Graphilla.com :: Преглед на тема - Българските филми и сериали
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Българските филми и сериали
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 13, 2013 1:30 pm    Заглавие: Българските филми и сериали Отговорете с цитат

Тия дни гледах новата серия на Недадените и реших да пусна една тема за българското кино творчество.

Мисля, че последните 5 години доста добре започнаха да се получават нещата...не знам как стоят нещата зад кулисите, но явно шуро-баджанащината и уреждането с връзки и пр. са сведени до минимум, защото личи че новите продукции са правени от кадърни хора. Е сигурно тук там има някои не дотам кадърни актьори, с точка пред името, но все тая.

Скоро свърши третият сезон на Под Прикритие-също супер силен сериал. Всички знаем колко често екшън продукции извън Холивуд изглеждат супер смешно и жалко, особено при престрелки, но в случая не беше така..отдавна български сериал не ме е държал така в напрежение, да се чудя сега какво ще стане с тоя с оня...

От пълнометражните филми много добро впечатление са ми направили Светът е голям и спасение дебне отвсякъде, love.net, Шменти-капели, Кецове и Тилт донякъде, Аве..сега имам намерение и този новия да гледам Цветът на хамелеона.

Споделяте ли моето очарование от скорошни български продукции?
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kefo



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 274
Местожителство: Софето

МнениеПуснато на: Съб Апр 13, 2013 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има уникални бг филми последните години :) Прогноза,Хиндемит,Светът е голям,Подслон,Дзифт,Цветът на Хамелеона са ми фаворити...има и още ма сега не мога да се сетя.Аааа да ИЗТОЧНИ ПИЕСИ!Уникален филм!
Има сега един уникален...Казва се Имало едно време на Изток и го дават в Евро синема.. цялата история на бг мафията!Аз го гелдах и се изкефих супер много!


Иначе като цяло най-ми харесва документалното кино!
Стоичков като го гледах на кино виках,плаках,смях се и всичко!Беше много готино.
_________________
kristianandreev@abv.bg
http://www.behance.net/kristianandreev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Апр 13, 2013 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да Стоичков и Източни пиеси забравих да ги спомена.
Бих добавил Стъпки в пясъка.


А за Недадените, аз само го споменах като име, доста добре е направен, вече самия сюжет си е до човек-дали харесва исторически събития и пр. на мен лично ми е интересно. Как вкарват близки ч-б кадри също ми допада, diffuse glow-a също придава някаква атмосфера..като цяло се усеща ретро ефекта без да седи самоцелно. А за актьорите...Камен и Мариус са просто уникални артисти, с които трябва всички мноог да се гордеем. Веднъж в обедната дори засякох снимки за въпросния сериал в центъра, и имах възможност да контактувам с Камен Донев-много е голям! Жалко само за Китодар Тодоров че няма по-главна роля в сериалиа т.к. той също е уникален актьор и артист (един от малкото, които можем да видим в продукции и на канал1-Недадените, и на btv-Революция Z, както и в пълнометражни филми-Шменти Капели и др.)
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kefo



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 274
Местожителство: Софето

МнениеПуснато на: Нед Апр 14, 2013 10:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За сериали Под Прикритие просто цепи мрака....никога не съм мислил, че можем да имаме толкова добър сериал.
Недадените също става!Само ми е малко трудно да възприема Камен Донев в толко сериозна роля след като съм му гледал всичките неща в нета и от Улицата по милион пъти(моноспектакалът му също)


Стъпките в пясъка страшно много ми хареса!Въпреки, че не съм фен на този жанр филми!Абе като цяло повечето бг филми в последно време (а аз съм ги гледал почти всичките) са ми оставили добро впечатление и като съм излизал от киното винаги е било с кеф!Има развитие!


Ето тука еднин сайт в който срещу 2-3 лева спонсорство може да се гледат повечето бг филми дето ги няма в нета
_________________
kristianandreev@abv.bg
http://www.behance.net/kristianandreev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kefo



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 274
Местожителство: Софето

МнениеПуснато на: Нед Апр 14, 2013 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

опа забравих сайта:
http://netcinema.bg/
_________________
kristianandreev@abv.bg
http://www.behance.net/kristianandreev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Апр 15, 2013 6:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На вас сериозно ли ви харесва Под прикритие?
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kefo



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 274
Местожителство: Софето

МнениеПуснато на: Пон Апр 15, 2013 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, защо?Какво му е?
Харесва ми доста..гледах първият сезон после спрях и сега пак почнах от третия и много му се кефя.С малки изключения, като например главната роля на Мартин.....много слаб актьор особено за такива роли.

До колкото знам по едно време беше в топ5 криминални сериали в imdb (което е достатъчно красноречиво)
_________________
kristianandreev@abv.bg
http://www.behance.net/kristianandreev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Пон Апр 15, 2013 8:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма да влизам в спорове, но ако това е върхът на българските сериали е по-добре да закрием отсега тази част от българското "изкуство"
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Пон Апр 15, 2013 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не съм чул за "Мисия Лондон" да са им платили на някой хора все още, така че си правете сметката за развитието :)
А е от колко години филм издаден.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 16, 2013 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ValBo написа:
Няма да влизам в спорове, но ако това е върхът на българските сериали е по-добре да закрием отсега тази част от българското "изкуство"


На мен ми е итнересно да ми кажеш 2-3 сериала от последните 5-10 години, които да бият Под Прикритие по следните фактори:

-сюжет, suspence, интрига, дали историята е интересна, както искаш го наречи
-техническо изпълнение-заснемане, пост-продукция, ефекти, каскади
-актьорска игра

Аз лично мисля, че могат да се намерят само такива които да му стъпят по актьорската игра, но накуп като overall оценка от трите не се сещам.

:)
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Вто Апр 16, 2013 7:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ЪЪЪ, тоз сюжет вече съм го гледал, но Скорсезе е далеч по-добър режисьор.
Заснемане... .. моят английски е слаб. Но въпреки това успявам да разбера какво говорят актьорите в американските сериали. На български говоря повече от 40 години и не успявам да разбера част от фъфленията. Дали е заснемане, дали е тонрежисьорска работа, дали актьорите не могат да говорят...

Актьорска игра.. Има един виден театрален педагог Станиславски.
Та той е казвал, че актьора трябва да играе така, че зрителя да извика - ВЯРВАМ!
Е на тез не им вярвам изобщо. По старите актьори се справят чудесно, но новите звезди са само въздух под налягане. Сано прави леко изключение, но той играе сам себе си
Сериалът може да е звезда на родния небосклон, но просто защото летвата ни е доста ниска
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 16, 2013 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси че не отговори на основния ми въпрос.

Никой не казва че Скорсезе не е голям, или че Под Прикритие е за Златен глобус..но ти каза че българското кино трябвало да се закрие ако Под Прикритие бил от най-добрите нови сериали...е питам аз, кажи 2-3 от по-новите които са по-добри. И не говорим за поколението на Стефан Данаилов или Калата и т.н. говорим за последните 5-10години.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ValBo



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3426
Местожителство: София-Шумен

МнениеПуснато на: Сря Апр 17, 2013 7:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно това ми беше отговорът
Сериалът е посредствен, с краден сценарий на първата част, за който ако смятаме, че е върха на сладоледа е по добре да не се занимаваме със сериали.
За сравнително добри сериали, бих посочил Домашен арест и Етажна собственост. Не че и там не се играе с поза, но тя поне е част от филма.
А в Под прикритие, както и в другите уж драматични сериали, се театралничи без връзка с действието. За дикцията вече говорих

П.П. защо ли си нарушх думата да не влизам в дискусия...
_________________
Сънят е слаб заместител на кофеина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Сря Апр 17, 2013 9:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison, ти изобщо знаешли, защо изобщо гледаш Под Прикритие? Щото ако знаеш на какъв принцип се избират "актьорите" и защо се правят тези сериали, ще ти е ясно, защо не би трябвало който и да е да очаква каквото и да е от тях.

Ок, 99,99% от зрителите просто си гледат сериала, но дори и те... го пренебрегват за други сериали. Защо? Първо, че се гледа зашото е български, ако беше едно към едно същото, но руски примерно, никой нямаше да му обръща по-специално внимание. Та тук сме малко на принципа, нашето кофти нещо е по-хубаво от чуждото кофти нещо. Второ, въпреки всичко, дори и на масовия зрител, другите сериали са им по-интересни. Защо си отговори сам...

Хайде да не говорим за техническо изпълнение и ефекти, че просто... като видя камерата забита в очите на някой 5 минути, за да му видиш порите... или някой го играе лошо момче, ама пие бира с етикета към камерата.... някак си магията изчезва.

Единствената хубава страна на цялото нещо, е че много хора получават работа от която трупат опит, което в крайна сметка все някога ще доведе до нещо хубаво.
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Апр 17, 2013 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Що за безмислена тема е това?
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 17, 2013 10:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"cutepoison, ти изобщо знаешли, защо изобщо гледаш Под Прикритие?"

хахахахх

Айде да не правиш някакви генереализации и да даваш някакви измислени проценти все едно си правил маркетингови проучвания, защото нито си правил такива, нито ме познаваш за да правиш догадки защо гледам Под Прикритие, и какви други сериали гледам.

Гледам го, защото един приятел ми каза-ей тоя Под прикритие е супер як, гледай го. Пуснах си 2 серии, хареса ми и изгледах и останалите. Simple as that.


А това за бирата...айде моля ти се, навсякъде има продуктово позициониране и няма нищо ненормално в това. В Prison Break ли не разцепиха 100 джипа тойота, в Shameless ли няма iphone на всяка крачка, House не смени ли 15 чифта найк и т.н. и т.н. Къде е било платена реклама, къде не-има си я във всички сериали.

И защо актьори е в кавички? Съгласен съм че този главния, Мартин, не играе добре, но какво лошо можеш да кажеш за Михаил Билалов, Чочо, Мутафчиев, Владимир Пенев...?
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 17, 2013 12:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Под прикритие успя, защото 23 години се гавреха с българския народ, а сега усмиват гаврата.

Сериала ми допада, нищо, че съм гледал 3 епизода.

btw
Доставяме видео съдържание на българите в чужбина (aka voyo) И за жалост предлагаме турски сериали, а статистиката български спрямо турски не е никак добра ... Ще се радвам, ако доживея обрат :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Сря Апр 17, 2013 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison, първо ще правя каквито си искам генерализаци, хах, ако не си доволен, прав ти път :)
Второ, не става въпрос за маркетингови проучвания и за това какви хора гледат дадено заглавие. Става въпрос за това, защо тази продукция е била създадена, защо е точно в канал 1, а не в някоя от частните телевизии. Става впрос затова, какви са били главните точки когато е тръгвало да се пише този сериал. Какви са връзки там и подмасни разбирания, и че това съществува там само защото държавната субсидия към БНТ е 60+ милиона на година. Предполагам не се сещаш, че ако ще само 1 човек да го гледа тоя сериал, никой няма да му дреме.

Ама пак казвам, тези продукции, каквито и да са и дано са все повече, са добри с това, че правят кадри. Дано не се пренасити пазара, че как ще се спука тоя балон не е истина.

А иначе, мен не ме интересува защо го гледаш :) И не ставай смешен да даваш сравнения с House :) Щото то на всякъде има реклами, ама хората ги правят по интелигентен начин. Да не говорим за останалите технически подробности, че това е скучната страна на нещата.
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kefo



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 274
Местожителство: Софето

МнениеПуснато на: Сря Апр 17, 2013 8:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бях сигурен, че тая тема ще се превърне в поредното мерене на пишки и безсмислени спорове с единствена цел да нахраните всичко и всеки, който се опитва да прави нещо (макар и не най-доброто и качествено)
ма то тва си е тичпична българска черта аз кво ли се учудвам

Щот вие тука сте великите творци сичките :D:D
И както ValBo каза за Под Прикритие и аз мога да кажа за повечето от вас.... тва ако е елита на българския дизайн,графика и т.н. по-добре да го закрият :D


Баси....не случайно форума умря и никой не влиза вече!
_________________
kristianandreev@abv.bg
http://www.behance.net/kristianandreev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kefo



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 274
Местожителство: Софето

МнениеПуснато на: Сря Апр 17, 2013 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И за да не е оффтопик ето ви едно много готино филмче, което разказва историята на бг прехода и 'мутренските' времена.....
Казва се 'Имало едно време на Изток' и от преди няколко години....но чак сега излезе в едно малко кице в центъра поради простата причина, че нито един от големите кина и разпорстранители не е посмял да го пусне.

Мен доста ми хареса аз го гледах на кино...са на вашият изискан вкус едвали ще допадне де.

http://www.youtube.com/watch?v=ibWkLx3BaXQ
_________________
kristianandreev@abv.bg
http://www.behance.net/kristianandreev
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov