Graphilla.com :: Преглед на тема - Глигань... моля, помогнете :) by @Nixon
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Глигань... моля, помогнете :) by @Nixon
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки"
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Io_the_STEALTH



Регистриран на: 21 Дек 2002
Мнения: 86
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 5:16 pm    Заглавие: Глигань... моля, помогнете :) by @Nixon Отговорете с цитат

Привет,

Не съм слагал представяне, понеже не съм довършил нищо хубаво и ще си позволя да дам няколко съвета или поне мнение на @Nixon за Глиганчето :)

За движението (основно):

* За да рие в почвата, реалистично би трябвало да използва повечко сила, особевно имаики се предвид, че трябва да е ядосан :)

* Стоиката на глигана е "надъхваща", но мисля че за да придадеш силата на риенето (горното) когато рие трябва да си по събере краката (риещия да мине по към другия)

* При първия "откос" кракъ му подскача леко нагоре, умишлено ли е ?

* Също така изглежда, че не рие настървено, а просто си заглажда теренчето пред него, мисля че (наблюдения над кучета) трябва всичките движения да са по една и съща треактория, без почти никакви промени в нея, да тръгват по бавно и малко след първата третина от треакторията да се изтрелват много по рязко

* Погледа не личи (не и по първоначален замисъл)

Общ план:
* Мисля, че бивните са прекалено хубави и правилни за диво животно (може единия да е леко счупен или изкривен)

* Козината на "тила" му е като подстригана от професионалист

* Да спомена и това че е прекалено чистичък, особено за прасе :)

* Вътре в устата нещо не е много ...

* Не стой добре стъпило на земята, и много се откроява качеството на самото глиганче спрямо тревата.

За текстурите (май го знаеш):

* Глобално - скалата трябва да е доста по голяма (спрямо текстурата), но реално е като купчинка камъни, ако я изместиш в далечина и я изкараш от фокус ...

* За козината, освен че не е мръсна, нещо ми мърда текстурата на нея, но това ми е слаба страна и немога да дам поне малко адекватен отговор за което.

Мисля, че това са основните грешки, но доколкото разбирам е правено значително доста бързо и като за 1-ви character е доста добре !

П.С. Не рие ли с дясното краче :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Io_the_STEALTH



Регистриран на: 21 Дек 2002
Мнения: 86
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

P.S.
Оргинална тема http://www.graphilla.com/viewtopic.php?t=7815 в 3D | Compositing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
flux



Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 6:52 pm    Заглавие: MUAXAXA Отговорете с цитат

Privet i ot men,
az sum samo chitatel na foruma ... sled nabludenie nad "profesionalnite" otgovori i mnenia na mister Nixon ... ot roda na:
ot MercedesBenz 600 SEL na Aura
Готино ще да става ;)

Имаш още 5-6 тестови рендъра и ще е чудесно.

Материалите са добри, но не и реалистични. Нито един от тях не е. В правилната посока си, остава ти само да "пипнеш" 2-3 опцийки и ще стане.

i sled kato vidjah tozi post njamashe nachin da se sdurja (registrirah se) ... MUAXAXAXA

choveche ... kato gledam toja "gligan" ne razbiram otkude razbra che na Aura mu ostavat 5-6 testovi rendera i 2-3 opcijki ... MUAXAXA

... taka ... otnosno gligana:
Io_the_STEALTH e napravo skromen v mnenieto si ... taka che v negovija red na misli ... bez da se uvlicham (ne si zaslujava) ... shte dobavja:

* rieneto v pochvata e dvijenie ... onezi 3 key-a koito si slojil ne sa dvijenie ... miiiii ... kak da go narecha ... 3 pseudorandom key-a

*stojkata ... hmmm ... kvo i e ... mmmm ... tova stojka li e izobshto ... toja gligan shte da teji kolkoto kotence

*purvija otkos
o.O
O_O
O.o
... zjapah ... zjapah ... ne vidjah otkosi

*rieneto ... stiga s tova riene ... az go vidjah samo v opisanieto:
Описанието на кадъра е следното: ...жда глава, заплашително. Рие с ляво копито и стъ...

*pogleda ... aaaa ... da pogelda ... toj njama ochi ... kuv pogled ...

*composiraneto ti ... ne mi e jasno ... taka li mi se struva ili gligancho e poluprozrachen ... znam li te ... moje da ne si zabeljazul ...

*kato cjalo - tragichno e ...

a da ... neka obsudime i tova:
Иначе, като станат готови нещата, с разрешението на шефовете тука (в момента нямам такова) ми се иска да направя една презентация за това как съм го правил.
kakvo zaboga shte presentirash ... MUAXAXAXAXAXAXAXA ... povjarvaj mi Nixon ... nikoj ne iska da znae kak si go pravil

mislja che temata ti ne trjabvashe da se kazva "Глигань... моля, помогнете :)" a "Глигань... моля, помогнете na Nixon:)"

Kolkoto do mnenieto ti ... po-poleka go razdavaj taka ... i bez tova njama k'vo da razdavash ... kato gledam

awe ... losha rabota ... sled tolkova mnogo prikazki za 5-6 testovi rendera etc. taka da se izlojish ... :)

i sega seriozno:
Nixone ... zemi gi nauchi teja programi ... sled tova postvaj gluposti ... izlagash celija forum choveche ... njakoj chovek tursesht kadri moje da reshi che nivoto e takova ... predstavi si che tova e purvata tema kojato klikva ... mi che toj edva li shte produlji da klika :)))

p.s.: silno se nadjavam mister nixon da go vidi ...
hajde ... che burzam ... njama da postvam poveche ... obeshtavam ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 8:09 pm    Заглавие: мммда... Отговорете с цитат

значи, мерси първо и на двамата за мненията. похвално е, че сте решили да пуснете нещо за мен тук. Браво!

Въпреки това, не мисля че сте прочели/разбрали правилно поста ми. В него написах, и специално удебелих че се интересувам от коментари за анимацията и нищо друго. Специално за нея се интересувах, тъй като аз лично не мога да се сетя да съм виждал четирикрако животно CG да рие.

Io_the_STEALTH, дам , наистина риенето е много специфично действие, и затова много ми се иска да мога да го вида заснето някъде за да направя точно тайминга.

Flux... това не е финален, а РАБОТЕН кадър. Пише си го много точно и ясно на него - грее WIP. Ако ти flux (течение, кенеф?), знаеше поне малко английски, щеше да знаеш, че това е акронима на Work In Progress. Колкото до нивото ми, много по-компетентни от теб хора са се изказвали за него и честно казано нямам време да си правя демо клип, тъй като съм постоянно зает с поръчки. Колкото до поста на Мерцедеса, човека го е пуснал като фотореалистичен модел и иска да го направи такъв. Затова му казвам нещата, които според мен могат да се направят.

Глиганът няма да е фотореалистичен, нито реален. Не се заблуждавам да си мисля, че работата ми за момента е добра или нещо повече - тъкмо обратното. Написах какво на мен не ми харесва в анимацията. Някои хора допълниха неща и за това съм им много благодарен.

И... flux. Твоите коментари приличат на 100% заяждане, но по-добре модераторите да не ги трият, за да се помни първият ти пост тук. Аз лично бих си го записал, ей така - за майтап. Ако по-нататък отново решиш да се изкажеш не на място - ще си спомня.

Айде... отивам да уча
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Чет Окт 21, 2004 8:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

abe STEALTH :)
za tebe ES 2.30 nema li bre :)
pozdrav ot Kapitana :)
ti nemash spirachki be chovek :))))
Върнете се в началото
ConcreteDonkey



Регистриран на: 08 Фев 2004
Мнения: 922
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 12:59 am    Заглавие: Re: MUAXAXA Отговорете с цитат

flux написа:

i sega seriozno:
Nixone ... zemi gi nauchi teja programi ... sled tova postvaj gluposti ... izlagash celija forum choveche ... njakoj chovek tursesht kadri moje da reshi che nivoto e takova ... predstavi si che tova e purvata tema kojato klikva ... mi che toj edva li shte produlji da klika :)))


мхм мистър флукс , представете си че някой които не е запознат с много 3д-та прочете вашия пост дали ще остане с впечатление че всички са надути арогантни копелета които се заяждат сякаш цялата земя е в краката им и дали ще продължи да чете?

П.С. оо не поствайте поствайте... лично аз няма да се заяждам ... просто ще бъда ... честен... за другите не знам.
_________________
"Аз трябваше да слушам, когато кака Ленче ми казваше да се пазя от тихи момичета с тесли, нищо че са тихи казваше тя, те все пак са с тесли!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
flux



Регистриран на: 21 Окт 2004
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 4:48 am    Заглавие: breathe Отговорете с цитат

eh ... kazah che njama da postvam ... no :) ... uvi ... eto me pak
ConcreteDonkey ... mnogo si prav ... grubichuk sum, aroganten etc.
no ... vmesto da hvalite neshtata na choveka ... ne vidjah njakoj ot chlenovete na foruma da mu kaza v prav text che toja WIP e mnooogo zle dori za WIP ... moje bi naistina ne trjabvashe da go kazvam tolkova zajadlivo, no uvi toava sum az (nie v provincijata sme takiva) ...
moje bi trjabvashe da go zavoaliram v neshto ot roda na: sled 5-6 testovi rendercheta shte stane ...
Nixon ...
KAKVO TOCHNO mu kazvash na Aura s dumi ot roda na "sled 5-6 testovi rendera i 2-3 opcijki" ... NISHTO!!!
ako ima za kakvo da mi se vruzvash- vruzvaj se, ako njama- zashto mi se vruzvash ...

i taka ... naistina se izvinjavam che po tozi nachin trjabvashe da ti podnasjam mnenieto si ... no sled tolkova tvoi postove propiti s mudrost ... nemojah da se sdurja ... uvi ... kakto veche kazah ... nie ot prvincijata sme si grubijani ...

vsushnost, nali si znaesh kakvo mojesh ... zashto obrushtash izobshto vnimanie na takiva kato mene ...

p.s.: ne rabotja v tozi bransh (servitior sum) ... taka che lichno njamam kakvo da postvam ... samo nabludavam :) taka che tova e vtorijat i posleden post (nadjavam se) ...
p.s.2.: toja forum maj ne e za takiva gluposti ... no kato gledam njama da mu e za sefte
__________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща
fluxiee85@yahoo.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Venny



Регистриран на: 22 Юни 2004
Мнения: 59

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 7:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Като подхващате темата глиган има ли някои от вас който да е ловец и да е виждал на живо това невероятно животно?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Venny



Регистриран на: 22 Юни 2004
Мнения: 59

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 7:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да то наистина има зоологическа градина ама там са малко мършавички.
Имам само малко коментар към самия глиган , а не как е направен.
1.Зъбите - това не е слон
2.Козината - трябва да е съразмерна навсякъде само на гърба МАЛКО да е настръхнала
3. Очите - те са по малки.Това е едно от най-слабите сетива на глигана
4.Копитата - те почти не трябва да се виждат защото козината стига плътно чак до тях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 9:38 am    Заглавие: ммдам Отговорете с цитат

Venny написа:
Да то наистина има зоологическа градина ама там са малко мършавички.
Имам само малко коментар към самия глиган , а не как е направен.
1.Зъбите - това не е слон
2.Козината - трябва да е съразмерна навсякъде само на гърба МАЛКО да е настръхнала
3. Очите - те са по малки.Това е едно от най-слабите сетива на глигана
4.Копитата - те почти не трябва да се виждат защото козината стига плътно чак до тях.


мерси за коментара, много си права, и още как. За съжаление никъде не съм виждал глиган да се движи. Нито на живо, нито заснет и въобще не мога да си представя какво аджеба става. Това не бих казал че е само моя грешка, а и главно на продуцентите и режисьорите - решиха че мога и без тези материали да се оправя.

flux, наистина смятах да не ти отговарям, но не мога просто така да забравя за някакво тъпо отношение на някой простак. А повярвай ми, това че си от провинцията няма нищо общо с обноските ти. Не се оправдавай с това, защото половината, че и повече от форума не е от София и се държи съвсем подобаващо и възпитано. Аз лично имам много приятели и колеги от цяла България и света и с всички се отнасям като не мисля откъде са а какви са. Много често дори, харесвам повече не-столичани, защото са по-амбициозни, работливи и понякога - способни. Не знам дали знаеш, но вече отдавна не живеем в годините когато соц-а разделяше по такъв начин столица от провинция. Така че, pls, не се прави на провинциалист, а си кажи направо че си простак.

Нещото за което мисля аз е че всички сме БЪЛГАРИ. Ако не си помагаме взаимно и не се държим един за друг, няма скоро да станем истински граждани на света, каквито заслужаваме да бъдем.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Venny



Регистриран на: 22 Юни 2004
Мнения: 59

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 12:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да наистина е трудно като имаш много малка представа , но можеш да си намериш няколко снимки на глигани и ще ти е по-лесно.
Сигурен СЪМ ,че си ползвал снимков материал.
Още ми се е случвало да снимам бягащ глиган защото в ръцете ми е имало пушка и не ми е било до това.От известно време насам облислям с вместо пушка да ходия с апарата.Като се сетя какви моменти съм имал доста интересни снимки да са се получили:)
Стига с тема лов защото форума не е затова.
Извинявам се ако съм раздразнил някои модератор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Venny



Регистриран на: 22 Юни 2004
Мнения: 59

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да наистина е трудно като имаш много малка представа , но можеш да си намериш няколко снимки на глигани и ще ти е по-лесно.
Сигурен СЪМ ,че си ползвал снимков материал.
Още не ми се е случвало да снимам бягащ глиган защото в ръцете ми е имало пушка и не ми е било до това.От известно време насам облислям с вместо пушка да ходия с апарата.Като се сетя какви моменти съм имал доста интересни снимки да са се получили:)
Стига с тема лов защото форума не е затова.
Извинявам се ако съм раздразнил някои модератор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Venny



Регистриран на: 22 Юни 2004
Мнения: 59

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ти няколко снимки




Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mr_j



Регистриран на: 23 Апр 2003
Мнения: 264
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де нали в Цар Лъв онова е глиган, там си движи яко! А Цар Лъв III е посветен главно на него и онова животно, което така и неразбрах какво е :-)
П.С.
Хрумна ли му на някой че flux може да е човек, който просто да е с два ника а?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Boteff



Регистриран на: 04 Мар 2003
Мнения: 2354
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

surikat e onova jivotno :)
_________________
.. so far .. so good .. so what ? ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bile



Регистриран на: 26 Авг 2003
Мнения: 1367
Местожителство: dead city

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 4:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

/офф малко
flux-чо, мамин я да те питам аз нещо - значи аз още уча разни софтуери и прочие 3д чудеса и затова не се бъркам с мнения по темата

ама ми е мноооооого интересно ти от каква позиция ги плещиш тия големи приказки и критики - щото не те виждам нещо я да се представиш, я да покажеш нещо твое.....

инак казано - да земещ да си държиш големото плямпало, докато не покажеш ТИ кво можеш =)
_________________
pestilence
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
skynet



Регистриран на: 01 Апр 2003
Мнения: 354

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
flux-чо, мамин я да те питам аз нещо - значи аз още уча разни софтуери и прочие 3д чудеса и затова не се бъркам с мнения по темата
ама ми е мноооооого интересно ти от каква позиция ги плещиш тия големи приказки и критики - щото не те виждам нещо я да се представиш, я да покажеш нещо твое.....

prodaljavai da si uchish programite i ne se burkai s mneniq po temata kato ne si naqsno
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Aragorn A.



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 62

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 4:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи аз не разбирам много от 3D анимация, но като редовен зрител на Discovery :) по принцип наблюдавам доста поведението и движенията на разни диви животни, та надявам се мога да коментирам по този параграф:

стъпването и стойката, особено на предните крака (то задните не ги и виждам) са доста неубедителни - мисля, че не е реалистично да са така разкрачени и да имат такава сгъвка - всички подобни четирикраки животни постигат стабилен стоеж и баланс с прави и успоредни крака - доколкото знам това си е абсолютен принцип на механиката, иначе с много повече усилия биха пазили равновесие. Дори да е стъпил по-наширокичко като предупредителна поза, пак сгъване по такъв начин не може да има - разни тигри и такива мисля, че може и да могат да застанат така, но копитно - не. За риенето - ами от гледане как го правят това разни едри добичета като бикове, носорози и т.н. (като е за демонстрация на агресия преди атака става дума, нали, не като си ровичкат земята) - главата изобщо не се движи така - напротив, погледът е много напрегнат и вперен в целта и изобщо цялата поза е доста стегната и неподвижна, да не кажа вдървена - контрастира само риещият крайник се задвижва още от рамото (това ти го казаха вече, де) - забиване на копито, после рязко издърпващо движение назад - все едно иска да отметне някакви боклуци на земята назад - и според мен трябва действието да е доста по-акцентуирано и "нервно". Не знам доколко важат и за глиган тези принципи, но аз поне бих ги използвал, особено ако е целта някакво голямо митично мощно животно.

Ако все пак трябва нещо и за моделирането да кажа - ами наистина бивните не изглеждат направени от истински материал от реалния свят, по скоро имат вид на някаква генерична неопределена CGI повърхност или в най-добрият случай - много полирана слонова кост - аз бих ги пожълтил малко и бих прибавил някоя пукнатинка.

Дано съм бил полезен, успех! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 4:55 pm    Заглавие: mdam... Отговорете с цитат

Venny написа:
Ето ти няколко снимки


Мдам, мерси :) въпреки че имам вече много такива, и анатомия гледах и какво ли не!

Обаче... в движение нещата са на съвсем друго ниво. Самия Скининг беше ад, докато схвана на CS 4 щуротиите и недостатъците при нагласяне на такова нещо. И в момента ми е много гадно, защото не се получи правилно отзад на врата и сега правя какви ли не тъпотии да го оправя.

Да не говорим за козината - всички казват - направи я така, направи я иначе. ОБАЧЕ, обаче... какви ли не разгъвки правих на за разпределение на текстурата /маската/ ама на определени места нищо не се получава. Примерно зад ушите трябва да има, ама точно вътре - не. Около устата - същата работа, да не говорим за задника и опашката. Но не искам да се оплаквам - каквото съм си надробил - такова ще сърбам. Ще се постарая да го докарам до нещо прилично... надявам се.

Ще видим...

мерси на всички за коментарите и подкрепата ;)
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Aragorn A.



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 62

МнениеПуснато на: Пет Окт 22, 2004 4:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А, забравих още нещо, което според мен би могло да стане много ефектно и реалистично - когато изобщо съм виждал хипотетичното добиче да си мърда главата насред подобно действие, то е винаги едно такова рязко тръскане нагоре надолу - нещо като троснато кимване - тоест дзверът изпръхтява ядосано надолу и пак вдига поглед в противника - може и няколко пъти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> ГРПХЛЛА за "всеки" Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov