Graphilla.com :: Преглед на тема - Представяне за 3D на CodeFather
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Представяне за 3D на CodeFather

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
CodeFather



Регистриран на: 09 Окт 2004
Мнения: 97

МнениеПуснато на: Пон Ное 21, 2005 11:31 pm    Заглавие: Представяне за 3D на CodeFather Отговорете с цитат

Здравейте,
ами това е мойто скромно представяне, имам днес рожден ден(ставам на 17) и реших да опитам:)Да кажа нещо повече за себе си, занимавам се от 2-3 месеца сериозно с 3D, мечтата ми е да стана добър концептуален или керъктър дизайнер и действам по въпроса за да се развивам.Това е и причината за желанието ми да вляза в този форум, за да получавам помощ и да помогам винаги, когато мога. Стига съм бръщолевил.Ето ги и картинките:

LandRover-че, на места съм измислял по-дребните детайли поради лоши blueprint-ове и липса на референции:








Мрежа:


WIP
Mini Cooper(любимата ми количка), върху него работя сега, до тук - 8 часа моделиране:





Мрежа:


Както виждате нищо страхотно, сега съм на етапа моделиране като стъпка от голямата крива на познананията в тази област и то само man-made обекти...е имам и опити за органично моделиране , но за сега нищо впечатляващо.
Очаквам критиките и мненията ви.Поздрави! :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
chono



Регистриран на: 19 Апр 2005
Мнения: 705
Местожителство: Wien, AT

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честит рожден ден. Мисля че нещата са добри. Ама трябва и специалистите да си кажат мнението :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
requiem



Регистриран на: 06 Авг 2004
Мнения: 175
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честит Рожден Ден и от мен!
Дай малко повече инфо за рендерите.
Иначе от мен - Welcome
_________________
Huic ergo parce Deus, pie Jesu Domine, dona eis requiem! Amen!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
CodeFather



Регистриран на: 09 Окт 2004
Мнения: 97

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей благодаря ви много :) Вчера си изкарах сравнително прилично( само дето ми се размина подаръка масаж от една съученичка...ама друг път :П)

Относно рендерите, при първия сравнително завършен се кълчих здраво с hdri-а(така и не намерих добри уроци, където е засегната и теоритична част и практика),но не получих задоволителен резултат.За това се наложи да сложа един бял self-illuminating plane над колата, на което се и дължи острия ръб на отраженията върху предния капак.Иначе Ментъл Рей с настройки по подразбиране:)

За следващите два рендера на джипа съм направил една спирала около колата, размножил съм по спиралата инстанции на една omni светлина с малък интензитет и бледо син цвят и съм нахвърлял още няколко насочени светлини. Scanline:)

Както виждате за сега се справям що годе с моделирането , пък материали ,осветление и рендеринг -съвсем базови, а на места никакви познания.Но стъпка по стъпка ще се усвоят.Сега съм се концентрирал върху моделинга на man-made обекти като колички , роботчета и т.н като успоредно с това се упражнявам и по перспектива (да живее Gnomon и Scott Robertson:)) После преминавам на органик моделинг като съм запланувал да уча и анатомия и след това се почват текстуриране, осветление, рендеринг и т.н Всъщност реших да уча по този начин, малко по-системно, защото ако всичко се учи едновременно става пълен хаус, от личен опит го знам :)

Пак благодаря и всичко най-хубаво :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2005 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Welcome ot men :) bravo
i 4estit rojden den!
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
reptile13



Регистриран на: 10 Ное 2005
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2005 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Надявам се, че не си дръпнал Dosch 3D - Hires Cars от arenabg.com.
Иначе изгежда добре (помисли как ще се отваря предния капак).
Браво

><)))*>[url][/url]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Candelero



Регистриран на: 07 Яну 2004
Мнения: 1211
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2005 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Welcome !
_________________
The designer can see from his drawings how the final design will look but, unfortunately, not necessarily how it will work.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
CodeFather



Регистриран на: 09 Окт 2004
Мнения: 97

МнениеПуснато на: Чет Ное 24, 2005 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малее мерси, приет съм :))) Много ви благодаря на всички!

reptile13, много рядко ми се е случвало да плагиатсвам и то само в училище за някоя тема по литература, примерно :) За капака на мини куупъра ли имаш предвид?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
reptile13



Регистриран на: 10 Ное 2005
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Чет Ное 24, 2005 10:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако съм те засегнал с нещо извинявай. Готини са количките, за LandRover имах на предвид, че предния капа малко се е сраснал с бронята но това е нещо дребно.
Надявам се някой ден да дръпна някой филм "3D" правен от тебе и да те питам за субтитри.
Тогава ще се посмеем, ще си отворим по една бира (или нещо друго) и ще го гледаме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
CodeFather



Регистриран на: 09 Окт 2004
Мнения: 97

МнениеПуснато на: Чет Ное 24, 2005 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В никакъв случай не си ме засегнал! :) LandRover-a има какво да се работи по него и то бая, видях какво имаш предвид , ще го фиксна като остане време, но изложените неща са все със учебна цел, най-вече да се науча да моделирам и такам. :)
Благодаря ти много за пожеланието! Това ще е като една сбъдната мечта:) (Даже да се уредя да чистя кошчето на някой от lead аниматорите на пиксар , пак ще мечта ;П ). Иначе не пречи и да пием по бира без чак такъв повод :) Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov