Graphilla.com :: Преглед на тема - Haemimont Games proudly invite you ...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Haemimont Games proudly invite you ...
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Чет Дек 19, 2002 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За мен като модел си е супер. Виждам къде са отишли полигоните, гледам ръцете, лицето и ми харесва какво виждам. Ако се пипнат текстурите ще стане супер. А адекватна оценка за цялата визия ще може да се даде чак като се види ренднато от енджина...
Бтв колко са големи текстурите? Гледах на UT2003 скинове и само скиновете за главите са по 1024х1024 -> лудница :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Чет Дек 19, 2002 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Leleeee, kade vidq debela kritika? Izob6to ne sym po4val s debelata kritika ;) I ne sym iskal da po4vam OK?
Kvo, ne ti haresva 4e kazvam ne6to po-razli4no ot "Vai 4e hubavo" ili "Vie v Hemimont ste nai-" :))))))))))) a?
Pyk kolkoto i da ne razbiram ot igri, ot 3D razbiram i tova izob6to ne e nai-perfektnoto ne6to ot 10K polys koeto sym vijdal OK


OK:))))))

spor da stava ne se zajazdam :)

samo malko se izdraznih, pri tva ne mislia che nie ot haemimont sme nai

vaznoto e da sme fenove OK:))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Чет Дек 19, 2002 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Vuprosche kum chovecheca deto e napravil geroia ... abe neshto ne moga da se opravia sam .. ta ako mojesh da pomognesh ... intersuwa me kak si napravil ukrasata po broniata (stava vupros za chastta varhu ramenete - graviurite) iskam da napravia neshto podobno varhu edno ostrie ama s dipleismant neshto ne stava ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
spacer
bad ass panda


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 2193
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 19, 2002 5:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Uruk Hai написа:
Zoo написа:
To nee i nai hubavoto koeto az sam vijdal ama za sega tolkova kato stana po dobur shte ima po hubavi. Soon ...

Az sym vijdal i tvoi po-dobri ne6ta ;)
Ne sym iskal da te obidq, prosto si kazvam mnenieto



Mi to wseki e wizhdal! Obache trqbwa da ti kazha, che specqlno tozi model ako preticha pokrai mene w nqkoq geimka i si e tam s dinamichnoto si oswetlenie i sekwi drugi ekstri, az lichno mnogo shte mu se izkefq.

Sa za 10K poligona ne znam, ama na mene lichno mi pisna da strelqm po texturirani kubcheta! (bez da otricham maistorstwoto w twa da naprawish neshto as optimized as posible)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Чет Дек 19, 2002 6:56 pm    Заглавие: Pfu i tva se ne vidi :(( Отговорете с цитат

briax i gadosta nezemna
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
north



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 346
Местожителство: Austin,TX

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 12:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Kefqt me kak sa stanali rucete ( prustite,dlanite,kokalchetata na prustite) , na shot-a ne gi vizdam dostatuchno detailno no mi se stuvat mnogo precizni za takuv model.

Pozdravi : north
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 1:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хвалебствия:
готин модел, добри текстури. Пипнато тук и там по много професионален начин.

Критика:
Имам забележки към типажа.... много чисто това джудже, то да не идва от супермаркета облечено така? Повече мръсотия, бирен корем, ръжда, грозни пръсти с нащърбени нокти, петна по кожата, подобни. В момента прилича малко на дребен набит американец, който си е купил скъп костюм за Halloween. Авторите да не се обиждат... Не знам, на мен ми харесват нещата, които са по-реални. Правен ли му е профил на този герой? Къде живее, с какво се храни, както обича да прави, какво прави, като е пиян... подобни неща. Имам при мен една книжка - 3D Character Desing Bill Fleming. Не е много добра, но дава някоя много полезна информация. Ето нещо, което според мен трябва да е на ума на всички, които искат да правят character design:

3D Creature Workshop, Chapter One - Realistic Creature Design, Page 5:
Always start yout creature with comprehensive biography
You cannot design a realisic creature effectively until you've spent a day in its shoes. You need to explore the creature's habitat, food and predators before you can make it convincingly realistic.

Но може и изискване на дизайна на играта да изглеждат по-чисти героите. Знам ли... както и да е, изработката е на 6, поздравления!

Keep up the good work!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mEd_lEb



Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 24
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 2:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Въпросче към хемимонтци - Кога ще изкарвате туй чудо, че моделите са с по 10 000 полигончета парчето? И още нещо - къв хардуер ще му трябва, за да върви, бегла идея имате ли?
_________________
http://www.3dzone-bg.com

...може би съм импотентен,
евентуално и боклук...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 3:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nixon написа:
Bill Fleming


nima wse oste ima hora koito da
poddyrjat tozi izmamnik ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 12:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

za Bill Fleming:

i as mu se kefeh na vremeto, no toi beshe v zorata na 3d i tam treashe da si ostane.Veche metodite mu sa demode otsekade.

edinstveno zapomnih ot nego che sichko trea da e mrusno:) za da e istindko
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 3:01 pm    Заглавие: Bill Fleming Отговорете с цитат

Измамник? Не знам какво имаш пред вид, Joro... аз имам две негови книги, които си купих преди около 3 години. Освен Creature Workshop-a , имам и 3D Photorealism Toolkit. И двете тогава бяха от бестселърите в Амазон, до колкото беше развита тогава. Сега се радвам, че ги имам, защото от тогава не съм могъл да си позволя много подобни неща. Та... не съм негов поддръжник, просто това, което съм написал е нещо, с което съм съгласен. Не че всичко в книгите му е вярно, но аз лично съм използвал някои от техниките, които предлага, и честно казано, вършат работа. Какво имаш пред вид ти?

Все пак, аз отлично знам, че всяка книга е написана с търговска цел и поради тази причина, част от инфото в нея е пълнеж. За себе си знам, че ако успея да извлека 10-15% от това, което съм прочел някъде, е много добър резултат. Колкото до това, за което казва CHROM, че е демоде, донякъде съм съгласен, въпреки че нямам пряко наблюдение. Чел съм ревюта за следващите му книги, които са доста негативни. Е, какво да кажа, може просто човека да се е успокоил малко, и да се е отпуснал.

Според мен, най-ценни са материалите от хора, които в момента са в индустрията, като Jeremy Birn например. BTW, някой да има "DIGITAL LIGHTING AND RENDERING" или "DIGITAL TEXTURING AND PAINTING"? Кажете си мнението за тях... чудя се дали да инвестирам малко парички в книги отново.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

imam cialata seria DIGITAL do momenta bez poslednata za sinematografia i directing.Tva spored mene sa "a must have" za seki v bransha.Osobeno e iaka digi lighting.Za texturing sushto e cool, sichki primeri sa praveni maya taka che ako polzvash softa shti e nai dobre.Drugite sa za animacia no ne sa neshto osobeno.2003 izliza i compositing.Za investicia v tia dvete si struva mnogo spored mene.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zoo



Регистриран на: 10 Дек 2002
Мнения: 115

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Otnosno vremeto za izlizane na igrata:
Moje i da ne izleze zavisi dali shte ima odobren buget za proekta
Ako ima Bujet :))))) sled 2-3 godini
Tselta e da varvi normalno na GeForce4 Ti sled 2-3 godini, po dobra karta ako imash togava shte gledash 20 000K model a toia 10 000K shte prilicha na nekav delkan s bradva :))))

A po vaprosa za chistotata, ima rezon suglasen sam s tsialata teoria za mrusotiata, i schupenite nokti, obache tova jujentse e bilo v kazarmata i darji vsichko chisto i spretnato ta da ne mu se kara shefa :))))) Osven tova e hodila na pedikiur da mu lusnat nokteteata s flexa, krainiat efekt ne e kato sled bitka a kato za nachaloto i :)))))

Moje bi ima oshte da se razkaje no az ne se burkam v lichnia jivot na malkite gnidi (JUJETATA):)))))))))))

Vsichki kritiki dotuk gi priemam 90 % i az gi imam no neise :)))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joro*



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 446

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

oste w zorata na 3D Bill Fleming uspja da si syzdade
reputacia na edin ot naj golemite izmamnici ...
priklucheniata mu sa bezkrajni ... edna ot naj
brutalnite mu izjawi beshe swyrzana s izdawaneto na
1 ili 2 spisania za koito beshe sybral stotici abonamenti
predwaritelno ... horata si izgorjaha ... mnogo ot
publikaciite mu sa pisani ot awtori koito nikoga ne
sa poluchili zaplastane za truda si i kakwo li oste ne ...
ako na njakoj mu e interesno moje da se porowi
iz news arhiwite ... predpolagam tuk tam moje
da sa ostanali bezkrajnite threads prizowawasti samorazprawa
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 20, 2002 5:24 pm    Заглавие: Mersi za komentara, CHROM. Отговорете с цитат

Мдааа.... май доста ще се охарча през януари. иска ми се да се задействам малко повече с "Майчето", нещо, за което се глася от сумати време, но все не се получава. Иска ми се, бутам, от време на време, но все става така, че не мога да превключа и да рискувам да направя един проект изцяло в нея. Много съм свикнал с материалите на 3ds max-a и си мисля, че в началото ще ми е доста трудно.

Колкото до Флеминг, информацията, която ми даваш, Joro*, я разбирам за първи път.... по принцип не се ровя много по форуми, нямам много желание за това, и за това не съм засичал подобно нещо. Вярвам, че казваш истината. Но идеята ми по принцип беше, че човека и да е крал и да не е, пак в тези книжки има доста полезни неща. По принцип аз не говоря за авторите и не се интересувам от лични неща, което може би е недостатък.

Zoo: пожелавам ви да имате хубав бюджет, и да успеете да реализирате проекта, както сте го започнали, с вашите идеи и виждания. Знам колко е трудно да продадеш нещо на запад, защото преди известно време, на "преглед" в моята работа дойде един германец, който беше с представата, че отива в нещо като Сомалия. Разубедихме го, и в момента работя по доста голяма поръчка. Трябва да завършим всичко към Нова Година, надявам се. Ще разказвам повече, и ще показвам неща след като всичко бъде одобрено. Надявам се да имаме сили и умения да се справим, защото за в бъдеще това ще означава много, наистина. Само ще кажа, че работя в сферата на ТВ дизайна.

Това засега. Успехи на всички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov