Graphilla.com :: Преглед на тема - МИША ЛЮБОВ/ОМРАЗА: ревю на Logitech MX 700
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

МИША ЛЮБОВ/ОМРАЗА: ревю на Logitech MX 700

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 14, 2003 9:38 pm    Заглавие: МИША ЛЮБОВ/ОМРАЗА: ревю на Logitech MX 700 Отговорете с цитат

Мда. какво да кажа, първо вижте за какво става въпрос:

http://www.logitech.com/index.cfm?page=products/details&CRID=3&CONTENTID=4999&countryid=18&languageid=1

а сега, с няколко думи. Имам я от три дни. Още от първия допир ми стана ясно, че е много добра, но сега вече съм напълно сигурен, че е най-добрата, с която съм работил. Ергономична, с 5 (пет) допълнителни бутона, по-нисък и по-мек скрол, убийствен дизайн - черно и сив металик. Много точен сензор, работи на каквато си поискате повърхност, даже и от 5 метра разстояние(стени, прегради, всичко - радио). Има си зарядно, на което може да седи след работа, но тия дни мисля да изпитам батериите колко ще издържат без зареждане. Казват в един тест - седмица. Знам, че много хора се оплакват откъм батерии, така че ще ги тествам максимално. Ако се получи издънка, винаги могат да се сложат две обикновенни, алкални. Нямах проблем с тях за 5-6 часа работа, още казваха, че са GOOD Level.

Сега за недостатъците, които усетих досега:
1. Малко тежка, но на добра повърхност въобще не се усеща, защото приляга доста добре на ръката и се плъзга изключително плавно.

2. Бутоните не могат да се програмират на произволна комбинация, и по различни програми, зададени са 40-50 неща, което е проблем, ако искате в After Effects да правите едно, във Photoshop - второ, а в MAX - трето. Но с малко настройки и свикване, може да се оправи. Като например, нагласих Back/Forward бутоните за Page UP/Page DOWN, което е кадър напред/назад в After-a, а в МАХ и Мауа може да се нагласят клавишите допълнително.

3. Скъпа, ама доста. В Reset (София) излезе 167 лв. с ДДС-то, което е в 4-5 пъти повече от обикновенна оптична мишка. Ако можете да си го вземете обратно от някоя фирма е доста добре. Аз лично я взех за работното си място, така че ми излезе само колкото да убедя шефовете.

4. Това, че някой може да я гепи, нищо че няма да може да я използва. Какво да се прави, подвижните красиви неща винаги са обект на желание :))

5. Да падне от масата или да получи друг нежелан удар в следствие на избухнала креативна енергия. Не смятам да пробвам това скоро, само заради теста. Мисля, че ще издържи на доста, защото изглежда доста добре конструирана (а и е правена за американци) , въпреки че е масивна, но ако искате да си изкарате гнева на нещо, нека то да е "по-тежко и евтино".

В заключение - за няколко дни работа с нея, вече определено мисля да си взема такава и за вкъщи. Досега бях доволен от моята обикновенна скролка Logitech с топче, но... май не мога да търпя вече ограничението на жицата, а като знам и колко ми е задръстено бюрото, направо чакам следващия по-голям хонорар, и - бегам в магазина. А на който също му е писнало от същото, горещо препоръчвам да спестява - заслужава си!

P.S. Можете да попитате за какво съм пуснал това ревю точно тука, но за повечето хора, които познавам да се занимават с 3D, мишката е много важен елемент от работното място, тъй като с нея реално се върши 90% от работата. И бидейки вече елемент от моето работно място, аз искам да споделя усещането с вас и да ви препоръчам това, което на мен ми достави много голямо удоволствие. Може би не съм много обективен, защото не съм работил с други такива мишки преди, въпреки че съм пробвал при приятели, но тази определено е най-върха. Айде, стига толкова... все пак, една мишка е само.

ОПААААА... още може. тука това го променям. Тази мишка е ВРЕДНА! Съжелявам, сгреших :( Похарчих много пари и се хвалих за нещо, което хич не е удобно. Както казва Chrom по-надолу, мишката причинява болки в китката, а на мен и в основата на показалеца. Не знам как са я правили в Logitech и как са я тествали, ама май са наблягали прекалено много на външния вид и са заебали ергономията.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...


Последната промяна е направена от Nixon на Съб Мар 08, 2003 10:05 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
north



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 346
Местожителство: Austin,TX

МнениеПуснато на: Съб Фев 15, 2003 12:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Tazi tema naistina ne e mnogo " po temata" , no taka ili inache..

Ne mislq che e opravdano da se dadat 160 i kusor lv. prosto za edna mishka , puk bila tq i sus super dizain i neznam kakvo si.. eto az rabotq s mishok za 2.50 $ i ne smqtam che tova vloshava ili podobrqva kachestvoto na rabotata mi - istinata ne e v mishoka,znaesh ;))


Pozdravi : north
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
SINNER



Регистриран на: 19 Ное 2002
Мнения: 810
Местожителство: къмпинг черноморец

МнениеПуснато на: Съб Фев 15, 2003 3:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

hi hi :))
ne be

the pluxot e v dunoto na si4ko

nishto 4e ima ora na taia zemia kadeto sa po4nali da risuvat na AMICA komputri s Joistik pa kato im vidish neshtata i se 4udish ti li si idiot ili toa nasreshta e genii ma nishto de

dano logipluxot pone si ispalti parite
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Фев 15, 2003 4:34 pm    Заглавие: Коментар... Отговорете с цитат

north написа:

Ne mislq che e opravdano da se dadat 160 i kusor lv. prosto za edna mishka , puk bila tq i sus super dizain i neznam kakvo si.. eto az rabotq s mishok za 2.50 $ i ne smqtam che tova vloshava ili podobrqva kachestvoto na rabotata mi - istinata ne e v mishoka,znaesh ;))

Ок, знам, но аз си имам някои напълно практични съображения. Става въпрос за комфорт на работа, в един момент в който парите не са проблема, а е важна най-вече ефективността. Аз лично съм работил с 5-6 мишки, бил съм и с тракбол, и определено има разлики от до. Преди тази си мисля, че най-добре съм се чувствал със стандартните мишки на SGI преди 5-6 години, те струваха по 300$ и на външен вид нямаха нищо особено. Но като удобство и точност бяха несравними с тогавашните PC и МАС варианти, които бяха шумни, неточни и т.н. Наистина, цапаше се и имаше кабел, но прилягаше изключително добре.

Колкото до това дали влошава работата по-некачественият инструмент, за един човек, който има идея и талант, ще я реализира и с най-лошите средства много по-добре от някой, който има всякакви средства, но няма талант. В това отношение, напълно съм съгласен. Мисля си обаче за това, че много хора в БГ "спестяват" доста пари, от някои много важни неща. Липсата на добър монитор, мишка или таблет е спъвало възможностите на много. Така че, аз просто исках да кажа една моите впечатления и да видя каква е реакцията.

SINNER написа:

nishto 4e ima ora na taia zemia kadeto sa po4nali da risuvat na AMICA komputri s Joistik pa kato im vidish neshtata i se 4udish ti li si idiot ili toa nasreshta e genii ma nishto de


Аз знам, че не съм Микеланджело и никога няма да бъда, без значение колко се старая и какви инструменти ползвам. Като е правил Давид, той просто е изкарал статуята от мрамора, с който са се борили много хора преди него. Но това си е той. Аз пък си искам да ми е комфортно това, което правя и като имам възможност, си създавам удобства.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tuzemec



Регистриран на: 03 Фев 2003
Мнения: 33
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 17, 2003 12:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мдааа... мишката е страхотна.
Аз имам MX500 и съм супер доволен. Модела е същия, само дето не е cordless (беше подарък, тъй че... :-)) . Може само още да се желае по конфигурирането на допълнителните бутони. Бих искал да мога да мога да ги настройвам като LEF/RIGHT arrow или нещот такова. :-)
BTW на каква повърхност я караш? :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ovendelon



Регистриран на: 05 Дек 2002
Мнения: 1038

МнениеПуснато на: Пон Фев 17, 2003 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Kato mi se naloji da ba4kam na maya sys scroll na sreden buton i mi stava losho, po4vam da psuvam i da 4upq vsi4ko naokolo. Predstavqm si oshte 5 additional butona kakvo shte mi pri4inqt.
default-ska 3butt. mouce RULZZZZZZ!!!!! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 17, 2003 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hm... tamyn biah namislil smiana na mishkata, i kato gledam na zaplata she si zema edin mx500... chestno kazano ne misla che kabela e problem, pyk i taia istoria s bateriite hich ne mi hareswa.
mersi za ideiata :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chrom



Регистриран на: 13 Ное 2002
Мнения: 180
Местожителство: Edmonton AB

МнениеПуснато на: Сря Фев 19, 2003 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

i as e nabutah za tva i sea brat mi mu se kefi.

pulna drisnia osobeno ako ti e golema kitkata, mishkata se stesniava gore i
po edno vreme ne usehstash kak se napriagash.3 dena me scepi rukata ot bolki.Nachi purvo si zeh microsoft shtoto sum im fen, zeh si nai novia explorer bez cabel i sled tva go smenih za tva.problema e che zaradi bateriite tia mishki stavat adski tezki.I taka si ostanah na staria explorer s kabelche koito polzvam veche 3 godini i e perfecten, sea mislia da zema novia pak s kabelche no e po nisak.

the power of microsoft:))

PS.za modeling ne stava vuobshte
a i scroll butona e kofti osobeno ako slozish drivers na logitech
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan



Регистриран на: 12 Дек 2002
Мнения: 801
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 19, 2003 7:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chrom написа:
i as e nabutah za tva i sea brat mi mu se kefi.

pulna drisnia osobeno ako ti e golema kitkata, mishkata se stesniava gore i
po edno vreme ne usehstash kak se napriagash.3 dena me scepi rukata ot bolki.Nachi purvo si zeh microsoft shtoto sum im fen, zeh si nai novia explorer bez cabel i sled tva go smenih za tva.problema e che zaradi bateriite tia mishki stavat adski tezki.I taka si ostanah na staria explorer s kabelche koito polzvam veche 3 godini i e perfecten, sea mislia da zema novia pak s kabelche no e po nisak.

the power of microsoft:))

PS.za modeling ne stava vuobshte
a i scroll butona e kofti osobeno ako slozish drivers na logitech


eee, nachi za procesor she idat parite :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Zing



Регистриран на: 13 Дек 2002
Мнения: 3932

МнениеПуснато на: Сря Фев 19, 2003 8:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

chrom,
mai che na HP, Microsoft i Apple plahovete vse ot dupkata na Logitech izlizat a lepinkite sa si razlichni
moze i da gresha, ama poslednite 2 na HP i microsoft baya si prilichaha deto sam gi vizdal
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гост






МнениеПуснато на: Сря Фев 19, 2003 8:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

otgowora e prost
Terminalna klawiatura za 25 kinta.+WACOM intuos a4 oversize.tia butonni az li4no si gi zameniam s shortkuti.
Върнете се в началото
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 19, 2003 10:02 pm    Заглавие: Да, ама... Отговорете с цитат

chrom написа:
i as e nabutah za tva i sea brat mi mu se kefi.
pulna drisnia osobeno ako ti e golema kitkata, mishkata se stesniava gore i
po edno vreme ne usehstash kak se napriagash. problema e che zaradi bateriite tia mishki stavat adski tezki.


е, какво да кажа, аз съм с малка ръка и оттам - с малка китка, може би затова досега не съм имал проблеми с болки и т.н. а и по принцип, гледам китката винаги да ми е отпусната на масата, да не се напряга и т.н. повърхността, върху която работиш също е много важна. Тази мишка се плъзга изключително плавно върху изкуствените дървени маси(с една такава облицовка), или някаква друга не-много лъскава повърхност. ако стане прекалено лъскаво, сензора не работи качествено.

всъщност, не знам... може пък и малко да бъркам, защото днеска бях на тенис и нещо не си усещах много добре ръката и китката. Ще изкарам още някоя седмица с таз мишка, и тогава ще видим дали ще имам такава и за вкъщи.

а като се замисля малко над това, дето разправя nubizus, може и да си дам парите за таблет първо. просто това го нямам и доста си ми липсва...

btw, nubizus , ти като си с oversize, я кажи как се държи 4D мишока на Wacom? 2D-то ми е доста по-зле от тази, ама за другата не знам...
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Сря Фев 19, 2003 10:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mi az mo ne ia polzwam w xsi bezgrizno si ba4kam s pisalkata na tableta
edwali e kat logitecha se pak tia e naprwaena s drga cel.ma seki si znae za nego si.az predpo4itam s pena stoto taka me kefi primrno nekoi hora sa protiw twa.awe seki da prawi ko si znae wazen e krainia rezultat.
Върнете се в началото
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 19, 2003 11:35 pm    Заглавие: още малко... Отговорете с цитат

nubizus, разбирам. Аз лично също много се кефя да работя с таблет, ама за моделиране не става много добре, а и за монтаж/афтър ефектс малко се зорим така...

колкото до чиста 3-битонна мишка, порових се малко и открих препоръчваната от SGI мишка, вижте я сами, убеден съм, че ovendelon много ще се изкефи на такава:
http://www.contourdesign.com/perfit.htm

щото е некви си 89$... като доде до BG я стане 120... хехе. много тъпо. има я в 5 различни големини, за леваци и десняци, всекакви.

за себе си не знам, аз лично много съм свикнал с действието на скролa в MAX, и ми липсва, като го няма.

Но, вече стига. пак ми се прояви писателската дарба, за което сори, ама тва е положението, ше ме търпите. Нема да се обаждам повече на тази тема, и ще гледам първо да направим нещо смислено за коментар, преди да се обадим отново... аде
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov