Graphilla.com :: Преглед на тема - Поредният кандидат-3Dфен
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Поредният кандидат-3Dфен

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Baby Thomas



Регистриран на: 25 Дек 2003
Мнения: 24
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Дек 26, 2003 1:07 am    Заглавие: Поредният кандидат-3Dфен Отговорете с цитат

Открехнаха ме скоро за Вашия форум и реших да го посетя, тъй като желанието ми да се уча никога не секва. Интересите ми са широки и разнообразни, но няма смисъл да Ви занимавам на този етап с тях. Ще кажа само няколко по-съществени приказки:

От темите в настоящия форум имам най-голям интерес към 3D моделирането. Не се занимавам професионално, дали ще започна не се знае. Инсталирах първия си софт за 3Д моделинг преди около 3 месеца и бих казал, че разцъквам усърдно. Доколко имам скиллс е вече друг въпрос. Малко впечатление можете да добиете от представените по-долу неща. Смятам всичките да са WIP, в различен стадий на завършеност. Това е засега. Be cool!!!

http://babythomas.8k.com/3d-stuff/ash-tray01.jpg
http://babythomas.8k.com/3d-stuff/bar-chair.jpg
http://babythomas.8k.com/3d-stuff/cup%26teapot03.jpg
http://babythomas.8k.com/3d-stuff/kitchen04.jpg
http://babythomas.8k.com/3d-stuff/plane-in-the-kitchen-04.jpg
http://babythomas.8k.com/3d-stuff/snake-01.jpg
_________________
An Ibanez Fan!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
String



Регистриран на: 21 Мар 2003
Мнения: 206

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2003 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

interesni sa ti neshtata maniak , prodaljavai vse taka :>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Нед Дек 28, 2003 5:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

opredeleno prodyljavai v syshtiq duh!
no moje bi maluk syvet: ne otdelqi tolkova vnimanie na radiosity rendera :)
opitai ot drugite neshta malko - modeling, animaciq texturing i t.n.
rendera e 4ak nakraq
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Baby Thomas



Регистриран на: 25 Дек 2003
Мнения: 24
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2003 1:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ovendelon написа:
...no moje bi maluk syvet: ne otdelqi tolkova vnimanie na radiosity rendera...


10х, мен, обаче не ползвам радиосити, хич не го чувам. Както и да е, разбрах съвета ти, мисля, че си прав, но писва да се занимаваш само с моделинг. Освен това мерак да се покаже нещо по-завършено и така... =8-)
_________________
An Ibanez Fan!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2003 1:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ako nqma6 modeling i texturing kato horata.. pi6i go begalo zavur6enoto.. nai mnogo 4ainika ot Utah da si rendi6 v nqkolko hilqdi polojeniq.. :))) ako iska6 da se u4i6 na 3D ti trqbva vsi4ko.. aide moje i bez animaciq da se mine..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitehell



Регистриран на: 29 Окт 2003
Мнения: 459
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2003 2:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BTW, poslednoto neshto koeto poluchih kato syvet ot edin priqtel (Sinner) beshe "e za tva ne sme prokopsali zashtoto se opitvame da nauchim vsichko i da mojem vsichko, a normalnite hora se specializirat tqsno i rabotqt v team, vseki pravi tova koeto moje nai-dobre" ... ta posledno kakva e istinata?
_________________
Full speed saves time!!! - XFR
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2003 2:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vsi4ko moje.. moje da se nau4i6 i samo da startira6 softa a drug da e obu4en da tursi burzo po menutata.. i treti edi kakvo si.. i taka :))) temata e dulga i moje da se bistri dulgo bez da se stigne do kategori4no zakliu4nie.. no .. kolkoto pove4e znae6 tolkova si po cenen na pazara ;)) samo ot 4oveka si zavisi kolko moje i 6te nau4i..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2003 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tryabwa da wladeesh wsichko i da si se spetsialisiral w neshto. No da ne znaesh da modelirash ili texturirash.... Towa e wuzmozhno ewentualno (ako se zanimawash s 3D) samo ako si primerno spetsialist po oswetlenieto ili renderiraneto ili neshto podobno. No puk togawa se iziskwat edin kup drugi umeniya.

Ne tryabwa da lezhite na taya kulka, che chowek mozhe da se zanimawa samo s chast ot neshtata. Az primerno nai-mnogo obicham da modeliram i texturiram. Obache redowno mi se nalaga da rigwam, animiram, i compositiram/post-production. W edin idealen swyat wseki mozhe da si tsuka samo neshto otdelno. Ama w tozi idealen swyat ne se nalaga da si tursish rabota :)))) W Real World kolkoto poweche aspekti ot softa wladeesh (da ne goworime za towa, che kolkoto poweche softowe wladeesh tolkowa po-dobre), tolkowa po-lesno shte si namerish rabota.

Ta twa e polozhenieto. Kogato si w sustoyanie da izpulnish edin pulen 3D animation cycle -- modelirane-texturirane-rigwane-animirane-renderirane-post -- znachi weche si nayasno s programata. Ne kazwam, che towa e zadulzhitelno, prosto po moi opit towa shte ti dade neobhodimite kachestwa i preimushtestwa za da si namerish rabota (pone na Zapad). W kraya na kraishtata, wsichko e wupros na towa kakwo iskash da postignesh w 3D spherata.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
KillAgain



Регистриран на: 12 Дек 2003
Мнения: 26

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2003 3:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз познавам Baby Thomas и му се радвам на успехите. за няколко месеца момчето направи доста неща - както се вижда той се учи - но кой ли не се учи? напътствал съм го в някой от тези картинки, които ни показа и съм доволен от амбициите и желанието му за работа.
аз лично нямам нерви и време да се занимавам - както вече казах не ми е това (за моя огромна жалост) професията... но моята работа е доста близко до тази сфера. Baby Thomas работи абсолютно различна работа - която няма мищо общо нито с моделиране/рисуване, нито с компютри под каквато и да е форма. той е просто фен - който определено не мисли да работи това (т.е. поне аз така си мисля - незнам той да каже) а просто използва 3д приложенията за разтоварване.. някой тренират бокс, други се напиват по кръчмите, трети ходят по ку*** опа.. по жени.. той стои през 3д софтуерите :)
моето мнение е, че е на похвално високо ниво за тези няколко месеца.

поздрави от мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2003 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

a sled molba za postypvane i preporyki ot sysed se iziskva i medicinsko svidetelstvo i interview...
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Baby Thomas



Регистриран на: 25 Дек 2003
Мнения: 24
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Дек 29, 2003 8:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново. Доста интересна дискусия се заформи по въпроса за тясната специализация. Във връзка с това съм абсолютно съгласен с Drone и Boteff. Това да се специализираш само в едно нещо е умряла работа. Да не говорим, че 30 години да правиш едно и също говори не нещо друго, освен че си задръстен. Аз го мразя това много. Затова се занимавам с поне още 4-5 различни от РС-тата неща, които нямат нищо общо едно с друго. И с работата ми. И смятам, че и с повечето от вас е също така!
Проблема е обаче недостига на време. Колкото и гений да си, все не стига да свършиш всичко. Клонинга е ефектно решение, но ... =8-)
Не знам, все по-често се замислям да направя като оня дето не можел да работи пълноценно, защото пиел доста и затова спрял да ходи на работа =8-)
В тоя ред на мисли KillAgain не е много прав, като каза, че нямам мераци за работя нещо свързано с 3Д-то, работата ми сакс и ходя само щото кихат, но това няма значение в случая...
Иначе да, занимавам се отскоро. Стола е от втория ми ден цъкане, самолета е на втория месец някъде. Аз по принцип си бях изработил стратегия за изучаването на МАХ, но просто ми писна след първата седмица САМО моделинг. Затова и започнах да разцъквам от другите области на статичното (засега) 3Д "джиткане" =8-)
Хайде приятна вечер на всички!
_________________
An Ibanez Fan!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov