Graphilla.com :: Преглед на тема - :: Как реагирате на клиент, който... ::
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

:: Как реагирате на клиент, който... ::
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petroff



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 9:56 am    Заглавие: :: Как реагирате на клиент, който... :: Отговорете с цитат

Предполагам на всеки, който се занимава със създаване на сайтове му се е случвало да попадне на клиент, който казва "Искам на моя сайт нещо да мърда".

Как реагирате в такива моменти?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sebastianz55



Регистриран на: 17 Дек 2003
Мнения: 1447
Местожителство: yellow submarine a.k.a. office

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 9:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ми нещо мърда, пък дори да не знае какво иска да мърда пак мърда...
формулата е такава
плаща + "ама искам и освен всичкото това и да мърда" = доплаща :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

преди буквално 1 мин (време да си налея чаша вода) проведох подобен тел разговор
иска 1 човече да мърда там и да не й тежи на страницата
какво човече - то още лейаут няма, 1 пиксел няма
да се обади след 2 месеца
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petroff



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 10:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А случвало ли ви се е да отрязвате клиент заради прекалено големи/непоследователни изисквания?

На мен ми се е случвало, но винаги съм се чудел това добре ли е или не. Добре е от гледна точка на това, че клиентът по този начин можеш да го "образоваш", но това е може би само привидно, щото винаги ще си намери някой, който да му "уйдисва на акъла".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sebastianz55



Регистриран на: 17 Дек 2003
Мнения: 1447
Местожителство: yellow submarine a.k.a. office

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 10:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Клиентът винаги е прав, особено ако искаш да му вземеш парите.
Друг е въпросът ти до къде си готов да правиш компромиси със себе си, заради глупав клиент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Blake



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 38
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами сега първо за "мърдането" - обикновено успявам да ги убедя подобни клиенти, че мърдането е отдавна отшумяла мода (от 1995 година примерно) заедно с крещящата шарения и цигания... поне досега винаги ми е минавал номера, щото всеки като чуе че нещо вече не е модерно и се отказва...

иначе за отказването - отказвал съм разбира се, основно когато клиента не знае въобще какво иска, и опитите ми да му помогна в тази насока пропаднат - тогава съм прекалено наясно (щото съм се парил вече така), че ще се разберем за едно нещо, а пък после ще се окаже, че трябвало било съвсем друго да се направи, за което естествено човека нямало да си плати, щото сме се били разбрали вече... и тъй като клиента винаги е прав, то в подобни случаи степента ми на отказване е 99%, т.е. въобще не поемам такава работа...

наскоро точно се отказах от едно подобно нещо, щото като чуя реплика от сорта "погледни този сайт - искам да ми направиш същия", почвам да се обяснявам с човека с цел да каже какво ТОЧНО иска да му направя - ако не каже - да е жив и здрав (тука разбира се не става въпрос за прости сайтове с 5 страници и половина, а за такива с яко сървър сайд - по простата причина че няма как да надникна кво стои отдолу и какво ще трябва да направя). да не говорим, че този беше тотално не наясно какво иска, щото през 5 минути употребяваше израза "абе виж ся, не ми губи времето, искам същия сайт, ама написан на РНР"... опитах се да му обясня на човека, че въобще не е наясно с тези неща и да се видим да си разясним нещата, ама не би...

мерси казвам аз на такива клиенти...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

само нещо да вметна: лично мое мнение е че мода в уеб дизайна НЯМА! има само подражание на някои сайтове и до там... това НЕ Е МОДА! а за мърдащите картинки ако се вмества в проекта като идея защо не. аз съм за "мърдащите картинки":) а клиента НИКОГА не се отрязва. зимаш поръчка и ако не ти отърва я даваш на някой друг да я свърши тая работа. примерно на някой приятел дето няма бачкане в момента и му трябват кинти.
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

i posle toi ti e blagodaren do grob che si mu izpratil nai stisnatia i pretenciozen klient na sveta:)))) beto mu e skasal nervite za 48 lv.:)))
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 12:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:) бе не се знае:) па и кой е казал че са 50 лева:)
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BadmotherfuckeR
Kill 'em All


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 912

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 12:46 pm    Заглавие: Re: :: Как реагирате на клиент, който... :: Отговорете с цитат

petroff написа:
Предполагам на всеки, който се занимава със създаване на сайтове му се е случвало да попадне на клиент, който казва "Искам на моя сайт нещо да мърда".

Как реагирате в такива моменти?


emi az imah edin takuv bg klient last yaer, poiska nekav sempul re-design za edna laboratoria nekakva, pratih mu preview design-a odobriha i polse kato trebeshe da platiat i da ima napravia site, me pita v maila, "hmm a ne moje li menuto da murda malko da se pokazvat tuka ini neshta da sa skrivat da se vrutkat...i t.n" i mu pisah... " az moga samo edno neshto da vi pokaja deto se vrutka i murda, moia burgaski kriv master of puppets. i prikluhihme s bg klientite:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Blake



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 38
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

DR2 написа:
само нещо да вметна: лично мое мнение е че мода в уеб дизайна НЯМА! има само подражание на някои сайтове и до там...


визирах нещо такова, което, прости ми, ама беше на мода през 1995-6 година... да, ама много често клиентите си умират по въртящи и подскачащи добитъци/хора, веещи знамена, и прочее елементи...

DR2 написа:
а клиента НИКОГА не се отрязва. зимаш поръчка и ако не ти отърва я даваш на някой друг да я свърши тая работа. примерно на някой приятел дето няма бачкане в момента и му трябват кинти.


Тук не мога да се съглася. Явно не си попадал на клиенти от вида, на който аз съм попадал... сега, ако нещата са добре (под)платени, мога да си затворя очите за някои неща, обаче да ме правят на маймуна и да троша нерви за некоя кинта - не си заслужава... ценя труда си и свободното си време най-вече, и очаквам човека отсреща да го цени по същия начин... И още нещо - ако се хвана да правя нещо НИКОГА, АМА НИКОГА няма да го дам на друг човек да го довърши, щото резултата не е много ясен, а аз си залагам главата на тепсия за пред клиента... обикновено или предварително пренасочвам клиента към друг, или ако не се намери - отказвам...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Пет Юни 25, 2004 5:17 pm    Заглавие: Re: :: Как реагирате на клиент, който... :: Отговорете с цитат

petroff написа:
Предполагам на всеки, който се занимава със създаване на сайтове му се е случвало да попадне на клиент, който казва "Искам на моя сайт нещо да мърда".

Как реагирате в такива моменти?


Vikam mu sekretarkata na instruktazj ...che da se nauchi kak da mu klati monitora ,)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wakeop



Регистриран на: 08 Май 2003
Мнения: 62
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 28, 2004 12:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами аз лично вече започнах да ги отсвирвам тези с щракалките... "мърдането" винаги ми губи повече време, отколкото са склонни да платят любителите на мърдащи бози.

едно изключение мисля да направя за евентуалния следващ проект, ама щото клиента е приятелче и ще му уйдисам на акъла... а и ще мърдам 4 пиксела все пак, няма да ми се срине репутацията на статик от това :))))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petroff



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2004 11:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи, Blake, в голяма степен споделям твоето виждане по отношение на това, че шарениите и анимираните gif-чета (флагчета, земно кълбо и т.н.) са тотално остарели, както и "любимите" ми тапет background, тип амбалажна хартия.

По тази причина винаги съм смятал, че има клиенти, които не че не заслужават да имат сайт, а просто трябва някой да ги "ограмоти", като се опитвам този някой да съм аз. Естествено, не винаги се получава, така че понякога се получава преждевременна раздяла. А това, дали съм го препоръчал на познат си е пак един вид "отрязване" на клиента, но по по-любезен начин.

Колкото до модата в уеб дизайна, според мен навсякъде има мода, включително и тук. Фактът, че има подражание говори за това, че има и мода, щото модата и подражанието вървят ръка за ръка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2004 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Клиенти се режат и то още как! Ако ще изгубят време на фирмата, което няма да покрият като приход - това не са клиенти а вредител за бизнеса! Да не говорим че човек с такива изисквания означава ПРОБЛЕМ при всяка една негова поръчка. Предпочитам да се лиша от тези 10-100-1000 лева но да живея 1 месец повече, щото тия разправии горе-долу това ти костват.
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
JinMachine



Регистриран на: 05 Мар 2004
Мнения: 339

МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2004 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В една друга фирма, в един друг бизнес, един доказано интелигентен шеф отговаряше така:

- Не, на клиент не се отказва. Но му дайте такава цена, че ако се съгласи, аз лично да отида и да му свърша работата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petroff



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2004 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

JinMachine написа:
В една друга фирма, в един друг бизнес, един доказано интелигентен шеф отговаряше така:

- Не, на клиент не се отказва. Но му дайте такава цена, че ако се съгласи, аз лично да отида и да му свърша работата.


Да де, JinMachine, ама нали се сещаш, че ако си на конкурс просто трябва да се откажеш. Много високата цена в този случай ще бъде равносилна на отпадане на кандидатурата ти.

Това ми напомня и за един друг проблем, ама той е за друга тема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2004 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:))) petroff... kav konkurs???
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2004 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
:))) petroff... kav konkurs???


za krasota predpolagam....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petroff



Регистриран на: 23 Юни 2004
Мнения: 9

МнениеПуснато на: Вто Юни 29, 2004 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LoveHate написа:
:))) petroff... kav konkurs???


Надявам се не си мислите, че ако някой реши да си прави сайт взима оферта само към един човек/фирма...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov