Graphilla.com :: Преглед на тема - Въпрос за PS скрипт
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос за PS скрипт

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
gopher's



Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 1072
Местожителство: White Birches

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2013 2:33 pm    Заглавие: Въпрос за PS скрипт Отговорете с цитат

Здравейте, имам един въпрос за PS и ще се радвам ако някой има инфо по въпроса.
Става дума за следното - имам N папки с по 20 пнг-та . Искам да имам такъв скрипт, който прави следното: отваря пнг, слага му аджъстмънт леър, постерайз, save for web (така до тук няма проблем). Като му се даде save for web как може да се направи така, че пнг-то да се запази със същото име и на същото място (да replace-не старото). Съответно този скрипт искам да работи за която от вапросните папки му задам. До сега като съм пробвал подобни маневри и винаги ги прави с едно и също име (това което съм ползвал в скрипта) и ги слага на едно и също място.. Дано се разбира какво искам да напрая и благодаря за инфото предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zka



Регистриран на: 05 Юли 2004
Мнения: 1173
Местожителство: Берлин

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2013 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако съм те разбрал правилно, просто записваш с action следното - отваряш изображението, цъкаш new action от actions менюто, правиш каквито искаш промени даваш safe for web (преди това май трябва да си save-ал нещо там, за да отвори същата папка) и просто цъкаш save, без да пипаш името, то го взима от файла, който работиш. Цъкаш close, без save changes, и спираш action-a. После отваряш вс др файлове, цъкаш play на този action и това е, 1 по 1 стават.

Може и по-бърз начин да има, за всички автоматично.
_________________
http://www.fourplus.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gopher's



Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 1072
Местожителство: White Birches

МнениеПуснато на: Пет Фев 01, 2013 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси! Това работи така :) А има ли начин същата схема да се случва, но да прави експорт на леъра, който си селектирал плюс да вземе името на леъра и да го ползва за име на пнг.. Това не изглежда възможно, но по-добре да запитам :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov