Graphilla.com :: Преглед на тема - Батерии в цифрови апарати
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Батерии в цифрови апарати

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
zhvihti



Регистриран на: 29 Ное 2002
Мнения: 184
Местожителство: Амстердам

МнениеПуснато на: Пон Яну 20, 2003 8:42 pm    Заглавие: Батерии в цифрови апарати Отговорете с цитат

Понеже ми попадна един цифров апарат Кодак DX3600, направо ме разби как за има-няма половин час (59 снимки) батериите му са на нула (нови Сони и Тошиба алкални). Това нормално ли е за всички цифрови апарати или само за по-ниските класове? На този макс резолюцията му е 1800х1200 (с много лошо качество) и е с 8 MB вградена и 32 MB Flash Card памет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Яну 20, 2003 8:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Pak mnogo sa izdarjali... moia Olympus gi machka i toi za okolo 30 min... ama pone snima kato zmei...

zariadno mu e maikata... e spec bateriiki de, deto se zarejdat i to 2 komplekta.
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DinYa



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 1039

МнениеПуснато на: Пон Яну 20, 2003 11:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

батериите се изтощават най-бързо от вариото...
ако движиш оптиката напред назад, може да не издържат и 10 мин. ;)
и LCD-то е много хищно, хех мойто е като радиатор - загрява зверски ;) изключвай го ако не го ползваш постоянно...
аз съм с 4 броя х 1,5V - 1600мА и при нормално стреляне издържат около 100 снимки в 2048Х1536
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Вто Яну 21, 2003 11:09 am    Заглавие: Sony - Rullez Отговорете с цитат

Sony Digi DSC-P2...na 1600x1200 resolution i 64 MB memory Stick izdurja battery do 70 min!
mmmmm, na 1/2 se sucrashtava time za Movie mode....da ne govorim za support advanced software Pixela ImageMix, deto ti svurshva 2/3 ot rabotata predi Photoshop i t.n....
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Яну 21, 2003 12:03 pm    Заглавие: Re: Sony - Rullez Отговорете с цитат

Add написа:
da ne govorim za support advanced software Pixela ImageMix, deto ti svurshva 2/3 ot rabotata predi Photoshop i t.n....


яя.. тва ми стана мноо интересно ... за 2/3 от работата на ФШ - я дай да видим?

BTW - sony SUX w в цифровата фотография - ма нейсе :))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Вто Яну 21, 2003 12:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Avi...)
Цитат:
я дай да видим?



http://www.imagemixer.com/
....rulezz, vervai mi, samo ne go cheti na iaponski..)p
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Яну 21, 2003 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Add написа:

http://www.imagemixer.com/
....rulezz, vervai mi, samo ne go cheti na iaponski..)p


скии са... не ми е интересно да чета във фирмения сайт на производителя..
искам реален тест - една снимка 2000х2000 пиксела - ако сонито мое да я направи - кроп на един участък от нея - обработена и необработена с тва "чудо" дето спестява 2/3 от фотошопирането...

в крайна сметка съм пробвал неколко туула за обработка на пикселизацията на дигиталките - и си4ките ползват някакъф предварително зададен алгоритъм - който верно можеш да променяш - обаче в никакъв случай не дава контрола, който можеш да упражниш във шопа...

е.. сигур ако искаш да прекараш една камара снимки през тоо "филтър" и да получиш "задоволително" качество - става - ама за нещо дето ще го права на А3 примерно.. хмм.. :)))

бтв... нещо не мога дори и на тоя сайт да вида кво праи тоя софтуер :/
сигур сам мноо прост.. ://
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
minimiro
Ксараджия


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1974
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Яну 21, 2003 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Olimpusa.... s obiknoveni alkalni...i tolkoz ne ustiskva..... ina4e maikata mu e dva komplekta 4x 1800mah..... edinia ustiskva kude 60 TIF-a....
Kartata updatvana s 128Megi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov