Graphilla.com :: Преглед на тема - Странностите на КЛИЕНТА
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Странностите на КЛИЕНТА

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 12:17 pm    Заглавие: Странностите на КЛИЕНТА Отговорете с цитат

Много отдавна ми се иска да създам тази тема, но вече така напира в мен, та реших че е крайно време да я създам.
Повечето от вас са се сблъсквали с "невероятните" виждания на клиенти в които липсват елементарни познания върху материята с която се занимават, от което и крайният резултат в телевизионният ни ефир е толкова плачевен. (третирам ТВ. реклами, тъй като не ми е работа да обсъждам печатните, но съм сигурен, че много от вас имат какво да кажат по въпроса). Понеже в последния месец се сблъсках нееднократно с подобни случаи, реших да цитирам няколко изключителни желания присъствали при разговорите ни. Мисля че ще се получи една дъ-ъ-ълга и интересна темичка:)

Искане номер 1:
"Обектите трябва да се появяват задължително на бял фон, под въздействието на светкавици"
При обяснение, че на бял фон няма как да се видят светкавиците, те ми предложиха следното
"нека светкавиците да хвърлят сенки"
Та въпросът ми е:
Как светкавиците ще хвърлят сенки???????? Не беше ли тяхната работа точно обратното - ДА СВЕТЯТ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Snaker
Toxic Snake


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 800

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 1:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

айде престанете с тия писания че сме заприличали на Путки тука ... бачкаш квото ти кажат - зимаш им парите и бегаш да поркаш ...
слагай сянката на шибаната светкавица и си бъркай в носа ... по-добре нема да стане - по-лошо ДА ...

не веднъж съм писал по темата БГ дизайнерите - но последно знам за икономист - дизайнер и вече съм на мнение че просто бавно и сигурно е време да се пренасоча.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами какво ме бърка ли? Когато трябва да преправям един и същ кадър 10 пъти, защото не могат да си измислят какво искат, това ми отнема от времето, за да си свърша всичката работа. А когато искат да им направим рекламата за 5 дни и то по време на празниците, а през това време се надпреварват през глава какви простотии да измислят и колко повече време да се занимавам с тях, започва да ме дразня, а когато искат да минат и по по-тънка тарифа на всичкото отгоре.... То си е и като правило де. Винаги когато започнат пазарлъци за цената, знам че ще си имам работа с клиент който не е наясно със себе си.
Накрая им изпращаш клипа а те се оказва, че били на Банско, да карат ски.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
headshot



Регистриран на: 03 Окт 2004
Мнения: 230

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ima i variant N2:
kazvash ia tia svetkavici si gi zavrete tam, det svetkavici ne osvetiavat i pak si barkash v nosa...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Snaker
Toxic Snake


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 800

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 1:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vrabchev написа:
Ами какво ме бърка ли? Когато трябва да преправям един и същ кадър 10 пъти, защото не могат да си измислят какво искат, това ми отнема от времето, за да си свърша всичката работа. А когато искат да им направим рекламата за 5 дни и то по време на празниците, а през това време се надпреварват през глава какви простотии да измислят и колко повече време да се занимавам с тях, започва да ме дразня, а когато искат да минат и по по-тънка тарифа на всичкото отгоре.... То си е и като правило де. Винаги когато започнат пазарлъци за цената, знам че ще си имам работа с клиент който не е наясно със себе си.
Накрая им изпращаш клипа а те се оказва, че били на Банско, да карат ски.


ма кой ти е виновен са аз не разбирам !? като се оплакваш кво ше напраиш ... плащат ти бе ... ми и ти ходи на банско !! да не та е вързал некой ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
n1x0n



Регистриран на: 16 Окт 2003
Мнения: 1819
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vrabchev написа:
Когато трябва да преправям един и същ кадър 10 пъти, защото не могат да си измислят какво искат, това ми отнема от времето, за да си свърша всичката работа. А когато искат да им направим рекламата за 5 дни и то по време на празниците, а през това време се надпреварват през глава какви простотии да измислят и колко повече време да се занимавам с тях, започва да ме дразня


Ми има варианти за такива клиенти... тарифа на час - колкото повече преправят те - толкова повече пари за Банско имаш ти! Да видиш как още първия вариант, който им пратиш ще се връща с подпис "страхотно е, правете го така!"
А като договаряте пари, които не са достатъчно и невъзможни срокове... дразнете си се въртешнофирмено - това не е проблем от клиента.
Аз лично не давам да се обсъждат кусури на наши клиенти дори в офиса при затворени врати. Да не говорим на публично място като Графила. Светът е неподозирано малък - към хора, които са ти клиенти такова отношение е недопустимо.
_________________
Veritas † Aequitas
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

n1x0n, абсолютно си прав. Наистина малко пара беше това от моя страна, но определено ме издразниха тези хора. Ще съм благодарен ако някой модератор делне тази тема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Snaker
Toxic Snake


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 800

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vrabchev написа:
n1x0n, абсолютно си прав. Наистина малко пара беше това от моя страна, но определено ме издразниха тези хора. Ще съм благодарен ако някой модератор делне тази тема


не триенето не е отговора а и аз нямах ни най-малко тва предвид ...
тая работа с избиването на нерви на неутрални места е за губещите и аз също се опитвам да си избия от главата ... мне - на място и върху клиента - по хитър начин ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
themagician



Регистриран на: 14 Апр 2003
Мнения: 793
Местожителство: Sofeto

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както го свикнеш клиента. Не съм фен на "клиентът винаги е прав", нито на другата крайност. Вкусът и начинът на работа се възпитават. Във всеки пооделно се подхожда, както е найдобре и тва е. Не е луд тоя дето дърпа от баницата. И ние имаме такива проблеми нонстоп.

Едно приятелче, присъстващо и тука, пред мен му се обадиха с подобна простотия. Каза "Казах ви, че това ще е много грозно. Но няма проблем. Ще ви го направя така, както го искате. Само искам една писмена декларация на тази промяна - за да не кажете утре, че аз съм ви го направил грозно и че работя зле."

След 20 мин онея пак се обадиха да кажат, че май се отказват.

Докат не ги научиш хората, че ти определяш как ще изглеждат нещатата, а не те - доникъде. И че за тва си плащат - да мълчат, а не да се врат във всичко.

Анъваъ - успех в борбата.
_________________
http://themagicianbg.wordpress.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Вто Яну 18, 2005 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

themagician написа:
4Докат не ги научиш хората, че ти определяш как ще изглеждат нещатата, а не те - доникъде. И че за тва си плащат - да мълчат, а не да се врат във всичко.


праву у десетката!;)
_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PERO!



Регистриран на: 06 Апр 2004
Мнения: 1157
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 14, 2005 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

току що един клиетн ме пита:

- ТИ БЯЛ БИЛБОРД КЪДЕ СИ ВИЖДАЛ?
- ??? - аз
- !!! - той

и разговора приключи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
String



Регистриран на: 21 Мар 2003
Мнения: 206

МнениеПуснато на: Съб Мар 05, 2005 4:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ai i azi da sa oplacha che pravih na edin darvar 12 varianta na groznata mu hotelska banq s plochkite koito si e porachal da vidil da umuval da razbere , to hubu ma nii bachketorite ni staame za dresiori na klienti deto razgovarat s nas chrez shefovete ni
POPEEEE iskam kitaiska staia za vikane :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nixon



Регистриран на: 19 Дек 2002
Мнения: 886
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2005 1:59 pm    Заглавие: hmmm Отговорете с цитат

абе нещо като асоциациака или сдружение не моем ли си напраим? И примерно да направим едно семинарче дето да се приемат някакви правила на поведение и т.н. ?

Щот приказки за оплакване много, ама утре сигурно ще ми дойде някой клиент, ще тупне един сториборд, който си харесва, но не е и за гледане и ще каже - прави за два дена.
_________________
Критиката е хубаво нещо, за хубави неща...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 06, 2005 10:16 pm    Заглавие: Re: hmmm Отговорете с цитат

Nixon написа:
....... ама утре сигурно ще ми дойде някой клиент, ще тупне един сториборд, който си харесва, но не е и за гледане и ще каже - прави за два дена.

Че то това отдавна си е стандарт.
А за семинара трябва определено да се направи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Книга за жалби и оплаквания Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov