Graphilla.com :: Преглед на тема - Архив
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Архив
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 11:45 am    Заглавие: Архив Отговорете с цитат

За да не заспива форумчето, отварям фирмения архив, в който има туй-онуй интересно, по моя преценка:)

Нижеизложеното е отново участие в конкурс за лого на град Дюселдорф, който наред с още 11 немски града кандидаства за олимпиадата през 2012.

Няма да се впускам в подорбности - мисля , че от картинките става ясно о чем иде реч.



От олимпииските кръгове...







..се получава човече...тичащо при това..





..и понеже Дюселдорф е столица на провинцията..всеки град от нея получава собствено човече...



..и както обикновено -- размисли по темата..






















..в резултат конкурса спечели това лого:



..идеята зад цветните лентички е , че след като човек събере всички национални знамена на всички държави..



..и подреди цветовете от тях, като процентно отношение, се получава именно тази цветна скала. И тя, подобно на нашият футболист, се променя -- местата на лентите се сменят и вариантите са десетки, а пак винаги изглежда сходно.

На мен лично техният вариант и идея ми харесват повече.


Последната промяна е направена от Гавански на Пет Мар 28, 2003 12:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

sory man ma twa det e speelilo mitribwase 1 4as da wdena 4ee logo
mai nawsiakade po sweta s mno redki izkliu4enia se izbira ka4estwoto.
toi wariant s 4owe4eto ubi konia.Si4ko koeto e nuzno za logoto go ima.
Ideia .WIC.Dwizenie waobste nema komentiram.moa da kaza 4e nestata sa wi izdarzani w perfektna stilistika. A teia det sa spe4elili konkursa mogat da hodat da se grumnat.
Keep drawing. AZ SAM WI FEN I E SI PORU$AM IDNAFANELKA S TWA LOGO WASTO AKO MOI:)))))
Върнете се в началото
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Gavanski brat..mi ne moa se suglasia s tebe za tfa che izbranoto logo e po asociativno ot vashoto...lentichki, m dobre ma ako gi niama nadpisite si ostava edna color scala koiato ne mi govori ni100 ...dokato pri vasheto logo she se setia za kfo stava vapros..nai-malkoto she se setia za sport ot mnogo strani....ideiata che sabirat znamenata e mnogo gotina ma mai mnogo sa ia izchistili... tfa e prekaleno semplo logo za takuf rod meropriatia...vse pak ne sme na techno izlojenie...
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MA PAK DA SE OBADA.Gawanski sory man ma twa tehnoto ne e logo.ZA MEN LOGOTO TRIABWA DA E NOSITEL NA INFORMACIA.PRWTA ASOCIACIA E WAZNA.A MOITA KAT WIDEH TWA LAINO BESE CWETNA SKALA.SA SPORT LI SE GLEDAM ILI SE MI REKLAMIRA NEkOI PANTON.ZA MEN TWA TEHNOTO NE E LOGO.
1.NE MI GOWORI ZA DEINOSTA KOIATO HARAKTERIZIRA.
2.CWETOWO E TOLKOWA RAZBITo 4e niam na4in da go slozis na nesti i da se zabelezi.
3.Kubi4nata forma gowori za statika. za nesto koeto ne e w dwizenie ,toest niam shodno s temata .
4BOZATA SI E BOZA AKO STE DA TTI OPISA KONCEPTA W 2 TOMA,
5.IZWOD: TWA NE E LOGO. PO MU PODHOZDA DA E KONCEPT ZA OGRADA NA LUDNICA:))))
Върнете се в началото
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тенденцията напоследък е да се бяга от рамките, които определят едно лого като лого...демек -- картинка, надпис, още по дребен надпис и ако продаваш тухли -- да има нарисувана тухла, а ако си бирария да -- има халба бира. Този пряк асоциативен подход...е малко писнал на всички и не го намирам за интересен.

Това е дълга тема, и може много да се спори, но нека не забравяме, че аз постнах тука цяла презентация, а от другият вариант - некво гифче от нета...

сигурен съм, че ако някой работил над другият вариант постне всичко направено, ще изглежда иначе.

така или иначе намирам знаменцата за много свежи и забавни:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
TWA NE E LOGO. PO MU PODHOZDA DA E KONCEPT ZA OGRADA NA LUDNICA:))))



Abe nubiiiiiiii....ne si praw brat....mnogo e zakostenialo towa razbirane..logoto ne winagi trqbwa da ti nabiwa w glawata s kakwo se zanimawa toia deto go ima...
i vyobshte za edno logo mozhe da s ekazhat smao dve neshta - ili raboti, ili ne raboti. sredno nema.

a tova bachka, e pitai LH ako ne beha sharenite znamena na ploshtada nemashe da se namerim nikoga:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nema da sporime ma se sporime. tendenciite gi prawat designerite nali.
e sa nemoze da me ubedi nikoi 4e twa s znamencata e logo.Gavanski brat nedei taka pri4inias mi iaka bolka.bah mamamu ako ti mislis taka dai da zaebawam ba4kaneto i da po4wam da prodawam semki.ti si praw za ta 4e triabw da se izbiagwat prekite asociacii.OK . SAGLASEN SAM stoto e iasno 4e medala ima 2 strani. winagi. no se pak osnownata ideia na logoto e da priwle4e wnimanie da sazdade interes i da dade pone niakwa asociacia.
TWA na men i ne samo na men we4e go pokazah pone na 20 4oweka /otdelno ne zaedno s twoito/na nikoi ne mu predizwika asociacia za sport./estestweno mahnah nadpisa.MA TI ZNAES SE PAK SI PO BLIZO DO TENDENCIITE OT MENE:)))
DAI DA NAPRAWIM ANKETA MA NIKADE NE TUKA W DIRA MOZE BI.MAHAME NADPISA I DA GLASUWAT.TAKA SE RAZBERES DA LI RABOTI.
BTW na men we4e mis e slu4i ,klienta si naprawi test //werno 4e sa gallup i im bese bez pari/razmina mi se na kosam/55 procenta za mene:))))


Последната промяна е направена от Гост на Пет Мар 28, 2003 12:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

i pak..shto adjeba go razglezhdahs kato kubichna forma?
az go raglezhdam kato ritym, i to iasno izrazen..
a deto ne se zabeliazva kydeto i da go slozhish...pak greshno, zabeliazva se vednaga i to otdalech:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
morgoth
Dark Lord


Регистриран на: 06 Ное 2002
Мнения: 2242

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubzi, слушай Gavanskia :)
Ако в Европа хората вече казват: "Оффф, пак ли бягащо човече! Аман!" значи не само дизайнерите, ами и пазарът търси нещо ново, различно и оригинално. Все пак лого със супердиректна idiot-proof асоциация гледаме вече 100 години деа ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
.MA TI ZNAES SE PAK SI PO BLIZO DO TENDENCIITE OT MENE:)))


ne sym po-blizo bre, izraziavam lichno mnenie, taka gi useshtam neshtata, za tova zakoni nema...

a zashto ne razgledash taka neshtata...vizhdahs che celia grad e ludnal ot niakakvi lentichki i se spukvash ot interes ajeba kakvo sa tova..sledovatelno hodish i razpitvash...i kogato te svetnat si kazvash "ahaaa, ja vizh ti, vizh kolko interesno"

a ako vidish biagashto choveche ti minava edno na um neshto na tema sport, no primerno dori ne se spirash da prochetesh kakvo pishe otdolu....

wsiako neshto si ima dve i poveche strani i zavisi koia izberesh da zashtitavash:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

NUBZI NE SLUSA;.ZA WSI$KO KOETO GAWANSKI KAZWA E PRAW, NAI WE4e za twa dali raboti ili ne. ZA MEN TWA LOGO NE RABOTI. Gavanski kogato trsis ritam i si izbigal dale4e ot priakta asociacia e nuzno pone cwetowo da podhodis taka 4e da prediziwkwas emocia.AZ moze da sam zburkan, ne go izkliu4wam kat wariant.twa NIASTO predizwikwa emocia koiato se izraziaa samos alt f4::::)
Върнете се в началото
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

morgoth написа:
Ако в Европа хората вече казват: "Оффф, пак ли бягащо човече! Аман!" значи не само дизайнерите, ами и пазарът търси нещо ново, различно и оригинално. Все пак лого със супердиректна idiot-proof асоциация гледаме вече 100 години деа ;)


Morg udivitelno mydri dumi za chovek, trybiasht naliavo i nadiasno che ne razbira ot tova i che vliza v tozi forum samo po greshka:))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
P E T R O V
mnmlst


Регистриран на: 02 Дек 2002
Мнения: 9090
Местожителство: Earth

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 12:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zapochvam da se suglasiavam....
_________________
asenpetrov.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

nubizus написа:
twa NIASTO predizwikwa emocia koiato se izraziaa samos alt f4::::)


e tuka brat vypros na vkus..na men pyk mi syzdava mnogo nastroenie samo kato go pogledna...tochno edno takova...weselo i svezho mi stava na dushata:)))
sia moe az da sym sbyrkan, no tui to polozhenieto:)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гост






МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

zan4i se se izraza po to4no.
ne stawa duma za logoto po princip stawa se duma za tezi 2 logota
konkretno. a twa da li twa pazara drun drun. pazara winag ima ednakwi iziskwania toest da prodawa i to dobre.wslu4aia fabulata koiato razwiwate w dinami4nia wek e lisena ot logika.zna4i nekwa dzwa4aka se mi predizwika interes .OK. az se se zainteresuwam izkliu4itelno.OK.I se nau4a za kwo stawa duma .OK. DOTUK DOBRE. MA TO4NO TAZ dzwa4ka niam da go naprawi twa. UBEDEN SAM. se do4akame 2012 godina. ma sam ubeden 4e dotogawa TWA LOGO NEMA DA E slozeno. ILI ako e ste ima promeni wrhu nego:)))
Върнете се в началото
klown_der



Регистриран на: 04 Фев 2003
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 1:06 pm    Заглавие: НЕЕЕ!!! Отговорете с цитат

Не съм съгласен, че логото трябва да е много встрани от това, което показва. Не, естествено, ако продаваш круши, да сложиш круша, но ПОМАГА. Как точно сега ще предадат настроение и послание, ако логото за Олимпийските игри (за които от хиляди години се натрапва образа за петте кръга) сложат подобни генералски лентички???
Не разбирам логиката...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 1:27 pm    Заглавие: Re: НЕЕЕ!!! Отговорете с цитат

klown_der написа:
ако логото за Олимпийските игри (за които от хиляди години се натрапва образа за петте кръга) сложат подобни генералски лентички???
b][/b]


predlagam predi d agovorim za hiliadi godini i natrapvane da poglednem pyrvo tazi kartinka tuka:


i da mi kahesh ako mahnesh pette kryga i ostavish samo logoto, koe ot tiah ti "naviava asociacii" za sport i olimpiada?

mozhe bi tova v Muenchen?
Ili v Los Angeles?
Ili pyk v Heliznki?
Moskva?
Rim?

Ili Japonia eventualno?


ai sia...


i samo v zakljuchenie- pri rabotata nad drug proekt, tyrseiki neshto v tyrsachkite s keywords "stadion", "sport" i prochie...namerihme syvsem sluchaino oshte 13(!!!) syvsem identichni s nasheto biagashti chovecheta systaveni na syshtia princip ot krygove, prosto mnogo zle napraveni...
Koito ne se e setil, toi ne e napravil biagashto choveche ot krygove, vkljuchitelno i otbora na niakakyv kraen kvartal v dallas...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LOX



Регистриран на: 17 Мар 2003
Мнения: 147

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 1:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе, на мен това ми бие на една модерна напоследък тенденция - тенденцията да се правят "пърформанси" (буух, немаме ли си дума за тез неща..)

Та начи това, че няколко човека седят на стол и късат страниците на една книга не е изкуство в класическия смисъл на думата. Не е и театър. Не е дори красиво. И въпреки това има хора които го харесват.

Що ли?

Ми по същата причина. Щото е семпло, възприема се лесно (имам предвид първичната информация, в случая формите и цветоевте). И като се появи автора и каже, че когато го е правил е мислел това или онова, той придава някаква основна форма след което възможност за лична интерпретация. Съответно естетиката се премества все повече "в окото на зрителя", че и по-навътре зад окото. Например, на един му изглежда като ритъм, друг харества как седят някакви цветове един до друг, на трети може да се кефи че прилича на спектрограмата на любимото му сирене...

Разликата между добрите и лошите "пърформанси" е, че едните ти дават някаква основа и те карат да мислиш и като излизаш ти е кеф, а другите ти изглеждат като снобарско трупане на елементи и си излизаш по средата (или отминаваш по улицата без да го допрочетеш).

Излиза, че тоз тип неща би трябвало да се съобразяват с профила на средния потребител. Ако е много просто - става банално, ако е много сложно - става неразбираемо. И изобщо "арт-а" се заплита с маркетинга, социологията и всякакви други *-логии и става.. и от хубаво-бягащо-човече става правоъгълник-с-лентички+PR-стратегия :)

ммдам, честно казано не знам кое ми харесва повече, ама май съм си фен на човечетата :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
klown_der



Регистриран на: 04 Фев 2003
Мнения: 176

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК, нави ме. Майната им на кръговете.

Но при всички (без отново немското!!!) лога, които са постнати от през годините, тези кръгове ПРОСТО ГИ ИМА. А на спечелилото лого аз лично не ги забелязвам.

So...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гавански
12:55 Am


Регистриран на: 21 Ное 2002
Мнения: 417
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 28, 2003 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

klown_der написа:
тези кръгове ПРОСТО ГИ ИМА. А на спечелилото лого аз лично не ги забелязвам.


Не съм сигурен дали те разбирам правилно, но звучи така:
-всички досегашни варианти нямат нищо общо с олимпиада и спорт, освен кръговете под тях и това е ок. Вариата за говорим също няма много общо, но понеже лиспват и кръговете -- имаме проблем.

Е, ако кръговете са най-важното и другото няма значение...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> Лого, бранд и шрифт дизайн Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov