Graphilla.com :: Преглед на тема - Някой скачал с парашут?
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Някой скачал с парашут?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Вто Мар 03, 2009 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хехе Victor M. се оказа от парашутната девизия.

Благодарение на него и на skype почнах да се светвам вече.

парашута ще е микс. Ръчка с жило отпред. Основен и резервен парашут отзад.

нещо подобно.




все още се чудя къде да боцна резервния...
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Вто Мар 03, 2009 11:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

по-скоро ръчката му
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Мар 03, 2009 11:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ли ти трябва?
[img]http://cache.eb.com/eb/image?id=62975&rendTypeId=4[img][/img]
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Вто Мар 03, 2009 11:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нещо оа*ах таговете...

_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2009 12:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

На всеки по-съвременен парашут запасния му е в задната раница. Запасни на гърдите са по-старите варианти с парашути тип "купол"

В общия случай нещата при парашут тип "крило" /по-новите/ са следните:

1. Имаш малко извеждащо куполче сложено в долната част отзад на раницата в едно хоризонтално джобче.

2. Скачаш

3. Падаш, падаш, кефиш се, извиваш си ръката назад, хващаш една скобичка в основата на извеждащото парашутче в долната част на раницата, дърпаш и в раката ти се озовава малкото куполче - пускаш - това извежда малкото куполче над теб и започва процеса по изтегляне на крилото от горната част на раницата

3.1. Ако не скачаш на свободно падане, инструктора който те пуска от самолета държи въпросното куполче и го пуска на струята в момента в който излезнеш от самолета. Така процеса по извеждане на основното крило започва няколко секунди след скока

3.2. Ако крилото над теб не се отвори или се отвори неправилно /частичен или пълен отказ/ имаш няколко секунди да го отцепиш. Това става с една ръчка която е на левия ти колан отпред. Като я дръпнеш силно надолу, тя изнизва едни метални въжета които минават през скобите на раменетие ти, това освобождава основното крило и то отлита защото престава да е свързано с подвесната система.

3.3. След като си отцепил основния парашут, бързо дърпаш ръчката на десния ти преден колан - намира се малко под рамото. Това изнизва едно метално жило в горната част на джоба на запасния парашут който също е в задната раница. Това освобождава извеждащия купол на запасния парашут който е с една мека широка пружина която го отласква от раницата. След като е излезнал той се подема от струята и извежда самия запасен парашут.

Това е на кратко. На мен ми се е случвало само веднъж цялата тази процедура със запасния тъй че може и да не съм съм съвсем точен в детайлите, щото по това време не помниш много от адреналин ;)

Ако искаш ще те свържа с приятелчета про парашутисти и те ще ти разгажат хавата много подробно.

Както спомена някой, ако гониш реализъм, има много голяма разлика от парашут до парашут, тъй че трябва да проучиш какъв парашут правиш. Принципа най-общо е - стари куполни парашути (като УП9) - запасен отпред - ръчка отпред на него и без възможност за автоматична отцерка на основния - демек требе да режеш с нож коланите на основния за да го махнеш!!! сещай се как става това докато падаш ;)

По-съвременни парашути тип крило - отцепка на ръчка отпред и запасен в основната раница отзад с ръчка отпред на едното рамо. Важно е, че запасния е купол в повечето случаи въпреки, че основния е крило. Просто купола е по-ефективен като форма за по-малка плош, но е малко маневрен. Затова се ползва и още за запасен.
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2009 12:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

опа сега видях снимката която си сложил. Червеното което е в ляво на презрамката и прилича на торбичка е отцепката - с нея махаш крилото над теб. металната ръчката в дясно е за запасния парашут - с нея го отваряш.
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2009 12:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И последно, ама сега се сетих. Значи ако гониш реализъм - когато дръпнеш ръчката на запасния, тя изнизва кордата изцяло! демек падайки с оотварящ се запасен над теб, оставаш в ръката с метална ръчка и стърчаща от нея метална корда! Може и да има модели в които това не е така и има ограничител, но всички които съм виждал е така. Тъй че не върви да го направиш как парашутиста дърпа запасния и ръчката си остава на мястото а запасния се отваря. Но това ако наистина гониш реализъм де. Иначе на никой не му пука.

ПС: после не хвъррай ръчката от радост че запасния се е отворил, че инструктора адски, ама адски много се сърди щото е дефицитна част в БГ и требе да я намериш из плаца де е паднала;)
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2009 12:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Hm... значи червения парцаляк вляво на картнинката е основния парашут?
а металната хващалка вдясно е резервния?

я виж ти...

а много ли ще е нелепо ако ги направя и двата с такива "халки" ?
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2009 12:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
Нещо оа*ах таговете...


видях го и аз това. от термини нищо не отбирам и не знам кое какво и как му казват и откъде се пуска основния парашут тук
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
RiN



Регистриран на: 27 Апр 2004
Мнения: 603
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2009 12:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Неееее!!!

Основния парашут не се отваря с ръчка отпред както е по някои филми. поне на парашутите тип крило.

Основния парашут се извежда с ръка която извиваш и взимаш куполчето от едно малко джобче в долната част на раницата отзад! Знам че звучи странно, но е така по различни съображения основното от които е че извеждането става много бързо и не зависиш от механика - корди например, които може да не сработят.

това червеното на снимката отпред ОТЦЕПВА основния парашут - демек маха основния парашут от теб след като той не е сработил, или пък се е отворил но се е оплел. Това се прави за да можеш да отвориш безопасно резервния.

На рисунката която е показал кузмич е друго /стара ситема/ - тук основния парашут наистина се отваря с ръчка отпред в ляво на парашутиста там където е нарисувана една бяла корда. Запасния в този случай се отваря с ръчка която е отпред на самия запасен. Недостатъка е, че нямаш ръчка за отцепване на основния. А не можеш да отвориш запасен без да си отцепил основния щото иначе ще се заплетат. В този случай или режеш коланите на основния който е над теб - отворен или оплетен, или в един малко по-нов вариант имаш едни скоби на коланите между подвесната система и парашута, които освобождаваш.
_________________
>=<>
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2009 4:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря. Обаче се налага и двата да са отпред. Малко ще оставя реализма и ще си направя някво комбо от различни типове парашути което да върши работа за проекта. За това че спецовете ще ме спипат съм подготвен предварително
Важното е че вече няма да стои неадекватно.
Супер помогнахте.

100x
_________________
нямам кво да напиша тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zaheto



Регистриран на: 19 Дек 2005
Мнения: 885
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Мар 04, 2009 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

RiN написа:
...


//офф

Гео - Виктор е от Май Медия където бях :) беше ми обещал и на мен да ми пратиш координатите или сайта, на тези твойте приятели :))

Мерси и сори за офф топика

офф//
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Общи приказки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov