Graphilla.com :: Преглед на тема - Малко драсканици от мен :)
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Малко драсканици от мен :)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nutthead



Регистриран на: 11 Фев 2006
Мнения: 66
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 10:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

10x Glad you like ;)
Я кажете според вас за анимация в коя държава в Европа е най добре да отида да се изуча за да се върна после в БГ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nutthead



Регистриран на: 11 Фев 2006
Мнения: 66
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 11:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Eх тука не могат да се редактират постове-реших да сложа няколко рисунки когато се учех да рисувам коне ......и в последствие си измислих едни весели геройчета-конската мафия Муахахах<---болен мозък
Тези неща съм ги гледала от една суперска руска книга



А тва беше първия ми кон по-така изпипан

И тука вече са "мафиотите"
http://usera.imagecave.com/Bgdroopy/horse7.jpg
http://usera.imagecave.com/Bgdroopy/horsemafia2.jpg
Имам и още ама са на друго място-после ше ги сложа и тях
Тука някви базици си правех-
травестит
[url][/url]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nutthead



Регистриран на: 11 Фев 2006
Мнения: 66
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тея неща не са много нови така че има кво да им се оправи, ама просто нямам нови снимани(нямам скенер-снамам с фотоапарат-супер кофти се изменят цветовете, ама кво да се прави :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ale4ka-Pale4ka



Регистриран на: 12 Юли 2005
Мнения: 62
Местожителство: Глориндол

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 11:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://usera.imagecave.com/Bgdroopy/horsegorgeous.jpg - save picture as ;) RULZ!
_________________
I want only freedom...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
AleXXX



Регистриран на: 04 Юли 2005
Мнения: 453

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 1:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Кучето поразително мяза на едно рисувано филмче, дето гледах преди 120+ години - Роувър Дейнджърфийлд. Съмнявам се да е оттам обаче, щото надали друг освен мен го е гледал . . . Иначе и аз гледам мноооооого картуун нетуърк, ма то си и личи. Ти не си толко покварена от тяхната брутална стилизация - има много красота в рисунките ти :D :D :D
Давай в същия дух.

И по-малко антро - баси к'ви са скучни . . .
_________________
Hello, 911 emergency? There's a handsome guy in my house! Oh, *huh*, wait a second, cancel that. It's only me...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AleXXX



Регистриран на: 04 Юли 2005
Мнения: 453

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 1:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Конете са върхЪ. Искам ти книгата ;)
_________________
Hello, 911 emergency? There's a handsome guy in my house! Oh, *huh*, wait a second, cancel that. It's only me...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 1:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

AleXXX - за Роувър Дейнджърфийлд - е ти чуваш ли се :-P
Това ми е от любимите филмчета :)
Nutthead - Много са ти хубави рисунките! Защо искаш да учиш другаде анимация? Може някои да не са много съгласни, но мисля, че тук си имаме добри аниматори от които може и да се понаучи нещо ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kefo



Регистриран на: 17 Фев 2006
Мнения: 274
Местожителство: Софето

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 12:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Луди са тея драсканици!Браво треа да ме научиш некой път!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nutthead



Регистриран на: 11 Фев 2006
Мнения: 66
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

AleXXX не знам за кое филмче ми говориш...А за книгата-тя е една руска-ксерокопирах си я и просто невероятно подробна е :)
Цитат:
Ти не си толко покварена от тяхната брутална стилизация - има много красота в рисунките ти :

да прав си-тея последните дето ги гледам направо....леле мале-по квадратни незнам дали ще могат да ги направят :))))А за антротата-ами по принцип много обичам да лепвам животински глави на човешки тела-още от малка :)
wicky ами мисля че извън БГ са по-нясно с тея неща- за жалост колкото хора съм питала относно анимацията тука-всички ми казват едно и също-оди я в САЩ я в Европа някъде....До някаква степен може би и аз се повлиях защото преди време-година, две-ходих при един възрастен човек-аниматор, много добър приятел на Доньо Донев, ама не му помня името-човека ми видя рисунките и ги подхвърляше все едно тоалетна хартия му давах да гледа хахаха Каза ми че копирам дословно от УЖАСНИЯ стил на Картуун нетуърк и че нямало нищо мое в тези неща- аз тогава много се обидих защото малко или много често се привързвам към някои героичета които си измислям-и като ми каза този човек че незнам- си-кво-си-там-било и четва не съм аз и направо паднах от коня...След това ми показа работи на негови ученици-които смяташе за страшно оригинални-гледам някакво ПИПИ(дългото чорапче)-главата кръгче, краката и ръцете макаронки и тялото като правоъгълно-все едно стил "Тримата глупаци" гледах....Та незнам имали млади преподаватели по анимация тук и какви са им вижданията но онзи ме връна доооста назад във времето.
Thank you people-по-късно ше сложа едни нови работи ;)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wicky



Регистриран на: 02 Фев 2004
Мнения: 4389
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 8:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми незнам при кой си била, но има нещо такова като мислене или по-скоро за сплашване на новобранците :-P
Я виж примерно рисунките на profesor_mooshenik - тя е пример за скорозавършила (или поне мисля, че завърши не съм 100 % сигурна) ученичка на българската школа в Натвиз...
И порзагледай каталози и сайтове на разни чужди училища - и аз имах такива идеи по едно време и ми стовариха един куп каталози на разни университети (май бяха предимно американски) и нивото там беше доста ниско. От една страна лесно може да се влезе - от друга - за каво ти е...
Не искам да те отказвам де:) Там сигурно си имат добра техника и т.н. нещица с които тук не могат да се похвалят, но учители като Стоян Дуков, Доньо Донев и хайде да не казвам Веселинов :-P та дори и Анри Кулев - има какво да се научи от тях. Един добър учител е и Краси Иванов, но незнам дали в момента преподава анимация - на мен той ми беше учител и научих най-важните неща за анимацията...
Надявам се не си ходила при Димитър Томов - той има таланта да отказва младежите от каквито и да било идеи за анимация :) И да - важна подробност - трудно може да се каже за него, че е аниматор...
Основното за да станеш добър художник е... рисуването. Не е най-важно къде ще учиш! Продължавай да си рисуваш и не слушай всеки какво ти говори за рисунките ти, ами се доверявай най-вече на своята си преценка и си гони твоите идеи ;)
Хайде успех и сори за дългия пост :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nutthead



Регистриран на: 11 Фев 2006
Мнения: 66
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Wicky дългите постове са хубаво нещо :) Ами наистина не помня как се казваше този човек.... Може и да е било господин Томов, незнам....
А за ученето-ами до колкото знам всички учили извън БГ се приемат по-добре после тука....А за profesor_mooshenik -гледах й рисунките в професионализираните форуми-суперски са!!! :)
Хехехе-тези персонажи ми харесаха как се получиха :)))
http://usera.imagecave.com/Bgdroopy/Basset/gryx.jpg
Ето и една мадама-обаче не знаех как да я довърша надолу и за това си остана до бюста...Тази съм я гледала.
Вуду куклички
http://usera.imagecave.com/Bgdroopy/Basset/voodoo.jpg
това е малко старо с кучето

И самото то-да го видите какво е едно такова...хахахах-абе ето го самия ми Друпи-да Друпи го кръстихме...сещате се защо предполагам :))) Много обичам да му правя снимки-като цяло много обичам фотографията, но фотото ни е гадно :-S
http://usera.imagecave.com/Bgdroopy/Basset/portret.jpg
http://usera.imagecave.com/Bgdroopy/Basset/sladuk.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nutthead



Регистриран на: 11 Фев 2006
Мнения: 66
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ах не ше се гръмна-къде ми е линка към мадамата....Аз наистина съм от тези които си редактират постовете по 1 000 000 пъти....
http://usera.imagecave.com/Bgdroopy/Basset/madama.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Учи класическо рисуване първо, т.е. училище с професионални учители....и рисувай докато ти се откачи китката. Недей слуша много много Wicky да рисуваш сама и че училищата тук са били с ниски изисквания, щото работите ти не са никак на ниво ...на тоя етап. Липсва ти професионална подготовка, а именно пропорциите не са много добре, позирането също, а и трябва да се научиш как се създава един хубав герой...ако си на 13 години значи е добре, но ако си по-голяма значи работите ти са слаби....
А между другото тук е пълно с талантливи хора...просто гъмжи, много талантливи, чак да се обезокуражиш като видиш кви неща правят...

Успех !
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nutthead



Регистриран на: 11 Фев 2006
Мнения: 66
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
ако си на 13 години значи е добре, но ако си по-голяма значи работите ти са слаби....

8-0 Ok-покажи ми някой на 13 години който рисува така и ще се черпим-вече писах че съм на 17.Аз въобще не претендирам че рисувам перфектно за годините си-знам че ми куцат много неща в светлосянката , композицията и т.н НО не смятам че са чак толкова слаби :Р
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bocho



Регистриран на: 22 Юли 2005
Мнения: 455
Местожителство: Out of space

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 12:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

na mene lichno mnogo mi dopadat,osobenno purvoto ima mnogo qka gama.Prosto moje b itqbva da gi skaniash za da sse viqt po dobre.
_________________
http://bochoart.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 12:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На моя приятел момиченцето му е на 2 годинки а вече смята....прави си изводите. А за рисунките, слаби са...имай малко повече самокритика и виж хората как рисуват, тогава погледни ти какво си направила и ако много ти харесва значи нямаш око за тази професия...
Един съвет от мен, никога не харесвай това което си направила....това единствено може да те тласка напред защото ти предстоят много разочарования в живота и професията.... Успех!
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nutthead



Регистриран на: 11 Фев 2006
Мнения: 66
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 1:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Prosto moje b itqbva da gi skaniash za da sse viqt po dobre.

Напълно прав си-цветовете така гадно се изменят като снимам с фотоапарата че ми става лошо направо...трябва да си купя скенер.
TheViolator може би си прав за някои неща, обаче на мене не ми липсва самокритика и мисля че ме изкарваш малко по-зле от колкото съм ;)[/quote]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ma4u4a



Регистриран на: 24 Юли 2005
Мнения: 1694

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хъм интересен разговор се заформил тук;)
за анимацията, тук наистина има хора от които да научиш страшно много, стига да поискаш
винаги ще има и хора, които няма да харесват работите ти, никой не е длъжен все пак
и моята първа среща с аниматор/художник протече ужасяващо, общо взето човека ми обясни колко съм некадърна и че е разумно да се откажа до като е време(все още се чудя да ли не беше прав), по един адски мил начин, но пък аз упорито не му вярвах и продължавах да рисувам и да го тормозя;)
тва го казвам за да не се отказваш след първото неодобрение
куклите са страшно готини, може да си измислиш и исторйка, че те са си потенциални геройчета

TheViolator, между другото wicky, каза точно обратното за нашите си училища
мда, между другото има хора, които в разстояние на година правят такова рзвитие, за което на други им трябват 4 примерно, така че дали са слаби или силни нещата е рано да се говори, защото мисля тепърва прохождат

и аз кво чудо изписах...
_________________
Без паника!
Всичко излиза извън контрол по реда си!

бу.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Уффф...няма да споря повече, но определено съм обективен в случея....живота ще ти го докаже един ден...малка си още и затова си така дръзка :-) Успех все пак....може би в анимацията би имала по-голям успех, макар че не ти я препоръчвам лично....макар че аз пък точно с това се занимавам толкова време, а може би и тъкмо заради това....знам ли.
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bocho



Регистриран на: 22 Юли 2005
Мнения: 455
Местожителство: Out of space

МнениеПуснато на: Съб Фев 18, 2006 1:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

TheViolator написа:
На моя приятел момиченцето му е на 2 годинки а вече смята....прави си изводите. А за рисунките, слаби са...имай малко повече самокритика и виж хората как рисуват, тогава погледни ти какво си направила и ако много ти харесва значи нямаш око за тази професия...
Един съвет от мен, никога не харесвай това което си направила....това единствено може да те тласка напред защото ти предстоят много разочарования в живота и професията.... Успех!



Приятелю мисля че не е този начинът по който трябва да се критикува.
Немога а разбера защо повечто хора в този форум са толкова жестоки???.Какво по дяволите та това са просто рисунки-хората го показват и се нядяват да ги насърчиш а ти се опитваш да ги откажеш от рисуването- така ли излиза?
Всеки започва от някъде все пак.
_________________
http://bochoart.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> Представяне Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov