Graphilla.com :: Преглед на тема - Купувам колело
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Купувам колело
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Обяви
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 30, 2013 2:22 pm    Заглавие: Купувам колело Отговорете с цитат

Търся си градски байк (втори крак и не крадено) със следните изисквания:

- алуминиева рамка (да кажем 19")
- 26" колела
- с поне предни амортисьори
- по възможност да не е много шарено

Ами в общи линии друго не се сещам.
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 30, 2013 2:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предвид намирането на две колелета втора ръка предните 2 седмици, продавалник се оказа мястото.

http://prodavalnik.com/svobodno-vreme/velosipedi-c628?page=1

Примерно
http://prodavalnik.com/prodavam-drag-ontario-edishan-s-predna-diskova-i22848725
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 30, 2013 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя драг е що годе оферта за тия пари.

Неделя на Васил Левски имаше едно за същите пари, ама с две дискови, и заден амортисьор...сравнително нисък клас, но за наще дупки, павета и бордюри, заден амортисьор, ако ще най-нисък клас да е, значително подобрява возията.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 30, 2013 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми се влиза особено в безсмислени спорове, но е своеобразен петък - заден амортисьор в града има функцията единствено да тежи и да пречи на въртене и в колелета под 1,5-2к няма никакъв смисъл, понеже не стават за нищо.

Ако някой минава през дупки седнал на седалката - трябва да си преосмисли техниката на каране на колело.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 30, 2013 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре ми е известно функцията каква е, а и не говорим за колела по 2к, а нискобюджетни варианти.

Лично съм пробвал на едни приятели колелата-почти еднакви модели по 300-400 от метро, едното със-другото без заден амортисьор...интересно ще ми е да ме убедиш, че нямаше разлика като ги пробвах :D
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 30, 2013 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

cutepoison написа:
Добре ми е известно функцията каква е, а и не
еднакви модели по 300-400 от метро


А-ха :)

Аз не искам да те убеждавам нищо :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 30, 2013 4:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не искаш =/= не можеш ;)

Просто вметнах в темата, че ако авторът търси нещо нискобюджетно, за градски условия, без даунхил, скачане и пр. макар и евтино окачване би свършило работа за година-две. Пробвал съм доста такива колела, и затова казвам, че дори да е нисък клас, пак има плюс за возията.

То и на ауди-то окачването ми е алуминиево и се чупи по-бързо от стоманено, ама кво-да го махна щото има кратери по български пътища ли? И в тоя ред на мисли, дори да не сложа лемфьордер за 1000лв, а някво друго немско за 300-400лв пак ще е по-добре отколкото ако няма нищо, нали..
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Апр 30, 2013 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

прегледай ги и тук http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=136810 а ако кажеш и какъв ти е бюджета може и нещо по-конкретно да ти предложа. За градско колело заден амортисьор не ти трябва, а друг е въпроса, че при евтините модели не функционира както следва, така седи и въпроса със дисковите спирачки. Аз се движа със твърда рамка, твърда вилка и шосейни гуми и за в града не бих го заменил с друго колело. Дупките и бордюрите досега не са ми били проблем ее павираните улици са друга работа...та затова си вземи едно колело като за крос кънтри и не му мисли ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
achko



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 166
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 30, 2013 9:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз си търся и като гледам търговците на старо как надуват цените ще си купя нова шосейка.

Сега имам Drag ZX5 с гладки, градски гуми и не слизам от него дори когато има сняг.

Колелата със заден амортисьор, които стават за нещо, вярно са по 2 бона. Функцията на амортисьорът не е комфорт, а контрол при спускане по баирите - при педалиране отнема ужасно много от силата затова свестните се заключват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2013 5:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бюджета ми е крайно нисък (да кажем докъм 200 кинта). Заден амортисьор не искам, но за слизане от бордюри си мисля, че преден амортисьор не е лошо.
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivorio



Регистриран на: 14 Окт 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2013 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Градски велосипед Active Genius

http://xn--80aagchfanjcc6aftsr6a.com/gradski-velosiped-active-genius-p-1213.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2013 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ivorio написа:
Градски велосипед Active Genius

http://xn--80aagchfanjcc6aftsr6a.com/gradski-velosiped-active-genius-p-1213.html


Ми не е лош само дето е с желязна рамка :|
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2013 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз не обичам като питам за монитор до 500лв да ми прeдлагат до 5000 :D Над бюджета са, но при положение че само една гола алуминиева рамка е от по 150лв нагоре няма как. Прегледай тези , едното даже си е ново и не карано
http://prodavalnik.com/kolelo-velosiped-ram-ht1-16-r-26-i22878269
http://prodavalnik.com/velosiped-drag-i22617839
http://prodavalnik.com/chisto-nov-velosiped-muddyfox-soar-26-incha-18-skorosti-i22875959
http://prodavalnik.com/chisto-nov-velosiped-muddyfox-soar-26-incha-18-skorosti-i22875959
Особено Рам-а и Драг-а са си оферта и няма да съжаляваш. С добри части са и няма да ти се наложи да сменяш нещо защото не функционира, а за другите две може и да наградиш нещо с времето , но все пак за цената си заслужават ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2013 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

железна е не желязна :D
"Велосипед 26 желЕзна рамка с преден и централен амортисьор"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
georgi stoyanov



Регистриран на: 16 Май 2009
Мнения: 173
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 01, 2013 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

опаа това http://prodavalnik.com/aluminiev-velosiped-26-ts-s-amortesor-i22877595 трябваше да е 4-тия линк и стана тройния пост за което се извинявам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 04, 2013 11:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно от най-леките и здрави колелета, които съм карал е стоманен трек, произведен 78-ма година, който разсипвах 4 месеца из горите в Аляска, с твърда предна вилка и една скорост :)

Едно добро колело втора ръка с хубава стоманена рамка може да тежи по-малко от ново евтино такова с алуминиева, която е конструктивно кофти сметната.

Освен това, стоманата е много еластичен материал и убива вибрациите при каране, което води до по-голям комфорт, докато алуминия има други предимства - заради твърдостта си педалирането е по-ефективно и ако е добра рамка наистина ще е по-лека от стоманена, но като цяло алуминиевите рамки имат по-къс живот заради натрупването на умора в материала и друсат повече.


Тва са базови неща по отношение на конструкцията и избор на велосипедни рамки.


Евтините предни (под suntour XCM, RST Gila, rockshock dart и подобни) амортисьори не убиват вибрации и само тежат, в смисъл те буквално не работят доста скоро след купуването им.

Демек, не се плаши от стари велосипеди със стоманени рамки, често те пък са с висок клас компоненти за тези пари - за 100-150 кинта съм намирал колелета със скорост шимано ХТ, което е най-високия клас скорости на шимано, и са страхотни машини, които ще имат по-дълъг живот от нов евтин алуминиев байк, на който всичко му се чупи в рамките на година - две.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 04, 2013 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за инфото колеги. Понеже темата (ще) се поразшири ако модераторите решат могат да я преместят в друга секция. И сега с извинение към потребителя gezuht, чиято крехка и деликатна детска психика* ще продължа да тормозя с тъпите си въпроси и ще попитам, знаете ли някой да сглобява колела. Питам защото ми се изплъзна едно прекрасно (поне така ми изглеждаше) колело, което тъй ми легна на сърце, че сега искам същото :)

*-АБЕ ТОВА НАЛИЕ ФОРУМ ЗА АРТИСТИ? КАК МОЖЕ ДА ГОВОРИТЕ КАТО СЛАБОУМНИ ФЕНОВЕ НА сТАНИШЕВ ЗА КОЛЕЛА?ИЗУМЕН СЪМ!аБЕ НЕЩАСТНИК КАКЪВ ТИЕ ПРОБЛЕМА КУПИСИ НЯКАКЪВ ВЕЛОПЕДОМОБИЛ И НЕ НИ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ-НИЕ СЕ ОПИТВАМЕ ДА ОЦЕЛЕЕМ АЗ НАМАМ 200 ЛЕВА ДА СИ НАХРАНЯ СЕМЕЙСТВОТО И Е ТЪПОДАМЕ ЗАНИМАВАШ С ПРОБЛЕМИ КАТО ТОЯ!



_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 04, 2013 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сглобено колело винаги излиза по-скъпо. Единственото специално нещо в това, което показваш е разтуптяващата естетичното сърце чисто черна рамка, което е на една боя разстояние :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Пон Май 06, 2013 1:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

/offtopic
mucho написа:
*-АБЕ ТОВА НАЛИЕ ФОРУМ ЗА АРТИСТИ? КАК МОЖЕ ДА ГОВОРИТЕ КАТО СЛАБОУМНИ ФЕНОВЕ НА сТАНИШЕВ ЗА КОЛЕЛА?ИЗУМЕН СЪМ!аБЕ НЕЩАСТНИК КАКЪВ ТИЕ ПРОБЛЕМА КУПИСИ НЯКАКЪВ ВЕЛОПЕДОМОБИЛ И НЕ НИ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ-НИЕ СЕ ОПИТВАМЕ ДА ОЦЕЛЕЕМ АЗ НАМАМ 200 ЛЕВА ДА СИ НАХРАНЯ СЕМЕЙСТВОТО И Е ТЪПОДАМЕ ЗАНИМАВАШ С ПРОБЛЕМИ КАТО ТОЯ!

И тоя е на 51 години... бахти сдухания, незадоволен чичка. То като му гледам сайта, има за какво да е недоволен. А и по-добре няма да стане - толко му е капацитета. Отвратен съм!

По темата - успехь с байкь =)
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
cutepoison



Регистриран на: 04 Окт 2006
Мнения: 548
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 09, 2013 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

+ 1 за едноцветна матова рамка. На мен лично черна ми допада най-много. Но и чисто бяло колело съм виждал, от тия "пистовите бегачи" с по-плътни капли и изглеждаше мноого мазно.
_________________
http://www.redvertex.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Обяви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov