Graphilla.com :: Преглед на тема - Професионална реализация
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Професионална реализация
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 12:15 am    Заглавие: Професионална реализация Отговорете с цитат

Съжалявам, че пускам тая тема тука, а не в Оплаквания... Но нямам права другаде...Съвсем ми е неудобно. Ето днес ме отрязаха на поредното ми интервю за работа, навсякъде същата приказака: "ИСКАМЕ ОПИТ" "искаме опит" и пак искат опит да им... и как да имам опит като току-що съм излезъл от университета аз какво, КАК хем работиш хем следваш, колко от хората тука правят така и как са заобиколили проблема поначало? И след мен имаше един колега, бяхме отишли заедно да си даваме кураж, щото търсиха две работни места, и неговите работи бяха сто пъти по добри от моите и и него го пратиха по дяволите, търсили с опит тия...немам думи просто. В цяла София е така, и съм съгласен че е логично да искаш с опит а не с талант но как да почнеш работа ако преди това трябва да си бил на същата работа? се едно да отвориш кутия с ключ заключен в нея.
В пълно отчаяние съм, трябват пари и отивам да си търся работа като продавач за 300 на месец пък дизайна кучета го яли. Как става тая работа? С Връзки? Всички тука ли са с Връзки? От ония дето не са по обувките?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
turnteibl



Регистриран на: 23 Май 2003
Мнения: 256
Местожителство: tzitznitza

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 12:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

mi wryzkite sa masowo iawlenie, wseki predpochita niakoi preporychan, no pone ti syberi hubawo portfolio, ako shte na izmisleni proekti/firmi
taka shte stane i bez wryzki [=
_________________
www.kpucu.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 12:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Именно това и бях направил, човече. Одобрено от редица квалифицирани хора. Ония искат ОПИТ. ОПИТ. ОПИТ дето не мога да го имам още, дето трябва да го имам за да го добия. Схващаш ли проблема? Темата не е само за мен, много от хорат тука са "в процес на търсене на работа", т.е. безработни. Въпросът е към утвърдените
работещи:
КАК ЗАПОЧНАХТЕ КАРИЕРАТА СИ ?
Всеки да си каже и дано се намери някакво магическо решение в дебата че то аз и в дядо Мраз повярвах от глад и студ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
turnteibl



Регистриран на: 23 Май 2003
Мнения: 256
Местожителство: tzitznitza

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 12:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

moje bi edin wariant na reshenieto e w po bedni/neizwestni agentzii, koito ne mogat da si pozwoliat hora s mnogo opit
_________________
www.kpucu.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 12:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ПРАВИЛНО, но как да познаеш коя каква е? Те всички се пишат най-велики и най-умели. Да има някъде списък на всички агенции ? Или (да бръкна с пръст в раната), де е Гилдията ?

И не ми казвайте че ставало "с талант", кой беше казал че успеха е 1% талант и 99% работа ? Аз съм чувал и една друга приказка, а именно че успех е когато подготовката срещне възможността. Подготовката ми е отделна работа, но къде ти възможност? Не че някой ще ми позвъни да ми предлага работа, но отвсякъде ме изхвърлиха, и не само мен, а и всички за които знам от групата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ky3Mu4



Регистриран на: 22 Юли 2003
Мнения: 3460
Местожителство: Germany

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 1:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се отчайвай при първия неуспех, а продължавай да търсиш... Питай ме мене колко време съм стягал колана, ама стана. Така че стискай зъби и бутай напред :)
_________________
"I'm a ink injected doodling machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BSC System



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 725
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 1:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявай, че така ще се изразя, но подяволите квалификацията, ако си разчитал на специалността която си завършил да ти намери работа (едва ли..) трудно ще да е мисля нз, ако не съм прав поправете ме. Поне аз не знам все още място на което първото нещо, което ти искат да не е портфолио, като под-фолио не разбирай 100 сайта 1000 незнам си какво, а "нещо" за което да се хване работодателя, нещо което да си хареса в начина ти на работа и т.н. И да, определено ще да е по-лесно, ако почнеш от някъде: малко пари, малко работа, съпорти дрън-мрън и се развиеш в професията (си), от колкото да удариш дипломата от нов български на 22/23ри и им кажеш "Аре бате графичен дизайнер съм и искам 800лв, като начало пък после двапати повече..." Не съм пораснал достатъчно за да развивам голямите теми точно по тоя въпрос, но и на мене все още не ми е много ясно дали да тичам да си уча по-специалноста в университетите или да продължавам да работя да си трупам скил и да не съжалявам, че не съм висшист :/
бе доста ми се спи в момента и много се разписах, но темата и мен ми е интересна някои ако я доразвие :)[size=9][/size]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
::лого::тип::



Регистриран на: 10 Юни 2003
Мнения: 444
Местожителство: Offline

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 1:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятелю, досега никога ли не си работил дизайн, дори фрииланс? Общо взето въпросите и терзанията които те мъчат сега след завършването на "образованието", аз ги минах още когато бях студент 1-2 курс. После постепенно нещата се задвижиха....и едвам успях да си направя дипломната работа от РАБОТА. :)) И не ми казвай, че следването ти е било мноооо тежко и не си имал време да поработваш...Просто не стават така нещата...взимаш си неква дипломка от НБУ примерно.....и веднага почваш работа на читаво място. Вече почти всеки е учил или специализирал в чужбина. Къде ли не..... САЩ, Англия, Германия, Австрия....Ше поработиш във "визиткарник" известно време за 200 лв. и ще продължаваш да се самоусъвършенстваш. И да се питаш за кво ходих да уча там....по-добре да бях работил.
Иначе връзките не са това което бяха.....Връзките сега се изразяват в ....."Имам една работа - трябва ми читав човек да я свърши, знаеш ли някой?"
Пък и оправданието за "хора с опит" е може би защото и на поредното интервю не са ти харесали работите в портфолиото....за това помисли ли?

Все пак успех ти желая, и здраве най-вече....
_________________
В интернете много психов, каждый пятый - это псих.
Говори со мною тихо, может я один из них...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bicubic



Регистриран на: 07 Сеп 2005
Мнения: 396

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 3:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

::лого::тип:: написа:
Все пак успех ти желая, и здраве най-вече....

мерси :S То от другите глупости които ги писах в други теми излезе че не съм нещо наред в главата, язък ;)
А че ще се бачка за 200 лева отначало и ще се правят визитки и каталози, то е ясно... мерси за подкрепата. Отчаянието е страшно нещо. :D
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
SPIT



Регистриран на: 25 Апр 2004
Мнения: 1137

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 3:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

oshte pomnq katologa na Audi A4 ot MetaDesign :)
_________________
http://dribbble.com/KossyoKOKALANOV
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
scrape



Регистриран на: 17 Авг 2003
Мнения: 861
Местожителство: graveyard

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 8:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bicubic написа:
ПРАВИЛНО, но как да познаеш коя каква е? Те всички се пишат най-велики и най-умели.


виждаш им клиентите и реализираните проекти.
_________________
gimme d gal
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chef



Регистриран на: 05 Окт 2003
Мнения: 1148

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

..метни зарове
_________________
ground zero terorist
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
M0



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 680
Местожителство: Paris

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 12:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ky3Mu4 написа:
стискай зъби и бутай напред :)


postoqnstvo + starani + jelanie = :)
_________________
"...Най-добрата околна среда за човека е свободата. ..." - Вацлав Клаус
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
M0



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 680
Местожителство: Paris

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

старание :: sorry
_________________
"...Най-добрата околна среда за човека е свободата. ..." - Вацлав Клаус
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sunnyfrog



Регистриран на: 02 Яну 2003
Мнения: 378
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 12:55 pm    Заглавие: .. Отговорете с цитат

:)))) de da stavashe taka:)
Az kogato pochvah da si tursya rabota v tazi sfera.Ne iskah i da chuya da kandidatsvam, opuvah se mnogo. Prosto ne iskah da chuya che im tryabva chovek s opit. Nyamah i komputar, chetyah v kushti ot edna kniga Corela i hodih v kvartalnata internet zala po edin chas da upragnyavam tui deto sum prochela. Sega kato si spomnyam chak nemoga da se nachudya na entusiazma si. Sled okolo godina izleze nyakakva obyava v Kapital. Moje da se kaje che podadoh dokumenti kolkoto da ide da se presramya i da vidya shto e to intrevu:) Veche beshe svurshil i sroka za kandidatsvane, ama az ot de da znaya tui, nali subirah kurag:) Kakto i da e zeha me, moje da se kaje che izkarah kusmet, ne se durgeshe na opita, a po skoro na zalojbite. Do onzi moment byah pravila samo nyakakvo katalogche s malko text.
I na tebe shte ti izleze kusmeta. No naistina zavisi dali sa ti dobri rabotite, kolkoto i malko da sa.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
PERO!



Регистриран на: 06 Апр 2004
Мнения: 1157
Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хората искат опит по-скоро като гарант че би могъл да се справиш в ситуация в която клиента ти плюе по проекта (който по подразбиране ти харесваш) и иска да му направиш най-голямата боза... и накрая ти казва че си много добър и му е било приятно да работи с теб! Ето за това се иска опит, да се сдържиш да не го изриташ от офиса :))
Това с измислените проекти е работа в някаква идеална среда, а такова нещо нема :))
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
M0



Регистриран на: 13 Дек 2005
Мнения: 680
Местожителство: Paris

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 1:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

PERO! написа:
хората искат опит по-скоро като гарант че би могъл да се справиш в ситуация в която клиента ти плюе по проекта (който по подразбиране ти харесваш) и иска да му направиш най-голямата боза... и накрая ти казва че си много добър и му е било приятно да работи с теб! Ето за това се иска опит, да се сдържиш да не го изриташ от офиса :))
Това с измислените проекти е работа в някаква идеална среда, а такова нещо нема :))

_________________
"...Най-добрата околна среда за човека е свободата. ..." - Вацлав Клаус
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дими



Регистриран на: 22 Фев 2004
Мнения: 1228

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Опита може да го искат като гаранция; един вид че знаеш как да се държиш професионално с клиентите си и че си запознат с процеса на работа.
А за да се научиш как трябва да се държиш с клиентите си и да си оптимизираш собствения процес на работа, наистина трябва да натрупаш проекти които не са си "просто за теб" или за унито.

Следователно: Благотворителност :)
Направи няколко стабилни проекта за благотворителни оргарнизации. Виж какви кампании правят в момента разните оргарнизации (можеш да си избереш нещо което и на теб да ти е интересно като тема) и или говори с тях дали биха желали да се възползват от твоите услуги, или пък направо направи нещата, покажи им ги и те може да ти земат.
Флайъри, сайтове, плакати... Много неща може да им направиш :)
Препоръчвам ти първия вариант, защото ще имаш пряк контакт с хората(клиентите ти), което си е ... опит :)
_________________
Would you like fries with your template, sir?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NOX



Регистриран на: 26 Фев 2003
Мнения: 2140

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 7:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

vsi4ki sme po4nali bez opit, pove4eto ot nas sa s rabota ... dramata e presilena
_________________
"... човек се влияе, а средностатистическия човек се влияе дори повече." wi-flip-ff
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
sandraa



Регистриран на: 13 Май 2005
Мнения: 15
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 13, 2006 7:31 pm    Заглавие: "kratka" biografia Отговорете с цитат

Malko presilvash neshtata spored men, ili az prosto sum imala malko pove4ko kusmet ot teb. Ot 1 godina rabotia i u4a ednovremenno grafi4en dizain, na purvata mi rabota oshte ne razbiram kak me vzeha. Zapo4nah v edno spisanie, i to ne osobeno bezizvestno:) Vuobshte ne znaeh kakvo e Indesign ... biah razcukala leko Corela (suotvetno nishto ne otbirah ot Illustrator), biah vkliu4vala photoshop-a da vidia dali e gotin :D, dumata "predpechat" ia turseh v tulkovnia, hah pulna tragedia. Po4nah na 200 leva, daje i nedovolstvah ... :) Kato po4nah sluchaino popadnah na otpechatanite CV-ta na drugite kandidati ... vsi4kite imaha minimum po 3 godini opit, samo4e iskaha i 500 lv na4alna ... az mejdudrugoto i niamah vruzki. Spored mene imash shans ... no naistina ne triabva da ochakvash mnogo na purvo vreme, kakto i rabotodatelite mojebi ne triabva da o4akvat mnogo ot teb - istinata sporemen e,4e tova ne se u4i v universitet ... prosto izkliu4eno, ne kazvam 4e ne moje ti da si izkliu4enie :) uspeh!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov