го е правил, но не е куул. Едва ли не заглавието се опитва да зададе тона и смисъла на фотографията, а това не трябва да е нужно. Добавя някаква претенция, която пък после не се оправдава с това, което се вижда на екрана. Аз бих ги номерирал просто.

В deskmood също се намират приятни кадри, като например в серията light water glass, като това предимно са от кадрите, в които не се разпознава обект.

Иначе, тук някакви хора не могат да разберат, че не е необходимо винаги да има шедьоври и претенции за егати фотографизма, и че в същото време има хора, които без да са с кой знае какви амбиции в тая сфера, им допада фотографията и в същото време имат желание за някакво развитие.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nub



Регистриран на: 06 Авг 2005
Мнения: 1557

МнениеПуснато на: Сря Дек 26, 2012 3:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тенкс Сумо. Ще поработя и пак ше те питам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov