Graphilla.com :: Преглед на тема - Vapros za Vray
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Vapros za Vray

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Mutra



Регистриран на: 05 Яну 2003
Мнения: 268
Местожителство: sofia-bourgas

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 7:12 pm    Заглавие: Vapros za Vray Отговорете с цитат

Imam problem s render ellements na Vray-a. Ta zanchi selektiram koi elementi da mi rendwa (z buffer, object ID i taka natataka), obache ne znam kak da ukahja na maks-a da mi gi zapishi waw otdelni failowe (naprimer waw .JPG) koito da izpolzwam za alfi waw photoshop-a. Ot maksa moje da gi zapiswa samo waw .RLA i oshte edin koito e po-nowata mu wersia. Obache tezi formati ne se poddarjat ot PhotoShopa, a samo ot Affter effecta- no na men ne mi triabwa za animacia. Ima li niakakwo lesno reshenie na problema mi?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kruchmar



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 180
Местожителство: i otnovo Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Po vuprosi za VRay se oburni kum Peter i Vlado ot Chaos grupata, plugina go pishat te i te sa i horata det sha ti kajat nay-dobre kak da si reshish problema. Edinstvenata malka podrobnost e che tryabva da si si go kupil, supporta im e super daje i prez online chat na serverite na EFnet channel #VRay
Uspehi
_________________
hayde dnes po-edno ot zavedenieto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PerroBG



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 205
Местожителство: Sf

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 7:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ako sum razbral pravilno:
Alpha channel ima samo v niakoilko formata i .jpg ne e ot tiah :)
alpha poddurjat:
1. tiff
2. tga
3. ne se sestam
prerednvai i kaji save kato tiff ili tga i vij dali ste izleze v shop-a.

add-on: ako iskash poveche nfo za file formats i chetesh ruski svobodno pogledni toia file:

http://free.data.bg/perrobg/PC%20Formati.txt

prail sum Copy<>Paste ot 1 ruski site /za jalost ne moa se seta koi beshe i koga beshe postanat toia material/
_________________
... Ako ti e tumno - prenastroi si
Brightness, Contrast i Gamma ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Mutra



Регистриран на: 05 Яну 2003
Мнения: 268
Местожителство: sofia-bourgas

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 7:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Znam che jpg-to niama alfa, no wsiaka karinka moje da se polzwa kato alfa kanal. No towa niama znachenie. Ako ste polzwali render ellements na scanlina na MAX-a, toi si zapiswa elementite kato otdellni failowe sled kato se izrendwa kadara. Ta za neshto podeobno pitam. Gledal sam waw foruma na Vray, i edin chowek imashe sashtia problem. No obiasnenieto ne beshe ne mi beshe mnogo polezno. Ako ne zanete kak stawa - ne se kosete. az se sprawiam po drug nachin, no rabotata stawa po-bawno.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kruchmar



Регистриран на: 03 Дек 2002
Мнения: 180
Местожителство: i otnovo Sofia Bulgaria

МнениеПуснато на: Пет Яну 10, 2003 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tova ti i kazah pich, pitay Vlado ili Petar dali VRay moje da go pravi tova i kak, az ne sum go probval.
_________________
hayde dnes po-edno ot zavedenieto
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Съб Яну 11, 2003 2:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

batka ako sym razbral pravilno:
iskash da imash otdelnite kanali kato otdelni kartinki?
nai lesniq variant mai e da gi navresh v edin file, i posle da si gi vizualizirash v programa za compositing i da gi zapishesh po otdelno.
mojesh da sybirash primerno zaka4aiki Zkanal v RGB i polu4avash grayscale na kanala koito ti trqbva. BTW Z e s stoinostti po golemi ot tezi za RGB i moje da imash problem :) basi abe prati neshto shte ti gi opravq :)
nai-malkoto mojesh da gi vizualizirash i da gi print screennesh
shtom e stati4na kartinka i gi iskash za photoshop ima hilqdi varianti
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov