Graphilla.com :: Преглед на тема - първото БГ списание, специализирано за байкове...
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

първото БГ списание, специализирано за байкове...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Нед Юли 04, 2004 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

няма ли западни издания на тая тематика..? да почерпиш вдъхновение барем? ..иначе не туй магазина... море уърк трее...
те са ти го казали де... ае, чакаме резултс...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Нед Юли 04, 2004 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

... te kato sa zapadni... (ima gi mnoo magazini takiwa) da ne mislite, 4e sa stoka i cwete za mirisane???? - are ne me karajte da gi skaniram i postna za onagledqwane na misylta ;)

-------------------------------
RABOTATA ZAGROZQWA 4OWEKA, A MYRZELA O6TE POWE4E!!!!!!
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Нед Юли 04, 2004 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мене ше ми е интересно да скивам таквиз магазини
да обогата общата култура дай сканс
Върнете се в началото
ER



Регистриран на: 08 Ное 2002
Мнения: 88
Местожителство: Pld

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат


tva e posokata na zapadnite ni kolegi..
vsichko e vkarano v tozi shablon
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

тези са грозни, спор няма ...
така че БГ варианта требе да е по куул.
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Показаните тук са кофти, но има и много добри. Това тук ми прилича на каталог но не и на списание, много каталожен вид има.
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nix, покажи нещо, ко имаш под ръка? :)
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам под ръка само едно нещо, което също не е най-доброто, но поне отразява разликата в нещата като стил.



повече неща могат да се видят ако човек порови из линковете тук:
http://www.pinkbike.com/modules/links/
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Q2k



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 114
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vse si misleh 4e koloezdeneto kakvoto i da bilo e extreme sport...no qvno sym byrkal...
mn postno....mnogo...no puk mn se radvam 4e se pravi takuv tip spisanie:)))
uspeh
PS.nqma da koment fonta...TA TOI IZOBSTO NE E ZA TAKUV TIP MAGAZINE
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 11:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...пак казвам, че някои хора тук бъркат жанровете - байкингът е екстремен спорт, но контекста на списанието е друг: ТЕХНИЧЕСКИ - Newsletter!!!! Ако се отразяват спортни събития и прочие... сте в правото си, но случая е друг. Каталожния вид на списанието е следствие на вече казаното по-горе: ТЕХНИЧЕСКИ - Newsletter, показващ развитието на технологиите и продуктите... разбира се ще има отразяване и на спортни събития, но те са второстепенни, а не основна тематика...
... ето и нова трактовка на фонтовете за корицата:

_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 11:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

n1x0n написа:
Имам под ръка само едно нещо, което също не е най-доброто, но поне отразява разликата в нещата като стил.



повече неща могат да се видят ако човек порови из линковете тук:
http://www.pinkbike.com/modules/links/

... прочие... не мога да кажа, че съм възторгнат от видяното n1x0n, а имам претенциите да съм видял мноо по темата... (щото това ми е работата) ;) :))) горният "Мountain BIKE" е гавра с фонтовете и екстремните спортове (според мен - може и да греша) :)))
бтв, това нов прочит на "Спасителят в ръжта" ли е??? Байкър сред нивята - мноо Селинджърско (комбайнеро-интелигентско)! Прочие - шегувам се - да не се взема на сериозно последния ред... пък и останалите!!! :)))))))
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Q2k написа:
.......................................
mn postno....mnogo...
PS.nqma da koment fonta...TA TOI IZOBSTO NE E ZA TAKUV TIP MAGAZINE

.. за фонта - спор нема, ама за постното не съм съгласен, че е недостатък! не знам дали си забивал нос в един нормален технически чертеж??? ... е тва търся като усещане - графичната изчистеност и схематичност на техническия чертеж - да бъдат изведени в ранг на естетика!!! и това си има своя чар, но него могат да го доловят само техически изкушените манове... :)))))))
-------------------------------------------------------
10Х! 10Х! 10Х! НА ВСИЧКИ ЗА ОТЗИВИТЕ И СЪВЕТИТЕ - ОПРЕДЕЛЕНО СА МИ МНОО ПОЛЕЗНИ!!! ПРОЧИЕ, ТЕ СА ПРИЧИНА ДА ПРЕРАЗГЛЕДАМ НЯКОИ ПОСТАНОВКИ ОТНОВО!!! :))))))))
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Пон Юли 05, 2004 11:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

... прочие - пропуснах да добавя:...... това, че списанията от тоя род се правят по прекрасно илюстрирания (от ЕР и НИКСОН) по-горе начин (заблуда е, че има мноо по-хубави), е основната причина аз да не го правя по същия ТЕРТИП - гротески цветове и контрасти + разплакващ погледа зверски дроп шадоу + хардкор фонтове + хипертрофирали, лоши фотографии + вестникарска дандания и плесен.....
------------------------------------
.... просто различна визия за нещата - нищо лично към никого!!!
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 06, 2004 12:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

batMAN написа:
е тва търся като усещане - графичната изчистеност и схематичност на техническия чертеж - да бъдат изведени в ранг на естетика!!! и това си има своя чар, но него могат да го доловят само техически изкушените манове... :)))))))

не знам дали конкретно ще ви е от полза, но като цяло винаги ще е от полза да поразгледате това: www.bauhaus.de
просто когато стане дума за техническо и естетика - това е майката иа бащата и началото на техническата естетика, а и тия хора са работили в по-голямата си част в областта на инжинерния дизайн
струва си да се направи хубаво списание, че до колкото знам по-голяма част от пазара ви е в чужбинско
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Вто Юли 06, 2004 12:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат


... не ми се иска да вкарвам цвят, но май ще е наложително, щото засега не срещам ответно разбиране, а това е лошУ! "изсушаването" е проинженерно увлечение... ;)
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Вто Юли 06, 2004 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mim написа:
batMAN написа:
е тва търся като усещане - графичната изчистеност и схематичност на техническия чертеж - да бъдат изведени в ранг на естетика!!! и това си има своя чар, но него могат да го доловят само техически изкушените манове... :)))))))

не знам дали конкретно ще ви е от полза, но като цяло винаги ще е от полза да поразгледате това: www.bauhaus.de
просто когато стане дума за техническо и естетика - това е майката иа бащата и началото на техническата естетика, а и тия хора са работили в по-голямата си част в областта на инжинерния дизайн
струва си да се направи хубаво списание, че до колкото знам по-голяма част от пазара ви е в чужбинско

10Х за линка!!! :))))
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Вто Юли 06, 2004 12:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

@ mim - висока летва!!! не моем се борим с тех!!! ;)
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 06, 2004 12:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дизайна на корица на списание е задача доста по-комплексна отколкото си мислиш... защото те очаква момента с продажбите, когато ще видиш колко много бъркаш в момента!
Графичната изчистеност не върви в такива издания. Няма никакво значение какво ти харесва на теб, мен или mim, има значение единствено какво биха купували хората, а това което си показал, вярвай ми не е това, което трябва!
До тук с коментара по въпроса, първо, защото отиваме към маркетинг, а не дизайн и второ, защото know-how "как се прави списание" струва пари :-)

p.s. а снимките които виждам в твоите страници са нещо, с което изобщо не бива да се гордееш и интерпретацията на тема "спасителя в ръжта" показва само колко не си наясно с типа фотография който ти е нужен за подобно издание.
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
batMAN



Регистриран на: 09 Авг 2003
Мнения: 307
Местожителство: ???

МнениеПуснато на: Вто Юли 06, 2004 12:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

n1x0n написа:
Дизайна на корица на списание е задача доста по-комплексна отколкото си мислиш... защото те очаква момента с продажбите, когато ще видиш колко много бъркаш в момента!
Графичната изчистеност не върви в такива издания. Няма никакво значение какво ти харесва на теб, мен или mim, има значение единствено какво биха купували хората, а това което си показал, вярвай ми не е това, което трябва!
До тук с коментара по въпроса, първо, защото отиваме към маркетинг, а не дизайн и второ, защото know-how "как се прави списание" струва пари :-)

p.s. а снимките които виждам в твоите страници са нещо, с което изобщо не бива да се гордееш и интерпретацията на тема "спасителя в ръжта" показва само колко не си наясно с типа фотография който ти е нужен за подобно издание.

... мерси за коментара - наясно съм с рисковете (и комплесността на проблематиката), въпросът е, дали да ги поема... или не!!! досега винаги съм вървял по различен път... и съм печелил от това! ;) а що се отнася до фотографиите, наистина съм притеснен от липсата на такива, каквито бих искал да имам - но обективните (за този факт причини), са налице - нямам и не мога да имам засега, достатъчно добра фотография за първа корица - поради липсата на време, което не означава че съм се отказал да намеря...!
_________________
???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Morty



Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2050
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 06, 2004 12:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз съм съгласен с nix0n определено, да бъдеш различен си е нож с 2 остриета, да не говорим, че корицата до момента е за КАТАЛОГ, не за списание. предполага се, че хората, които ще го купуват карат такива колела, което ще рече, че искат нещо по-екстремно, така се изживяват мамка му. те няма да оценят пойнта и фонта, така че ... помисли си.
_________________
pixel pixelu oko ne vadi
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Печатен дизайн и предпечат Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov