Graphilla.com :: Преглед на тема - Издателство - само идея все още
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Издателство - само идея все още

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
wakeop



Регистриран на: 08 Май 2003
Мнения: 62
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2003 10:57 pm    Заглавие: Издателство - само идея все още Отговорете с цитат

Значи това тук ще е сайта на едно младо, прохождащо издателство.

Условието е: за различните раздели - детска литература, млади поети, възрастни фелейтонисти ;) и т.н - да има раличен дизайн на страниците, съобразен с тематиката. Но всичко да е обединено под една обща тема. Този тип дизайн ще стои максимум година, при увеличаване на изданията, ще се смени вече с нещо стандартно.

Моята идея: нещо като фирмени рекламни материали (брошурки, визитки и т.н.), пръснати по "бюрото" на потребителя.
Индексната страница (първият линк) ще бъде и страницата "За нас" - материалите все още са подредени и прибрани прилежно с кламерче и чакат да бъдат разгледани :)))

Идеята си я харесвам, но се притеснявам доколко съм успяла с визията, така да се каже. Личи ли си за какво става дума и не е ли прекалено шарено? Кламерите не стоят ли прекалено изкуствени, листите - прекалено гладки... такива работи.
(Естествено няма такива рекламни материали в действителност)
Изобщо... критика ми требе :) И 10х предварително.

http://wakeop.pimteam.net/fivestars/page1.jpg
http://wakeop.pimteam.net/fivestars/page2.jpg
http://wakeop.pimteam.net/fivestars/page3.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
wakeop



Регистриран на: 08 Май 2003
Мнения: 62
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2003 11:10 pm    Заглавие: ааа, забравих :-< Отговорете с цитат

този бял лист с дублираните линкове отдолу си има функция - на него ще е инфото за съответната книга, автор и т.н. от съответния раздел и ще се подава услужливо колкото ми е нужно (за това са и дублирани линковете).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mi kato ideia ok, ma mnogo grubo izpulnenie... az lichno predpochitam v site na nekoe izdatelstvo po lesno da si nameria tursenata kniga otkolkoto da mislia kva e ideiata pri praveneto na site.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

abe tia klameri neznam.. nali ne e office tfa? trebe se pipne oshte..cialostno
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kakuw e sita po ideia informacionen ili presentacionen, ako i dwete koe e akcenta.
izgradi si iasna funkcionalna predstawa i togawa wgradi tazi ideia w funkciata taka 4e da ne tezi wiziata a da e akcent i se stane
Върнете се в началото
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 3:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

като идея ок ама да ти кажа не си успяла да я придадеш в дизайна. основна причина - когато има нахвърляни материали на едно пространство е много тудно да се намери между тях да има успоредни линии. а твоя дизайн е точно обратното на тея принципи. сега земи да седнеш да хвърляш камари листове списания и др. да видиш какво става. за цвят няма да говоря защото ама хич не ми харесва и не е направено добре и така че да го коментирам. а тея кламери на мен ми стоят ужасно!!! помисли още. има хляб в идеята... само седни да понаправиш още варианти за да уцелиш правилната посока и да е в идеята. така идеята се разбира само ако ти кажеш че е такава. та обобщено моето мнение е че, трябва да помислиш още за доброто визуализиране на идеята. може например майн менюто да не ти са успоредни текстове!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wakeop



Регистриран на: 08 Май 2003
Мнения: 62
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 4:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ок, ясно... 10х на всички дотук.

Сайта за момента е презентационен, трябва да излезе за панаира на книгата на 10-ти, довечера го започвам... ясна е ситуацията :)
Издателството е съвсем младо, няма повече от 25 книги до момента, голямата част от които са детска поредица от един автор и първоначалната идея беше да е сайт за книжната поредица само - промяната в заданието дойде почти в последния момент и честно казано още ми е "детския" вариант в главата... та за това и исках мнение.

Идеята беше след 2-3 месеца, като се издадат още няколко книги да се смени с нещо по-стандартно като за издателство и по-удобно за ползване (съгласна съм с Bad...)

DR2... вярно е това за успоредните линии, ама става още по-претрупано, ако ги разхвърлям листовете... направо ще те заболят очите :) Минах набързо и през такъв вариант. Но за менюто ще помисля, и без това хич не ми харесва.

Кажи сега за цветовете по-подробно. Какво точно имаш предвид?

Кламерите ми се щеше да ги оставя в детската страница, защото лапетата им се кефят, ама не знам как ще се върже това с другите страници, ако там ги няма.
В крайна сметка сигурно ги разкарам, щом всички са против тях :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mena ako me piatsh i smiatash da ia napravish tazi ideia da izglejda dobre, polzvai scaner i porazhvarliai malko neshtata... umerenoto razhvarliane ne prechi...
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wakeop



Регистриран на: 08 Май 2003
Мнения: 62
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 5:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

10х :)

такъв кламер не мога да нарисувам, верно :)
ще се почва отново... :-<
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2003 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мдааа:) така със сканирани неща е къде къде по добре пък и се разбира идеята и:) а за цветовете ами какво да ти кажа хвани поне някаква гама. адски се бият в твоите варианти. няма синхрон. може да пробваш менюто да е постояно като цветове а съдържанието да му сменяш цветовата гама на различните страници. а за успоредните линии ами със сигурност може да се направи да стои добре и да не са успоредни просто трябва да си поиграе човек...
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov