Graphilla.com :: Преглед на тема - Темата на Крис
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Темата на Крис
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kristina Iovcheva



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 283

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 9:35 pm    Заглавие: Темата на Крис Отговорете с цитат

Здравейте! Най-накрая и аз се престраших :)))
Виждам, че тенденцията напоследък е такава, а освен всичко и на мен ще ми е по-удобно така, защото сигурно няма да поствам много често... С две думи - тук ще поствам много разнородни неща, когато имам, разбира се :))) (май станаха повече от две думи).
Ето първото (тестова страница):

[img]
[/img]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 10:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много хубава детска илюстрация се е получила, Крис! Момиченцето е чудно!
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kristina Iovcheva



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 283

МнениеПуснато на: Пон Фев 16, 2009 11:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много мерси, wicky! Нали знаеш, че имаш голям принос в обучението ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 12:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

хммм.. не ме кефи, че тотално си одрала стила на мая. макар да е по-постно.. действай по нещо свое си.. така не е интересно, а и дразни честно казано. или поне мен ме дразни, че уникалност като на уики някой я зима и й прави по-лоши варианти. имаш знанията как да постигнеш това качество, имаш търпение. малко ти трябва - просто, приложи ги горните неща по свой начин.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
PLAY



Регистриран на: 05 Сеп 2003
Мнения: 369
Местожителство: Средноград

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 1:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много хубави цветове! Момиченцето е страхотно!
Само бабата ми се вижда повечко сърдита :) ... и може би момченцето има нужда от някаква емоция.
_________________
http://www.mirasgallery.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vnnikolov



Регистриран на: 03 Юни 2003
Мнения: 731
Местожителство: Sofiа

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 9:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

жапанкъ написа:
...хммм, не ме кефи, че като станеш с гъза нагоре пишеш глупости, а и дразни честно казано. Или поне мен ме дразни...

Много приятна илюстрация, поздрави! Ще следя с интерес темата ти :-)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pipi



Регистриран на: 16 Дек 2002
Мнения: 2991
Местожителство: на работа - предимно

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 10:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

приятна илюстрация, малко са сурови цветовете, интересно ми е какво казаха от издателството
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

жапанкъ написа:
хммм.. не ме кефи, че тотално си одрала стила на мая. макар да е по-постно.. действай по нещо свое си.. така не е интересно, а и дразни честно казано. или поне мен ме дразни, че уникалност като на уики някой я зима и й прави по-лоши варианти. имаш знанията как да постигнеш това качество, имаш търпение. малко ти трябва - просто, приложи ги горните неща по свой начин.


Освен бонбонените цветове, които на моменти се срещат в творбите на wicky и панела на текста не намирам други прилики с творбата и.
Всичко останало си има доста по различен стил – извинявай, че не мога да се съглася с теб.

PLAY написа:

Само бабата ми се вижда повечко сърдита :) ... и може би момченцето има нужда от някаква емоция.


И аз намирам това при изражението на бабата, доста втренчена в нещо ми се вижда и бива момиченцето да има по ведро излъчване. Всичко останало ми харесва и ще слeдя с интерес темата ти :)
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

жап - по споко го раздавай :)
и аз не намирам прилики със стила на мая...
съгласен съм с пипи че цветовете са сурови с привес на студената гама- лично аз бих ги постоплил ....
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
NEN



Регистриран на: 04 Окт 2008
Мнения: 803

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

:) хубава е картинката - като се поотпуснеш със следващите ш си проличи повече "твоето " рисуване - сигурна съм
_________________
:( http://neni-nen-nen.blogspot.com

http://www.behance.net/NENNN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми харесва картинката. Не съм запознат много по темата с детските книжки, но на мен лично много ми харесва как в книжките на Дисни не отделят текста с някакво специално каре, а го слагат директно върху цялата картинка. Забелязал съм, че дори върху много тъмни фонове пак печатат с черен текст. Предполагам, че може би има някаква причина тук текста да се отделя, но все пак споделям как на мен лично би ми харесало повече.
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 11:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

_sasho - аз понеже нямам търпение и ще кажа, че от издетслтвото за което е рисувана картинката искат да е точно по този начин сложен текста. Определно съм на мнение, че иначе би било чудесно, ако дизайна в книжките е по-жив, но хората са си направили проучване и според него точно този начин на оформление е най-печеливш :) (ко да кажа:)) А и не ми давай за пример книжките на Дисни, че малко ми призлява вече от тях :P
_________________
Отрежеш ли крилата на жената, тя ще полети на метла !

http://wickyhouse.com

http://wickywelcome.blogspot.com/

http://this-and-that.eu/

http://tui-onui.blogspot.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LOC



Регистриран на: 21 Ное 2005
Мнения: 438
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 12:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

сибила както винаги демонстрира финеса на азарбейджански терорист :D:D:D:D:D

maceman написа:
и аз не намирам прилики със стила на мая...

HEA написа:
не намирам други прилики


е айде сега :D:D:D шегата и любезностите настрана стила е много повлиян от този на Wiki, но не видях някви опити да го отрича...даже споменава за напътствията на Мая.
и го виждаме много ясно в:
-подхода към рендирането на материалите
-абстрактната преспектива
-решението за разположението на персонажите, израженията им и т.н.
-леко плакатно/изресковото поставяне на дадени елементи в декора...

а! да си кажа че аз лично не я харесвам точно тази рисунка, но виждам голям потенциал в изпълнението и нямам търпение да видя следващите ти работи :)

аз принципно нямам претенции да знам...но размишлявам много и съм стигнал криво ляво до следния анализ на защо не ми харесва...ако ти се чете заповядай:

-нямаш живот в цветовете..."кални са" защото сенките са ти просто по тъмна версия на същия цвят вместо да има някакъв лек оттенък
-израженията са прекалено "плитки"...малко повече преувеличаване щеше да ме радва...момченцето усобено...той е като парцалена кукла в ъгъла
-огъня в камината....няма да го коментирам
-"ритъма" на детайла е монотонен...отново и отново подредени в линия, еднакви разтояния между елементите!! по рафтовете сичко подредено на равни разтояния...лицето на бабата, хурката и лицето на момиченцето пак...левия край на рамката на панела и ръцете на не него...
-наивно поставяните гънки...на циците и рамото на бабата...на ръката на момичето и на блузата на момчето
-слабоста на сенките в определени моменти граничи с липса която кара нещата да седят като залепени...не ме радва :( тия буркани и чашки даже не са в същата тоналност като останалото в декора...абсолютно чужди са

факта че съм писал вобще е достатъчно доказателство за това колко вярвам в потенциала ти само след една видяна рисунка!!! не е малко това!
_________________
...I'm an idiot!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
NEN



Регистриран на: 04 Окт 2008
Мнения: 803

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

последно толкова кометари само за господин Велинов май имаше ... наистина както каза LOC даже и да не е баш любима картинката нямаме търпение за следващата
_________________
:( http://neni-nen-nen.blogspot.com

http://www.behance.net/NENNN
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 1:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

съдейки по масовото раздразнение, което предизвиках с коментара си, явно съм прозвучала грубо без да го искам. продължавам да съм на същото мнение, но се извинявам за изказа. не е било с лоша умисъл.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kristina Iovcheva



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 283

МнениеПуснато на: Вто Фев 17, 2009 4:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На първо място, благодаря на всички ви за вниманието.
LOC, четивото ти беше изключително полезно.
Ще се постарая да оправдая очакванията ви със следващата картинка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kristina Iovcheva



Регистриран на: 07 Яну 2009
Мнения: 283

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2009 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето нещо ново.
Това е първата от поредица кутии за шоколадови бонбони във формата на животни. Някъде шест или седем са - не помня вече. Идеята на производителя е, че от вътрешната страна на капака ще има текст (ще се опитам да ги убедя да във формата на приказка или нещо по-забавно от сух енциклопедичен език), който да дава информация за любопитни факти около нарисуваното животно.
Надявам се да ви хареса :)


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
_sasho



Регистриран на: 16 Ное 2004
Мнения: 1579
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Фев 28, 2009 9:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Жабата много готина.
_________________
www.skachkov.eu
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LoveHate
ta tatau


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 4274
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Мар 01, 2009 4:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

... и бевъла....
_________________
V2&V8 forever
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hof



Регистриран на: 04 Яну 2005
Мнения: 684
Местожителство: с.Скрът

МнениеПуснато на: Нед Мар 01, 2009 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това че нотки на някой художник се чуват в произведението на друг, не означава че той е лош художник или е извършил престъпление а това че wicky е вече класик , нейния стил е утдвърден .
Да има нотки на wicky но това не е лошо , просто Kristina изгражда своя стил в момента и нормално е да бъде повлияна.

Повечето художници, дизайнери , фотографи, имат в творчеството си мнооооого чужде нотки , но някой правят в последствие от тях собственна музика .

Надявям се че нотките на wicky ще помогнат впоследствие на Kristina да свири чудестна собственна музика .

Отностно горната картинката се присъединявам към исчерпателните конструктивни критики на LOC

При хипопотама основния проблем спред мен е празната горан час , еднаквите цветчета по фона, и плиските на вода които седят инородно. И шрифта според мен не е удачен, ефектите по него са излишни .
Всичко казанно горе е просто мое лично мение ни повече ни по малко )
И аз също виждам потенциал , затова и пиша
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Графики и илюстрации Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov