Graphilla.com :: Преглед на тема - спорен дизайн
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

спорен дизайн

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dreik



Регистриран на: 27 Ное 2002
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2004 8:52 pm    Заглавие: спорен дизайн Отговорете с цитат

Здравейте. Много отдавна не съм писала и показвала неща тук, но специално за този дизайн мненията ви ще са ми много полезни. Не че друг път не биха били, но пусто все не остава време.
Сайта ще бъде на фирма предлагаща web дизайн. Може би ще се разтяга на цял екран, може би не - все още не е решено, ясно е че има много неща, по които да се работи - текстовете, логото, елементи тук там, с две думи далеч не е завършено. Но основния ми въпрос е смятате ли че като визия дизайна е подходящ за целта.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2004 9:29 pm    Заглавие: Re: спорен дизайн Отговорете с цитат

dreik написа:
Но основния ми въпрос е смятате ли че като визия дизайна е подходящ за целта.



be tva dosta slojen vupros za mene, za seki vlak si ima putnitzi, drug e vuprosa koi tochno klienti goni toia site? tuka lichno az nemam kvo da kaja dali stava ili ne za tzelta, no ne e ot moite favorites web design sites deto bih si dal parite.

nekolko neshta po samia design moga da kaja.
gore nav menuto sedi malko grubichko i goliamo, toia kolaj e nekak si dosta omazan, blurnat, texta postaven tam v nego s mnogo maluk font size na goleminata na kolaja i nai veche toia mazen pich otdiasno deto mi se usmihva tolkova mazno i obeshtavashto:))) be iska da go pipnesh oshte toia design da go zavurshish kakto si trebe.

uspeh.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TT2



Регистриран на: 19 Май 2003
Мнения: 245

МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2004 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има неща да се оправят, но може да излезе добър дизайн:
+ На онзи текст в хедъра май не му е там мястото, по-надолу и по-голям както BMF ти каза.
+ Онзи блърнатия вдясно от жената може и да изчезне, а и блърнат не стои добре
+ Можеш да поработиш още по цветовата комбинация, защото това червено със сивото и синьо-зеленото като че ли не се съчетава добре.
+ Продължението на линията с "Creonex Mission" не стои добре там, но би било нелогично да махнеш него, а горното да оставиш - помисли над това.
+ Да не забравиш да оправиш логото... това просто не става, а и слоганът под него не е разположен добре - изобщо, логото на пълен редизайн (това вероятно ще афектира белите неща в края на линиите с "Featured Project" и "Creonex Mission", но така или иначе май трябва да си отидат...)

Това е от мен, надявам се да съм бил полезен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TT2



Регистриран на: 19 Май 2003
Мнения: 245

МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2004 10:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за повтарянето на постове, но забравих нещо важно:
ОПРЕДЕЛЕНО не прави сайта на цял екран, това само отблъксва потребителите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2004 10:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TT2 написа:
Съжалявам за повтарянето на постове, но забравих нещо важно:
ОПРЕДЕЛЕНО не прави сайта на цял екран, това само отблъксва потребителите.



nedei, molia da govorish takiva silni i nedokazani neshta.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2004 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

twa naistina i na men mi sa 4ini truden vypros, li4no za sebe si moga da kaja, 4e taka na pryw pogled, i4 ne razbiram, 4e twa 6te da e kompaniq predlaga6ta web design, nekwo prekaleno biznes mi ide - ama pa ot druga strana az sym we4e tolkoz izkriwen, 4e tiq ne6ta det mi areswat maj maj, rqdko sa sre6tat ...

... i sq s toq post ne6to kazah li vyob6te?! :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ula



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 184

МнениеПуснато на: Чет Апр 01, 2004 11:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

на мен също не ми допада навигацията, много място заема, а едновременно с това е някак безлична (не особенно открояваща се)

в колажа ме дразни повтаряемостта на тази сфера... пича наистина е "мазен", а и ако втория "Blur-нат" пич изчезне ще се получи тиха любовна идилия, защото мадамата гледа малко " само да ми паднеш"... цветовете са му хубави, но пък има по-скоро бизнес звучене...

latest news го видях когато търсех доказателство, че това по-долу са новини... много е скрито ;) и не виждам смисъл от по-светлия цвят на новините... :)

лично аз бих махнала белите дъгички от featured project и creonex mission... както и малката картинка пред featured project...
колкото до това как да е поместен сайта, според мен няма правила за това, според дизайна :)
като цяло изглежда пипнат, но ти така или иначе казваш, че има още работа по него...

успех!!! :)))
_________________
I've still got sand in my shoes...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dreik



Регистриран на: 27 Ное 2002
Мнения: 13
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 02, 2004 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

точно за това е спора между мен и колегите. те са на мнение че колкото по-бизнес го направим, толкова по добре, толкова повече ще го харесат клиентите - нали за това се борим винаги :)) аз пък мисля, че след като сайта ще продава дизайн това трябва задължително по някакъв начин да се отрази във визията. и аз мисля че стана прекалено бизнес и моята лична асоциация като си го гледам, е за сайт на фирма, продаваща софтуер.
относно навигацията, логото, елементите около текста и текста в колажа - прави сте. промяната на едно от основните неща - колаж, лого, навигация, ще доведе до промяна във всичко останало. но това ще стане само ако дизайна остане.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 02, 2004 11:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

dreik написа:
точно за това е спора между мен и колегите. те са на мнение че колкото по-бизнес го направим, толкова по добре, толкова повече ще го харесат клиентите - нали за това се борим винаги :)) аз пък мисля, че след като сайта ще продава дизайн това трябва задължително по някакъв начин да се отрази във визията. и аз мисля че стана прекалено бизнес и моята лична асоциация като си го гледам, е за сайт на фирма, продаваща софтуер.
относно навигацията, логото, елементите около текста и текста в колажа - прави сте. промяната на едно от основните неща - колаж, лого, навигация, ще доведе до промяна във всичко останало. но това ще стане само ако дизайна остане.


ami za toa spor nema qsen otgowor - qsnu e 4e ima klienti i klienti, az li4no ako nekak si moga da se postawq na mestoto na tlystiq, mazen 4i4ka - pari4ka :) (kojto estestweno misli i premislq si4ku) 6tqh moje bi da se wpi4atlq ot firma, koqto qsno mi pokazwa, 4e ima kreatiwen, kadyren personal s mnogo, razli4ni, sweji i t.n. idei - pyk s takyw biznes izgled na saita nekak si twa ne se postiga .... abe znam li :)
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mucho



Регистриран на: 09 Дек 2002
Мнения: 1781
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 02, 2004 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

aaa zabraih da kaja :) be takia biznesmeni i biznesmenki hi4 ne gi wijdam az kat designeri :))) wyob6te ne moa da si gi predstawq sednali pred fotoshopa, fireworksa i t.n. :)))
_________________
бяла роза ше закича
на капака на москвича
шоту съм ибахти пича
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ula



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 184

МнениеПуснато на: Пет Апр 02, 2004 11:46 am    Заглавие: просто налучквам Отговорете с цитат

mucho написа:
aaa zabraih da kaja :) be takia biznesmeni i biznesmenki hi4 ne gi wijdam az kat designeri :))) wyob6te ne moa da si gi predstawq sednali pred fotoshopa, fireworksa i t.n. :)))


идеята е явно, че те са тези, които продават дизайнерските ни изцепки на "мазния чичко-паричко" :)))))))
_________________
I've still got sand in my shoes...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пет Апр 02, 2004 5:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



надрасках някои от моментите които ме притесняват.
освен това текста в хедъра не стои убедително. може да пробваш някой фин серифен шрифт. може да пробваш и контента да не е на бял фон а да речем на тъмнозелен с няколко степени на светлосила.
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ango



Регистриран на: 15 Апр 2003
Мнения: 128
Местожителство: BROOKLYN

МнениеПуснато на: Сря Апр 07, 2004 8:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

MEne nai mi burka v o4ite tva logo -deto e kato da logo na predpriyatie za metalni trubi ili za nekoya pharmaceutical company v nai dobriyat slu4ai..
Ina4e v tiya zvetove ima potenzial ,ama trebe da sednesh i da pomislish stoto spored men navigaziya i pro4ie e mnou klishe
Flash nema li da ima nekade-vse pak web design predlagate..?


Cheers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger
Snaker
Toxic Snake


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 800

МнениеПуснато на: Сря Апр 07, 2004 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

незнам ама с тоя мазньо отдясно и с малко повече усилие и обстановка ще го докара на дизайн с домейн - officehardboy.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Уеб Дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov