Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне: Фотография, Калоян Христов
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне: Фотография, Калоян Христов
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 09, 2009 11:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хубава екскурзия, много обикаляне насам-натам. "Различен" свят, в който се чувстваш човек ( за Лондон става дума ), хората са приятни, свежи и не видях нито един дебел англичанин =D

О Париж... няма да стъпя повече там, освен ако нямам работа в града...
Мръсотия, простаци по улицата, о да и метрото, в което има улеи, ако някой реши да се изпика по стената...видях го с очите си. Мога да кажа, че с боклука сме си много добре... сравнение с Париж.
-Нищо лично, може да съм попаднал в лош момент, но все пак първото впечатление е най-важно.

Снимана е от автобус в движение


Тук реших, че е готино да покажа Айфел отвътре, където минава асансьора.


Даа... Биг Бен :)) Красота, снимана от ръка на 1600 Исо, не помня вече...


Много тичаха, играеха в Лондон (крикет, футбол, ръгби, голф)


Стъклата на The Louvre :P


Един от многото красиви паркове в Лондон (близо до Lancaster Gate)


Много странен лебед. В момента, в който насочвах обектива към него, се обръщаше и ме гледаше в очите директно, затова реших да го сложа :) Красиви животни са :)


Един вид патици (не им помня името) от многото диви животни в Кралската Ботаническата градина в Лондон.


А, ето още един сладур, който си взимаше български солетки от ръката ми :P


Стъмва се, а на мен още ми се снима.. :)

_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hyb



Регистриран на: 02 Окт 2004
Мнения: 43
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 10, 2009 4:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Евала, добри кадри.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 10, 2009 10:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ако обещаеш, че ще се стараеш все повече и повече да напредваш, да търсиш и да се учиш, ще те пусна, за да могат да се пишат конструктивни коментари по снимките ти

обачееее, ако си нарушиш обещанието, няма прошка
разбирай, че ще подпишеш договор с дявола :)

п.п. това петнистото е токачка
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 10, 2009 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама аз не се отказвам, даже мама ми глади паспорта (защото го изпрахме) за следващото пътуване =D

Сега по-сериозно. Ако мислите, че имам напредък с последните си неща, ще се радвам да получа права, но ако има още какво да се показва в Представяне, ще продължа да пускам снимки :) Както казах в по-предишните си мнения, не искам да минавам между капките, искам да стана добър, сериозен фотограф! За мен това е живота, да снимам.

Благодаря, mim
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 10, 2009 11:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

айде следващия път ще го видим това решаване за вътре/вън, че ми се струва, че лесно можеш да олабиш фронта

и да захапеш здраво най-важните неща: идея, светлина, композиция, състояние
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 10, 2009 8:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да си продължа серията :)

Ботаническата градина, Лондон.


MACLAREN ;)


Част от Париж през нощта.


Ех, тези паркове ще ми останат много време :))


Над облаците с Bulgarian AIR.


Някакъв готин екземпляр в аквариум, беше някакви милиметри, седи в тази стойка часове наред.



Just Ducks


Ох, че кеф! :)


Следващите 3 кадъра са бонусчета, снимах докато се разхождах със спуснат фотоапарат (sumo style :P )



_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 10, 2009 9:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ех, тези Nikon-и, много работа вършат :P

_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Апр 13, 2009 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

значи, нещата не стават по този начин
хлапето с количката - съкс, ама много, ако не беше казал че там пише макларън, щях да пропусна
паркът с дърветата - скучен е, гонил си композиция и дълбочина, обаче това не стига
от самолета - дежаву, и имаш нужда от поляризационен филтър
змийската глава - може да ти е било забавно, че гадината седи така, обаче не и на гледащия снимката
патките - могат да минат
пилето минава
дечурлигата на улицата - не са сумо-стайл, много са далеч, нямат виц и много куцат технически
лилиите - няма никой в тоя кадър, освен разни излишни елементи
пилето на цъфналите клони е добре

имаш проблем с подбора на кадри, явно не успяваш да оцениш още силните си и слабите си
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пон Апр 13, 2009 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен тази с патките ми хареса :)
Първата с децата за малко да стане.

Обаче, тия кадри като тази с птичето в клоните... ще е полезно за теб да ги забравиш. Ма тия неща минават с времето.
Малко не личи да се ровиш да гледаш хубава фотография. Я покажи 10-15 кадъра, които не са твои, обаче ти допадат много и не са на суперизвестни автори. Ама ги намери тепърва, да речем от девианта. (пусни линкове, че някой, който чете на верев, ще се заблуди)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 13, 2009 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лошо...
Наистина не мога да си разпределям някои от кадрите.
Момичето с количката беше много трудно да се нахъсам да я пусна, незнам, може би заради Макларъна...
Колкото и смешно да звучи, харесва ми да снимам портрети,не ми дават да наема студио, защото си мислят че ще го почупа, затова не мога да пробвам, да реализирам портретите си (поне тези, които са за студио), а аз знам за студийната фотография, имам много мерак да видя как стават нещата..когато попитам фотограф дали може евентуално да присъствам на някоя снимка, естествено дори срещу заплащане, той ми се изсмива и казва че съм малък... опитвам се да се "бутам" в фотографията сам, донякъде успявам, но понякога някой трябва да те бутне, именно затова пуснах Представяне тук, за да се изкаже съществено мнение за снимките ми. Опитвам се да дам най-доброто от себе си, работя с ефтина техника, но харесвам резултатите си.


Ето няколко кадъра по молба на sumo:

http://www.flickr.com/photos/gavingoodman/3105913352/sizes/o/
http://arqhugo.deviantart.com/art/low-tide-119080365
http://www.flickr.com/photos/44077458@N00/3101893275
http://gnato.deviantart.com/art/g-s-119084373
http://www.flickr.com/photos/25992402@N00/3126577592
http://kz.deviantart.com/art/95-Percent-Water-119085789
http://munhani.deviantart.com/art/hayat-119079459
http://momo2online.deviantart.com/art/spirit-in-worship-119077408

Никога не съм обичал Девианта, затова дадох и от няколко други места...

Искам да използвам момента да се извиня на sumo, ако с нещо съм го засегнал, като казах "sumo style" в предишните постове за моя снимка.

Всеки има някого, от който да се възхищава :)
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sumo



Регистриран на: 07 Юли 2003
Мнения: 2260
Местожителство: Люлин...

МнениеПуснато на: Пон Апр 13, 2009 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се засягам на нищо вече, твърде съм мъдър :P :)
Споко :)
_________________
i.am.troll
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mim



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 3963
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 14, 2009 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

за портрет не ти е нужно студио всеки път
имаш огромния периметър на естественото осветление с неговите си особености
едно е обедното, друго е сутрешното/следобедното, здрач, нощното градско
можеш да го дифузираш дори с евтини методи като опънат паус или плат на рамка
можеш да го отразиш с парче картон или със сребрист сенник за кола
можеш да снимаш на непряко осветен прозорец, който да ти имитира софтбокс
ако имаш слънце в прозореца можеш да го ограничиш ала неоптичен спот
или да го дифузираш с перде
да гониш ефекти с перде или щори
можеш да снимаш на всички домашни лампи - лампион с много крушки, нощна лампа, луминисцентни лампи, халогенни вани (на много фотографи халогенната вана е била първата изкуствена светлина различна от светкавицата върху апарата)
а нощното градско осветление пък е толкова разнообразно - витрини, бордове, улични лампи, фарове...

всички тези видове не са лесни за овладяване, обаче предизвикателството и кефът после цена нямат

за да влезеш в студио за сега можеш да се огледаш и за курсове, няма да ти е излишно
_________________
и един шоколад увива мармота в станиол
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 16, 2009 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пролет е!
















Стоик - Седи от 39 години, без да помръдне :)





Снимани са с Canon EOS 350D + SpeedLite 430EX, 18-55mm (който върви с апарата) :)
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Astfgl



Регистриран на: 29 Май 2008
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 11:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Blagodarq ti za snimkite i osobeno za tazs p4elata, dokaraha mi mnogo priqtno nastroenie. :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 12:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Че е пролет, пролет е ама тези снимки все едно съм ги снимал аз... ;)))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Момчето търси, още не може да си отдели кадрите, но в това им някакъв чар. Залагам, че ако не се разхайти само по жени и кръчми, ще се научи в близките години.

Христов, последните кадри са като тестове на обектив и ТТЛ системи, но кадърът с пилето на дървото радва. Продължавай да търсиш и снимай във всички жанрове при възможност, малко по-натам ще разбереш и кое снимане ти допада най-много, можеш ли да се развиваш в него тук или в друга страна, дали не искаш фотографията само за хоби (което понякога е по-добрия вариант) или ще се посветиш изцяло на нея.

Снимай, снимай, снимай.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
nuanda



Регистриран на: 12 Мар 2007
Мнения: 142
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 1:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен трябва да пробваш да заснемеш някаква серия,с ясна концепция . Няколко кадъра с една обща идея или послание . Аз не виждам никакво развитие от последните ти постове. Това , което показваш наистина изглежда все едно тестваш апарата както дойде.
_________________
http://tezishibanigulubi.blogspot.com/
https://twitter.com/comiXtron
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Купих си светкавица и това са ми първите кадри с нея. Пуснах ги, за да видя какво ще кажете :)

Implant-e, спокойно бре, 10 пиксела са, ще ги оправя, позволих си да ги дигна малко, защото иначе пък не се виждам :) При мен не се тегли страницата или нещо да пречи на сайта...

Snooper, да ;)

Velinov, аз не се съмнявам в твоите възможности ;)

Astfgl, няма защо =]

Nuanda, за 1 съм съгласен, за друго не съм. Наистина е добре да направя някаква серия и ще я пусна тука, когато стане.
Другото обаче, незнам за кои снимки става дума, но не мисля че не се развивам, сравнение с първите страници от представянето ми.


Благодаря на всички за бързите отговори, не го очаквах :)
_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пет Апр 17, 2009 11:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще го кажа малко по-просто това от сутринта - като бях на 16 снимах цветенца в обедното слънце и се прехласвах по резултатите, беше трагично, но на мен ми харесваше и не разбирах за какво ми говорят околните. После попреглътнах възхищението от "невероятните" си кадри на цветенца...

След това, ако искаш да направиш нещо, трябва да си скъсаш задника от работа. И колкото повече напредваш, толкова по-ясно виждаш, че си в началото... Скоро един много добър стар фотограф ми каза "След 40-тата година снимане разбрах, че съм започнал да осъзнавам изразните средства на фотографията".

Успех!
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
hristov2256



Регистриран на: 13 Сеп 2008
Мнения: 458
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първи стъпки в Тръстиката :P








_________________
Номерът не е да видиш нещо, което другите не са виждали. А да видиш онова, което всички виждат, но така, както никой друг не го е виждал до този момент.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov