Graphilla.com :: Преглед на тема - GRAPHILLA ИЗЛОЖБА 2009
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

GRAPHILLA ИЗЛОЖБА 2009
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
paniccontrol_86



Регистриран на: 28 Дек 2005
Мнения: 1004
Местожителство: burgas

МнениеПуснато на: Сря Дек 17, 2008 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LOC написа:
бе честно казано аз небих отишъл на изложба за да видя същите неща дето съм ги видял в нета...


e to pyk tochno tka stan bre :)....vika6 nqma da sa hodi6 :-D
_________________
panic-control.deviantart.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Дек 17, 2008 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Драги ми, при фотографията нещата на монитор никога нямат това излъчване, което имат на хартия и в приличен формат. Вярвам, че и с вашата материя е така :)
Отделно, че никому няма да е ясно какво от всичките показани неща ще види... но пък, никого не караме със сила. Все пак ще е приятно да се видим по повода, дори да не са ви интересни принтовете и мултимедията.

Поздрави,
снуп
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
paniccontrol_86



Регистриран на: 28 Дек 2005
Мнения: 1004
Местожителство: burgas

МнениеПуснато на: Чет Дек 18, 2008 12:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

bazik si praq s LOC-a :) a i za bez galeriq 6e sa domykna pyk kamoli sq
_________________
panic-control.deviantart.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Почивката около посрещането на новата година е идеално време всеки да си сипе по чаша коняк и да подбере на спокойствие предложенията си за участие в изложбата. Не че пак няма да събираме всичко в последните дни от крайния срок, но... хайде малко по-смело де :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wi-flip-ff



Регистриран на: 03 Апр 2005
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

40х60 см, 300 dpi? май само хора с мн хубави PC-та ше са на хартия.
_________________
http://pulnej.blogspot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 1:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

wi-flip-ff написа:
40х60 см, 300 dpi? май само хора с мн хубави PC-та ше са на хартия.


Едва ли, онзи ден печатах в Ная точно 40х60 на 300 дпи - 3-годишната ми машина с 1 гб рам се позадъхва да дигне файла, но не е драма. А и затова (и не само) сме предвидили възможността да сложиш 2-3 твои неща в един принт, съответно не е проблем да сложиш две работи 30х40 като едно предложение - дано само не се превърне в масова практика, за предпочитане е да са свързани тематично/стилово нещата върху един принт.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
velinov



Регистриран на: 17 Сеп 2004
Мнения: 3975
Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе тия изисквания трябва леко да се преосмислят. Да не би да обличаме целия експо център. Технологично за добро качество с този размер са достатъчни и 72 dpi. Ако изискването е твърдо, то и аз не го покривам!

Относно оформлението на принтовете (сигурно някой, някъде вече е задал този пъпрос). Ще има ли определен layout? Лично мойте неща смятам да ги изпринтя на канаваца или някакъв друг плат. Какво правим в такъв случай? Освен инфото да е изнесено в страни от работата, друг вариант няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Дек 30, 2008 2:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще говоря с Мейса какво да правим с изискванията за вашия раздел, щом има толкова хора с подобни питанки.

За фотографията ще си остане 300 dpi за 40х60 - всеки с ДСЛР покрива изискванията, както и добрите сканове от филм. Идеята беше да правим нещо над средното ниво, нека не правим donwgrade.

За принта - ще има layout готов по време на журирането, ще бъде публикувам линк за даунлоуд. Нещата ще се принтят на едно място, за плащането на копията - работим по въпроса за макс финасиране, но все пак може да се наложи всеки да удари едно рамо за финансиране на неговите си принтове/каширане. Правим изложба със 120 принта от всички секции, няма как всеки да си принти и праща работата в рамките на месец - в противен случай накрая ще имаме 60 неща... всеки е зает, работи, учи, пътува.

Ако някой има идея да помогне - да ми пише лс, в момента се занимавам аз със всичко и ако има някои недомислици/недоглеждания в цялото нещо - ще се радвам някой да ми помогне да ги оправя.
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
OPREV



Регистриран на: 07 Юни 2003
Мнения: 438

МнениеПуснато на: Чет Яну 08, 2009 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така ... аз на снупър съм му писал ЛС.
Мога да кажа със сигурност че за представяне на изложбата в Русе нещата стоят доста сериозно ... по точно на следния етап.

В предвид факта че директорката на Русенската Художествена Галерия ми е бивша преподавателка. Срещнахе се и говорихмре за тази изложба .... тя живо се заинтересова ... в предвид това че рядко някой представя принтове ... и това би било интересно на доста по голям кръг от публиката.

Така че аз лично ще участвам в няколко от разделите в които съм приет ... приветствам и другите да се вкючат .... и се надявам да се видим в Русе. :D


галерията : http://ruseartgallery.eu/


п.п.
не няма нужда да се събират пари за наем на изложбената зала !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Пон Яну 12, 2009 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

OPREV написа:
...


ХвалА на такива Българи! :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Вто Яну 13, 2009 3:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Изискванията за печат при всички секции, с изключение на "Фотография и фотоманипулации", бяха променени на 40х60 см с минимум 72 dpi.

Скоро ще има и още една опция за подаване на предложения.

Ииии, не забравяйте - това не е състезание, а обща олимпиада :)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
wi-flip-ff



Регистриран на: 03 Апр 2005
Мнения: 680

МнениеПуснато на: Вто Яну 13, 2009 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой навит да ми помогне, че нещо не съм мн наясно с предпечата...

работил съм на:
3343px - 28,3см
1806px - 15,29см
300dpi

и някак си имам чувството че ако започна да resize-вам ще се получи мн кофти.
_________________
http://pulnej.blogspot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
paniccontrol_86



Регистриран на: 28 Дек 2005
Мнения: 1004
Местожителство: burgas

МнениеПуснато на: Вто Яну 13, 2009 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nqma
ako imageto ti e po golqmo ot 1701x1134 minavash :)
spored poslednite dumi na snooper-a
_________________
panic-control.deviantart.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 12:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като си оразмериш файла в 40х60 със съответната резолюция, погледни превю на print size и прецени качеството на детайла, смятам ще е ок при описаните от теб резолюции :)

Гледането на 100% е плашеща практика, аз печатам неща до метър по дългата страна от 8 мегапиксела и се броят тревичките в кадъра, качествено ;)
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже много се трогнахме от разказа на paniccontrol_86 как прекоси България за да иде на фалшивата изложба на Графила по време на "AdMall", този път просто не издържахме:

Бургас
24-ти Април - 3-ти Май
изложба на Graphilla в галерията на дружеството на художниците в гр. Бургас

_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
paniccontrol_86



Регистриран на: 28 Дек 2005
Мнения: 1004
Местожителство: burgas

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

вааа евала човек :)
аз междъ др. ходих да разпитвам понеже имам един познат беше много заинтерисован, но в краина сметка искаха да видят нещата които ще се представят и затова не се получи при мен......мно ми беше тъжно че неможах да помогна
но пък ти напрао ся изби рибата:)
евала брато
нетърпение очаквам изложбата
_________________
panic-control.deviantart.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
snooper
Mountain Wolf


Регистриран на: 15 Фев 2004
Мнения: 3408
Местожителство: под небето

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 6:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не благодари на мен, ами излизах на терасата и крещи:

HEA - Президент на междугалактическия съюз!

Благодаря, Hea!
_________________
You're born, you live, and then you die. Unfortunately, too many people miss that middle part.

www.VerticalShot.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
paniccontrol_86



Регистриран на: 28 Дек 2005
Мнения: 1004
Местожителство: burgas

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

HEA prezident na intergalaktina-makrokosmosa -me4niq pyt i astralniqt svqt i ot astralnata galaktika i astralnata graphilla :)


Благодаря, Hea!
_________________
panic-control.deviantart.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
HEA



Регистриран на: 20 Окт 2005
Мнения: 1244

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ахахахах – недейте така хора, засрамвате ме :) всички помагаме с каквото и както можем за да се развие инициативата ни възможно по най – добрия начин. :)
_________________
Keep It Simple
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Viktor M.



Регистриран на: 01 Сеп 2004
Мнения: 1497
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Яну 14, 2009 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно ГОЛЯМО БРАВО на всички!!!!
_________________
www.mazhlekov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Новини, интервюта и уроци Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 7 от 8

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov