Graphilla.com :: Преглед на тема - Nujda Ot Saveti
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Nujda Ot Saveti

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Съб Фев 08, 2003 4:50 pm    Заглавие: Nujda Ot Saveti Отговорете с цитат

Interesuwam se kak e naj lesno da se modelira geroj v Max , tam shape , box-modelling , nachina na wurzwane na chastite na tialoto edna s druga ili ako e kato edno cialo -> kak da pochna .... i po-tochno ot kade da pochna......

interesuwam se, kak se praviat inkrustacii(mai taka se kazwashe) po chasti ot bronia - za ricarska bronia stawa duma - tam razni zawartulki , razni ornamenti ot gerbowe i dr. ....... interesuwame dali e po lesno da si gi pravia sam ili da izpolzwam displeismant , primerno, ili ima i drugi metodi.......

I poslednoto , kakva programa da polzwam za napravata na teksturite, pitam zashtoto UV-Map-a na Max-a neshto ne mi pomaga osobeno, kogato iskam da natamania dadena taxtura v/u po-slojen obekt.

davaite idei ..... : )
_________________
.... listen to the waves ... everything communicates ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Пон Фев 10, 2003 1:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

are be hora , v tozi forum nikoi li ne e pravil charachter-i .......
_________________
.... listen to the waves ... everything communicates ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mutra



Регистриран на: 05 Яну 2003
Мнения: 268
Местожителство: sofia-bourgas

МнениеПуснато на: Пон Фев 10, 2003 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ta za modeliraneto:

Probwal sam Nurbs, Surface Tools i Subdivision (meshsmooth).
Az lichno hareswam i izpolzwam nai-mogo Meshsmooth-a. Ste ti triabwa malko opit za da postignesh dobri rezultati.

Za nawarzwaneto triabwa da znaesh dali shte polzwash Character Studio. Ta CS e mnogo dobro ako shte imash dosta animacia s twoia geroi. CS-to moje da ti spesti adski mnogo wreme za da animirash ricaria.

Preporachwam ti mekite chasti na geroia (tialoto, kraka, race, kitki i prasti, i glawata) da gi warjesh sas Skin ili Phisichs (ako polzwash CS). Raznite broni gi Link-ni kam skeleta. To warzwaneto zawisi mnogo ot geroia i ot negowata animacia.

Za teksturi polzwam Photoshop i sled towa Unwarp UVW. Predi da slojish Unwarp UVW - naloji niakakwi maping koordinati sas UVW modifikatora. dosta chesto i UVW varshi idealna rabota.

Moje da probwash deeppainta- risuwash direktno warhu obekta.

Ne se opitwam da si naloja mnenieto, samo ti kazwam do kakaw izwodi sam stignal.

Priatno modelirane....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mav



Регистриран на: 15 Дек 2002
Мнения: 214

МнениеПуснато на: Вто Фев 11, 2003 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mnogo ti blagodaria za sawetite ...... naj nakraia niakoj seriozen chowek da mi oburne vnimanie : )

za deeppainte - imam edin problem s nego . ta za da go polzwash pulnocenno triabva da se izpolzwa i deepUV , neznam dali ti e poznato - programa za uv mapping - mnogo e udobna i lesna za upotereba , no kogato napravish UV map na niakakav predmet i posle go "narisuwash" v deeppaint , neiasno zashto , vriskata sled towa - deeppaint -> max(inache niama nachin da prehwurlish informaciata za UV-map-a) ne raboti ich .... niama realna prichina , no ne stawa ...... niakakvi predlojenia ....

po princip i s UV map-owete na max-a stwat , no deeppaint-a neshto se burka pri po-slojnite modeli .... toest kato risuwash v/u modela , ne risuwash samo kadeto e chetkata a i otzad, naprimer ...

: )
_________________
.... listen to the waves ... everything communicates ....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mutra



Регистриран на: 05 Яну 2003
Мнения: 268
Местожителство: sofia-bourgas

МнениеПуснато на: Чет Фев 13, 2003 9:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвай да експортнеш обекта от Deeppaint-a в 3DS формат. Ако има опция за запазване на текстурните координати - включи я. После в MAX-a инпортваш 3DS-a и си зареждаш на ново текстурите направени с Deeppaint-a.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Дискусии Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov