Graphilla.com :: Преглед на тема - Webdesign
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Webdesign

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Take 1



Регистриран на: 26 Май 2003
Мнения: 69

МнениеПуснато на: Чет Фев 13, 2014 8:31 pm    Заглавие: Webdesign Отговорете с цитат



Има няколко неща в дизайна, с които твърдо не съм съгласен, но тъй като последната "креативна" дума не е моята, бих искал да чуя и вашето мнение. 10x in advance.
_________________
There's always a better way!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
atanast



Регистриран на: 26 Окт 2007
Мнения: 18
Местожителство: България

МнениеПуснато на: Пет Фев 14, 2014 1:49 am    Заглавие: Коментар Отговорете с цитат

С различно изображение в хедъра евентуално ще се появят проблеми с четимостта и стиловото отношение спрямо останалата част.
Релефа на всички икони е неубедителен. Недостатъчен контраст в информационните карета.
В идейно отношение, звездичките на ЕС са видими на първа страница само след скрол (напр. на лаптоп).
Не подкрепям и избора на серифен фонт за заглавията.
_________________
INY
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 14, 2014 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От чисто любопитство бих попитал какво се случва с хедъра на по-големи резолюции?! :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Пет Фев 14, 2014 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

не е лошо ма му мина модата на тва
и inner shadowa в иконите не ме кефи, искаш да цъкаш детайли, обаче не са барнати 10/10, по-скоро 5/10.

цъкай флат, по-лесно за рязане и хората вече тва искат да гледат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Take 1



Регистриран на: 26 Май 2003
Мнения: 69

МнениеПуснато на: Вто Фев 18, 2014 11:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за коментарите.

Както казах в началото, има неща в дизайна, които според мене нямат място там. Но ЦЕО-то реши, че трябва да са там, така че ...
Първото е картинката в хедъра. Моята идея беше по-изчистен хедър без картинка. Другото е тапета със звездичките. Лично на мене ми създават впечатление, че това е сайт на кабаре "При старата котарана" :).

@atanast:
- Да прав си. Затова картинките, които ще се сменят са подбрани така, че да се избегне този проблем
- Контрастът в полетата си е наред. Целата е да изпъкнат заглавията, останалия текст е талаш. Иконките - ок.
- Звездичките не са важни, най-важното са трите карета и логото.
- И на мене серифния фонт не ми допада, но е "според бренда", така че нямах избор :).

@mucho:
Те възможностите са горе долу две :). Така че се случва това. :)

@piperkov:
... че то от Flat дизайн се почна. Само че после на ЦЕО-то му светна, че тази негова идея никак не е добра от една страна, защото "не съответства с бренда" а от друга, защото няма как с такъв дизайн да вземе париете на клиент, който по националност е генетично предразположен към по-кичовитите неща :). С което всъщност съм съгласен. Затова един съвет от мене към теб: преди да се казва на клиента какво му харесва и какво не, е все пак добре да се вземат под внимание и неговите желания ;).

Финалният вариант:


_________________
There's always a better way!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov