Graphilla.com :: Преглед на тема - 3D Конкурс: Kekata - амфибия
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

3D Конкурс: Kekata - амфибия

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - Фантастично ездитно животно
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 7:12 pm    Заглавие: 3D Конкурс: Kekata - амфибия Отговорете с цитат

здравейте!
включвам се и аз... макар и още да ми е малко мътен концепт-а, ама ще разчитам и на вашите препоръки :)
накратко - какво е това:
Същество, живеещо на планета, с доста вода и много малки острови. хищник, олицетворяващ еволюционен преход между влечуги и бозайници, запазил качествата, които са му необходими за да оцелее... освен люспи, шипове, и ципи на краката, съчетани с широка, лопатовидна опашка, позволяваща му да плува изключително бързо, както и да убива с нея.... има също и ципи зад краката, към стомаха, които му позволяват да прелита кратки разстояния - около 10-15 м. - между многобройните острови или пресечения терен... съществото има способност да създава енергиен щит около себе си - за да се предпази и парализира плячката си или нападател, способност, използвана от местната раса при битки.... има още работи дето ми се въртят в главата, ама ще допълвам де :)
прилагам снимки на концепта си, тия дни нямам много време да рисувам, ама пък имах малко глина наоколо, та ето:


другото, което е важно - заради изброените качества





sorry за снимките, ама са от телефон, нямах друго под ръка
давайте с критиката :)
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Гарван



Регистриран на: 08 Сеп 2004
Мнения: 436

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер концепт!
И много труден за обмисляне, при тия екстри, с които си го дарил.
Каква е тая раса, дето ще може да опитомява дзверове като този?

:-))

За летенето - ципите няма да стигнат. Струва ми се, че опашката също е прекалено тежка за да балансира във въздуха. Ще го дърпа надолу. Теренът ще е труднопроходим, и навярно наблъскан с флора и фауна в изобилие. На водна планета - земята е кът, всеки сантиметър е ценен и съответно зает...

Ездачът? Къде би могъл да се закрепи като "хората"?
Ще се 'язди' ли под водата?

Шиповата грива ще разваля ужасно плавателността на тоя пич.

Успех!

:-)
_________________
.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
hton



Регистриран на: 14 Май 2005
Мнения: 209
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 8:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много готин concept Keka:) Главата не ми изглежда много хищническа, но не я виждам добре, така че може и да греша. Единствено на този етап ми се струва, че можеш да направиш гръдният му кош по-масивен и още да разшириш опашката към основата.
Само предлагам:) Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Grotesq



Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 442
Местожителство: Булгаристан

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 8:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wlecom Keka i Uspeh:)
_________________
My Linkedin profile
My art prints
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gopher's



Регистриран на: 01 Сеп 2005
Мнения: 1072
Местожителство: White Birches

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 11:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Концепта е супер, само че незнам как ще се чувства ездача, когато дзвера създаде енергийния щит, за да се предпази евентуално :)
_________________
Funko POP
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Нед Яну 29, 2006 11:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

:) благодарско за коментарите ;)
почвам едно по едно: главата още я мисля като изражение, иска ми се да напомня дракон, с разумни черти... расата е полуразумна, ако има такъв термин :) в смисъл много интелигентна, ама не чак да говори ;)
гръдния кош по-скоро тесен, може да слезе по-надолу, но няма да го разширявам, все пак е плавателно животно по принцип, трябва му обтекаемост :)
опашката - там е малко сложно.. понеже е плавателен орган - както при бобрите, мисля че ако се разшири ще натежи прекалено... като цяло гръдния кош, долната част на тялото и по-голямата част от краката са с козина, другото са люспи и шипове...

@Гарван :) - расата опитомява този вид животни много трудно:)))) най-вече като ги отглежда от малки за да свикнат, така и ги продават - още като малки... много са скъпи и трудни за намиране, ама пък са верни до гроб!
като цяло конструкцията на звяра е с кухи кости :))) искам да кажа, че е лек, опашката е пухкава, твърдите части по нея са плочките и шиповете, другото е мускул... за летенето - ципите са доста големи, нямаше как да ги направя от глина, но мисля че за удължен скок стигат... ездача - мястото му е точно зад плочките преди гръдния кош, като направя сбруята ще проличи по-добре, а и ще подчертая вдлъбнатината на гръбнака там... под водата се язди :) да, макар и да се колебая, енергийният щит който споменах задържа достатъчно въздух за около 5-10 минути подводно пътешествие... може би тук трябва да спомена че по принцип на мястото зад бронята амфибията пренася малкото си, затова това място е удобно и пазено :)
шиповата грива (включително и на опашката)под водата прилепва към тялото и става броня :)в смисъл - когато е на сушата и има опасност някой да му прегризе врата "настръхва", при бягане, скачане и плуване - прилепва към тялото...

никой не попита за енергийния щит, колко е голям, как действа и т.н:) бях се подготвил :))
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Hicks



Регистриран на: 03 Фев 2003
Мнения: 402
Местожителство: 708 A

МнениеПуснато на: Пон Яну 30, 2006 2:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

>>> как действа енергийния щит ? :Р
_________________
>>> " Time is mana " <<<
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

здравейте!
представям ви нов концепт...:) стария ми се стори доста традиционен след няколко дни :) та...

Имаме за разглеждане организъм, който води почти напълно паразитен начин на живот... храни се от биотоковете в тялото на приемника, без да нарушава баланса му, като го подтиква към по-интензивно хранене... съществото е интелигентно и разумно, способно е на телепатично общуване... в замяна на биотоковете и енергията на приемника си, то му дава възможността да лети :) освен това усилва до голяма степен възприятията му... връзката между това същество и приемника става посредством вендузи, които имат в основата си много тънки жила. При залепване, жилата влизат до нервната система безболезнено и след около 1-2 минути на адаптиране към новата нервна система се получава пълен синхрон в управлението на крилата... същестовото е способно да увеличава и намалява размера на крилата в зависимост от тежестта на приемника - това отнема около 30 минути до час, за сметка на биомасата на самия приемник.
Развитието на това същество - наречено погрешно вампир от първооткривателите му - е преминало през период, когато то е било паразит на организми, които не са го желали, завладявало ги е, хранело се с тях, като се е развило дотам че да има телепатичи способности, коит да му позволят да "привиква" жертвите си.. постепенно с откриването му от хората, то е станало партньор на приемника си човек, често неразделен до смъртта на единия от двамата... високо ценен от хората заради многото сетива("вижда" както в инфрачервения спектър, така и на ниво биополе) и усилените възприятия на самия човек, освен всичко друго, вампирите са осъществили най-после най-старата мечта на хората - да летят :)

като физика - тялото е полупрозрачно, покрито от горната страна с твърда кожа и роговица, крилата са ципести и жилести, много силни :) забелязани са вече и няколко щастливо пърхащи слона, което говори за високата степен на адаптация на вампирите:)))

надявам се че този концепт се вписва в категорията "транспортно средство" макар и не за яздене...
давайте сега К&К!
_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kekata



Регистриран на: 09 Май 2003
Мнения: 2242
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

забравих картинката :) не че е нещо, ама няма време ;(

_________________
www.velichkovelikov.com
www.pured.co.uk
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
north



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 346
Местожителство: Austin,TX

МнениеПуснато на: Пон Фев 06, 2006 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много яка идея!И мисля че се вписва в темата на конкурса идеално.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ndesign



Регистриран на: 09 Апр 2004
Мнения: 449
Местожителство: DE

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

бравооос :)
Зарибяващо...
_________________
Portfolio | Prints
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Grotesq



Регистриран на: 12 Мар 2005
Мнения: 442
Местожителство: Булгаристан

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 10:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре де идейката е супер ама нали се сещаш че тая пояснителната картинка на която нещото е полазило човечеца на финалния ренд немаш право да я показваш :(
А без нея доста по-трудно се досеща човек за какво става вапрос.

Понеже и аз срещам подобна трудност ми се ще да помоля освен неутралния фон в конкурса да имаме право да включим подобни обяснителни неща като силует на ездача,който да подчертава размера му или нещо такова,като ония обяснителните картинки с динозаврите дето до динозавъра е сложен силует на малко човече да подчертае колко е едър динозавъра и тн.
_________________
My Linkedin profile
My art prints
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - Фантастично ездитно животно Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov