Graphilla.com :: Преглед на тема - colour settings?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

colour settings?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
sunnyfrog



Регистриран на: 02 Яну 2003
Мнения: 378
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 02, 2003 1:24 pm    Заглавие: colour settings? Отговорете с цитат

Zdraveite!
I Chestita Nova Godin

Pravya Grafichen dizain za pechat.Uj razbiram ot kalibrirane,ama neshto neshtata hich ne mi izglejdat dobre.Mislya che nemoga da ucelya podhodyashtiya profil za CMYK.
Rabotya s Photoshop7 i Illustrator10.V momenta nastroikite mi sa RGB-Adobe Monitor Profile, i za CMYK Photoshop5 default CMYK.No pri pechat cvetovete ne suotvetstvat na tova na monitora.Edinstveniya profil koito se doblijava do istinata e Emulate Adobe Illustrator 6.0.No toi nemi vurshi rabota.
Ako mojete mi kajete nyakakuv profil koito maksimalno da se doblijava do rezultata na hartiya.Che mi se vzema akula da se vziram v razni CMYK skali s kvadratcheta 1sm na 1sm i da si predstavyam dali toya cvyat si hodi s drugiya.Ako stava duma za proekt ot 5-6 cvyata ok ama ne e taka.
Za povecheto ot vas vuprosa mi e glupav.Ama se nujdaya ot suvet.Blagodarya vi predvaritelno
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 02, 2003 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Takaaaa.... chestita i na tebe...

Sega shte se izkaja ultra neprofesionalno, ama shte zamolia Jonata da ne ma napliuva pred vsichki :)))

Znchi navremeto kato edin mlad designer si misleh, che sled kato neshto ne stava kakto az go iskam sa vinovni nastroikite, samia monitor, video kartata, cpu-to, ram-a, onaia skapana bledo sinia stena zad mene i oshte kvo li ne, samo ne i az. V posledstvie kato posabrah rutina i niakoi umenia se okaza, che mojelo da se poluchi zadovolitelen rezultat i na 14" tv, tip shpionka, samo che ako znaesh kvo tochno iskash da pravish.

To ne biaha kalibrovki, to ne biaha profili, to ne biaha paiakopodobni ustroistva za masa pari deto edin mnouuuu goliam spec mi gi slagashe po monitora i prochie. Ama tva vaji samo pri niakakvi idealni uslovia, edinstvena i idealna pechatnica, edinstven i idealen pechatar, hartia, svetlina i kvo li oshte ne iz sferata na nenauchnata fantastika. Ta takova neshto kato SAVARSHENNA KALIBROVKA NEMAAAA:))))

Vsichko opura do oput i umenia da gi vijdash i da si gi predstaviash cvetovete na razlichnite medii, pak toia opit za sajalenie samo s bachkane se pridobiva, ahuummm:(

Otdelno ne e zle i monitora da dava cvetove blizki do realnite de, ama vaprosa e koi adjeba sa tez realnite cvetove? Znachi az nai mnogo viarvam na PANTONE, otdelno i v malko specifichnia mi bransh te sa pochti obojestveni :))) Tai che az procediram po sleednia nachin:
- Imam 4 osnovni za men si PANTONE, takiva deto pone 2 ot tiah gi polzvam pochti vinagi
- Glasia monitora po vsichkite izvestni mene nachino taka, che da gi pokazva max blizko do istinata i 4-te
- Gledam razni CMYK / RGB variacii
Abe v obshti linii si pravia nekav si moi i napalno neobiasnim profil, deto mi varshi rabota.

Che takiva mi ti neshta. Otdelno i postoianno sledia CMYK stoinostite na raznite proizvodni cvetove, shtoto se se nadiavam, che moga da si gi predstaviam prez 10%, pak ako ne moga gledam po raznite skali i t.n.
Ot dosta vreme krupna isdanka siakash ne sam imal, ha dano i za v badeshte da e taka:)
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borkin



Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 434
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 02, 2003 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

purvo chestita...
vtoro hubav monitor, ama mnogo hubav resp. skup
treto poigrai si s phoshoros nastroikite na PS rezultatite poniakoga sa zashemetiavasti. pochni s phosphoros stoinosti na samia monitor (ako ne gi znaesh tegli si PowerStrip), gamma sushto e vazhno. ako te ne te ustroivat pochvash da gi bazikash.
pri men osnoven problem e sinioto (C i M), izglezhda sus slaba magenta, ama ne e tui. Ako go dogodia precakvam Y i cherveno (M,Y). taka che tursish kompomisen variant.
pomni che niama monitor koito da ti dade sushtite cvetove koito vizhdash na pechat. nomera e da go dogodish priblizitelno. drugoto e pipetka v PS i cvetna skalishka.
Uf izchkai i Jonata da se proiznese :)
_________________
Няма абсолют, всичко е относително. Но това е абсолютно твърдение. Ergo, има абсолют.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Чет Яну 02, 2003 5:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
.... ultra neprofesionalno, ama shte zamolia Jonata da ne ma napliuva pred vsichki :)))..........


ади замоли го и мене да не ма бии ... щот и аз така праа... :)
само дет съм си и заделил семпълчета от големи тиражи на печатниците дет работя с тех... и кат знам че там ше печатам - хоп си калиброфкам монитора точно за към тях...
мда

и аз не вервам никак на тия паякообразните шъзнайш....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sunnyfrog



Регистриран на: 02 Яну 2003
Мнения: 378
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 02, 2003 5:46 pm    Заглавие: strashni ste Отговорете с цитат

Mnogo mersi!

Znaeh si che sum uluchila myastoto za moite kahurni vuprosi:)
Vijdam che kakto si ya misleh nyama da znam 100% kakvo shte izleze na byal svyat.A kato vu slusham i vas, a vie imate dosta opit zad gurba si,a az sum edva v nachaloto......che daje si misleh da vzema da se prekvalificirm kum web/ama mnogo shte se ozorya/.Pone shte mi e spokoino na dushta.Che sega pokrai Nova Godina mi pobelya kosata ot pritesneniya kakva li boza shte izleze.
Ne mie za purvi put da pechatam,ama drug put davam CD-to i s tui se priklyuchva,a toya put imah neshatstieto da vidya kak izglejdat neshtata mi na PC-to na pechatnicata.Bukvalno mi uvisna cheeneto........
Inache monitora mi e hubavichuk:)NEC ... tui kato go gledam e kum 19 ili 21 incha.Vsichkite tiya neshta deto me suvetvate ili pochti vsichkite sum gi razbutala do neuznavaemost.Shto knigi prochetoh i navsyakude "Posuvetvaite se s pechatnicata......"
Ama kak ta nali vidyah kakva ludnica e , horata burzat nikoi ne se spira da gleda kvi si gi vurshil i ne si li osral nyakude neshtata.
Che az byah zabravila da prisvoya profila.Ama dobre che horata si znayat rabotata,ili pone na tova myasto si ya znayat:)

No slava bogu vsichko e OK .Bih kazala che ima suvpadenie na cvyat pochti 100%.

Borkin predi vreme za edno moare mi popomogna mersi:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 03, 2003 12:10 pm    Заглавие: Re: colour settings? Отговорете с цитат

sunnyfrog написа:


.Che mi se vzema akula da se vziram v razni CMYK skali s kvadratcheta 1sm na 1sm ...


E ot tova niama da se oturvesh :)
___________________________________________
E.T. phone... home...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sithmaster



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 200
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 06, 2003 4:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Color settings
izbira6 v CMYK custom CMYK
v pove4eto slu4ai v Bulgaria se raboti s Eurostandart (Uncoated), predpolagam 4e tam ti stoi SWOP (Coated)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonata



Регистриран на: 26 Ное 2002
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 12:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честита нова година на всички :)

Напълно подкрепям LoveHate в обожествяването на пантона :)
За калибрацията на монитора - нямам рецепта. Стандартните неща - евроскала, 20% Dot Gain, Gamma. Оттук нататък е личния опит, много напечатани неща и разучаване на резултатите. Всъщност не е вярно, че човек настройва монитора си, истината е че човек се настройва към монитора си. С това, че монитора непременно трябва да е скъп не съм съвсем съгласен. Последния път, когато си избирах монитор обиколих всички известни ми места и максимално подлудих продавачите с въпроси за RGB корекции, цветни температури и най - вече с желанието да седна пред монитора и разцъкам менюто му до последно. И ако искате вярвайте, но това което най се доближи до изискванията ми не беше Sony или NEC, а един напълно неизвестен ми до този момент монитор - 19' Hansol 900P. Нито е с плосък екран, нито е Trinitron, но това, което има е мекота, фина калибровка и невероятен фокус. За съжаление сега вече не ги предладат, а за следващия модел - 920P с плоска тръба нямам данни. Скоро пак ще избирам монитор и ще разкажа.

P.S. Забравих да кажа: Matrox forever!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jonata написа:


P.S. Забравих да кажа: Matrox forever!


Absolutno :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
PerroBG



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Сря Яну 08, 2003 1:42 pm    Заглавие: oste malko akul :) Отговорете с цитат

.. imashe i 1 firma det praeha calibracia...
bbs (bulgarski buzness sistemi) mai se vikashe.
te idat s 1 kufar jaji (densitometri aba-bala) v ofisa i se motat 3-4 chasa, zemat po 30 lv. na monitor i baia dobre se spraviat... praat profil za rabota (moe da gi pomolish za 2-3. 1 za prez denia, drug za prez nosta /spored svetlinata v ofisa/).
dobre se spraviat imat i abonamentno obslujvane /davash tam po 100 lv na godina i si gi vikash kogat reshish/
Ako te zainteresuva tova ste provera za tel/adress i tn. i ste postna pak...
Inache i az rabota kakto se vijda na kartinkata otdolu.
Ako iskash moga i moite settings da ti prata v menuto si ima Save. :)


_________________
... Ako ti e tumno - prenastroi si
Brightness, Contrast i Gamma ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov