Graphilla.com :: Преглед на тема - 3D Конкурс: Ileto - Transportation unit 745
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

3D Конкурс: Ileto - Transportation unit 745
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - Фантастично ездитно животно
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2006 12:47 pm    Заглавие: 3D Конкурс: Ileto - Transportation unit 745 Отговорете с цитат

Здравейте. И аз се включвам в конкурса (заедно с първия пост:). Ето я и моята концепция:

Не е нещо кой знае колко екстравагантно. Идеята е, че след като години наред хората са се опитвали да съживят динозаврите (от древните китайци та чак до Стивън Спилбърг:), тези влечуги най-накрая заживели сред хората. Човекът обаче се усетил и ги приспособил към своите нужди. Това животно се използва за теглене на масивни товари, но също така и само за яздене. Много е икономично, но в същото време мощно - даже в бъдещето (когато се използва) е въведена единица за мощност TU (transportation unit). Тези странни уши са продължение на мозъчните нерви и са изкуствено подтикнати кам такъв разтеж от хората. Идеята е да служат за сетивен орган, посредством който различните транспортни животни да си комуникират (да не се блъснат в мъгла например), а също и да отчитат кога наближава буря или пък земетресение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2006 2:15 pm    Заглавие: Re: 3D Конкурс: Ileto - Transportation unit 745 Отговорете с цитат

Super!
Toiz model e mnogo advanced v prednaznachenieto si!

ileto написа:
тези влечуги най-накрая заживели сред хората.

A, te tova si e mnogo viarno;)) sheguvam se...strashno mi haresa zamisulut;)
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2006 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за коментара:)
Ето и започнатата глава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 01, 2006 11:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Картинка и с тялото. Като за начало не е кой знае колко идейно, но първо ми се искаше поне да потърся някакъв баланс във фигурата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 02, 2006 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Появиха се и предните крака. Те даже си имат и предназначение:). Към чудноватите крайници са "запоени" от ранна възраст тези накрайници. Когато тегли товари tu745 ги поставя от двете страни на правоъгълна релса и започва да дърпа, като се движи по нея. Така хем релсата го води, хем се опира на нея и се предпазва от падане върху главата си (ако се спъне някъде).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Седлото е почти готово. То се захваща по по-различен начин от първоначалната идея - стори ми се по-добре. Двата отвора са в един панел. Единият служи за закрепване на седлото, а другият - за захващане на механизмите за теглене на товари. Самият панел е споен към коста и поради бързата регенерация се е срастнал трайно с тялото. Има и още един отвор, но той служи само за много тежки товари - към него се захващат допълнителните теглещи части, за да не се натоварва прекалено предната част.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vix



Регистриран на: 11 Дек 2005
Мнения: 33

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 9:17 pm    Заглавие: think realistic, work fantastic Отговорете с цитат

ileto написа:
...
Тези странни уши са продължение на мозъчните нерви и са изкуствено подтикнати кам такъв разтеж от хората. Идеята е да служат за сетивен орган, посредством който различните транспортни животни да си комуникират (да не се блъснат в мъгла например), а също и да отчитат кога наближава буря или пък земетресение.
...
Към чудноватите крайници са "запоени" от ранна възраст тези накрайници. Когато тегли товари tu745 ги поставя от двете страни на правоъгълна релса и започва да дърпа, като се движи по нея. Така хем релсата го води, хем се опира на нея и се предпазва от падане върху главата си (ако се спъне някъде).

С тея уши нема начин да не ги настъпи и да не падне в/у галвата си :)))
А за предните крачка - ами опитай се ти да ходиш наведена и ръцете ти да са върху примерно скейтборд и така да се плъзкат - сигурно ще е трудно и неравновесно?! Освен това ако в такъв случай предните крака са опорни, би трябвало да са по-прави, чисто от ергономични съображения. Но ако живонтото ще тегли тежки товари, ще използва масата на тялото си - наклонено напред и балансиращо в/у задните си крака и така предните крака са излишни - пак от ергономични съображения.
Това с релсите не ми харесва, бе тва да не е конкурс за влак?!?;))) . Първо че ако се зхващат странично както е сега предните крака трябва да са доста мускулести от постоянното стискане на релсата. Ако много държиш на идеята с релсата - нека плъзгането е отгоре.
Сешам се даже за нещо като закърнели предни крачка, плъзгачите/ът е закрепен в/у долната чест на седлото нейде където е глъдната кост, о огроооооомнодълги крака - нещо кано на скакалец.
А - плъзгач въобше не е добре, триенето е голямо, предполагам твоите хора-опитомители на жувотното ти требе да са изобретили колелото?!
И ушите - ако ще са някакви сензори - трябва да са прави стегнати и подвижни - като на рис например, прилеп и прочие. Такива отпуснати и огромни уши имат само слономете, но те са големи не за да чуват по-добре или за друга сензорна дейност, а просто увеличават площта на кожата, и тъй като еволюцията ги е кръвоснабдила много добре, служат на слона да охлажда голямото си туловище.

ПП: Сори, написах нещо като биологичен офтопик, ама не ми го трийте. Мисля такива съображение имат място в проектирането на жива твар, пък било и най-фантастичната.
Гледах и другаде тук - едно животно, пак ездитно, с някакви сфери, закачени на куки върху гърба му и полупълни с някаква течност. Не ми се мисли горкото - като вземе да бяга - как ли се размахват и бландикат тия му приспособления?!?!?!?..........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 03, 2006 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за критиката. Приемам препоръките:).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 07, 2006 12:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето малко промени. Вече ги няма "хващачите за релси:)". Все пак крайниците ще се използват (не са закърнели). Също така се появи и по-масивна опашка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 09, 2006 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някои аксесоари:). Когато не тегли (а това е през по-голяма част от времето) в отворите се поставя тази конструкция. Също така промяна и в предната част.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Add



Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 886

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Супер джаджи (любима думичка, която няма къде да употребявам), даже си доразвил и концепцията за опашката....?
_________________
surplus
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че опашлето идва късо, а не личи да използва ефективно и предните крака, изглеждат като закърнелите при Т-рекс, можеби му трябва по-дълга опашка за по-добър баланс или по-мощни предни крака, в момента изглежда така все едно ще се катурне напред.
_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

аз не бих се качил на това животно... изглежда ми силно малтретиран , рахитичен дакел, върху когото нацистки учени са правили дълбоко законспирирани от човечеството опити....
погледни снимка на кон в галоп- излъчва мощ, енергия, красота.... иде ти да се хвърлиш върху него, да го обуздаеш, подчиниш на волята си и да яздиш докато не паднеш от изтощение.... погледни пак към твоето същество- жал ми е за него!!! е виж и сълза пуснах даже .......
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dreamer



Регистриран на: 25 Юли 2003
Мнения: 3548
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 1:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

maceman написа:
аз не бих се качил на това животно... изглежда ми силно малтретиран , рахитичен дакел, върху когото нацистки учени са правили дълбоко законспирирани от човечеството опити....
погледни снимка на кон в галоп- излъчва мощ, енергия, красота.... иде ти да се хвърлиш върху него, да го обуздаеш, подчиниш на волята си и да яздиш докато не паднеш от изтощение.... погледни пак към твоето същество- жал ми е за него!!! е виж и сълза пуснах даже .......



Мейс, може расата дето го е обуздала това жувотно да е мега-рахитична и това за нев да е мощ и сила и т.н.......... :РРРРР
_________________
.


Dreamerworx.com
-------------------------------------
Steps Of Inspiration
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dreamer написа:
maceman написа:
аз не бих се качил на това животно... изглежда ми силно малтретиран , рахитичен дакел, върху когото нацистки учени са правили дълбоко законспирирани от човечеството опити....
погледни снимка на кон в галоп- излъчва мощ, енергия, красота.... иде ти да се хвърлиш върху него, да го обуздаеш, подчиниш на волята си и да яздиш докато не паднеш от изтощение.... погледни пак към твоето същество- жал ми е за него!!! е виж и сълза пуснах даже .......



Мейс, може расата дето го е обуздала това жувотно да е мега-рахитична и това за нев да е мощ и сила и т.н.......... :РРРРР


може бе..... всичко може.... ама , ако съм прав???? ;)
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Hicks



Регистриран на: 03 Фев 2003
Мнения: 402
Местожителство: 708 A

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

>>> ездитно > да, товарно > не
_________________
>>> " Time is mana " <<<
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 4:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да наистина нещо във физиологията не е наред. Надявам се да направя нещо да не изглежда така. А относно това дали е товарно - то тази негова характеристика нещо от началото не се връзва с останалата част:).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dx



Регистриран на: 12 Мар 2003
Мнения: 335

МнениеПуснато на: Пет Фев 10, 2006 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

napalno sam saglasen s maceman otnosno haraktera na jivotnoto a i to samoto izglejda siakash dosta neshta ne sa mu obmisleni,
opashkata prilicha na neshto koeto moje bi shte pluva, no kakvo shte praviat tezi golemi ushi osven ako ne se dorazviat v neshto, koeto da mu pomaga prednite kraka mislia che neshto s tiah ne e nared pone az ne moga da nameria logika v tiahnoto deistvi za cherepa sashto v koncepta spored men neshtata biaha dosta po obeditelni, a sega naistina zapochva da prilicha na dakel
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ileto



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 12:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ето малко по-различен поглед. Направих някои (малки) промени в шията, задните крака и опашката. Някои проблеми не се решиха и затова сега си ги мисля:).
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 12:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено започва да заприличва на ходещ звер;)
_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - Фантастично ездитно животно Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov