Graphilla.com :: Преглед на тема - Cozy.bg - сайт за наеми на жилища без брокери
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Cozy.bg - сайт за наеми на жилища без брокери

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Обяви
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2014 12:02 am    Заглавие: Cozy.bg - сайт за наеми на жилища без брокери Отговорете с цитат

Cozy.bg - това е последният ми проект за отдаване и наемане на апартаменти без брокер в София. Надяваам се да е полезен на някого :)
_________________
WooGuru.net - unlimited WooCommerce support
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piperkov



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 432

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2014 10:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер е, дано се понапълни с обяви
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ironhacker



Регистриран на: 08 Сеп 2003
Мнения: 590
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 29, 2014 6:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Харесва ми изчистения стил, цветовете и баланса между празните пространства и активните елементи.

Някои дребни забележки:

  1. Лупата на сърча е малко дървена.
  2. Специално на моята резолюция (1600x900) и респективно по-големи може да сложиш поне по още една колона обяви на ред.
  3. Търсиш жилище - долу вдясно илюстрация на къща, а на наематели - на хора.
  4. [изгъзица] Може цвета на небето в hero графиката да се сменя в зависимост от текущия час.
  5. Input елементите във формата за пускането на нова обява да се раздели на 2 реда, за да заема по-малко място на страницата.
  6. Ще е готино ако може да се предлагат не само жилища, а и офиси.

Като идея за социална кампания, може да предложите безплатна фото сесия с професионален апарат на първите 100 човека, които се възползват от сайта. Хем първите обяви ще са по-привлекателни, хем хората ще имат по-голям шанс да харесат обявата.

Пожелавам ви успех с начинанието!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Adder



Регистриран на: 01 Юни 2006
Мнения: 135
Местожителство: Бургас/Варна

МнениеПуснато на: Пет Май 30, 2014 2:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво! Доста, доста, доста приятен!

Само едно притеснение имам, от гледна точка на информационната архитектура - Като цъкнеш Жилища, според мен не трябва да виждаш филтър за кварталите, а жилища с опция за филтъриране.
Тоест "Жилища" и "Виж всички жилища" трябва да водят към едно и също място + филтър функцията.

Отделно, сам по себеси филтъра за квартали е проблемен - като търсиш обикновенно знаеш горе долу в кой район или част от софия искаш да живееш, тоест може би карта за селектиране на региони подрегиони, ще е доста по-удобна. (и технически по-сложна за изпълниение, знам предполагам го работите за v.2).

Иначе Евала! Светлина в тунела!
Пускайте и други градове :) Ако ви трябва база данни за квартали, може да ви помогна.

Иван
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sovellis



Регистриран на: 01 Май 2007
Мнения: 112

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2014 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговорите!

За жалост не бях активирал да получавам съобщения и тези съобщения са останали в забвение.

Ще карам подред.

1. ОК :D признавам си, че нямам идеи как мога да я направя по-малко дървена.
2. Въпреки че не го виждам точно като проблем съм съгласен за резолюцията, че може да се експлоатират варианти за по-голям екран. Аз съм на 2560 x 1920. Взехме решение да разработваме до 1024 заради 2 факта: 1. под 25% са потребителите с резлюции над 1400px 2. ако паметта не ме лъже имахме чисто технически проблем с HTML-а и responsive framework-а ни, в който трябваше да вместим или само четен брой обяви наред или нечетен брой, за да могат да се подреждат пропорционално като се разделят на по-малка резолюция. Тоест 4/2 или 6/3 обяви на ред. 3/2 нямаше как да работи технически. Може би има някакво решение, но не сме го мислили в огромни детайли тогава.
3. Това е нелоша идея.
4. Нелоша също
5. Това е вариант също
6. Имаше няколко желаещи да пускат офиси, но целта да го нишираме сайта беше да съберем по-голям брой хора в София с апартаменти, за да се създаде критична база от потребители, ползващи сайта. Тъй като щеше да бъде кофти да пуснем всички възможни варианти и да има 2 обяви на офиси, 20 обяви в софия, 5 обяви в Пловдив и т.н. разпокъсана и слаба активност на повечето места.

Относно фотосесиите - предлагаме напълно безплатно всичките ни фото сесии. Уви, установихме, че е загубена кауза, поради простата причина, че хората не им се занимава да отделят 30 минути от времето си някой да идва да им снима жилището. Навивали сме дядови по телефона да дойдем до тях да им снимаме жилището, защото просто сме виждали критично зле снимани (почти неразбираеми снимки, на които не може да разбереш дали е сниман апартамент или кокошарник). Отговоите често са: "Не, не, няма нужда, аз съм си го снимал добре с апарата ми".


Цитат:
Само едно притеснение имам, от гледна точка на информационната архитектура - Като цъкнеш Жилища, според мен не трябва да виждаш филтър за кварталите, а жилища с опция за филтъриране.
Тоест "Жилища" и "Виж всички жилища" трябва да водят към едно и също място + филтър функцията.


Съгласен съм за филтър функцията, че трябва да присъства. Относно списъка с кварталите, включихме го поради 2 причини: 1. Google обича подредбата от гледна точка на SEO. 2. Хубаво е за самите юзъри да имат някакво списъкче, от което да гледат, а и може да има хора, които да си букмаркнат даден квартал и да го следят него.

За картата съм съгласен напълно. Планирахме втора версия, на която да интегрираме повечето от проблемите, зададени от юзърите. Планирахме и интегирането на карта с кварталите. Само ще видим колко ще види бял свят този ъпдейт, тъй като задачките ни налегнаха и Cozy.bg си остана любителски проект, който цъкаме в свободното време.


_________________
WooGuru.net - unlimited WooCommerce support
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Обяви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov