Graphilla.com :: Преглед на тема - Събирам инфо за т. нар. виртуални дебитни карти
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Събирам инфо за т. нар. виртуални дебитни карти

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 11, 2013 11:37 am    Заглавие: Събирам инфо за т. нар. виртуални дебитни карти Отговорете с цитат

Има ли случайно някой от вас опит с т. нар. виртуални дебитни карти? Интересуват ме следните неща:

1. Има онлайн магазини в Америка, Англия, Япония и т.н., които не приемат дебитни/кредитни карти от България - виртуалната карта ще реши ли този проблем?
2. Можете ли да препоръчате конкретна чуждестранна компания/сайт, предлагащ такава общовалидна международна виртуална карта, която би се водила английски/американска, не българска.

10х
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2013 7:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами за целта си направи visa или mastercard... Какво ще се занимаваш с виртуални такива...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2013 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

velinov написа:
Ами за целта си направи visa или mastercard... Какво ще се занимаваш с виртуални такива...


Ама не четете Велинов не четете :) ... аз карти си имам, въпроса е, че те се идентифицират като български, докато виртуалните могат да се идентифицират, като американски, английски и т.н. демек да се приемат от магазини, които не приемат български карти, да не говорим, че при виртуалните карти не шерваш лични дани с търговеца :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2013 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо, извинявам се, не разбирам от т.нар. "виртуални карти". Аз купувам доста неща онлайн и ползвам само PayPal, досега не съм имал случай магазин да не работи с него.
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivorio



Регистриран на: 14 Окт 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2013 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

С виртуалната картa Virtual Visa и Virtual MasterCard
можете да пазарувате свободно в глобалната мрежа,
на всички сайтове, обозначени с логото на Visa и MasterCard

чуждестранна компания/сайт
http://www.xmarks.com/topic/virtual_credit_card
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2013 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз досега не съм имал проблем да пазарувам от където и да било, стига картата да е международна, била тя евро или доларова. Това е параметър който се задава при издаването и. Така, че не мисля, че имам пропуски в четенето.

Друг е въпроса ако не искаш да шерваш информация за картодържача.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2013 11:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите карти СА "международни", но има (макар и рядко) търговци, които приемат само местни "международни" карти - да знам звучи абсурдно но е факт.

Аз и PayPal имам, но има търговци, които не го ползват и така :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
gopher's



Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 1072
Местожителство: White Birches

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2013 12:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз имах "международна" карта и добре, че попитах преди едно пътуване и се оказа, че е международна само за ЕС.. Та си извадих друга за целия свят (visa electron). Visa classic също е международна за цял свят. Би трябвало да няма проблем с тях
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ники михайлов



Регистриран на: 11 Ное 2005
Мнения: 2188

МнениеПуснато на: Сря Юни 12, 2013 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
ползвам само PayPa


Те тфа е.
_________________
"You cannot cheat form. Form is not a vehicle for content. It is the content." PETER CHUNG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov