Graphilla.com :: Преглед на тема - Грпххла във Фейсбуук, IxD/UX/UI и разни нови работи от мен
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Грпххла във Фейсбуук, IxD/UX/UI и разни нови работи от мен

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Чет Окт 24, 2013 10:25 am    Заглавие: Грпххла във Фейсбуук, IxD/UX/UI и разни нови работи от мен Отговорете с цитат

Тъй като нямаме структура която да отговаря адекватно на нуждите за някои клонове на дизайна, а именно IxD/UX/UI/Мotion Graphics/etc. не пускам нищо вече в Графилата, но съм решил да публикувам адекватно в групата на Графила във Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/graphilla/. Който желае е повече от добре дошъл да се запише.

Тъй като казаx вече, че нямаме специализирана група, да споделя, че си пускам нещата в Behance http://www.behance.net/victorgeorge. Последното нещо над което работя е тезата ми, iPad app, интерфейс за продукт мениджмънт клауд приложение.

Интересно: Дълги години се занимавах да правя статични структури на приложения и сайтове, но все нещо се губеше. Съвсем на скоро се замислих, че трябва да се реорганизира тази система да покрива не само екраните, но и техните състояния. Това е все едно да опишеш всички възможни варианти по един доста по-организиран и логичен ред. Ще направя по-строен преглед в близките 4 седмици. Сигурно ще пусна линк в тази тема също така.

Ще се радвам някой да пише нещо по темата (много по-лесно във Фейсбуук групата) и да сподели опит.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Чет Окт 24, 2013 10:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

кво
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Чет Окт 24, 2013 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не разбрах какво точно е това "кво"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Чет Окт 24, 2013 1:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно: Дълги години се занимавах да правя статични структури на приложения и сайтове, но все нещо се губеше. Съвсем на скоро се замислих, че трябва да се реорганизира тази система да покрива не само екраните, но и техните състояния.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Чет Окт 24, 2013 1:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не го разбирам тва горното
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Чет Окт 24, 2013 9:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно си прав! Така е, като човек започне да описва мислите си в 4 сутринта.

Става дума за информационната архитектура и как стандартната диаграма не е достатъчна, за да покрие всички варианти на една страница.

Example:

Тази схема описва просто кои са статичните страници/екрани в една йерархична структура, която спомага за организиране на съдържанието и посочва основните пътища/връзки между елементите.

За мен това е недостатъчно, поради което се замислих да обогатя така съществуващата диаграма със състоянията на всеки един екран. Например в дашборд-а на appPath може да се правят един куп неща, но как да знам колко са и колко трябва да представя като дизайни?

Ето разширеният вариант койт е доста полезен според мен. Той е основа за създаване на user flows после.


Така създадените user flows са много удобни за да се провери как точно се изпълняват задачите в приложението. Пример: http://dribbble.com/shots/993583-Wireframin-HD/attachments/116488

Та затова се чудех, кой какъв опит има и какво предпочита? Някой правил ли е подобни диаграми и има ли нужда от такива въобще?

Надявам се изясних мисълта си :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Сря Дек 04, 2013 12:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо ново от магистърския ми проект: http://bit.ly/1dO9ckD

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
FPrint



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 709
Местожителство: San Francisco

МнениеПуснато на: Чет Дек 05, 2013 6:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Една стара спецификация на един стар интерфейс: http://bit.ly/10rRieF

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov