Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне web design
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне web design
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Сря Фев 06, 2013 8:41 pm    Заглавие: Представяне web design Отговорете с цитат

Здравейте,

ето го и моето представяне. Кандидатствам за секцията Web design и ако 5 и 6 не са към тази секция(Не съм разглеждал другите секции кои са), моля не ги звимайте в предви.


_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Съб Фев 09, 2013 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nn flood
_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2013 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мина цяла седмица без отговор. Има ли живи ? :)
_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 12, 2013 11:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен първия дизайн ми хареса горе долу, само че виждам някои различия в отстоянията между елементите, които дразнят окото...ползвай гридове за да ги избягваш и да изглежда по-професионално и стабилно дизайнът:

(там където цветовете са еднакви би трябвало и разстоянието да е еднакво, а не е..особено на червеното)


_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2013 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси :)
На някой места разликите са от рязането на снимката заради условието да е max 1000px, а сум го правил на 2560, но ще го имам в предвид.
_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2013 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

zemisi сайтът не ми харесва, другите - да :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2013 10:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси :) a eто и едно календарче


_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Сря Фев 27, 2013 12:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и последния дизайн за iPhone, който направих. Пускам линк направо към приложението в app store. Приложението е free :) https://itunes.apple.com/bg/app/sunny-garden/id603563291?mt=8
_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Съб Мар 09, 2013 8:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има ли активност в този форум?
Давайте отговор ставам или не... не хората да чакат и да не знаят нищо. Ако ви се струвам груб съжалявам, но от 1 месец няма отговор.
Незнам какво ниво търсите, но като гледам май въобще не ви интересува. Последния пост в темата за Web design e от Нед Яну 27, 2013, което говори адски зле за този форум. Вие не си търсите хора, които да развият форума. Следващия ми въпрос е има ли изобщо активност тук? или е само в 2-3 категории? Смятате ли, че ще се развие форума, ако не давате отговор на желаещите да се включат? Ок ако не ставам, просто ми кажете че не ставам... По лошото от това да кажеш на някой че не става е въобще нищо да не му кажеш. Благодара на 2та коментара, които имах, но като цяло започвам да губя интерес. Според мен проблема в липсата на активност в Web design се дължи на вашето "желание" да оцените хората. Успен!
_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Съб Мар 09, 2013 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А и махам снимките. И да ги има и да ги няма файда никаква...
_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Мар 11, 2013 11:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами той ico трябва да влезне и да цъкне там някъде, за да влезнеш в групата, но аз него не съм го виждал от доста време. И ще питам какво е положението и защо така става. И да, активността е намаляла значително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
papugai



Регистриран на: 11 Мар 2013
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Пон Мар 11, 2013 9:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само тук ме пусна да пиша, много жалко.
Значи се регнах по една причина-няколко човека са изявили желание да получат покани за Cgpeers, явно ще си останат само с желанието.
Приятен ден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Вто Мар 12, 2013 4:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти пък им пусни лични бележки бре :)
Не се отказвай !!!
=))))))))))))
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Чет Мар 14, 2013 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Debel, и да те приеме ico Уеб дизайн е най-неактивния от всички форуми, така че няма да има особена разлика. Развивай се и си пускай тук нещата, евентуално някой може да отговори.

На мен дизайните не ми харесват. Виждали сме доста такива с вкус на темплейти. Както някой беше казал - на калъп се правят сайтовете тук. Странно за което, защото имаме доста добри други категории като илюстрации и бранд. Като цяло моят съвет би бил да зарежеш уеб дизайна и да се концетрираш върху графичен дизайн. След като набереш основите да се върнеш на уеб.

Успех!
_________________
WooGuru.net - unlimited WooCommerce support
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2013 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Странен съвет му даваш, какво общо има уеб дизайна и графичния дизайн нямам никаква представа.

Остави скеоморфичните глупости и научи технологиите, информационна архитектура, работи с софтуери за изследване на потребителското поведение и тогава сам ще може да си отговориш кое е темплейт и кое не е темплейт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2013 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Еха доста отговори получих след като rage-нах :) Интересна работа. Мерси за коментарите. Нямам намерение да се отказвам.

spacer, само 1 човек ли отвогаря за този раздел? Не е ли малко. Сам виждаш какво се получава. Вместо да се привличат хора и раздела да се разрасне се получава точно обратното.

Sovellis, за тези дизайни, които аз бях качил ли говориш или като цяло? Няма как да зарежа web design, тък като това ми е работа... Относно темплейтите всеки дизайн може да се направи на темплейт. Относно графичния дизайн няма да коментар. Ще си запазя мнението за себеси.

BSC System, (yes)
_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2013 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Независимо за кого пазиш мнението си, Sovellis е като цяло прав независимо, че и BSC казва верни неща.

Една от причините уеб секцията де толкова неактивна е като цяло доста ниското ниво на повечето неща там, според мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Debel



Регистриран на: 06 Фев 2013
Мнения: 10
Местожителство: Asenovgrad

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2013 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

exile написа:
Независимо за кого пазиш мнението си, Sovellis е като цяло прав независимо, че и BSC казва верни неща.

Една от причините уеб секцията де толкова неактивна е като цяло доста ниското ниво на повечето неща там, според мен.


Ок, не съм тук да спора.
_________________
Loading 99%...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Съб Мар 16, 2013 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

BSC System написа:
Странен съвет му даваш, какво общо има уеб дизайна и графичния дизайн нямам никаква представа.

Остави скеоморфичните глупости и научи технологиите, информационна архитектура, работи с софтуери за изследване на потребителското поведение и тогава сам ще може да си отговориш кое е темплейт и кое не е темплейт.


Не съм съгласен напълно. Нещата, които си споменал като user experience, info architecture, ако щеш кънтент мениджмънт са ключови и супер, че ги споменаваш. Но аз говорех повече от визуална страна на нещата, не функционална.

Основните дисциплини на графичния дизайн - типография, layout (grids, структура, етц) и дори илюстрация и lateral мислене са максимално приложени в уеб...или би трябвало да бъдат. Пример - в уеб е много вероятно да ползваш шрифтове, направени преди 21ви век, в чисто аналогова среда. Едно време не всичко е било пиксели се пак :) Проблема на повечето уеб дизайнери е че се превръщаме в toolers и първата връзка с уеб дизайн е Photoshop, грейдиенти, сянки и Apple иконки. Тука съм си го написал мнението по-обстойно, ако му се занимава на някой да чете.

Debel, нямах предвид да спреш да правиш сайтове или да се отказваш, ако е прозвучало така. Просто да оставиш дигиталните работи на второ ниво и да наблегнеш на основите на дизайна, откъдето са тръгнали. Тва е мое мнение, като не искаш - живи и здрави, не е дошъл края на света :)
_________________
WooGuru.net - unlimited WooCommerce support
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Съб Мар 16, 2013 5:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

"Но аз говорех повече от визуална страна на нещата, не функционална." - те тези се преплитат, но тва е друга тема :)
_________________
WooGuru.net - unlimited WooCommerce support
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov