Graphilla.com :: Преглед на тема - 3D Конкурс: Faith! - Drawg
 

Graphilla.com Форуми

 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори
   ТърсенеТърсене   ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

3D Конкурс: Faith! - Drawg

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - Фантастично ездитно животно
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Faith!



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 4:24 pm    Заглавие: 3D Конкурс: Faith! - Drawg Отговорете с цитат

хях, еми реших и аз да зафземам участие. Разбрах преди една седмица за контеста и се зарибих. По принцип винаги рисувам само и единствено 2Д, ама ще пробвам в 3Д. Държа да отбележа, че точно преди 5 дни си качих 3Бръш и паралелно я изучавам и моделирам зверчето. Ако щете ми вярвайте, ама никога досега не съм жугал в 3Д пространство и това ми е 1-вия опит (всъщност 3-ия, 'щото първите два модела на животното се скапаха яко по пикселите). Общо взето знам, че и дума не може да става да се сравнявам с някои хорица тук, които цъкат 3Д от извесно време, ама важен е спорта, нали знаете. Надявам се до 19-20 март да го завърша и ще го постна. Поствам картинка на малко пиксели защото така изглежда по-подредено :P. По-насетне и историйка ще вкарам. А, да - и да не ви кефи нещо, трудно ще оправя проблема 'щото сигурно няма да знам как :P Айде, много здраве от мен!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
piker



Регистриран на: 08 Фев 2006
Мнения: 358

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

като за първи опит е яко бе... кво...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Faith!



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Сря Мар 08, 2006 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не че ви влече де, ама аз съм длъжен да цъкна малко ъпдейт от изминалите няколко часа. Споко - фейса може да е грозен (не само на този етап :P), но за сметка на това ще има остри зъби!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Faith!



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Съб Мар 11, 2006 8:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко е хейтър ама това няма никво значение защот аз съм нагъл. Който има желание да види. Поне за разлика от повечето правя модела без симетрия.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Christian



Регистриран на: 07 Мар 2006
Мнения: 230

МнениеПуснато на: Съб Мар 11, 2006 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми вкараваш малко симетрия :) и всичко си идва на мястото :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Faith!



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е ама не може със симетрия защото животното е заело някаква поза, това искам да кажа. Все пак мисля че е някак по-раздвижено и пластично ако звяра е изобразен в движение, а не просто в скован стоеж. Затва казах че е трудно, защото всяка една част трябва да я моделирам поотделно. Даже и торса.
Мир и любов.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Christian



Регистриран на: 07 Мар 2006
Мнения: 230

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето предложение е такова > правиш целия модел го избарваш до край и в поза симетрия > като свършиш тая работа вече си го правиш в анимираната поза или го анимираш с biped- и прочие и си готов :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
piker



Регистриран на: 08 Фев 2006
Мнения: 358

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

абе то не е проблем и така да го правиш - супер даже си стои
по принцип подходът обаче е да моделираш в неутрална поза половината звер само - срез през средата; като си готов - да го копираш огледално, да вкараш някакви дребни разлики между двете половини - нали - да не са съвсем огледални все пак че мноко математически ще стои; да ги съшиеш в единен модел и след това със семпъл скелет ако искаш да го раздвижиш модела в някаква поза, или пък ако ти се занимава да си направиш пълен риг, със всичките му контролни обекти и т.н. и да си го анимираш

но и така изглежда супер - давай все така :) - иска ми се да го видя как ще изглежда с текстури :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Faith!



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми щот на ЗиБръш го правя и там като вече да приемем съм направил модела със симетрия, като искам да го раздвижа после с Move тул-а много скапано ми се разместват пикселите. Абе тага е по-яко щот е някак по-органично, а не перфектно изчислено. И без тва някои мускулни групи трябва да се подсилят (респ. трицепс, прасец) заради отделната им натовареност. Ми такива ми ти неща, иначе тва че от горния пост и дума не разбрах си е мой проблем хяхях
Ае много здраве, благодарско за вниманието!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Faith!



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 7:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам само да попитам някои от пичовете тука дето цъкат на ЗиБръш как да направя очи? Моля ви ако някои знае как да му плясна готини сферични (искам да са яко сфернични, не само както на мене ми излиат ръбати) да ми каже. Благодаря предварително.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CodeFather



Регистриран на: 09 Окт 2004
Мнения: 97

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и аз съм нов в Brush-а, тепърва ще го уча тази седмица, но мога да ти предложа да си ползваш Shpere3D инструмента , да ги наместиш където ти трябват и да ползваш Polymesh за да ги обединиш в едно ако искаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
CodeFather



Регистриран на: 09 Окт 2004
Мнения: 97

МнениеПуснато на: Нед Мар 12, 2006 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и аз съм нов в Brush-а, тепърва ще го уча тази седмица, но мога да ти предложа да си ползваш Shpere3D инструмента , да ги наместиш където ти трябват и да ползваш Polymesh за да ги обединиш в едно ако искаш.
Иначе страхотно върви, продължавай ще следя с интерес :)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
AGNel



Регистриран на: 13 Мар 2006
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Пон Мар 13, 2006 12:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Faith!
Определено си се справил доста добре като за първи път в дебрите на 3D-to. Даже много добре! Има какво още да се желае (например глава =)), но да не ти пука и това ще доиде. Доразвий още малко идеята и може да получиш нещо наистина готино.

P.S. Голям фен сам на симетрията, но според мен наи красивите неша се получават когато комбинираш две различни половини които се допълват. Иначе изглежда толкова истинско и перфектно, че чак става нереално
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Faith!



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Пон Мар 13, 2006 1:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето поредното досаждане от моя страна хяхя
Иначе, дее*а и очите, не мога ги направа бреееее!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Faith!



Регистриран на: 25 Фев 2006
Мнения: 27

МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 7:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат



Еми оаках го ама все пак тва ми е 1вия модел евър :P
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    Graphilla.com Форуми -> 3D Конкурс - Фантастично ездитно животно Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov