Graphilla.com :: Преглед на тема - Първо включване....
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Първо включване....
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
azrael



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 38
Местожителство: 02

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 3:06 pm    Заглавие: Първо включване.... Отговорете с цитат

Понеже наскоро ме пуснахте по тоя край...



..то това малко комплект с Генко и Soulsurvivor върви ;)

шрифта е no coment, знам си :)
_________________
..aut inveniam viam aut faciam..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 3:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много готино мишле, имам само една забележка краката някак не ми се връзват с тялото като цяло, мисля, че трябва да са доста по дебелички при връзката с тялото и да отговарят отчасти на мишата анатомия, но и така изглежда добре! Браво!
_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hicks



Регистриран на: 03 Фев 2003
Мнения: 402
Местожителство: 708 A

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

>>> гот е изруда :> и идеята за тестов плъх е яка
но може да добавиш още неща по него, които да засилят това ... малко
повече повреди, малко бинт може би > няколко Х лепенки :>
_________________
>>> " Time is mana " <<<
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
maceman
nightWoWalker


Регистриран на: 14 Яну 2003
Мнения: 4421
Местожителство: Ironforge

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 5:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

а къде са му мустаците???? ееееееее...бива ли плъх без мустаци беее!!!! и над очите имат едни такива кат мустачки... и идеята на хертера е яка....
и ноктетата ги увеличи, че се губят..... :)
_________________
... gief more epix ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
azrael



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 38
Местожителство: 02

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пънко нема умре!.. просто занимавки ;)



:D :D

maceman ще го нагласим и това... търпение му е мамката ;)
_________________
..aut inveniam viam aut faciam..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 12:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хехе.... много хубаво, ама.... лош подход към моделинга. Не виждам никаква оптимизация на модела за анимация. Ставите... кофти, при врата виждам някакво зборичкване на полигончета, пръстетата също трябва да ги погледнеш.....

Са да не си помислиш, че нещо се заяждам, мне е така.

А... maceman, мустаците му ги нема щот си ги е обръснал ;)
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 12:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Bethoven написа:
Хехе.... много хубаво, ама.... лош подход към моделинга. Не виждам никаква оптимизация на модела за анимация. Ставите... кофти, при врата виждам някакво зборичкване на полигончета, пръстетата също трябва да ги погледнеш.....

Са да не си помислиш, че нещо се заяждам, мне е така.

А... maceman, мустаците му ги нема щот си ги е обръснал ;)


Нали се базикаш?
_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 12:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хахаааа странен нос има тоз мишок! На рендерите си е там, ама на wire-то го няма :))))
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
TheViolator



Регистриран на: 10 Фев 2004
Мнения: 446
Местожителство: Beverly Hills, CA

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Не виждам никаква оптимизация на модела за анимация.
Модела е добре, мога да добавя само "try to keep it all quads"
иначе е даже много "low poly"... Към Bethoven, по добре си мълчи че ставаш смешен с тия изказвания :-P
_________________
Liebe und Verstand gehen selten Hand in Hand..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
azrael



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 38
Местожителство: 02

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 12:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bethoven написа:
Хахаааа странен нос има тоз мишок! На рендерите си е там, ама на wire-то го няма :))))


Прав си, по принцип една мрежа се оценява много по-лесно когато очи, носове, езици, зъби и т.н. несъществени (разбирай допълнителни) обекти присъстват там и я пълнят със сума си малки полигончета ;)))))

Колкото за оптимизацията, смея да твърдя, че си позволих да го ригна и то взе че стана като хората... пък и дори Сталберг не бачка изцяло на quads ;)

Не се оправдавам, ама то и ти не се заяждаш, така че сме квит :)
_________________
..aut inveniam viam aut faciam..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vrabchev



Регистриран на: 16 Яну 2003
Мнения: 1788
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хайде в понеделник в двора ще се разберете като хората. Ние вече започваме със залаганията.

Sorry за офтопика, обаче ми е странно това което се случва в графила в последно време. Предполагам че и с друг тон също бихте се разбрали чудесно всички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
azrael



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 38
Местожителство: 02

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Peace :)

vrabchev - ми аз отскоро съм наоколо, но си чета чат пат от доста време и си мисля че определението "професионален форум", не означава че всяко изказване е напълно компетентно, да не говорим, че понякога тона е повече от презрителен.. щом някои толкова могат и са толкова напред тогава да помогнат, а ако не искат - да си млъкнат вместо да стават 3 страници глупости...

Bethoven, не е насочено към теб конкретно.. към никой конкретно не е.. обаче стават и такива неща, които мисля че са излишни...

Да не си мислите "сега тоя тука дошъл да ни казва как да се държим във форума, ай сиктир бе newbie".... обаче пък аз си мисля е донякъде поне съм прав...
_________________
..aut inveniam viam aut faciam..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Bethoven



Регистриран на: 18 Дек 2002
Мнения: 710

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Azarel, ako me poznavashe shteshe da znaesh che nishto nikoga ne kazvam s loshi misli. Sa... kazah ti che ne se zaqjdam, prosto kazvam kvo mislq. Sory ako neshto sum kazal kofti. Ne sum iskal da stava pataklamata ot tova che sum kaza neshto za nqkakvi poligoni, oshte poveche che prosto modela si e tvoi i svischko ti si reshavash :)

Lupi, spora s teb mi dostava udovolstvie :)
_________________
M i h a i l P o p o v
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
LuPi



Регистриран на: 12 Яну 2004
Мнения: 1175
Местожителство: eastern hemisphere

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 1:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bethoven написа:
Azarel, ako me poznavashe shteshe da znaesh che nishto nikoga ne kazvam s loshi misli. Sa... kazah ti che ne se zaqjdam, prosto kazvam kvo mislq. Sory ako neshto sum kazal kofti. Ne sum iskal da stava pataklamata ot tova che sum kaza neshto za nqkakvi poligoni, oshte poveche che prosto modela si e tvoi i svischko ti si reshavash :)

Lupi, spora s teb mi dostava udovolstvie :)


Искаш ли да го продължиме на живо в гората при вълците?
_________________
Не так страшний руски танк, как его пияний екипаж.
http://badpixel.cghub.com/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ConcreteDonkey



Регистриран на: 08 Фев 2004
Мнения: 922
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bethoven написа:
....spora s teb mi dostava udovolstvie...


ако мога да говоря от моя гледна точка , бетовенчо , споровете с теб са нещо като висше изпитане за нервите и трябва да се препоръчват на начинаещи нинджи , вместо да си губят времето да висят от греди държейки се на ляв крак надолу с главата... .
Да ти чете човек постовете без да се стига до безпричинна агресия срещу малки пухкави животинки е значително по-голямо изпитание уверявам те :)
_________________
"Аз трябваше да слушам, когато кака Ленче ми казваше да се пазя от тихи момичета с тесли, нищо че са тихи казваше тя, те все пак са с тесли!"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
requiem



Регистриран на: 06 Авг 2004
Мнения: 175
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

azrael, Bethoven, Genko3D - Пичове, не мислите ли, че беше редно първо да изчакате крайните резултати от конкурса, пък тогава да поствате другаде. Не че го забраняват, ама поне малко уважение към тези които са организирали конкурса и дават наградите.
_________________
Huic ergo parce Deus, pie Jesu Domine, dona eis requiem! Amen!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bio



Регистриран на: 10 Апр 2003
Мнения: 5263

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласен с реквиема, и още повече критиките между участниците в конкурса на 3дбг защо не ги видяхме там, а тук да оставим размишленията между графилците и авторите ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Джоуви
God of Rain


Регистриран на: 07 Ное 2002
Мнения: 1847
Местожителство: I ride the winds that bring the rain

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотен плъх, човече!:) Единствени критс са ми че текстурата ти е много бледа и измита, няма акцент...Блендва се много странно към сиво, и тва мисля може да се получи ако ти е много светла и имаш много бяло в текстурата...да не говорим че си го осветил така, че осветлението в по голямата си част му идва дифузно, така "убиваш" по-голямата част от геометрията. Според мен с по добър сетъп на осветлението плъхът ще изглежда много по добре, макар че пък може и да прегори пък бледата текстура...Материала ти е еднакъв на кожата и на фър-а, тва също е нещо, което можеш да оправиш евентуално, и последно - същото, което казах и на Бетовен в темата му: детайлите на втория плъх са ти твърде малки. Например, защо не направиш по малко брънки на верижката, но по големи, и по малко парченца на ципа, също така по големи? Играй си със скейла ман. Гърбът на Гардиан е неподходящ, защото е твърде малък, детайлизиран, а ти допълнително си го намалил - много грешно. Трябва ти нещо просто и с големи, четливи форми за този типаж, оптималният вариант е да прерисуваш на ръка и опростиш някоя култова обложка, дори един надпис Iron Maiden ще стои пъти по-добре, защото е стилизиран ( и е добил култов статус и се разпознава от всички ) Гривната на опашката е брутална идея! Яка е и идеята на Хикс за лепенките:) Nice work!:)

П.с. Замалко да забравя! Оттук нататък, личните заяждания ще се трият - за лични разговори има лични бележки, форумът е за обсъждане и коментиране на 3Д графика. Бъдете толерантни и търпеливи към колегите си, няма да загубите от това...
_________________
www.КостаАтанасов.com


Последната промяна е направена от Джоуви на Пет Фев 17, 2006 4:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Genko3D



Регистриран на: 16 Фев 2004
Мнения: 54

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

requiem написа:
azrael, Bethoven, Genko3D - Пичове, не мислите ли, че беше редно първо да изчакате крайните резултати от конкурса, пък тогава да поствате другаде. Не че го забраняват, ама поне малко уважение към тези които са организирали конкурса и дават наградите.


Не виждам какъв е проблема да се постват конкурсни работи и в други форуми, а не само в организиращият конкурса. Защото именно чрез получване на разнообразна критика се постигат по-добри резултати. То по твойта логика дай изобщо да не си отваряме WiP теми само Finished works :)

А и за какво уважение говориш? Най-голямото НЕуважение към организаторите би било да участваме с посредствени модели.. даже си мисля, че трябваше да си постнем моделите преди предаване на работите, именно с цел по-добро качество на крайния продукт.

Bio, изв. батка, ама делението на графилци тридебегейци и др. според мен е абсурдно!

И да не съм прекалено офф:
-опашката ми се струва че ще е по-добре с кръгло вместо с квадратно сечение..


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
azrael



Регистриран на: 31 Яну 2006
Мнения: 38
Местожителство: 02

МнениеПуснато на: Пет Фев 17, 2006 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Джоуви, благодаря за критиката.. измития ефект идва от faloff-a, който би трябвало да придава малко по-плюшен вид, но май му идва в повече. За детайлите ще опитам, може би си прав... като цяло това може да се води за WIP :)

Колкото за останолото - аз във Fight Club нямам намерение да участвам, и сори, че малко или много помогнах да се оформи такъв.

requiem - какво общо има по-широката критика с уважението? Ако ти си ми дал задача, а аз си попитам приятелката за мнение, дали й харесва как съм го направил неуважение ли е? Не смятам че трябва да се ограничавам, само защото конкурса е на "тридебегейците"... по тази логика не мога да го пратя и в 3D Total или cgtalk... незнам на мен ми се струва тъпо.
_________________
..aut inveniam viam aut faciam..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Graphilla.com Форуми -> 3D | Compositing Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov