Graphilla.com :: Преглед на тема - parasitic little tick
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

parasitic little tick
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 11:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

da morgot ma sawsem slu4aino ti si risuwal prwo s moliw nali.ne s tablet.twa 4e we4e ne ti se risuwa s moliw e drua rabota.ma kazi mi spored tebe kompa moze li da mi zamesti skicata i usestaneto za lista.sto mamka mu komixite sa prawat na shemata pen - ink- i 4ak togaz dig.coloring.tableyti ima ot dosta dulgo wreme.:)))ili sa se kazes twa e stoto bla bla. az znam 4e i toka da mi spre pak se moga da risuwam.
za teb neznam.:)))))
Върнете се в началото
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 11:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз предпочитам да не поставям материала пред чувството и мисълта на автора. Можеш да рисуваш с изгоряла клечка кибрит, можеш да рисуваш на MS Paint, познава се кога те бива... Таблетът няма усещането на молива, моливът няма усещането на таблета. Двете неща са различни, не се конкурират, сравненията са неадекватни. С таблет мога с да нарисувам неща, които посмъртно не можеш да нарисуваш с молив (като начало - цвят ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 11:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

niama takowa nesto edinstwenia plius za cweta e e 4e moze brzo da prawis prewiu.ili iskas da kazes 4e s tablwta se ocwetiaas po dobre ot mikelandzelo ili leonardo ii goia.pliusa na digital painta e 4e za mnogo ktratko wreme mozes da postignes towa koeto s boi ste ti otneme dosta dulgo wreme.no ne mi kazwai 4e ne moze da se prawi cwiat stoto se pak tia programki ot roda na painta iat za ideia simulacia na twa det mozes da go postignes s real media.EDINSTWNATA razlika e 4e dori kogato ne mozes da riswas dobre programkaa mose da pozamaze sled tebe a:)))
a w realnoto risuwane nema ctr+z i nema history.SOFTA za men da wa wazmoznost za brzo dostigane do ideiata.Be ne sam srestal w mrezata niakoi digital artist ot high level deto da ne draska i na platno po sustia na4in.a setih se i drug plius na softa.seki put ne dawas 30 kinta za platno.prosto e mno iako kogato sa4etaes i 2te.mno primeri moa to poso4a ma az znam 4e gi znaes.
http://www.ashleywood.com
eto ti primer za pi4 det prawi nai dobroto hem si risuwa s boi , hem s PS6
Върнете се в началото
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Чет Яну 09, 2003 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе ти нещо пак се обърка, какви бои сега? Нали говорим за моливчето и диджитъл пейнта? ;)
Ти липсата на undo в традиционните материали бтв за плюс ли я водиш? ;) И възможността да реализираш по-бързо идеите си, да рисуваш по-лесно и контролирано според теб малко ли е?
Хайде стига сме мазали, важен е човекът, не материала. Ако започнеш да се надяваш материалът да те спасява - загубен си. Така че не ми говори за моливи, бои и таблети, говори за художници. За всяка идея си има оптимален материал, но идеята е над материала.
Скица се прави по-добре с молив, уеб дизайн се прави по-добре с компютър, кой от двата материала е по-добър?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 12:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

be pak ne se razbrahme deba.STAWA DUMA ZA KONKRETNO NESTO.NE STAA DUMA ZA MATERIALA.A ZA TWA 4E BEZ ANATOMIA i HARDKORE PRAWENE NA SKICI NOMERA NE STAWA.A lipsata na undo e plius zastoto kogato znaes 4e niamas prawo na greska se stremis da ne ia prawis.a kogato imas undo e hubawo no w warianta predi twa da si porisuwal dostatu4no bez wazmoznost za takowa.I tuka stawa duma 4e RIDLER si mu triaa zdrawo draskane skici ot NATURA.MNOGO HORA mogat da dadat usestane.W DASKALOTO SAM WIZDAL 3toklasnik da prawi takawa ziwopis kat cwetowe deto nia nikade.MA MISLIS LI 4e twa stiga.ILI nema zna4enie kwo wremetoe dokazalo.dawai nie sme hardkore painteri waznoto e da se maze tam nesto.AKO ZA TEB TWAE IDEIATA ZA MEN NE E.SAMO wremeto se pokase dali sam praw.:)))AZ smiatm da go dokaza.
Върнете се в началото
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 12:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Т.е. ти си убеден, че човек трябва дълго да е изучавал природата, анатомията, да знае свойствата на светлината, сенките и т.н., за да е добър художник? Ами дизайнер? Дизайнът е визуално изкуство (ако е изкуство ;) Трябва ли да е правил здраво скици на фигури от натура, за да направи хубав дизайн или лого? Ван Гог знаел ли е перфектно анатомията на хората, които е рисувал?
Има една тънка разлика между добрия рисувач и добрия художник... Всичко зависи от това, което иска да прави художникът... в случая на r1dler си прав, за да рисува добре това, което иска, трябва да познава натурата... но защо трябва да се ограничаваш с глобални "истини"? Или "за да счупиш правилата трябва първо да ги познаваш перфектно"? ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
R1dler



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 1341
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 11:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

e te tuka niama da pipam postowete. shtot mi pisna.
nubzi ti si kato laterna - edno si znaesh edno si peesh.
dai da widim kwo si naprawil TI s liubimatata ti naturalna media be? tam snimka...scan...pone neshto...a?

a kat ima tolkoz fatalen problem s anatomiata po wyprosnata draskanica pa da biahte kazalii kyde e be?!? ili imate neshto w ustata?

prikliuchwam debata traditional vs digital paint ei sega s dwa ciatata
nachi TIN-TIN mi kaza neshto nawremeto "s blajna boia wyrhu brezent TIR art li se prawi? a? kak mislish?:))"
a otnosno hudojnicite shte citiram Victor Kalvachev "ima dwa wida hudojnici - profesinoalisti i amatiori - ralikata e tam che amatiora risuwa kakwoto si iska i kakto si iska, a pyk profeionalista risuwa kakwoto mu porychat kakto e prawilno i poniakoga kakwoto iska i kakto iskas - niama po dobro ili po losho prosto dwete neshta sa razlichni"
ottuk natatyk "traditional vs digital" temi i mnenia shte se tretirat kato "corel vs ai i ostanalite".
_________________
The more you take, the more you need.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 1:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

deba taz anatomia. mi ima fotoaparati za taz cel. a undu-to na moliva i hartiata e gumata ;)
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov