Graphilla.com :: Преглед на тема - clipa na Gravity Co.
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

clipa na Gravity Co.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Alex



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 904

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

3d camera track naistina ne se pravi s markeri kogato se otnasia za realna sreda, toest staia, ulica i drugi.
Drug obache e sluchaia kogato se otnasia za silno svetesht green box (screen). Avtomatichnoto trackvane na Boujou zhestoko se duni i se opitva da hvane vsichko ostanalo no ne i lepenkite po stenite.
Tova nalozhi trackvane na lepenkite ot matchmover na ruka kato se podavat tracker po tracker s opisanie nachalo krai, refine na krivi na rotacia za da ne skachat zadnite planove i posledvashto preizchislenie position na kamerata.
Razbira se ima podhodiashto opisanie koe kolko e daleche edno ot drugo (ne na vsichko) koe e horizontala, vertikala i t.n.
_________________
-= Всяко нещо има край, само саламът има два края =-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
oza



Регистриран на: 07 Дек 2002
Мнения: 180

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Man, shto se habish da mu obiasniavash na Violin? toi si go znae...... toi e ot tam!! mnogo iasno che niama kak da se orientira softa kato imash edno zeleno samo:) triabva da mu se pokaje malko pone ....kordinatna sistema, planeta v prostranstvoto.............
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сашо- клипа е #1.... просто нямам думи!!! текста адски ми се връзва с визията... като знам колко трудно се правят някои неща, и като знам, че на техническата част почнах да обръщам внимание чак на II-ро гледане, демек всичко си течеше адски естествено до момента до който не се замислих как е правено!!! знам че най успешните спец ефекти са тези които не се забелязват- за мене ти си УСПЯЛ да хванеш духът на парчето!!!!....
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Евала, възхищавам ти се. Страхотно настроение. Имам чувството че гледам картина на Салвадор Дали. А дали хвъркатото нещо лети както трябва, ще ти кажа, когато видя такова нещо в полет, дотогава го приемам за съвсем естествено.
Давай все така, изобщо не обръщай внимание на общи приказки, които целят да те разконцентрират:) Особенно направено за 1 месец.. направо си е геройство.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MinD|_eSs



Регистриран на: 08 Юли 2004
Мнения: 47
Местожителство: Вит зе Джерманз :)

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво брате, клипа наистина е доста добре пипнат, самата концепция е много добра, наистина, това си е арт. Браво пак, обаче онази хвъркатата гад, на няколко пъти ме накара да се сгърча пред монитора... Все едно че някой я настъпва по гърба.. ох, малко е гърчаво. Иначе всичко останало е трепач. И платната са много добре пипнати, не ми идва на ум какъв теселейшън е играл там... Много добра работа Алекс!
_________________
Абе като цяло гуд уърк, ю рок :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alex



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 904

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

10x на всички без изключение :)
_________________
-= Всяко нещо има край, само саламът има два края =-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 10:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Alex, az 6te kaja samo 1 ne6to....
#1 FULL RESPECT

Poviarvaj mi - RADVAJ se 4e ima hora, koito namirat DADENI detajli - MOVE Action, FLY Action i t.n. za DURVENI.... tova e prosto za6toto ima
razli4ni vkusove, i slava na Gospoda, 4e horata sa razli4ni.... ina4e
vsi4ki 6tiahme da sme kato NeTexturirani modeli na praznia GRID....
SIVI, ama tolkova sivi i ednakvi, 4e togava niama6e da ima DOBRO i
Lo6o, KRASIVO i GROZNO... i t.n.


P.S.:
Napuslno sum suglasen s BIO

Vij s 2 ruce i 2 u6i sum 100% - YES - za FRENCH Audiencia....
Bravo SINNER.... naistina 6te se radvam ako tova ne6to izleze izvun BG
mediite i stigne do tam....

A 6to se otnasia do flying CREATURE... ami to si leti mnogo dobre... daje bih kazal PRAVILNO...
men li4no sa me kusali na IZPIT po
FAUNA - /6toto ne znaeh po kakvo se razli4avat nekvi si 7 vida kulva4i v BG/, ta sum 4el malko i za ANATOMIATA na pticite....
Ami hora, to edno krilce, si ima stavi i do goliama stepen vulnoobraznoto dvijenie pri poleta se dulji na tova 4e kriloto ne e kato LOST -ova systema..... a pri teb e ne6to to4no takova.... koeto obiasniava i dvijenenieto mu....

Drug e vuprosut dali majdinnite KEY-s na FLY - Movement - Cycle-a ne im dopada.... no tova si go re6ava6 sam....

BRAVO, Alex...!!!
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да са обадя и аз.
Евала.НЕ за режисурата.Не за текстурата.Не за тракинга.
За клипа.
За това че в българската видео полюционна реалност си направил "опит за летене".
За това че имаш смелостта да търсиш усещане извън матрицата:
"секс, насилие, цветни бомби, бум-бум тряс американец/българин квадратен съм аз"
За това че не ти пука а действаш.
ДА винаги може по добре. Винаги.
За мен клипа е постигнал целта си.
Показва друга реалност и кара мързеливия зрител да мисли.
Тва е най- истинския механизъм за действие върху зрителя.
Не да хареса нещо веднага. А да поиска да го види пак.
А другарите от вън/нищо лично/ могат само да завиждат.Що ли?
Не щото от този клип ше си купиш нова кола иили къща.
Не щото ще се отдадеш на едномесечна почивка.
Само за едно нещо. Шибания творчески процес и целия му цикъл.
Как щеше де е вън?
Едни бюджети.Едни велики специалисти.Банда полигоносвързвачи.
Банда текстуроклепачи и так далеее...
Плюса на това да нямаш голям пазар е тва че имаш свободата да правиш изкуство. Дори и грубия полет на птицата има смисъл за мен.
Който иска да му споделя мое ми фрли въпрос на лична.
И знаете ли кво.Не им ща пазара и зомбирането на американците.
Тяхната чалгия е по брутална и от наща.
Евала Сашо.
/Евала и на Гравити за смелостта:)/
Върнете се в началото
DR2
Paladin's Death


Регистриран на: 14 Дек 2002
Мнения: 4805

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 10:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

RESPECT!!!!!
_________________
Life's no ordeal if you come to terms,
Reject the system dictating the norms
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 10:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз не знам защо всички се хващате за начина на летене на гравицапа....
ми кой е казал че трябва да лети нормално.... защо не разберете че това е авторско виждане...
сашо ако е искал да направи "перфектното нормално летене" е щял да го направи 100% !!!
като цялостна визия пак повтарям че ми се връзва отлично с духът на парчето!!!
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 10:45 pm    Заглавие: opa Отговорете с цитат

хмм... като един от хората, които имаха привилегията да погледнат за момент в кухнята на майстора преди приготвянето на ястието, искам да кажа, че проблемите на Алекс са били не малко, и никак прости.

Когато обаче видях завършения продукт, се зарадвах много, че е успял да ги преодолее всичките, и типично в негов стил да направи завършен, естетичен и качествен продукт, на който всички да се радваме.

Надявам се в близко бъдеще да има време да разкаже повече за създаването на творбата, и да направя нещо като статийка-репортаж за това...

Айди, успехи
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivelin



Регистриран на: 10 Мар 2004
Мнения: 76

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 10:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Vseki vijda tova koeto razbira (i tova koeto iska da vidi:)).. ta az s moite poznaniq i pogled ako trqbva da dam komentar... pesenta e super qka i klipa si e to4no na mqstoto , to4no za neq!!!
Iskam da povtorq edna replica na maceman -за мене ти си УСПЯЛ да хванеш духът на парчето!!!!....
I neshto 4isto syrde4no i pojelatelno kym tezi koito gledat tozi forum – ot bat Alex ima kvo da se
vidi , ne samo kato tehika, a i kato vkus ... a vtoroto e mnogo vajno i ne se u4i … to se razviva i e
na4in na mislene , 4uvstvo I vyzprienmane…. E na tova ti se radvam nai-mnogo!!!:)))
USPEH i za v bydeshte!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Alex



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 904

МнениеПуснато на: Пон Юли 19, 2004 11:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо искам да кажа едно гигантско благодаря. Другото нещо което е доста по-съществено е това:
Не са виновни американците за американските стандарти за тъпота, не са виновни и българите. Просто така стоят нещата. Двеста и кусур милиона ако не им се изгради стереотип на добро-лошо който яко подравнява сивото вещество ще настане анархия. А има ли анархия, нема консуматори. Консуматорсвото е хубаво нещо когато ти сипваш фуража. По-прекрасно няма.
Виолатора е прав за всичко което е написал (евала) съобразявайки се със стандартите около себе си, а повярвайте ми те са доста високи. Друг разбира се е въпроса чии интереси тези стандарти обслужват, тези на индустрията или тези на нестандартното.

Не казвам че клипа е шедьовър, говоря по принцип за мнооого примери извън поста.
_________________
-= Всяко нещо има край, само саламът има два края =-
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ConcreteDonkey



Регистриран на: 08 Фев 2004
Мнения: 922
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2004 1:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

maceman написа:
...гравицапа....


кин дза дза ?
_________________
"Аз трябваше да слушам, когато кака Ленче ми казваше да се пазя от тихи момичета с тесли, нищо че са тихи казваше тя, те все пак са с тесли!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Drone



Регистриран на: 30 Яну 2003
Мнения: 2190
Местожителство: Gwon nee ju jee du shu!

МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2004 2:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Alex,

Spokoino moga da kazha, che posledniyat ti post e nai-professionalnoto izkazwane, koeto dosega sum prochital na Graphilla!
_________________

there ain't no way but the hard way
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2004 4:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Razbira se ima podhodiashto opisanie koe kolko e daleche edno ot drugo (ne na vsichko) koe e horizontala, vertikala i t.n.


Mi shtom si imal tezi danni, plus dannite na samata kamera (FOV i t.n.) pravish si edna elementarna geometry i ja pozicionirash tam kadeto trjabva da e, i Maya Live shte go track-va bez greshka! Mejdu drugoto mnogo ot scenite koito izizskvat 3D Matchmoving trjabva da se pipnat ot4asti (a ponjakoga izcjalo) na raka. Za syjelenie za da moje 4ovek da go napravi tova profesionalno trjabvat mnogo opit i totalno razbirane na samija proces. Mnogo e po-slojno ot kolkoto njakoi hora si misljat, az pone imah shtastieto da se u4a ot nai-dobrite v bransha (navremeto supervisor-ite ot koito se u4ih bjaha ot Digital Domain i Centropolis), ima i mnogo tynkosti kato naprimer "camera gimble lock" i t.n. s koito 4ovek trjabva da se spravja postojanno...
Za sravnenie samo moga da kaja, 4e vsi4kite sceni koito pravih za Blade Trinity trjabvashe da se trackvat i trjabvashe da go napravja na raka, po prostata pri4ina 4e njamashe vreme da pravja geomerty i pro4ie...

P.S. Bojou ne e losh software, no kakto sam si zabeljazal kolkoto pove4e raz4itash na software-a da ti vyrshi rabotata vmesto tebe, tolkova po malko kontrol imash vyrhu samija proces...
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2004 4:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Друг разбира се е въпроса чии интереси тези стандарти обслужват, тези на индустрията или тези на нестандартното.


Alex, mnogo otdavna sprja da mi puka za izkustvoto brat. Edinstvennoto neshto za koeto mu puka v momenta e kolko shte mi e 4eka na kraja na sedmicata.A tija filosofii ot roda na "индустрията или тези на нестандартното" gi ostavjam na horata s golemi artisti4ni ambicii...
Navremeto edin ot shefovete mi kazvashe kakva e razlikata mejdu filmite na Spielberg i filmite na "nezavisimite" filmovi deici:
filmite na Spielberg (s njakoi izklu4enia) obirat Box Office-a, a tija na nezavisimite se vyrtjat v njakakvi studiini kina, kadeto gi gledat edna shepa (visoko artisti4ni) hora, i pe4eljat razni nagradki za izkustvo a Spielberg si obira Oscar-ite prez tova vreme...
Ne iskam da kaja 4e ja "karam prez prosoto", syvsem ne...daje naprotiv, vinagi se vdiga letvata na ka4estvoto pri vseki proekt.Prosto iskam da kaja 4e otdavna sprjah da risuvam i ve4e gledam da mi vyrvi biznesa (i li4nia jivot) a shto se otnasja za samoto izkustvo, ne 4lenuvam ve4e v toja kub.
Sorry sa "blah, blah"...ama tova e mojata gledna to4ka :)))
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2004 4:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

OX za sujalenie samo moga da spodelia 4e iavno si jiv primer kak to4no deistva MESOMELA4KATA

HEH zadokeanski 4udesa MXUM

Gledax v skoro vreme edin pi4 skluptor po BTV to Slavi go beshe pokanil ba4kal e pi4a po 5 Element TITANIK i pro4ia Mnogo got I beshe spe4elil nagradka za Skluptora v ITALIA heh shto li pak v italia m ?

ta dumite na 4oveka biaxa mam mu stara doidox si v Bulgaria shtoto niama na koi da se isfukam niama s koi da spodelia niama s koi da razmena 2 prikaski 4e vidish li skluptorka sam napravil i tia spe4eli tva i tva NIAMA

e te na tva mu vikam MESOMELA4KA as

ma karai da vari bre po vajnoto iavno e 4eka heh

BZZZZZZZZZZZZZZzzzzzzGGGGGGRrrrrrrrrrrrrrrrr

vurti li varti

i vse pak opredeleno iavno tva e pravilniat na4in no iavno mnogo ot nas ne si davat smetka za tova

kakto i da e da sme jivi i zdravi vikam as pak drugoto to samo 4e si se namesti po mestata

pozdravi ot Slun4evo MOROCCO .)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2004 5:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Сори за офтопика.
МИ некои си дават сметка и прават избор.
Както се знае секи медал има 2 страни.
Нема идеалка, просто разни хора, разни идеали:)
Върнете се в началото
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Вто Юли 20, 2004 5:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

SINNER, saglasen sam 4e v Evropa izkustvoto e po-razvito, i s udovolstvie shte uvaja mnenieto ti po vyprosa, pri uslovie samo 4e ne gledash vyobshte Amerikanski filmi (poradi gore poso4enite ot teb pri4ini) a gledash samo Evropeiski (nai-ve4e Frenski i Italianski).Ama ne da govorish taka, a posle da se redish na opashka za "Matrix" ili "Lord of The Rings" ;))

Shtoto hubavo 4e ne haresvate neshtata praveni v Amerika, ama ina4e davate primeri s klipa na Red Hot Chilli Peppers :P Tova mi napomnja malko na tija vegetarianci deto jadat riba i jaica ;-)))
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 2 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov