Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне: Фотография
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне: Фотография
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
euphoriaa



Регистриран на: 21 Авг 2009
Мнения: 13
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Окт 25, 2009 6:26 pm    Заглавие: Представяне: Фотография Отговорете с цитат

Здравейте, казвам се Надежда и се занимавам с фотография, реших да пусна едно представяне...да направя каквото трябва, пък да става каквото ще...поздрави... ;ррр

...the girl with the green scarf...



E M O T I O N S

Different people, different thoughts




Засега е тая манджа с грозде. Ако се налага ще пусна още. =}
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Окт 25, 2009 6:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

това с ръцете е интересно
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Нед Окт 25, 2009 9:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво означава това, че се занимаваш с фотография? В свободното време си пощракваш?
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
euphoriaa



Регистриран на: 21 Авг 2009
Мнения: 13
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Окт 25, 2009 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом го наричате така...дори не претендирам за нещо повече, не съм аз професионалиста тук. И все пак ми се струват леко обидни ироничните нотки. Боя се, че никой не се е родил научен...? =]
_________________
Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sami



Регистриран на: 08 Мар 2003
Мнения: 1190

МнениеПуснато на: Пон Окт 26, 2009 3:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е необходимо да болдваш написаното.
_________________
печат на книги
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
delfo



Регистриран на: 17 Май 2004
Мнения: 147
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Окт 26, 2009 3:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди да тръгнеш по пътя на неразбрания поет, художник, артист, фотограф, се замисли, че разделът има 91 страници и че почти всички хора, които са ги запълвали са се смятали за доста добри. От чисто статистическа гледна точка трябва да си зададеш въпросът защо по-голямата част от тези хора не са допуснати до специализираните форуми. А също го има момента, че думичката занимавам в нашия език е равносилна на "вадя си прехраната" и по един непринуден начин навява за превзетост та да не кажа снобарство. Даже в момента си спомням от студентските си години как една щерка на украинската мафия ми обясняваше, че баща и се занимава с строежи на хотелски комплекси по черноморието малко преди да я изритат. Та ти била ли си по черноморието?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Окт 26, 2009 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Момичето си е морско и до колкото знам в момента може само да се 'занимава' с фотография поради естеството на хронологичното развитие на всяка една биологична единица... демек още не е била абитуриентка... ;))) Всеки има право да се учи и никой не може да му откаже това. Факт е, че тук може да научи много от хората в спец форума ако същите благоволят понякога да са учтиви, а не дежурно заядливи.

Наде - не болдвай! Смятам, че е хубаво да продължиш да постваш в представяне. След първоначалното посрещане, ако показваш работи в които се забелязва постоянство и развитие, ще дойдат и адекватните коментари и критика...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пон Окт 26, 2009 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Aaa, аз не се заяждах. Просто исках да се уточни този въпрос, защото коментарите могат да са едни, ако се занимаваш с фотография (това работиш) и съвсем други, ако просто обичаш да пощракваш.
Няма нищо лошо в пощракването, аз също пощраквам. Обаче се занимавам с техническа поддръжка.
Вярно е, че хората не се раждат научени, затова, ако ти е интересно - учи се. Само че, както Велинов би казал на някого, който се представя за раздел "Графики", тук се очаква да покажеш, че вече имаш възможности за спец. раздел, а не е училище.
Разбира се, възможността да получиш някоя и друга насока тук не е изключена, намират се добри хора.

Снимките, които си показала досега не са ОК. Дори и тези, които леко надскачат останалите са някакви клишета, като това с ръцете, или с емоционалните състояния. Това със снимането само на очи в близък план директно го забрави.
Ако портретите те влекат, потърси малко за композиция при този тип фотография и погледай малко как композират разни добри автори. Във Фото раздела има една тема с линкове, има много неща за гледане там.
Като оправиш композицията, ще можеш да оправяш и други проблемни неща.
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Окт 26, 2009 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Единственият добър съвет, който мога да ти дам след вече написаното е - прочети поста на Sumo няколко пъти и след като го запомниш започваш работа по тези неща

Успех!
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
euphoriaa



Регистриран на: 21 Авг 2009
Мнения: 13
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Окт 26, 2009 12:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам за болда, по навик от други форуми... ;]]

Цитат:
Преди да тръгнеш по пътя на неразбрания поет, художник, артист, фотограф...


Мерси за изчерпателния коментар, но за радост съм твърде далеч от извода "Аз съм много добра, жалко, че само аз си го знам..." ...и простете, но наистина не разбрах връзката между мен и украинската щерка на шефа на боса на мафията. =D

Цитат:
Момичето си е морско и до колкото знам в момента може само да се 'занимава' с фотография поради естеството на хронологичното развитие на всяка една биологична единица...


Благодаря за своеобразната подкрепа.

Цитат:
Снимките, които си показала досега не са ОК. Дори и тези, които леко надскачат останалите са някакви клишета


Ще помисля по въпроса, наистина има още много неща, над които да поработя.

Поздрави на всички и творческо вдъхновение. ;]]


_________________
Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
MissMims



Регистриран на: 20 Юли 2007
Мнения: 152
Местожителство: sofia/bourgas

МнениеПуснато на: Сря Окт 28, 2009 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

последната ми харесва на мене много :) и момичето е много хубаво :)
_________________
And me, I still believe in paradise. But now at least I know its not some place you can look for, cause its not where you go. Its how you feel for a moment in your life when you'rе apart of something, and if you find that moment... it lasts forever...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 28, 2009 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен пък това много ми харесва :) Като симка от списание е, интервю с мацката :)


_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
nuanda



Регистриран на: 12 Мар 2007
Мнения: 142
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 28, 2009 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен имаш талант.Снимката с ръцете си е клише,но това не я лишава от качества.Тази с емоциите не е лоша също,както и тази с момичето.Конкретно в сникмата с девойката на прозореца,мисля,че цветовете ако се пипнат деликатно ще стане още по-приятна.Съветът,който мога да ти дам ,щом казваш,че все още се учиш е като снимаш да наблегнеш първо на композицията и светлината.Хубаво е,че не си тръгнала директно да мажеш във Photoshop.След като си изградиш естетически принципи за композицията ще дойдат и другите неща .. обработка,тониране и т.н.В плюс за представянето ти ще бъде ако пуснеш някаква серия от кадри...може би свързани по някакъв начин,с концепция или история.И давай смело :).Успех.
_________________
http://tezishibanigulubi.blogspot.com/
https://twitter.com/comiXtron
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
54ka



Регистриран на: 15 Окт 2003
Мнения: 1198
Местожителство: space

МнениеПуснато на: Сря Окт 28, 2009 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Емоциите ми допадат! :)
А да се снимат "клишета" си е част от пътя. Няма как да го извърви човек ако не мине и през това.
Успех от мен :)))
_________________
:::::| 54ka PhotoBlog and Gallery |:::::| 54ka SketchBook |:::::
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
жапанкъ



Регистриран на: 17 Сеп 2007
Мнения: 1944

МнениеПуснато на: Сря Окт 28, 2009 2:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ей, еуфория - няма ли да пуснеш едно 2Д представяне?
не съм те виждала отдавна, но сигурна съм, че не си спряла да рисуваш.
_________________
www.grozen.com
grozen ent. fb page
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 28, 2009 2:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да отбележа най-лаишки, много ми хареса цвета на кожата в този кадър
_________________
www.vrabchev.com
www.slideman.net
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
euphoriaa



Регистриран на: 21 Авг 2009
Мнения: 13
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Окт 30, 2009 2:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерсаж за коментарите, ще гледам тея дни да пусна разни нови неща, бях в Балкана и поснимах на воля.

Цитат:
последната ми харесва на мене много :) и момичето е много хубаво :)


Селф е, така че ще го приема като двоен комплимент... =))) Иначе за снимката на прозореца, не знам как се вижда на други монитори, но при мен е ОК.

[img]ей, еуфория - няма ли да пуснеш едно 2Д представяне?
не съм те виждала отдавна, но сигурна съм, че не си спряла да рисуваш.[/img]
Ще ми припомниш ли откъде се познаваме? Може и на ЛС. =))) Иначе рисуването далеч не ми е от силните страни...и май никога не е било. =D

Поздрави и творческо вдъхновение... ;]]]
_________________
Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Окт 30, 2009 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи ли, че ще гледаме: листа, гори, клони, дървета, ручейчета, пътеки, камъни, скали и прочие природни дадености?

Силно съм убеден, че си поела правилният път, още в първия пост, затова почвай да асфалтираш...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
euphoriaa



Регистриран на: 21 Авг 2009
Мнения: 13
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 4:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пак аз. Mix - old and new - кулинарен курс vol.2 ;p Но има и листа и природни дадености, държа да се извиня на implant, ама не се сдържах да ги пусна.












И тая малко на рекламация бие...ама за Глобул се сетих, какво да правиш. Белким ми платят нещо, мръсниците. =D




Поздрави & keep goin'. ^^
_________________
Представете си само каква тишина щеше да настане,
ако хората говореха само това, което знаят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Ное 13, 2009 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



страшна!
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov