Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 11:45 am    Заглавие: Представяне Отговорете с цитат

Те го те мойто представяне http://www.schizogenesis.com/pub/graphilla/dimitar/

Предварително правя уговорката, че не съм дизайнер и не мога да рисувам, но ме кефи да правя шарении като тези горе.

Бих се радвал да мога да поствам в вашия форум, ама ако не ставам здраве да е - няма да се сърдя :)

За повече инфо - http://www.schizogenesis.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат




samo tova mi haresva ...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 6:18 pm    Заглавие: да добавя Отговорете с цитат

начи да добавя и тоя сайт http://blue-edge.bg

сайта е правен вчера (за един работен ден), валидира се като Strict HTML4.01 + CSS2 и даже работи :)

първоначално тялото беше с Times New Roman, ама началството си каза тежката дума и сега е с Arial... според мен така става plain ugly (докато преди тва си беше само plain).

та начи някой има ли някаква идея за сан-серифен шрифт който да не е тежък като arial-a и да го има на повечето машини..

също така ще се радвам на всякакви идеи за подобрения (например синята линия ме дразни че слиза додолу, ма не знам какво да я правя)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 7:00 pm    Заглавие: Re: да добавя Отговорете с цитат

LOX написа:


та начи някой има ли някаква идея за сан-серифен шрифт който да не е тежък като arial-a и да го има на повечето машини..


Tva shto ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 7:02 pm    Заглавие: що.. Отговорете с цитат

щото шефа няма да забележи че не е ариал, той иска да седи добре и да "няма чертички"..

пък така ми боде очите..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 7:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

principno ne e li po-dobre da e "Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif" i taka da izglejda dobre otkolkoto da se ogranichavash samo s tezi useri koito imat opedelenia ot teb shrift i samo na tiah da ne im bode ochite ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 7:32 pm    Заглавие: ок, променям въпроса Отговорете с цитат

Всъщност исках да попитам: виждате ли някакъв вариант туй нящо да стане по-приятно за окото.

В момента ме дразнят 2 неща:

1. шрифта на "тялото" не е подходящ за големи блокове текст - загубвам се в него, параграфите не се разделят осжен ако не оставя между тях дупки от 1ем. А нормалните сансерифни шрифтове ми седят тежки (мисля че е заради равномерната дебелина на гредите.)

Не искам да указвам точен шрифт и ако погледнеш в CSSa съм задал "font-family: Ариал, санс-сериф". Ариал-а защото шефа каза да го сложа, сансерифа - щото браузъра е достатъчно умен че да си намери нещо (лейоута ми не зависи от конкретния шрифт.)


2-рото което ме дразни е, че синята черта в дясно стига до долу. Аз бих искал да стига до 30px от края на страницата, но не мога да намеря portable начин да постигна тоя ефект (пък и не искам да пиша някакви измислени JS-и за нещо което не се забелязва особено..)

PS: Дали да не почна нова тема за тоя сайт?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 7:42 pm    Заглавие: Re: ок, променям въпроса Отговорете с цитат

LOX написа:
Всъщност исках да попитам: виждате ли някакъв вариант туй нящо да стане по-приятно за окото.

В момента ме дразнят 2 неща:

1. шрифта на "тялото" не е подходящ за големи блокове текст - загубвам се в него, параграфите не се разделят осжен ако не оставя между тях дупки от 1ем. А нормалните сансерифни шрифтове ми седят тежки (мисля че е заради равномерната дебелина на гредите.)

Не искам да указвам точен шрифт и ако погледнеш в CSSa съм задал "font-family: Ариал, санс-сериф". Ариал-а защото шефа каза да го сложа, сансерифа - щото браузъра е достатъчно умен че да си намери нещо (лейоута ми не зависи от конкретния шрифт.)


2-рото което ме дразни е, че синята черта в дясно стига до долу. Аз бих искал да стига до 30px от края на страницата, но не мога да намеря portable начин да постигна тоя ефект (пък и не искам да пиша някакви измислени JS-и за нещо което не се забелязва особено..)

PS: Дали да не почна нова тема за тоя сайт?

az neshto ne svashtam mnogo :)))))) moje i tva da sa nai golemite problemi na toia sait (shtoto to drugo niama de).
Puk za siiata linika izmisleni JS :))) ?!?!? probvai na butnesh edno spacerche 30px mai shte e po lesno.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:

az neshto ne svashtam mnogo :)))))) moje i tva da sa nai golemite problemi na toia sait (shtoto to drugo niama de).


Значи изпускам коментара че друго няма, но след като виждаш проблеми даги беше написал, а?

Както забелязваш сайта не е дизайн портфолио, а информативен сайт с елементарна и близка до акъла навигация, на който можеш да отидеш и да прочетеш три страници текст за 2 минути.

Тоест основните цели са:
* usability - тоест като влезеш веднага да разбереш кое какво е и как да стигнеш оттука-та-там.
* логична information architecture - като те интересува нещо да можеш да го намериш без да прочиташ всичко от начало до край.
* лесна поддръжка - цялото форматиране е в CSS-a (демек не са използвани форматиращи тагове, които са deprecated в HTML4.01 Strict.) Това ми дава предимството че мога да променя дизайна на целия сайт за секунди (вместо да цъкам с Дрийм Уийвъра половин час за да сменя шрифтовете на heading-ите във всички параграфи [всъщност ако трябва да обяснявам и това, е ясно че няма да ми отговориш..])


Цитат:

Puk za siiata linika izmisleni JS :))) ?!?!? probvai na butnesh edno spacerche 30px mai shte e po lesno.

Ккъде да го бутна? :(

Имам поне 2 случая:
* pyrwiq случай е тривиален - когато страницата е по-дълга от екрана, спейсъра е позициониран под footer-a

* когато обаче страницата е по-къса от екрана, тогава тоя спейсъре трябва да го позиционирам абсолютно координати [X, Височина-30], като височината на прозореца ще трябва да я зимам с JS.. (може би съм ноо тъп, ама друго не се сещам)

/отделно, смятам използването на спейсъри за едн амръсна и порочна практика, която обаче понякога си трябва.../
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Аватарче



Регистриран на: 12 Ное 2002
Мнения: 3540

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 8:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

LOX написа:
Цитат:

az neshto ne svashtam mnogo :)))))) moje i tva da sa nai golemite problemi na toia sait (shtoto to drugo niama de).


Значи изпускам коментара че друго няма, но след като виждаш проблеми даги беше написал, а?

Както забелязваш сайта не е дизайн портфолио, а информативен сайт с елементарна и близка до акъла навигация, на който можеш да отидеш и да прочетеш три страници текст за 2 минути.

Тоест основните цели са:
* usability - тоест като влезеш веднага да разбереш кое какво е и как да стигнеш оттука-та-там.
* логична information architecture - като те интересува нещо да можеш да го намериш без да прочиташ всичко от начало до край.
* лесна поддръжка - цялото форматиране е в CSS-a (демек не са използвани форматиращи тагове, които са deprecated в HTML4.01 Strict.) Това ми дава предимството че мога да променя дизайна на целия сайт за секунди (вместо да цъкам с Дрийм Уийвъра половин час за да сменя шрифтовете на heading-ите във всички параграфи [всъщност ако трябва да обяснявам и това, е ясно че няма да ми отговориш..])


Цитат:

Puk za siiata linika izmisleni JS :))) ?!?!? probvai na butnesh edno spacerche 30px mai shte e po lesno.

Ккъде да го бутна? :(

Имам поне 2 случая:
* pyrwiq случай е тривиален - когато страницата е по-дълга от екрана, спейсъра е позициониран под footer-a

* когато обаче страницата е по-къса от екрана, тогава тоя спейсъре трябва да го позиционирам абсолютно координати [X, Височина-30], като височината на прозореца ще трябва да я зимам с JS.. (може би съм ноо тъп, ама друго не се сещам)

/отделно, смятам използването на спейсъри за едн амръсна и порочна практика, която обаче понякога си трябва.../


сигурно ще се постотня... сигурно Моргота ше му е лошо да повтаря...
ама
пич
тоя форум е за ГРАФИЧЕН ДИЗАЙН
а не за изисткванията на WC3 и тям подобни ... да някои от нас се занимават И с това, но основната идея, по която сме се събрали е ГРАФИКАТА

тъй че... нека юзабилитито остане на georgivar и т.н. тука да коментираме графиката... а в тая връзка - Ico е праф - в тоя сайт такава няма...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ico



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1722
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 8:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ti sa da ne zemesh da se obidish !? :) Ta toia sait moje bi e prekaleno minimalistichen tva lichno mnenie ? Az ne sum v target grupata taka che moje spokoino da ne se subraziavash s tva mnenie.
__________________________________________________

spacera, div-a, td-to s height 30 go puhash pod siniata linia za da svurshva tia na 30px ot kraia na pageto ili pod texta za da svurshva 30px pod kraia na texta.
__________________________________________________
Opa sorry sa chetoh avatarche bez komentari na tema html veche ok :) tva po icq :)
Uspeh sus saita !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Сря Мар 19, 2003 8:55 pm    Заглавие: споко, не се обиждам толкова лесно :) Отговорете с цитат

прави сте и двамата. Съжалявам, спираме да говорим за туй нящо..

пък и се отклонихме от topic-a
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rosty



Регистриран на: 11 Мар 2003
Мнения: 9
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 20, 2003 2:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За техниката нищо хубаво не мога да кажа, но затова пък в някои от картинките има готини идеи и...художественост. Нарцисите ми харесват.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov