Graphilla.com :: Преглед на тема - Здравейте
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Здравейте
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
icf



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 110
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

веднъж седмично?

аз знам за хора, дето са кажи речи през ден на по 8 часа и в "свободното" време се занимават пак с т'ва.

давай, само с труд става. :)

п.с.
режииииии ги класните, ще ти пишат високи оценки, споко :)))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dilomo написа:

Вдъхна ми много надежда ( и без това на последък съм отчаян, че нищо няма да стане) ... Но все пак какво правя тук ако не мога да понеса малко критика :)

Мене ме кефиш :) няма се даваш!
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Greenhorn



Регистриран на: 10 Мар 2006
Мнения: 767

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 1:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да!

Значи първо не се отчайвай или отказвай не дай си боже... Оценяването при кандидат студентите във ВИАС е малко субективно, малко трябва да си ходил на уроци и където трябва... Така че спокойно, действай си, а нещата ще си се наредят. Специално за ВИАС не подценявай математиката... не се ли справиш там, забрави за рисуването. Не е лошо към края на този месец да почнеш да ходиш поне 2 пъти. Единия път си рисуваш както до сега, другия почваш да си засичаш и време. Специално за този изпит е хубаво да поддържаш рисунката на еднакво завършено ниво във всичките и части във всеки един момент. Това са общи съвети, които сигурен съм преподавателят ти е казал.

www.nextproject.org/graphilla/capitel.jpg

Двете крайни линии са абсолютно успоредни, в аксинометрия са. Т.е. липсва ти перспектива, което създава усещането за обратна такава.

Някой от канелюрите имат обща убежна точка, но други бягат малко.

За яйцата специално, самия кожух ако не ме лъже паметта е една идея по-навътре... при теб се получава леко накъдряне - някои са до самия ръб, други не, което създава усещане за грешна конструкция. Освен това заради светлосенките и заради ръбовете на кожуха се губи от обема на яйцата. Специално при този капител мисля те са най-сложното.

С упражнения ще стане работата, само не се самозалъгвай да правиш завършени композиции, които да се харесват на съученицитете ти... Опитай се да осъзнаеш как са конструирани или сгоблени самите модели и всичко ще си дойде на мястото. Отдръпвай се по-честичко от листа и го гледай от по-далече. Така ще виждаш по-лесно конструкционните грешки. И още нещо... не рисуваш за учителя, изпитващия или майка си например, правиш го за себе си нали? :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dilomo



Регистриран на: 08 Апр 2008
Мнения: 12
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за подкрепата!

Изненадан съм от изчерпателния отговор Greenhorn! Ще се вслушам в съветите ти и следващия път който съм на рисуване ще се опитам да направя един по-добър капител. И най-важното - ще рисувам за себе си :)
_________________
А.К.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 4:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тносно щриха, упразнявай всеки ден свободен щрих от тъмно постепенно кум светло и после пак към тъмно, не пести листа. засичай го винаги на вереф, и внимавай да следва формата. много внимавай да не "черниш". и спокойно, това се учи, но иска много и упорит труд. Успех
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dilomo



Регистриран на: 08 Апр 2008
Мнения: 12
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 6:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Morty написа:
... засичай го винаги на вереф ...


Благодаря,

Ще ми се да попитам какво е вереф? Някъкъв пример?
_________________
А.К.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 09, 2008 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Стягай конструкция и цветна, гипса така и така няма да ти пишат повече от 4.50 - 5. А на този може би 3.50-4 и малко. Макс. Зависи до кой седиш на изпита.

Я кажи къде ходиш на уроци да не се знаем ;)

Цветната ми е позната май, ама може и да се лъжа.

Иначе от това, което виждам ми се струва много графична за вкусовете на виас. Много чисти цветове, нетехнична. Такива излизания от полето и криви линии те изваждат от класацията веднага.

А тази конструкция сефте я виждам, нещо изпитно ли е, или от натура, как? Кажи условието ако не е от натура.

При гипса забрави конкура, това при основата трябва да изчезне. И е доста, хм, експресвен май му викаха за виас ми се струва. Там искат яка конструкция и много добро разграничаване на плоскостите. Кимиттата са ти размекнати, обема се губи. Точността е ясно. И изобщо обема куца.

А тоя капител е хипер скучен, така и не съм го довъшвал :D То само конструкция... Дай нещо по-пластично, че ми стана интересно.




Оффтопик:
Тва че нямам права за секцията рисуване не значи, че не рисувам, а че бачкам само с молива и не съм се представял просто, да не скочат сандоканите с два-три-пет-десет ножа да питат къв съм къде съм ;)
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо не е вереф, ами верев :) и означава по диагонал.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
exile



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 860
Местожителство: Plovdiv, Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Що пък по диагонал?
_________________
http://exlbrs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dilomo



Регистриран на: 08 Апр 2008
Мнения: 12
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво трябва да направя за да ме приемете в накакъв спец. форум (фотография или илюстрации примерно, може и 3Д)? Искам да ми покажете (кажете) какво ниво трябва да имам. Някакви критерии за оценка? Тематични ограничения?
_________________
А.К.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kato za na4alo razgledai specializiranite forumi, v koito iskash da te priemat
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-малкото е да поразгледаш специализирания форум за който кандидатстваш и да представиш работи, които на общия фон на останалите да бъдат на същото или по-добро ниво... Имаш ли нещо дигитално, тъй като профила на форума е по скоро ориентиран натам. Това не означава, че хора ползващи традиционни медии нямат място тук. Покажи нещо за което да се хванем, като разкараш учебните работи, упражнения и уроци, и покажеш нещо авторско, и завършено. Надявам се да си чел 'важната за новите юзъри' тема в началото на 'представяне' и да си наясно, че за да те приемат тук, трябва да покажеш най-доброто от себе си, а не просто формално да онагледиш факта, че можеш да нарисуваш къщичка с наклонено коминче със спираловиден пушек под 45 фрадуса. ;))) Успех...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 1:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

изненадай ни :Р
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

брех маамустара нокса и велинов стоят на чакмак :)ама поне са възпитани :)
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dilomo



Регистриран на: 08 Апр 2008
Мнения: 12
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се опитам да проследя какво точно е нивото на отделите и да се подготвя подобаващо :). Имам някои дигитални раоти, но те са стари от година две, затова ще направя нови и ще ги пусна когато му дойде времето (както казва един крадлив цар).
_________________
А.К.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PetyoDenev



Регистриран на: 20 Мар 2006
Мнения: 1241
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 10, 2008 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

дай и абстрактни да те подкрепя ;))))))))
_________________
ALFA MILANO
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
panistefanin



Регистриран на: 12 Апр 2018
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2018 3:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

I'm new and I'm interested in this topic. Thank you!


check routing number 
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov